forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de 70 la 58 - Slaba (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-70-58-slaba-3546.html)

Ioana slaba 22 apr 2010 13:44:03

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Iata ce am mancat azi pana cum

MD: oua fier cu un iaurt grecesc 3,5 % grasime
cafea cu fructoza
500 ml ceai de tei neindulcit

gustare - am sarit peste :)

Pranz :
fajitas de pui (bucatele de pui cu ardei gras + ceapa + ardei iute+ sos de soya) trase la tigaie.
apa plata 500 ml

gustare - mi-as dori un fruct - mar/para pe la 5

seara o sa mananc mai light ca am mancat mult la pranz - putina friptura la cuptor curcan cu castravete si ardei capia crude

maine am peste toata ziua iar in week-end gratar de tot felul ca ma duc sa fac ceva gradinarit

va pup

LicuriciColorat 22 apr 2010 14:02:45

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de slaba (Post 161191)
Iata ce am mancat azi pana cum

MD: oua fier cu un iaurt grecesc 3,5 % grasime
cafea cu fructoza
500 ml ceai de tei neindulcit

gustare - am sarit peste :)

Pranz :
fajitas de pui (bucatele de pui cu ardei gras + ceapa + ardei iute+ sos de soya) trase la tigaie.
apa plata 500 ml

gustare - mi-as dori un fruct - mar/para pe la 5

seara o sa mananc mai light ca am mancat mult la pranz - putina friptura la cuptor curcan cu castravete si ardei capia crude

maine am peste toata ziua iar in week-end gratar de tot felul ca ma duc sa fac ceva gradinarit

va pup


Foarte dragut meniul tau>:D<,ceva sport ai facut azi sau ai de gand sa faci?:D

offe 23 apr 2010 12:51:00

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
buna fetele,
m -ai distrat foarte tare cu cele 55 de kg, atunci te ceri de nevasta..pfff..pai vezi ca mai ai cateva luni si gata:)vine si cererea:P..eu iti spun ce am mancat ieri:)

md
o felie de paine secara
30 gr branza light de la hochland
2 ridichi
gustare
1 mar verde
pranz
150 gr piept pui gratar cu salta verde ,ceapa verde si castraveti
gustare 2
o portocala
cina
o cana iaurt dietetic panda cu covrigei simpli:)...cam ata e regimul meu ,le mai schimb dar in mare cam asta e:):-*

Ioana slaba 26 apr 2010 11:50:54

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Draga Jurnal,

Am clacat in week-end :( am avut milioane de musafiri, care mai decare cu pofta lui si cum la mine e "casa deschisa" au venit cu bunatati din care m-am mai atins si eu.

Nu am mancat...am gustat.

Azi nu ma cantaresc o sa ma cantaresc miercuri de acum incolo ca sa am timp ca ma trag dupa week-end. Va povestesc miercuri ce ravagii am facut zilele astea. :(

Ma consoleaza gandul ca am muncit la ierburi in gradina, am alergat dupa copii altora si am mers cu bicicleta. Macar am facut miscare.

offe 27 apr 2010 07:22:15

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
hello,
lasa ca nu se pune, am mancat si eu in week-end ,m am cantarit luni si aveam 68:D dar eu n uam gustat ca vctine, eu am bagat tot ce am vrut, dulicuri, cartofi prajiti..pff..ce sa mai...de ieri am inceoput disociat, mi-am propus sa-l tin macar 2 sapt dupa care sa l tin pe cel hipocaloric, eu cam stagnam si cred ca se cerea sa schimb dieta:) bafta si cat mai multe kg slabite..va pup:-*

Ioana slaba 27 apr 2010 08:28:06

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Aseara am papat doar un mar ca sa mai recuperez din greselile de peste week-end.
azi revin cu Monti:
MD omelta din 2 oua cu 100 gr de fagaras + 1/2 ardei capia+1 ridiche
cafea cu fructoza
apa

pranz - salata cu chec de oua spanac, branza si ceva pui.

seara o sa gatesc ciorba de curcan si pui de tara cu rosii ( gen ostropel) si mazare cu pui.

daca arata bine va pun si poze , daca nu...doar le mananc :)

@ licurici colorat - sport nu prea fac e in plan, fac sport in capul meu zilnic dar nu mi se urneste fundul de pe canapea. e lipit acolo de cativa ani. Promit sa lucrz la dezlipire.
Fac plimbari lucrez in gradina si merd cu bicicleta doar in week-end in cursul saptamanii, fac surf ..pe net

Offe, ma bucur ca treci pe la mine prin jurnal..disociata zici...2 saptamani ...suna interesant dar eu as vrea sa il las pe Monti sa isi faca treaba macar o luna ca sa incep sa pricep sistemul.
Daca intr-o luna nu reusesc o sa ma bag si eu la disociat 2 saptamani. Am termen sa dau jos pana la sf lui mai cu Monti apoi tb sa mananc fara carne lapte peste oua ...intru in post deci o sa fie calvar.

va pup o zi minunata si cu spor la slabit

ailimac 27 apr 2010 08:45:14

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Buna dimineata fetelor!!! :)
ma primiti si pe mine in gasca voastau sa incep acestra ?, vad ca tineti Montignac. Si eu azi vreau sa incep acest regim si am nevoie de sustinatoare!!!ieri incepusem cu Disociata si am crezut ca mor de foame cu ziua de fructe:( azi nu mai stiu de ce sa ma apuc....de aia m'am gindit ca aproape de disociata este Montignac...

Ioana slaba 28 apr 2010 08:06:21

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de ailimac (Post 166745)
Buna dimineata fetelor!!! :)
ma primiti si pe mine in gasca voastau sa incep acestra ?, vad ca tineti Montignac. Si eu azi vreau sa incep acest regim si am nevoie de sustinatoare!!!ieri incepusem cu Disociata si am crezut ca mor de foame cu ziua de fructe:( azi nu mai stiu de ce sa ma apuc....de aia m'am gindit ca aproape de disociata este Montignac...

Bine ai venit ailimac >:D<

Sigur ca da, oricum vad ca ai intrat si in gasca deja.

Sper sa gasesti informatii si sfaturi ajutatoare care sa te ajute sa slabesti.

spor la dat jos kg

Ioana slaba 28 apr 2010 08:10:40

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Azi e ziua de cantar , am revenit la 68, 5 kg dupa week-endul in care am mancat cate putin din toate. Am citit aseara ca daca gresesti in primele saptamani de Monti te duci inapoi la inceputul dietei.
Cred ca asta s-a intamplat. am pus 1,5 kg instant. deci cu cat suntem mai cuminti cu atat dam jos mai repede ...
schema de alimentazi de azi:
MD - cafea decaf cu o lingurita de fructoza
o chifla de secara
3 lingurite de gem Monti facut aseara -- sunt foarte mandra :)

pranz o sa fie ceva peste cu salata
cina idem

ras_cristalin 28 apr 2010 08:22:18

Re: Jurnal de 70 la 58 - Slaba
 
Citat:

Anterior postat de slaba (Post 168309)
Azi e ziua de cantar , am revenit la 68, 5 kg dupa week-endul in care am mancat cate putin din toate. Am citit aseara ca daca gresesti in primele saptamani de Monti te duci inapoi la inceputul dietei.
Cred ca asta s-a intamplat. am pus 1,5 kg instant. deci cu cat suntem mai cuminti cu atat dam jos mai repede ...
schema de alimentazi de azi:
MD - cafea decaf cu o lingurita de fructoza
o chifla de secara
3 lingurite de gem Monti facut aseara -- sunt foarte mandra :)

pranz o sa fie ceva peste cu salata
cina idem

Buna, Slaba :) am citit tot ce ai scris.
Si eu as vrea a ajung de la 72 la 58, avem un drum similar :D
Observ ca multe din principiile lui Monti seamana cu cele de la SB, putini carbo, fara zahar, fara grasimi rele, cu proteine.
Si pe mine m-a ajutat SB sa ajung la 71.5 de la 75.6 cat aveam acum vreo luna. Sunt increzatoare ca o sa ajung la destinatie anul acesta :)
Acelasi lucru ti-l urez si tie.
Sa ai o zi frumoasa ~o)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:46:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO