forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adina-9129.html)

Adina14 12 sep 2011 18:57:49

Re: Jurnal Adina
 
Meniul de azi:

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 06:45
Pesmeti, Wasa, 18g - 63 calorii, 1.8 proteine, 0.3 grasimi, - colesterol, 11.7 carbohidrati, - fibre, 72 sodiu, - zaharuri
Branza topita triunghiuri, 13% grasime, Fitness, Hochland, 17.5g - 34 calorii, 2.1 proteine, 2.3 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri
Cacao, continut scazut de grasimi (11% unt de cacao), Dr. Oetker, 2g - 5 calorii, 0.5 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 0.2 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii, 6.8 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Gem dietetic de capsuni, Arovit, 25g - 27 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 6.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Telemea de vaca, 40g - 110 calorii, 7.8 proteine, 8.2 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Pesmeti integrali, Wasa Original, 12g - 41 calorii, 1.1 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 8 carbohidrati, 1.7 fibre, 48 sodiu, 0.1 zaharuri

Gustare 1, ora 10:00
Mere, 152g - 80 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 21.3 carbohidrati, 3 fibre, 0 sodiu, 15.2 zaharuri
Bomboane, fara zahar, cu aroma de frisca, Solano, 2.85g - 9 calorii, 0 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 2.4 carbohidrati, 0 fibre, 8.6 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 12:30
Ceai capsuni, Lipton, 450ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Frunze de patrunjel, 10g - 4 calorii, 0.3 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0.1 zaharuri
Omleta, 35g - 56 calorii, 3.7 proteine, 4.2 grasimi, 124.6 colesterol, 0.2 carbohidrati, 0 fibre, 56.5 sodiu, 0.2 zaharuri
Telemea maturata de oaie, 115g - 318 calorii, 19 proteine, 26.5 grasimi, - colesterol, 0.8 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, - zaharuri
Zaharina Diamant, Kruger, 0.18g - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 15:00
Piersici, 210g - 82 calorii, 1.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 20 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 17.6 zaharuri

Cina, ora 17:00
Carne de curcan, curca tanara, carne macra, gatita la cuptor, fripta, 85g - 149 calorii, 24.9 proteine, 4.7 grasimi, 62.1 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 57 sodiu, - zaharuri
Rosii, 160g - 29 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 6.2 carbohidrati, 1.9 fibre, 8 sodiu, 4.2 zaharuri

Gustare 3, ora 19:00
Arahide prajte si sarate, Elmas, 10g - 57 calorii, 3 proteine, 4.3 grasimi, - colesterol, 2.3 carbohidrati, 1.2 fibre, 17 sodiu, 0.2 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1155 calorii, (mult)74.5 proteine, (mult)54.6 grasimi, 186.7 colesterol, (mic)90.1 carbohidrati, 11.3 fibre, 267.1 sodiu, 38.7 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 35min - 194 calorii
Activitati casnice, 10min - 25 calorii
Metabolism bazal - 1263 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1482 calorii

Adina14 12 sep 2011 19:04:24

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 787953)


Da,ai dreptate la faza asta.
Adina,eu ti-am zis doar ca nici nu ma cunosti in realitate(desi nu stii ce placere mi-ar face)si de aceea.Dar lasa,imi zici tu altadata.Nu mai fi suparata.Capu'sus..asta nu-i Adina mea..!Si mie imi place sa stau singura..de aceea cand ies cu prietenii par cam ciudata,desi nu ma deranjeaza asta asa tare.Mai orice ai nevoie..stii unde ma gasesti.Si ai sa vezi ca totul va fi bine..totul are solutie.Niciodata nu spune niciodata!

Tu cum ai reusit sa te acomodezi atunci cand te-ai dus la liceu acolo?Nu te-ai simtit ciudat?:( >:D<

Georgii 12 sep 2011 19:10:46

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 787959)


Tu cum ai reusit sa te acomodezi atunci cand te-ai dus la liceu acolo?Nu te-ai simtit ciudat?:( >:D<

Ti-am zis ca nu am fost la scoala aici pana acum.Voi vedea..sigur ma voi simti super nasol.Si voi fi criticata ..dar nu o sa le dau atentie.Sunt foarte rasisti..mai ales cu romanii.

Adina14 12 sep 2011 19:14:49

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 787963)


Ti-am zis ca nu am fost la scoala aici pana acum.Voi vedea..sigur ma voi simti super nasol.Si voi fi criticata ..dar nu o sa le dau atentie.Sunt foarte rasisti..mai ales cu romanii.

Ah, eu ma referisem la cea particulara la care ai mers pana acum dar nu stiam ca vrei sa te duci la cea de acolo, din orasul de unde stai acum :-? Sper totusi la tine sa fie altfel situatia >:D< Cunosti pe cineva din viitorii colegi?

Georgii 12 sep 2011 19:34:52

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 787969)


Ah, eu ma referisem la cea particulara la care ai mers pana acum dar nu stiam ca vrei sa te duci la cea de acolo, din orasul de unde stai acum :-? Sper totusi la tine sa fie altfel situatia >:D< Cunosti pe cineva din viitorii colegi?

Ah,scuze am inteles gresit.Pai acolo erau multi veniti din afara si a fost super ok.Nu am fost asa criticata si vorbita pe la spate..ba chiar m-am inteles super bine cu aproape toti.
Da,cunosc cativa baieti de aici de la mine.Parca asta ma face sa nu mai ma simt asa straina pe acolo.

Adina14 12 sep 2011 20:54:27

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 787985)


Ah,scuze am inteles gresit.Pai acolo erau multi veniti din afara si a fost super ok.Nu am fost asa criticata si vorbita pe la spate..ba chiar m-am inteles super bine cu aproape toti.
Da,cunosc cativa baieti de aici de la mine.Parca asta ma face sa nu mai ma simt asa straina pe acolo.

E mai bine mai ales ca sunt baieti.Uneori cred ca fetele sunt mult mai rele decat baietii :( Or fi ei mai prostuti dar cand e vorba de prieteni, sunt mult mai de treaba :)
Am vorbit cu mama in seara asta :x M-a facut sa ma simt mai bine si parca incetul cu incetul mi se mai iau si mie pietrele de pe inima, ca sa zic asa.Sper ca maine sa fie mai bine la scoala! :-s

Alexik 13 sep 2011 18:13:34

Re: Jurnal Adina
 
Hei Adina ce faci?:-*
Am vazut ce ai vb tu cu Roxii..si :)nu te lasa intimidata!!deloc..pentru ca iti va fi rau pe urm 4 ani.
Nu conteaza ca nu te cunosti cu noii colegi..si ei se stiu intre ei , crede-ma ca te poti imprieteni..numai ca trebuie sa stii cum.

Eu m-am mutat intr-a 9 de la mate info la filo fr , la filo fr am avut cei mai GROAZNICI COLEGi:)mai ales ca nu m-am impus si nah..am plecat la filo la liceul la care sunt.
Abia acum am inteles cum sa ma dau pe alnga altii si sa leg prietenii desi sunt noua.

Georgii 13 sep 2011 18:21:22

Re: Jurnal Adina
 
Buna!Astept sa imi spui cum a fost azi la scoala!O seara placuta!>:D<:-*

Adina14 14 sep 2011 06:44:07

Re: Jurnal Adina
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 789100)
Hei Adina ce faci?:-*
Am vazut ce ai vb tu cu Roxii..si :)nu te lasa intimidata!!deloc..pentru ca iti va fi rau pe urm 4 ani.
Nu conteaza ca nu te cunosti cu noii colegi..si ei se stiu intre ei , crede-ma ca te poti imprieteni..numai ca trebuie sa stii cum.

Eu m-am mutat intr-a 9 de la mate info la filo fr , la filo fr am avut cei mai GROAZNICI COLEGi:)mai ales ca nu m-am impus si nah..am plecat la filo la liceul la care sunt.
Abia acum am inteles cum sa ma dau pe alnga altii si sa leg prietenii desi sunt noua.

Buna Alex >:D<
Vai, multumesc ca ai trecut si pe la mine cu sfaturi :x Chiar am nevoie acum de ele :( De cat timp esti la clasa la care esti acum?:-/ La tine cum e la scoala?>:D<
O sa incerc astazi sa vad daca reusesc sa vorbesc mai mult cu colegii desi pana acum nu am schimbat nicio vorba cu nimeni.Asta e..
Cu dieta cum mai merge?
Citat:

Anterior postat de Georgii (Post 789112)
Buna!Astept sa imi spui cum a fost azi la scoala!O seara placuta!>:D<:-*

Hey scumpa >:D<
Ieri a fost destul de ok la scoala; mi-au placut ora de mate si de logica foarte mult datorita profilor :x In schimb am aflat ca voi da teste peste 2 sapt la toate materiile si sunt deja cam stresata din cauza asta :-s Mi-e tare frica sa nu cumva sa ii dezamagesc pe ai mei :(( Inca nu am vorbit cu colegii..Parca incepem sa ne distantam din ce in ce mai mult.Eu raman in clasa si toti se duc pe afara sa se prosteasca.Eu nu merg pe acolo fiindca sunt foarte multi si e aglomerat.Ma pierd printre ei ce sa mai :)) :-<
Tu ce mai faci? >:D< Cum merge cu mentinerea?;;)

Adina14 14 sep 2011 06:44:42

Re: Jurnal Adina
 
Vai slabutelor, chiar mi-e dor de voi :(( :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:54:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO