forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Be healthy,be happy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/healthy-happy-12409.html)

alexandra123 08 sep 2013 22:03:39

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de elle24 (Post 1295969)
Vrei sa te stabilesti acolo sau este ceva temporar?Si eu ma gandesc sa plec din tara daca este posibil.La noi muncesti foarte mult pe salariu de nimic.

Am vazut ca ai slabit 8kg.Felicitari si succes in continuare la slabit.:-*

Nu vreau sa raman aici in nici un caz!! Da am slabut 8 kg dar cam intr-un an. Dar in acest timp am avut si momente cand slabesm 1 ma ingrasam 2 dar momentan sunt aici, imi doresc sa mai slabesc 8 kg.

elle24 08 sep 2013 22:11:56

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de alexandra123 (Post 1295971)


Nu vreau sa raman aici in nici un caz!! Da am slabut 8 kg dar cam intr-un an. Dar in acest timp am avut si momente cand slabesm 1 ma ingrasam 2 dar momentan sunt aici, imi doresc sa mai slabesc 8 kg.

Ceea ce conteaza este ca ai reusit si ca esti dispusa sa mergi mai departe.Sper si eu sa reusesc sa imi schimb permanent modul de a manca.Am observat ca dupa 2-3 saptamani sau chiar si mai putin in care mananc sanatos,mancare gatita in casa,fara uleiuri si prajeli si alte prostii ,incep sa ma simt atat de bine..Am mai multa energie,mai multa incredere in mine...Dupa aceea vine o perioada in care parca uit totul,si desi stiu ca o sa ma simt rau dupa aceea, mananc tot ce prind in cale.
Eu imi doresc sa reusesc mereu sa mananc ceea ce trebuie,si din cand in cand sa mai imi fac si poftele.Azi ma simt mai increzatoare. Sa vedem de maine in colo ce va fi.

elle24 09 sep 2013 08:58:09

Re: Be healthy,be happy
 
MD: 40g musli cu fructe tropicale
lapte

elle24 09 sep 2013 13:33:25

Re: Be healthy,be happy
 
P:2 bucati cordon bleu(160g)-am folosit o lingurita de ulei
G:struguri si o nectarina

elle24 09 sep 2013 13:54:23

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de elle24 (Post 1296093)
P:2 bucati cordon bleu(160g)-am folosit o lingurita de ulei
G:struguri si o nectarina

+1pahar cola
+30g seminte floarea soarelui decojite crude

elle24 09 sep 2013 17:33:51

Re: Be healthy,be happy
 
am mai mancat 30g cereale nesquick duo cu lapte.Nu am gasit altceva...trebuie sa ma duc urgent la cumparaturi.AA..si am mai baut un ceai de musetel cu lamaie si o lingurita de zahar brun

alke 10 sep 2013 10:06:08

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de elle24 (Post 1295806)
Eu obisnuiesc sa mananc dimineata destul de consistent.Problema este ca urasc sa beau apa,nu ii suport gustul.Nu stiu care este motivul,pur si simplu nu pot sa beau mai mult de 1 pahar,imi vine sa vomit.
Am citit ca ajuta daca adaugi putina lamaie,o sa incerc sa vad daca este vreo diferenta.
Apropo,ceaiurile se pun la socoteala?Ceaiuri beau 3-4 cani mari pe zi.

Nici eu nu prea suportam apa..asa ca puneam lamaie..si da si ceaiurile se pun la socoteala :P ..eu de 3 ori pe zi beau ceai si restul am inceput sa ma obisnuiesc cu apa fara lamaie. ;D

elle24 10 sep 2013 17:52:33

Re: Be healthy,be happy
 
Citat:

Anterior postat de alke (Post 1296314)


Nici eu nu prea suportam apa..asa ca puneam lamaie..si da si ceaiurile se pun la socoteala :P ..eu de 3 ori pe zi beau ceai si restul am inceput sa ma obisnuiesc cu apa fara lamaie. ;D

Apa nu prea beau acum.E bine ca beau ceaiuri multe.Am niste cani imense,de 500 ml.

elle24 10 sep 2013 17:55:32

Re: Be healthy,be happy
 
Azi am mancat:
-25g musli cu fructe tropicale si 15g fulgi de porumb
-lapte
-2 doze pepsi
-20g alune de padure crude
-20g seminte de floarea soarelui crude
-2 ardei mici umpluti cu carne de curcan
-1 f mica paine alba
-2 felii graham(fiecare are 37kcal)
-putini struguri albi
-1 mar verde

LOREDANA99 10 sep 2013 19:12:16

Re: Be healthy,be happy
 
Buna! Am intrat sa-ti urez bun venit...eu am reusit sa slabesc vreo 7-8 kg acum 2 ani si de atunci am si eu problema asta cu fluctuatiile plus-minus 1-2 kg...te sfatuiesc sa folosesc calculatorul de calorii, te va ajuta...ca idee trebuie sa ai 1200-1300 kcal pe zi (peste 1100 oricum) si am impresia ca mananci cam multi carbohidrati :D Dar daca folosesti calculatorul de calorii vezi exact acolo daca mananci prea mult sau prea putin dintr-o anumita grupa de alimente...la prima vedere asa pare meniul tau, cu multi carbo, si cam putine legume si proteine. Te pup!


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:57:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO