forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adrianaa-vreau-arat-bine-sanatoasa-8951.html)

Adrianaa 07 iul 2011 22:32:52

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 714894)
Bau pisoi si tuturor fetelor de pe la tine.Bravoooo ca ai fost cuminte!![*2*][*2*][*2*]Eu nu am fost asa cuminte.Am mancat numai prostioare!:((:((ehhh asta e! Trebe sa imi revin ca nu se mai poate!pup dragelor ma duc la nani ca maine sunt la munca toata ziua!:-*

Somn usor pisoias :-*! Daca nu ai fost cuminte azi sa zicem ca nu se pune dar de maine sa fi un ingeras >:D< Nici pizza n-am mancat asta seara si m-am abtinut (cu greu,ce-i drept) sa mananc pepene acum o jum de ora.Gustarea mea numarul 3 au fost niste prune verzi,vreo 5-6 d-alea mici,erau asa de acre si mi se facuse o sete de la eleeee! Am timp maine sa mananc si pepene :P! Pisoi ma bucur ca nu m-ai uitat :"> Serviciu usor >:D<

dr jekil 08 iul 2011 23:55:38

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 714965)
Somn usor pisoias :-*! Daca nu ai fost cuminte azi sa zicem ca nu se pune dar de maine sa fi un ingeras >:D< Nici pizza n-am mancat asta seara si m-am abtinut (cu greu,ce-i drept) sa mananc pepene acum o jum de ora.Gustarea mea numarul 3 au fost niste prune verzi,vreo 5-6 d-alea mici,erau asa de acre si mi se facuse o sete de la eleeee! Am timp maine sa mananc si pepene :P! Pisoi ma bucur ca nu m-ai uitat :"> Serviciu usor >:D<

Offf mai pisoi..cum sa te uit?!:-*:-* gata si eu cu munca plus dusuita si cremuita#:-s fug la nani !!Ne auzim maine

happygirldiana 09 iul 2011 09:18:48

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Buna dimineata,Adriana>:D<Iti urez o zi superba!Fug la piata acum,dar cand ma intorc trec pe la tine,mai stam de vorba:-*

Adrianaa 09 iul 2011 10:12:59

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 716498)
Buna dimineata,Adriana>:D<Iti urez o zi superba!Fug la piata acum,dar cand ma intorc trec pe la tine,mai stam de vorba:-*

>:D< Buna! Ce faci ? Multumesc la fel, sa fie la fel de superba pentru amandoua,mie imi place sa impart :D. Te astept :>

Adrianaa 09 iul 2011 14:40:59

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Vreau sa spun ca mai devreme am fost tare indemnata de >:) sa intru intr-o farfurie plina de gogosi (adusa de mami de la tara,mi le-a trimis mamaia). Sa ma asigur ca nu ajung in farfuria cu gogosi am luat o "gustare" cat o cina..Defapt am pus-o la cina cu toate ca ea saraca a fost gustare :)) (in sensul ca am mancat la 3) .. In fine .. Noroc cu sormea ca m-a scapat de o alta ciocolata care bantuia prin frigider. :D

Adrianaa 09 iul 2011 16:59:31

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Aoleu iar m-au apucat poftele alea nebune de imi vine sa bag in mine dulciuri multe,multe ... Desi m-am indesat cu fructe pana acum,am sarit si mama lor de carbohidrati ... am pofta de ciocolata,de gogosi ... numai de tampenii :| .... :|

happygirldiana 09 iul 2011 18:45:40

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 717087)
Aoleu iar m-au apucat poftele alea nebune de imi vine sa bag in mine dulciuri multe,multe ... Desi m-am indesat cu fructe pana acum,am sarit si mama lor de carbohidrati ... am pofta de ciocolata,de gogosi ... numai de tampenii :| .... :|

Buna,Adri>:D< Iata ca abia acum reusesc sa trec pe la tine:)Te inteleg perfect!Si mie mi se intampla sa caut vreo reteta dietetica pe net si sa aung pe vreun site cu fel si fel de dulciuri.Chiar daca sunt satula pentru ziua in cauza pofteeeesc!!!Nu se intampla des dar se intampla.Si atunci as inebuni de pofta:-s
Daca bei un ceai nu trece?:( Eu am mancat corect pe ziua de azi dar..a.s mai manca niste pepene rosu:))Sunt obsedata de el:)))Sport nu am facut tocmai pentru ca am mancat pepene rosu si ma simt foarte umflata cu apa.Cateodata ma uit in oglinda si ma vad asa si parca imi dau seama ca alte fete la 68 de kile arata mai slabe.Eu arat ca la 80:|

Adrianaa 10 iul 2011 09:52:58

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Scumpa casuta ... Povesteam ieri de marile mele pofte de ciocolata si gogosi :)) Se pare ca azi mi-au trecut dar sincer .. m-am saturat sa-mi tot numar caloriile si porcarii d-astea... m-am gandit sa ma cantaresc maine si pe urma o saptamana sa mananc sanatos fara sa-mi mai numar caloriile,sa vad ce se intampla... Se pare ca mi-au trecut poftele,azi de dimineata visam ca mananc gogosi si le scuipam ca mi se pareau prea dulci si slinoase :))) ... M-am trezit si mami mi-a zis ca mi-a facut spuma de capsuni. Am intrebat-o ce contine si ea mi-a zis printre altele ca si un plic de zahar valinat. Am refuzat-o,am zis ca nu mananc aia ca are prea mult zahar /:)... Printre altele sunt cam mad ca nu reusesc sa ma abtin de la fructe,ideea e ca mananc foarte multe.Mult pepene,aseara am mancat o groaza de prune si o groaza de caise ... plus ca trebuie neaaparat sa-mi scot din meniu si inghetata aia slab calorica pe care am gasit-o dar cu toate astea contine sugar ... Aseara imi venea sa mananc pizza,imi venea sa "imi bag botul" in toate porcariile interzise,care imi aduc celulita si kg in plus... Am trecut cu bine #:-s de pofte,deocamdata. Am observat ca daca mai am tendinta sa mananc compulsiv am inceput sa ma indop cu healty food. Defapt nici nu cred ca e mancat compulsiv asta .. dar cand mananc de plictiseala bag rosii,piept de pui,fructe..d-astea... cel putin nu ma mai indop cu 3000 de calorii deodata luate numai din dulciuri. Asa cu mancare sanatoasa ma si satur ...

Adrianaa 10 iul 2011 10:29:48

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 717159)

Buna,Adri>:D< Iata ca abia acum reusesc sa trec pe la tine:)Te inteleg perfect!Si mie mi se intampla sa caut vreo reteta dietetica pe net si sa aung pe vreun site cu fel si fel de dulciuri.Chiar daca sunt satula pentru ziua in cauza pofteeeesc!!!Nu se intampla des dar se intampla.Si atunci as inebuni de pofta:-s
Daca bei un ceai nu trece?:( Eu am mancat corect pe ziua de azi dar..a.s mai manca niste pepene rosu:))Sunt obsedata de el:)))Sport nu am facut tocmai pentru ca am mancat pepene rosu si ma simt foarte umflata cu apa.Cateodata ma uit in oglinda si ma vad asa si parca imi dau seama ca alte fete la 68 de kile arata mai slabe.Eu arat ca la 80:|

Nu e adevarat,nu arati ca la 80,arati foarte bine,e o diferenta enorma intre before si after! Tu nu ai facut sport ieri,eu n-am mai facut de o saptamana :)) pur si simplu mi-e foarte,foarte lene ... si cu caldura asta :-o! Cat despre pepene,cred ca as putea sa mananc si unul intreg intr-o zi :))) si cand spun unul intreg nu ma refer la unul de 3 kg ... intr-adevar este foarte bun,e fructul meu preferat..desi e plin e zahar :))) Oricum mai bine papam fructe,chiar si d-astea pline de zahar decat dulciuri ... pentru mine e o mare realizare ca n-am mai mancat dulciuri atat de des,eram obsedata inainte de ele,mancam in prostie... cand imi faceam meniul pe site si realizam cate calorii vin din dulciurile alea nu-mi venea sa cred.:|

happygirldiana 10 iul 2011 10:35:11

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 717447)
Scumpa casuta ... Povesteam ieri de marile mele pofte de ciocolata si gogosi :)) Se pare ca azi mi-au trecut dar sincer .. m-am saturat sa-mi tot numar caloriile si porcarii d-astea... m-am gandit sa ma cantaresc maine si pe urma o saptamana sa mananc sanatos fara sa-mi mai numar caloriile,sa vad ce se intampla... Se pare ca mi-au trecut poftele,azi de dimineata visam ca mananc gogosi si le scuipam ca mi se pareau prea dulci si slinoase :))) ... M-am trezit si mami mi-a zis ca mi-a facut spuma de capsuni. Am intrebat-o ce contine si ea mi-a zis printre altele ca si un plic de zahar valinat. Am refuzat-o,am zis ca nu mananc aia ca are prea mult zahar /:)... Printre altele sunt cam mad ca nu reusesc sa ma abtin de la fructe,ideea e ca mananc foarte multe.Mult pepene,aseara am mancat o groaza de prune si o groaza de caise ... plus ca trebuie neaaparat sa-mi scot din meniu si inghetata aia slab calorica pe care am gasit-o dar cu toate astea contine sugar ... Aseara imi venea sa mananc pizza,imi venea sa "imi bag botul" in toate porcariile interzise,care imi aduc celulita si kg in plus... Am trecut cu bine #:-s de pofte,deocamdata. Am observat ca daca mai am tendinta sa mananc compulsiv am inceput sa ma indop cu healty food. Defapt nici nu cred ca e mancat compulsiv asta .. dar cand mananc de plictiseala bag rosii,piept de pui,fructe..d-astea... cel putin nu ma mai indop cu 3000 de calorii deodata luate numai din dulciuri. Asa cu mancare sanatoasa ma si satur ...

Buna Adriana>:D< Eu nu stiu ce sa zic in ceea ce priveste numaratul caloriilor, eu nu am avut momente in care sa vreau sa renunt.M-am obisnuit sa sa cantaresc si sa calculez si mi-e foarte bine asa.Dar daca zici ca t-ai saturat de asta,poti incerca sa mananci sanatos,asa cum ai zis, dar sa aproximezi oarecum cantitatile.Eu zic ca e foarte important acest aspect.Dar de tine tine asta...Eu zic ca nu e o problema faptul ca mananci fructe.Stiu, medicii recomanda 1-2 fructe pe zi dar...sincera sa fiu eu nu tin cont de sfatula asta:D Numai cand eram in camin mancam 3-4 mere pe zi.Nu toate de-odata,normal.Pe mine nu ma afeccteaza in mod negativ fructele:)Dar depinde de organism:D:D Pepene as manca si eu cu kg:)))Dar tare des te trimite la baie:))
Vad ca si tu ai probleme cu i nghetata.Ca si mine..Ieri nu am mancat deloc dar de obicei nu lipseste vara:( din pacate...
iti urez o duminica placuta si bafta sa gasesti modul ideal de manca sanatos si de a slabi la fel de sanatos:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:34:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO