forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/gea-cura-slabire-probleme-sanatate-2832.html)

Gea 10 mar 2010 15:37:29

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 113399)

Foarte draguta :x:x:x
E pisica ta? Ca pare a fi poza facuta, nu luata de pe net?:-/Oricum e frumoasa foc.

Am o zi.... innebunesc!! Nu am mancat nimic inafara de niste laptic de soia cu cereale de dimineata!! Nu mi-e foame, dar creerul imi cere, stiind ca deja la ora asta trebuia sa imi iau gustarea :(

Macar fac contracte :D:D:D Un folos din toata nebunia asta ;)

Sper sa scap sa mananc pana la 5....

bebelusha 10 mar 2010 15:43:21

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
din pacate nu e pisi meu..am avut...e luat de pe net..dar am zis sa te fac sa zambesti un pik....imi pare ca nu ai apucat nici sa mananci..asa am fost eu sapt trecuta...:( te pup

Sabine_28 10 mar 2010 16:01:12

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 113415)
Foarte draguta :x:x:x
E pisica ta? Ca pare a fi poza facuta, nu luata de pe net?:-/Oricum e frumoasa foc.

Am o zi.... innebunesc!! Nu am mancat nimic inafara de niste laptic de soia cu cereale de dimineata!! Nu mi-e foame, dar creerul imi cere, stiind ca deja la ora asta trebuia sa imi iau gustarea :(

Macar fac contracte :D:D:D Un folos din toata nebunia asta ;)

Sper sa scap sa mananc pana la 5....

Gea, pune mana si papa, ca doar nu vrei sa rupi frigiderul diseara!>:D<
E bine ca ai succes in afaceri, dar nu te lasa pe tine la urma!
>:D<

Gea 10 mar 2010 16:39:08

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 113437)
Gea, pune mana si papa, ca doar nu vrei sa rupi frigiderul diseara!>:D<
E bine ca ai succes in afaceri, dar nu te lasa pe tine la urma!
>:D<

Clientii astia parca nu mai pleaca! :( bine..... uneori nu imi doresc sa plece ;), dar sa ia o pauza pana mananc si eu #:-s
Acum pare ca s-au mai linistit... Apuc sa sorb o supica crema de brocoli .... yummy :) ;;)
Imi las pe mai tarziu putin felul doi, niste tofu pane si cartofi unguresti (cu ceapa si boia).

Astazi cred ca stau la birou pana pe la 7-7.30 :(( Maine si poimaine va fi din nou nebunie. Nu voi sti cum sa ma impart. Cred ca voi lua inclusiv pranzul pana in ora 1.

O sa recuperez eu candva...

Multumesc de sustinere fetelor >:D<Sunteti niste scumpe :-*

Gea 10 mar 2010 16:43:14

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 113420)
din pacate nu e pisi meu..am avut...e luat de pe net..dar am zis sa te fac sa zambesti un pik....imi pare ca nu ai apucat nici sa mananci..asa am fost eu sapt trecuta...:( te pup

Multumesc Bebelusha >:D<

La mine vin perioadele astea cand cum. Stiu cum e. Stiu cum e si sa stai la lucru de la 9 dimineata pana la 7 dimineata a doua zi.... (asta s-a intamplat doar de 3 ori, insa consecutiv). Intr-o perioada agitata dar mai lejer, stateam pana pe la 2-3 noaptea. Anul acesta am terminat tot pe la 6-6 jumate. Mai putini oameni cu solicitari pe aria mea de lucru.

Oricum ar fi, va fi bine. Cand am asemenea sustinatori ;), cum sa nu fie bine? ;;)

Multumesc pentru buna dispozitie :-*

Sabine_28 10 mar 2010 16:44:57

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 113480)
Clientii astia parca nu mai pleaca! :( bine..... uneori nu imi doresc sa plece ;), dar sa ia o pauza pana mananc si eu #:-s
Acum pare ca s-au mai linistit... Apuc sa sorb o supica crema de brocoli .... yummy :) ;;)
Imi las pe mai tarziu putin felul doi, niste tofu pane si cartofi unguresti (cu ceapa si boia).

Astazi cred ca stau la birou pana pe la 7-7.30 :(( Maine si poimaine va fi din nou nebunie. Nu voi sti cum sa ma impart. Cred ca voi lua inclusiv pranzul pana in ora 1.

O sa recuperez eu candva...

Multumesc de sustinere fetelor >:D<Sunteti niste scumpe :-*

Sa ai pofta!
Tii post, Gea?
>:D<

Gea 10 mar 2010 16:54:11

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 113487)
Sa ai pofta!
Tii post, Gea?
>:D<

Multumesc :D

Tin, dar doar miercuri si vineri, in perioadele de post. Stiu ca si anul trecut, tinand post in zilele de miercuri si vineri, intr-o luna am slabit 3 kilograme.... ce-i drept, eram si inainte de nunta si mergeam si la acupunctura... Cred ca de la acupunctura am slabit totusi...

Sabine_28 10 mar 2010 16:58:34

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 113499)
Multumesc :D

Tin, dar doar miercuri si vineri, in perioadele de post. Stiu ca si anul trecut, tinand post in zilele de miercuri si vineri, intr-o luna am slabit 3 kilograme.... ce-i drept, eram si inainte de nunta si mergeam si la acupunctura... Cred ca de la acupunctura am slabit totusi...


Pai acum ai dat mai mult jos decat la acupunctura:D Atunci cred ca nici nu prea faceai sport, nu-i asa?
E bine ca tii post, si vad ca papi numai bunatati de post;;)
>:D<

Gea 10 mar 2010 17:00:18

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Ma gandeam zilele astea... daca sa mai merg sau nu la acupunsctura din nou... Am fost si anul trecut si a avut rezultate, insa.... 20 lei sedinta de 30 minute, la fiecare doua zile, nu prea ma mai lasa sufletelul sa dau. Mergeam de 2-3 ori pe saptamana. Mai bine de o luna si jumatate, aproape doua. E adevarat, am slabit 5 kg cu acupunctura, dar parca nu as mai da milioane cand vad ca pot face treaba si singura acasa....

Voi ce ziceti? Am slabit, fara dieta, doar acupunctura. Singurele conditii au fost: sa nu beau sucuri acidulate, fara paine si ultima masa sa fie carne cu salata (orice fel de carne: mezeluri, prajita, fiarta, orice). daca stau si analizez, tot un fel de dieta a fost si ce am tinur eu :)

Doar ca am avut odata surpriza sa ajung acasa si seara, tarziu, inainte de a ma culca, m-am dat jos pantalonii si am ramas cu un suvenir: un minunat ac de acupunctura, lung de vreo 10cm, atarna sin piciorul meu :))) Nu doare deloc, nici nu l-am simtit. insa sotul meu a ramas cu sechele cand vorbesc de acupunctura :))))

Voi ce alte metode de slabit ati aplicat?

Gea 10 mar 2010 17:05:22

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 113505)
Pai acum ai dat mai mult jos decat la acupunctura:D Atunci cred ca nici nu prea faceai sport, nu-i asa?
E bine ca tii post, si vad ca papi numai bunatati de post;;)
>:D<

Cu sportul stateam cam prost :(:-s, adica nu faceam deloc :P.
In mod normal sunt destul de delasatoare cu sportul, nu stiu cum de acum fac exercitii de 3 saptamani :-o:-o:-o E ceva incredibil pentru mine. Cred ca am ajuns la un punct critic in care nu mai imi plcea ce vad. Si cantarul mergea doar in sus.

Imi place ca mi-au venit mintile la cap :)) Sper sa stea aici cat mai mult timp :))

De bunataturi de post... mananc ce apuc si ce pot. Dar acum mi-e asa o pofta de peste :-sX_X Lasa... mananc maine.. sper :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:14:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO