forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Ema's Diary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/emas-diary-11785.html)

Pumpkin 23 aug 2012 07:15:20

Re: Ema's Diary
 
Buna dimineata, Ema>:D<
Imi plac tare mult meniurile tale. Se vede ca esti pusa pe treaba:> Cand ai ziua de cantar?

marinuta 23 aug 2012 07:16:20

Re: Ema's Diary
 
Neata ema...esti o femeie ordonata in meniuri ...esti bravo...>:D<

losefat 23 aug 2012 07:27:39

Re: Ema's Diary
 
Buna dimi,
dragele mele..Cosmina, Marinuta...of, da incerc cat pot sa o scot la capat...Cantarul...desi mananc asa putin parca nu se misca cat as vrea aseara m'am cantarit si imi arata 67.8...deci dimi minus 500g...banuiesc ca la sf. sapt. ajung la 67 kg...sper!Sunt asa cuminte ca ma speri pe mine...ieri eram cu gogosi cu fineti in mana ii pregateam la copii mei (sot si 2 pustoaice mici)...si fetelor nici o gura nu am luat...am inghitit in sec si pe cai baiete...
Imi beau cafeau cu voi..cu lapte cum imi place!
Dulciurile mele, ispitele...fetelor nu ma intereseaza deloc...am 2 sapt. si 3 zile de cand am zis STOP...nu am mancat nimic dulce!Ma felicit singura...chiar merit!
Azi am sfeclit-o un pic la meniu...am cam mult carbo si zahar...de la fructe...insa nu mai pot sa manc proteine...:-&...azi mananc 2 gustari de fructe...ma credeti ca tanjesc dupa pepenele verde de aseara?
Pup,
O zi superba [*zambet-larg*]

Pumpkin 23 aug 2012 07:36:27

Re: Ema's Diary
 
Sigur ai mai putin de 67,8.. seara cantarul arata intotdeauna mai mult:D
Ce ambitioasa esti.. eu nu am reusit sa ma abtin aseara.. am mancat un sfert de gogoasa cu visine:"> Am facut miscare apoi, dar azi de dimineata tot 57,1 aveam:(
Ar trebui sa imi schimb si eu tickerul, dar sunt sigura ca o sa ma demoralizeze:(

losefat 23 aug 2012 07:38:37

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1116921)
Neata ema...esti o femeie ordonata in meniuri ...esti bravo...>:D<

Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 1116936)
Sigur ai mai putin de 67,8.. seara cantarul arata intotdeauna mai mult:D
Ce ambitioasa esti.. eu nu am reusit sa ma abtin aseara.. am mancat un sfert de gogoasa cu visine:"> Am facut miscare apoi, dar azi de dimineata tot 57,1 aveam:(
Ar trebui sa imi schimb si eu tickerul, dar sunt sigura ca o sa ma demoralizeze:(

Cosmina,
cand o sa am 57 de kg...o sa o fac lata in sensul ca merg cu sotiorul meu la restaurant si incerc sa manac sanatos dar sa imi permit si un desfrau delicios...gen tiramisu, inghetata..:))
Tickerul il schimb cand am fix 67 kg nu mai repede...nu vad rostul..

Exp 23 aug 2012 07:39:26

Re: Ema's Diary
 
Neata Ema!

Ma bucur pentru tine! Si stii ceva? Nu te mai stresa atat cu proteinele/carneturile daca nu iti plac (te inteleg...) Ai rezultate frumoase deci dieta e buna pentru tine. Cred ca o sa imi cumpar si eu niste p/n galben :-)))

Ma duc sa imi beau cafeaua ptr ca nici nu vad bine ce tastez si revin,
Pupici,
Cristina

losefat 23 aug 2012 07:42:36

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de Exp (Post 1116941)
Neata Ema!

Ma bucur pentru tine! Si stii ceva? Nu te mai stresa atat cu proteinele/carneturile daca nu iti plac (te inteleg...) Ai rezultate frumoase deci dieta e buna pentru tine. Cred ca o sa imi cumpar si eu niste p/n galben :-)))

Ma duc sa imi beau cafeaua ptr ca nici nu vad bine ce tastez si revin,
Pupici,
Cristina

Buna dimi,
vai Cristina, pepene galben...ma chinui...yammmi...delicios..sti cum imi place, taiat cubulete si stropit cu, coniac..lasat la frigi la rece aprox. 30 min...doamne...e o bunatate...sau cu prosciutto crudo...o viata mea...rad, nu sunt manelista...dar se potrivea.
O zi excelenta! :-*

rozica1965 23 aug 2012 07:45:14

Re: Ema's Diary
 
Citat:

Anterior postat de losefat (Post 1116943)
Buna dimi,
vai Cristina, pepene galben...ma chinui...yammmi...delicios..sti cum imi place, taiat cubulete si stropit cu, coniac..lasat la frigi la rece aprox. 30 min...doamne...e o bunatate...sau cu prosciutto crudo...o viata mea...rad, nu sunt manelista...dar se potrivea.
O zi excelenta! :-*

Neata fetelor!!!:-*
Stiti cum imi place mie pepenele galben? Il tai in doua,ii scobesc semintele,apoi pun in cavitate inghetata de vanilie............:D:D:D:D

marinuta 23 aug 2012 07:46:07

Re: Ema's Diary
 
buna fatele...mi-am calculat meniul de ieri si deja ma bucurr ca am ajuns la 1229 calorii+bicicleta...un pic am sarit gardul la grasimi....dar si eu dulce nu prea poftesc...acuma am luat o gurita de napolitana nu mi-a placut deloc...:-L....la mic dejun o sa pap ou fiert+brinza dietetica si o cana cu lapte e bine asa?:-/

Adina14 23 aug 2012 07:51:36

Re: Ema's Diary
 
Ema, eu am venit cu un ceai pentru tine!
http://25.media.tumblr.com/tumblr_m6...vjvno1_500.gif
Bine ar fi sa te cantaresti doar o data pe saptamana. In weekend mai de gand sa te urci pe cantar?


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:29:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO