forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/gea-cura-slabire-probleme-sanatate-2832.html)

Sabine_28 10 mar 2010 17:08:01

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 113507)
Ma gandeam zilele astea... daca sa mai merg sau nu la acupunsctura din nou... Am fost si anul trecut si a avut rezultate, insa.... 20 lei sedinta de 30 minute, la fiecare doua zile, nu prea ma mai lasa sufletelul sa dau. Mergeam de 2-3 ori pe saptamana. Mai bine de o luna si jumatate, aproape doua. E adevarat, am slabit 5 kg cu acupunctura, dar parca nu as mai da milioane cand vad ca pot face treaba si singura acasa....

Voi ce ziceti? Am slabit, fara dieta, doar acupunctura. Singurele conditii au fost: sa nu beau sucuri acidulate, fara paine si ultima masa sa fie carne cu salata (orice fel de carne: mezeluri, prajita, fiarta, orice). daca stau si analizez, tot un fel de dieta a fost si ce am tinur eu :)

Doar ca am avut odata surpriza sa ajung acasa si seara, tarziu, inainte de a ma culca, m-am dat jos pantalonii si am ramas cu un suvenir: un minunat ac de acupunctura, lung de vreo 10cm, atarna sin piciorul meu :))) Nu doare deloc, nici nu l-am simtit. insa sotul meu a ramas cu sechele cand vorbesc de acupunctura :))))

Voi ce alte metode de slabit ati aplicat?


Eu una as merge daca mi-as permite, dar n-am nici bani si nici timp...mi-e mai comod sa-mi iau bermudele si sa fac acasa, si apoi fuguta la dus...:D
Tare faza cu acul:)) am citit si eu ca nu doare, insa nu stiu daca as avea curaj sa ma las pe mana vreunui novice:D
Eu zic ca o sa slabesti si fara, si dup-aia de banii aia mai bine iti cumperi niste hainute frumoase;)

>:D<

Gea 10 mar 2010 19:19:54

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 113511)
Eu una as merge daca mi-as permite, dar n-am nici bani si nici timp...mi-e mai comod sa-mi iau bermudele si sa fac acasa, si apoi fuguta la dus...:D
Tare faza cu acul:)) am citit si eu ca nu doare, insa nu stiu daca as avea curaj sa ma las pe mana vreunui novice:D
Eu zic ca o sa slabesti si fara, si dup-aia de banii aia mai bine iti cumperi niste hainute frumoase;)

>:D<

Asa ma gandeam si eu ;;)

Insa ma mai gandesc daca sa merg sau nu.... Doctorul care mi-a facut mie acupunctura este medic in domeniu de mai bine de 20 de ani :-o dar cred ca asistenta a uitat sa scoata acul :)) Cred ca il mai am pe acasa pe undeva ;))

Eu sunt inca la birou :(( ma pregatesc abia acum sa plec spre casa. Dar nici asa nu ajung, ca trebuie sa ma intalnesc cu verisoara mea in oras, apoi cu o prietena. Daca ajung pe la 9 e bine. Si ma paste un somn acum |-)
Cred ca voi face doar niste abdomene, vreo 15-20 de minute si apoi voi merge la culcarica, pic din picioare. oricum, astazi cred ca am facut gauri in scarile de la birou, de cate ori le-am urcat si coborat...#:-s

Ma pun sa impachetez. Ne vedem mai deseara >:D<

Sabine_28 10 mar 2010 19:34:54

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Gea (Post 113650)
Asa ma gandeam si eu ;;)

Insa ma mai gandesc daca sa merg sau nu.... Doctorul care mi-a facut mie acupunctura este medic in domeniu de mai bine de 20 de ani :-o dar cred ca asistenta a uitat sa scoata acul :)) Cred ca il mai am pe acasa pe undeva ;))

Eu sunt inca la birou :(( ma pregatesc abia acum sa plec spre casa. Dar nici asa nu ajung, ca trebuie sa ma intalnesc cu verisoara mea in oras, apoi cu o prietena. Daca ajung pe la 9 e bine. Si ma paste un somn acum |-)
Cred ca voi face doar niste abdomene, vreo 15-20 de minute si apoi voi merge la culcarica, pic din picioare. oricum, astazi cred ca am facut gauri in scarile de la birou, de cate ori le-am urcat si coborat...#:-s

Ma pun sa impachetez. Ne vedem mai deseara >:D<

Saracuta de tine, cat ai muncit azi...pai cand o sa ajungi acasa, o sa vezi doar patul, cred:D

O seara placuta!
>:D<

Gea 11 mar 2010 10:56:01

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 113666)
Saracuta de tine, cat ai muncit azi...pai cand o sa ajungi acasa, o sa vezi doar patul, cred:D

O seara placuta!
>:D<


Aseara am ajuns la 10 jumate acasa. Am papat niste legume si am strans putin prin casa, am spalat niste vase si s-a facut 11 jumatate :( Din pat cred ca am mai vazut 10 minute de film..(:| Am dormit asa de bine :)
Astazi abia acum am reusit sa imi iau micul dejun... voi avaea inca o zi ca cea de ieri :((

Sper sa ma pot organiza mai bine. Pupici

bebelusha 11 mar 2010 10:59:11

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
buna gea..te pup dulce si iti doresc o zi mai usoara ca cea de ieri

Gea 11 mar 2010 11:11:34

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 114180)
buna gea..te pup dulce si iti doresc o zi mai usoara ca cea de ieri

Mersi Bebe :-*

Sper ca toata lumea sa aiba o zi mai usoara ca ieri ;) si la propriu si la figurat;;)

Tu cum mai esti?

bebelusha 11 mar 2010 11:14:16

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
deocamdata bine..si cu dieta si cu sport...e mult de lucru la serv...da e ok...pe 22 e cantarirea...proba cu cantaru' sper sa ies eu castigatoare..ca prea multi ani a iesit el :)) te pupik si iti doresc numai sanatate..ca daca asta este poti sa faci orice, si sport si dieta..pup

bebelusha 11 mar 2010 11:14:48

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
p.s felicitari pt kg pierdute...bv

Gea 11 mar 2010 12:48:50

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 114202)
deocamdata bine..si cu dieta si cu sport...e mult de lucru la serv...da e ok...pe 22 e cantarirea...proba cu cantaru' sper sa ies eu castigatoare..ca prea multi ani a iesit el :)) te pupik si iti doresc numai sanatate..ca daca asta este poti sa faci orice, si sport si dieta..pup

iti dau mare dreptate! cu sanatatea faci orice ;;) Stiu cum e cu lucrul si serviciul. Dar cata vreme este, e foarte bine :) Asa ma mai consolez si eu cand nu imi mai vad capul de treburi :)

Te poti abtine sa nu te cantaresti pana pe 22 :-o Eu in fecare dimineata nu ma abtin. Imi face cu ochiul din baie si nu pot sa il refuz ;) Eu din pacate vad ca stagnez :(( Poate se misca mai incet treburile in corpul meu...:-/ Dar daca se misca, chiar si lent, in jos, e minunat :D

Tu ce dieta tii?

Gea 11 mar 2010 12:49:44

re: Gea-Cura de slabire cu probleme de sanatate
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 114204)
p.s felicitari pt kg pierdute...bv

Mersi ;) Dar nici tu nu te poti plange ;;) Sa o tinem tot asa si va fi bine


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:50:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO