forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adrianaa-vreau-arat-bine-sanatoasa-8951.html)

happygirldiana 07 iul 2011 10:25:02

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Maryyana (Post 714153)
Se pot duce si 2 cate 2...nu ma deranjeaza :)) doar sa se duca.

Ei mi-am tinut programul, am mancat regulat doar ca seara am mancat 150g mancare de cartofi ( nu m-am putut abtina la ce buna a facut-o mami era si calda..), dar azi nu mai mananc pt k este in frigider si nu imi place rece. Asa ca nu o sa ma atraga.

In rest bine, am 79,4 kg. Am slabit de ieri. :D

E bine ca nu ai stat in casa si nu ai avut timp sa te gandesti la MANCARE.

Ehe, ce ajutoare de nadejde, nu am mai folosit relax& tone de vreo 3 luni :)). Pt ca bazaie ingrozitor...i s-a rupt un surub si nu am avut timp sa merg cu el la garantie nici nu stiu pe unde e...si...asa ca mai rar cu electrostimularea mi-e lene sa stau pana aranjez toti electrozii aia pe muschi..etc...am inceput de alaltaieri, acum nu stiu daca fac vreo diferenta dar o sa ma mai chinui cu ei vreo sapt. Oricum nu o sa imi dau seama pentru ca tinand dieta nu o sa imi dau seama daca electrostimularea isi face efectul pentru ca slabesc frumos cu dieta...dar acum sa vedem poate vad vreo schimbare la coaja de portocala de pe picioare :">...

Si vreau sa caut ceva pentru vergeturi, nu stiu ce, dar ma OMOARA

te pup

si eu am vergeturi multe.muuuulte,in special la sani si incheietura piciorului:( fac masaje cu relax,electrosimulare,masti,creme.degeaba:( nu cred ca au remediu....

Maryyana 07 iul 2011 10:41:42

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 714157)

si eu am vergeturi multe.muuuulte,in special la sani si incheietura piciorului:( fac masaje cu relax,electrosimulare,masti,creme.degeaba:( nu cred ca au remediu....

Da si eu mi-am luat o crema pt vergeturi parca gerovit**, dar...nu prea am folosit-o asa de mult. Doar cand imi faceam cu relax&**** si imi lasa pielea catifelata, doar atat!!

Am auzit la tv, dar cred ca e dureros si costa o avere. La un salon s-a gasit un emediu si o arata pe una pe scaun (ca de obicei) si cica sunt niste injectii cu nu stiu ce ser care unple celulele alea si le face mai alestice si cica trebuie multe injectii/vergetura...si se refac, a aratat ca nu se mai vedea asa, si cu un tratament dasta pe termen lung o sa isi revina pielea. Dar eu stau linistita nu ma duc nici sa imi iau singe darmite sa ma duc sa imi bage acul peste tot voit :)). O sa apara in timp si alte remedii, asta e doar inceputul.

happygirldiana 07 iul 2011 10:46:52

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Maryyana (Post 714184)
Da si eu mi-am luat o crema pt vergeturi parca gerovit**, dar...nu prea am folosit-o asa de mult. Doar cand imi faceam cu relax&**** si imi lasa pielea catifelata, doar atat!!

Am auzit la tv, dar cred ca e dureros si costa o avere. La un salon s-a gasit un emediu si o arata pe una pe scaun (ca de obicei) si cica sunt niste injectii cu nu stiu ce ser care unple celulele alea si le face mai alestice si cica trebuie multe injectii/vergetura...si se refac, a aratat ca nu se mai vedea asa, si cu un tratament dasta pe termen lung o sa isi revina pielea. Dar eu stau linistita nu ma duc nici sa imi iau singe darmite sa ma duc sa imi bage acul peste tot voit :)). O sa apara in timp si alte remedii, asta e doar inceputul.

eee,lasa injectiile si alte alea.eu vreau un remediu pe care sa mi-lpermit:))la mine relax and tone a dat rezultate.pierd cam un cm pe sapt.pierdeam,ca in ultimul timp nu l-am mai folosit, de cand cu scoala:D recuperez acum:)

kysa 07 iul 2011 10:50:20

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Salutare.
Referitor la aparatul de masaj Relax & Tone.....se merita investitia??

Maryyana 07 iul 2011 10:51:53

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 714190)

eee,lasa injectiile si alte alea.eu vreau un remediu pe care sa mi-lpermit:))la mine relax and tone a dat rezultate.pierd cam un cm pe sapt.pierdeam,ca in ultimul timp nu l-am mai folosit, de cand cu scoala:D recuperez acum:)

1 cm pe sapt este extraordinar. Si cum faceai? 60 de minute pe zi pe toate zonele sau cum?

Maryyana 07 iul 2011 10:52:34

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de kysa (Post 714196)
Salutare.
Referitor la aparatul de masaj Relax & Tone.....se merita investitia??

Buna dimineata Kysa. Ce ai mai facut? cum merge dieta?

happygirldiana 07 iul 2011 10:54:44

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Maryyana (Post 714198)
1 cm pe sapt este extraordinar. Si cum faceai? 60 de minute pe zi pe toate zonele sau cum?

cate 15 minute pe fiecare zona:d eu ma masez pe abdomen,maini si coapse:D soldurile si altele mai pot astepta.astea sunt marile probleme:)
Citat:

Anterior postat de kysa (Post 714196)
Salutare.
Referitor la aparatul de masaj Relax & Tone.....se merita investitia??

eu zic ca e o investitie super!:)pe mine ma multumeste

kysa 07 iul 2011 10:56:20

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Mercic de intrebare.....Merge dieta....Dar astazi va fi greu.....primesc in vizita 2 prietene care nu prea o duc bine cu mincatul sanatos( sunt cam obeze) e tare greu de iesit dintr-un cerc vicios,,(stii cum influenteaza mediul)....acum imi adun fortele sa nu clachez sa pap dulce....Cred ca voi reushi! :)

Referitor la aparatul de masaj,,,,merita??? L-am vazut la cineva si nu prea m-a impresionat....

kysa 07 iul 2011 10:57:02

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Aha,,,,deci zici ca se merita,,,,Multumesc....
Ma gindesc sa-l cumpar :)

Maryyana 07 iul 2011 10:58:14

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 714203)

cate 15 minute pe fiecare zona:d eu ma masez pe abdomen,maini si coapse:D soldurile si altele mai pot astepta.astea sunt marile probleme:)

eu zic ca e o investitie super!:)pe mine ma multumeste

Ei, e bine atunci o sa incep si eu sa il folosesc din nou. ms mult pentru explicatii :*:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:37:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO