forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de 70 la 58 - Slaba (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-70-58-slaba-3546.html)

Ioana slaba 20 apr 2010 13:59:20

Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Buna,

Ingros si eu randul femeilor slabe si frumoase in devenire. Am 38 de ani, 69 kg azi si am inceput sa tin Montignac cam de o saptamana, incerc sa mananc cat mai putini carbohidrati si zaharuri si vad ca incep sa ma micsorez.

Acum nu asta ma motiveaza, ca de slabit am mai slabit...acum trebuie sa merg pana la capat si sa ajung la greutatea mult visata si sa RAMAN acolo.

Ma omoara mentinerea.

Slabesc ce slabesc dupa care ma inec ca "tiganu' la mal".

Sper ca voi reusi cu ajutorul vostru sa imi mentin vointa la un nivel cat mai ridicat pe toata perioada dietei si mai ales pe cea a mentinerii.

Spor la slabit

Ioana slaba 20 apr 2010 14:46:50

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Si iata si meniul de ieri si de azi:

Luni 19.04

MD: Omleta 2 oua in teflon cu o lingura serioasa de branzica de casa Tnuva cu 5% grasime + cafea cu zaharina si lapte
P: un piept de pui la gratar cu mancare de spanac
G2: 50g migdale neprajite si 1 branzica de casa
C: 100ml vin cu o mana mica de alune de padure

Caloric cred ca sunt pe la 1000-1100 cal

Marti 20.04:

MD: paine prajita cu dulceata fara zahar o felie si una cu branza de vaci si dulceata - 2 felii mici cam cat un toast
cafea cu lapte (fara zahar sau zaharina) incerc sa intru pe cafea fara zahar si fara cofeina ..dureaza putin
P: Omleta din 2 oua cu ceapa verde in teflon prajita fara ulei + 50 gr de branza de vaci nesarata + 1 lingurita de ulei de masline + 1 rosie

G2: 25g migdale neprajite

C: ma gandesc sa mananc niste branzica de casa (150 gr) cu un ardei gras sau castravete.

Ioana slaba 20 apr 2010 14:47:41

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
si...o sa ma mobilizez sa ma duc si la sala de min 3 ori pe saptamana

Slabuta 20 apr 2010 14:59:57

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de slaba (Post 158213)
Buna,

Ingros si eu randul femeilor slabe si frumoase in devenire. Am 38 de ani, 69 kg azi si am inceput sa tin Montignac cam de o saptamana, incerc sa mananc cat mai putini carbohidrati si zaharuri si vad ca incep sa ma micsorez.

Acum nu asta ma motiveaza, ca de slabit am mai slabit...acum trebuie sa merg pana la capat si sa ajung la greutatea mult visata si sa RAMAN acolo.

Ma omoara mentinerea.

Slabesc ce slabesc dupa care ma inec ca "tiganu' la mal".

Sper ca voi reusi cu ajutorul vostru sa imi mentin vointa la un nivel cat mai ridicat pe toata perioada dietei si mai ales pe cea a mentinerii.

Spor la slabit


Bun venit printre noi :)

Multi ani inainte si mult succes in lupta cu kilogramele :)

Avand in vedere ca urmezi dieta Montignac, eu ti-as recomanda atunci cand vei ajunge la mentinere sa continui tot cu Montignac, dar pe langa asta sa iti mai permiti unele alimente :)

Ai putea "baga" un ochisor aici: http://forum.slabute.ro/dieta-michel...a-ii-3381.html, este gasca fetelor care tin aceasta dieta si se ajuta cu sfaturi in ce priveste aceasta dieta :)

Citat:

Anterior postat de slaba (Post 158275)
Si iata si meniul de ieri si de azi:

Luni 19.04

MD: Omleta 2 oua in teflon cu o lingura serioasa de branzica de casa Tnuva cu 5% grasime + cafea cu zaharina si lapte
P: un piept de pui la gratar cu mancare de spanac
G2: 50g migdale neprajite si 1 branzica de casa
C: 100ml vin cu o mana mica de alune de padure

Caloric cred ca sunt pe la 1000-1100 cal

Marti 20.04:

MD: paine prajita cu dulceata fara zahar o felie si una cu branza de vaci si dulceata - 2 felii mici cam cat un toast
cafea cu lapte (fara zahar sau zaharina) incerc sa intru pe cafea fara zahar si fara cofeina ..dureaza putin
P: Omleta din 2 oua cu ceapa verde in teflon prajita fara ulei + 50 gr de branza de vaci nesarata + 1 lingurita de ulei de masline + 1 rosie

G2: 25g migdale neprajite

C: ma gandesc sa mananc niste branzica de casa (150 gr) cu un ardei gras sau castravete.

Exact ce spuneam mai sus, sa postezi meniul tau si la "gasca...", fetele de acolo iti pot da sfaruri daca e conform.. :)

Per total imi place meniul tau, este variat :)

Citat:

Anterior postat de slaba (Post 158277)
si...o sa ma mobilizez sa ma duc si la sala de min 3 ori pe saptamana

Sportul este important in procesul de slabire, de aceea, ori acasa, ori afara, ori la sala, trebuie practicat cu incredere :)

Mult succes in atingerea greutatii dorite :)

LicuriciColorat 20 apr 2010 15:00:16

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Buna si vine ai venit printre noi>:D<,e foarte bine ca vrei sa slabesti si mai ales ca ai ambitie,cu rabdare si perseverenta vom ajunge unde vrem,imi place cum suna meniul tau si mai ales ca faci sport,nu uita de hidratare cu 2l/apa/zi si de masaje cu creme anticelulitice sau pt fermitate,mult succes si la cat mai multe kg date jos>:D<

Ioana slaba 20 apr 2010 15:31:05

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Multumesc mult pentru incurajari. Iau in considerare sportul, de fapt o sa incerc sa fac la inceput " sport sub acoperire" dupa care ma lansez serios in sala.

"sport sub acoperire"
saptamana asta vineri-duminica am program de gradinarit, de luni merg cu bicicleta la birou zilnic, incerc sa imi plimb sotul o ora prin parcuri seara.

Si incet incet sa fac loc unui program stabil de sala de 3 ori pe saptamana.

Apa beau cam 2,5 3 l pe zi.

o sa scriu meniul si la grupul monti ca ma ajuta sa stiu ca mananc Ok.

spor la slabit

Ioana slaba 21 apr 2010 08:10:42

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
O sa fiu aici mai rar ca m-am mutat sa scriu meniul zilnic la "Gasca care tine Monti faza 1" ca ma ajuta mult asa sa am corectii in timp real :).
O sa trec pe aici sa scriu rezultate, sa va povestesc ce sport mai fac si sa citesc mesaje.

spor la dat jos Kg

offe 21 apr 2010 08:49:17

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
buna,
observ ca amandoua vrem sa ajungem la acelasi nr de kg:) numai ca eu tin dieta hipocalorica, mi se pare mai simpla:)bafta la dat jos kg..

Slabuta 21 apr 2010 19:33:37

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de slaba (Post 158317)
Multumesc mult pentru incurajari. Iau in considerare sportul, de fapt o sa incerc sa fac la inceput " sport sub acoperire" dupa care ma lansez serios in sala.

"sport sub acoperire"
saptamana asta vineri-duminica am program de gradinarit, de luni merg cu bicicleta la birou zilnic, incerc sa imi plimb sotul o ora prin parcuri seara.

Si incet incet sa fac loc unui program stabil de sala de 3 ori pe saptamana.

Apa beau cam 2,5 3 l pe zi.

o sa scriu meniul si la grupul monti ca ma ajuta sa stiu ca mananc Ok.

spor la slabit

Este foarte bun planul pe care ti l-ai propus :)
Incet, incet te mobilizezi si cu miscarea :)

Important este sa incepi :)

Si tie mult succes in atingerea greutatii dorite :)


Citat:

Anterior postat de slaba (Post 159049)
O sa fiu aici mai rar ca m-am mutat sa scriu meniul zilnic la "Gasca care tine Monti faza 1" ca ma ajuta mult asa sa am corectii in timp real :).
O sa trec pe aici sa scriu rezultate, sa va povestesc ce sport mai fac si sa citesc mesaje.

spor la dat jos Kg


E bine asa :)

De aceea te-am si indrumat spre acel subiect, stiu ca fetele se ajuta si te-ar putea sfatui si pe tine :)
Ma bucur ca te-ai "inscris" si tu in gasca lor :)

Ioana slaba 21 apr 2010 21:45:11

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de offe (Post 159130)
buna,
observ ca amandoua vrem sa ajungem la acelasi nr de kg:) numai ca eu tin dieta hipocalorica, mi se pare mai simpla:)bafta la dat jos kg..

buna Offe,

In ce consta dieta ta ? Eu am recurs la monti pt ca vreau sa tin pe termen lung si mai ales am mare nevoie sa raman la greutatea la care ajung. Am scris 55 dar daca ajung la 60 ma premiez. Apoi la 55 ma cer singura de nevasta ;).

Wow dar vad ca ai avut progrese frumoase cu hipocalorica.

Spor la slabit si sper sa mai treci pe aici.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:33:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO