forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

losefat 19 ian 2013 10:38:28

Re: Ema's Diary
 
Niculina...stiu cum e cu cei mici...se trezesc de dimi...si gata cu dormitatul...mami trebuie sa fie la datorie :)):)):))

niculina04 19 ian 2013 10:42:29

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207909)
Niculina...stiu cum e cu cei mici...se trezesc de dimi...si gata cu dormitatul...mami trebuie sa fie la datorie :)):)):))

Cand ii la sc nu pot sa o trezesc la 7h30 iar azi la 7h fu la noi in camera:)):))

anes 19 ian 2013 15:46:18

Re: Ema's Diary
 
:(( imbratisarea mea elefanteasca nici n-ai vazut-o?

anes 19 ian 2013 15:50:31

Re: Ema's Diary
 
Sunt impotriva televizorului, cu toate astea le-am zis ca in diminetile de wk, au dreptul sa se strecoare din camera lor, tiptil si pot sa se uite la tv la ce vor ei! Necenzurat!!!!!!!<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P ei, iar eu :@) dar ^:)^ de atunci pot dormi in wk!!!!!
Astfel toata lumea e fericita!

coco23 19 ian 2013 16:02:42

Re: Ema's Diary
 
Cand patesc asa, eu incep si notez. Ma ajuta sa vad unde am gresit, cand am mancat prea mult etc,
Fa-ti si tu deserturi cu indulcitor stevia, are zero calorii.
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207652)
Buna fetelor...buna draga jurnalule...am cam neglijat casuta...
insa acum vin sa pove ce am facut zilele astea...mai exact de ieri am cam mancat aiureli...am tot gustat ai si aia...in genere am pofta de dulce...ma sperii de mine cu ce pofta ma arunc asupra lor!:((
Asta e nu ma mai chinui...am impresia ca sunt satula de strictetia alimentatiei sanatoase si grija asta constanta...ce, cat, cum...cate calorii are...cum sa le combin...cand...a devenit tare epuizant...cred ca de fapt am cedat psihic...:((...imi e ciuda pe mine...ma sperie ideea de a tine toata viata cura...ma deprima...
Cam asta e starea mea...nu una roz...desi ar fi la cate dulciuri am mancat...


Numai mama sa nu fii...;;):-*
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1207909)
Niculina...stiu cum e cu cei mici...se trezesc de dimi...si gata cu dormitatul...mami trebuie sa fie la datorie :)):)):))


losefat 19 ian 2013 23:25:39

Re: Ema's Diary
 
Buna dragelor, draga jurnalule...
acum am ajuns...am mancat multisor si o felie de tort...si cateva prajiturici mici...nu am baut nimic acidulat...aaa plus un pahar vin rosu :">
Irina...spuneai ca dieta nu ar trebui sa fie chin...pai nu am intentionat sa tin o dieta...ci sa imi schimb modul de viata...asta e greu...de ce?Ptr. ca trebuie sa recunoastem ca tot ce este bun...este nesanatos si ingrasa...devine frustrant ptr. mine sa nu mananc aia, sa nu beau aia...e fff greu...aici e problema...cum sa fac fata tentatiilor din jurul meu...doar nu suntem roboti...nu ne putem seta...nu poti mereu sa rezisti....aici e problema...daca gust...ma pot oprii sau frustrarea ca nu am mancat atata timp alimentul ala invinge si pierdem controlul...
Da, ai dreptate...dulciuri cu indulcitori...k, din cate am citit indulcitori sunt chiar mai rai...indulcitori naturali...hm...devin sceptica in ceea ce priveste naturalul...la ce se tot aude in ultimul timp despre produsele naturiste :(( Eu de ex., cand e vb. de mine...nu prea ma inghesui sa gatesc...nu pot sa zic ca am o mare pasiune in gatit...o fac ca trebuie si cam atat...cinstit recunosc ca ma irita sa imi pierd jumate de zi ptr. 10 min de stat la masa...deci prepararea unui desert dulce made by me cade...:">
Am scris mult...am vrut sa intelegi exact ce simt...:)
Pup, noapte buna!:-*
Anne multu de imbratisare!>:D<

coco23 20 ian 2013 14:12:19

Re: Ema's Diary
 
Te inteleg. Dar ce e "bun" e relativ. Pentru vegetarieni, carnea NU e buna la gust. Pentru un carnivor, e deliciu.

Trebuie educat creierul. Trec toate, iubire!:)

Adina14 20 ian 2013 20:42:30

Re: Ema's Diary
 
Buna, Ema >:D< Am trecut doar sa iti spun la multi ani pentru sotiorul tau , sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de comorile voastre scumpe! Promit ca maine voi reveni cu un mesaj mai lung. Te pup si ai grija de tine!

anes 21 ian 2013 18:51:04

Re: Ema's Diary
 
La multi ani sotiorului Ema! sa fiti fericiti si sanatosi!
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...En_01FJGcFHZgw

coco23 21 ian 2013 18:52:04

Re: Ema's Diary
 
La multi ani si petrecere frumoasa!:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:04:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO