forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-adrianaa-vreau-arat-bine-sanatoasa-8951.html)

happygirldiana 07 iul 2011 10:59:42

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Maryyana (Post 714212)
Ei, e bine atunci o sa incep si eu sa il folosesc din nou. ms mult pentru explicatii :*:*

:)nu ai pentru ce;)):-*

happygirldiana 07 iul 2011 11:01:16

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de kysa (Post 714210)
Aha,,,,deci zici ca se merita,,,,Multumesc....
Ma gindesc sa-l cumpar :)

cumpara-l cu incredere:)daca te tii de el,de masaj,ai rezultate.si lasa o piele....ti-e mai mare dragul sa te atingi:))

Adrianaa 07 iul 2011 14:50:42

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 714148)
Adriii!!!!Te salut!Ce mai faci?Iti urez o zi superba!>:D<>:D<

Heeeeeey,multumesc >:D< chiar o sa am o zi superba! Ce sa fac,am fost pe la o prietena in vizita si pot sa vin la voi sa ma laud ca a desfacut o ciocolata,avea si niste fursecuri,pufarine si alte porcarii ... iar o alta prietena m-a servit cu prajituri si snickers si le-am refuzat pe toate,toate ;;)! Am acceptat decat o nectarina mica :D:x Acum cred ca ma bag la somnic ca mi-e asa o lene,a inceput din nou sa se incalzeasca afara si incepe sa ma lesine..Tu ce mai faci ? Te pup si iti urez o zi la fel de superba!

Adrianaa 07 iul 2011 14:55:20

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Maryyana (Post 714153)
Se pot duce si 2 cate 2...nu ma deranjeaza :)) doar sa se duca.

Ei mi-am tinut programul, am mancat regulat doar ca seara am mancat 150g mancare de cartofi ( nu m-am putut abtina la ce buna a facut-o mami era si calda..), dar azi nu mai mananc pt k este in frigider si nu imi place rece. Asa ca nu o sa ma atraga.

In rest bine, am 79,4 kg. Am slabit de ieri. :D

E bine ca nu ai stat in casa si nu ai avut timp sa te gandesti la MANCARE.

Ehe, ce ajutoare de nadejde, nu am mai folosit relax& tone de vreo 3 luni :)). Pt ca bazaie ingrozitor...i s-a rupt un surub si nu am avut timp sa merg cu el la garantie nici nu stiu pe unde e...si...asa ca mai rar cu electrostimularea mi-e lene sa stau pana aranjez toti electrozii aia pe muschi..etc...am inceput de alaltaieri, acum nu stiu daca fac vreo diferenta dar o sa ma mai chinui cu ei vreo sapt. Oricum nu o sa imi dau seama pentru ca tinand dieta nu o sa imi dau seama daca electrostimularea isi face efectul pentru ca slabesc frumos cu dieta...dar acum sa vedem poate vad vreo schimbare la coaja de portocala de pe picioare :">...

Si vreau sa caut ceva pentru vergeturi, nu stiu ce, dar ma OMOARA

te pup

Wow,cat de repede slabesti! Bravo! TIne-te de treaba ca mergeeeee!Daca a fost o exceptie poti sa te ierti,e bine ca n-ai mancat o cantitate mare,eu cand e vreo mancare sau ceva care sa imi placa nu ma opresc la 100,150 de grame,bag pe mine cantitati industriale 8-|! Bad me ..Asta e toata treaba la mine,daca stau in casa si ma plictisesc ma gandesc la mancare :)) cand sunt ocupata uit si nici foame nu-mi e.Cand ma plictisesc parca mi-e foame tot timpul si cred ca asta e valabil ptr toata lumea.Trebuie sa gasim mereu cate ceva sa ne tina ocupate.Si pe mine ma omoaraaaaaaa si celulita si vergeturile,cand mi le vad imi vine sa :((!!! Am multe vergeturi pe sani,coapse,fund si mai nou si pe solduri,nu stiu ce sa le fac le urasc din tot sufletul meu.Celulita cred ca a mai disparut putin de tot de cand nu mai mananc dulciuri,mai ales din comert dar a mai ramas suficienta,se simte ca la ea acasa,deloc nu vrea sa ma paraseasca... Se vede cu ochiul liber,n-o suport!!!

Si eu te pup! Ce planuri ai pentru azi ?

happygirldiana 07 iul 2011 14:57:56

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 714425)
Heeeeeey,multumesc >:D< chiar o sa am o zi superba! Ce sa fac,am fost pe la o prietena in vizita si pot sa vin la voi sa ma laud ca a desfacut o ciocolata,avea si niste fursecuri,pufarine si alte porcarii ... iar o alta prietena m-a servit cu prajituri si snickers si le-am refuzat pe toate,toate ;;)! Am acceptat decat o nectarina mica :D:x Acum cred ca ma bag la somnic ca mi-e asa o lene,a inceput din nou sa se incalzeasca afara si incepe sa ma lesine..Tu ce mai faci ? Te pup si iti urez o zi la fel de superba!

Eeee,Adriana>:D<Asa te vreau!:-* Meriti felicitari!Cu atatea bunatati pe langa tine si sa rezisti eroic,nu e putin:)Uite ca mi-ai facut pofta de ciocolata:P Atat am putut sa aleg dintre alimentele enumerate de tine mai sus:))Dar nu mananc,orice ar fi NU!Potae deseara cand ma vad cu iubi, o sa pap o inghetata.Am gasit una foarte slab calorica,doar 62 de calorii/bucata:D
Mie imi place calduraaaa,zic Doamne ajuta ca s-a incalzit,ca prea urat se facuse afara:))Cu frigul stau prost dar de caldura nu mi-e frica:)Poate sa arda si nu ma deranjeaza!Ador soarele(desi el pe mine nu prea:)) si vara in general;))
Eu am gatit,acum mai stau pe aici,mai joc conquiztador si cam atat:)la 5 jum-6 iau cina,la 7 jum sport si deseara ma vad cu iubitu:)Asta e vacanta!Dar mai dureaza doar vreo 2 saptamani ca trebuie sa invat pentru master:|Si potae gasesc si ceva de lucru....Somn usor:-* Mai vb cand te trezesti;)

Adrianaa 07 iul 2011 14:57:58

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de kysa (Post 714207)
Mercic de intrebare.....Merge dieta....Dar astazi va fi greu.....primesc in vizita 2 prietene care nu prea o duc bine cu mincatul sanatos( sunt cam obeze) e tare greu de iesit dintr-un cerc vicios,,(stii cum influenteaza mediul)....acum imi adun fortele sa nu clachez sa pap dulce....Cred ca voi reushi! :)

Referitor la aparatul de masaj,,,,merita??? L-am vazut la cineva si nu prea m-a impresionat....

Noi suntem sigure ca vei reusi :)

Adrianaa 07 iul 2011 15:02:52

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 714439)

Eeee,Adriana>:D<Asa te vreau!:-* Meriti felicitari!Cu atatea bunatati pe langa tine si sa rezisti eroic,nu e putin:)Uite ca mi-ai facut pofta de ciocolata:P Atat am putut sa aleg dintre alimentele enumerate de tine mai sus:))Dar nu mananc,orice ar fi NU!Potae deseara cand ma vad cu iubi, o sa pap o inghetata.Am gasit una foarte slab calorica,doar 62 de calorii/bucata:D
Mie imi place calduraaaa,zic Doamne ajuta ca s-a incalzit,ca prea urat se facuse afara:))Cu frigul stau prost dar de caldura nu mi-e frica:)Poate sa arda si nu ma deranjeaza!Ador soarele(desi el pe mine nu prea:)) si vara in general;))
Eu am gatit,acum mai stau pe aici,mai joc conquiztador si cam atat:)la 5 jum-6 iau cina,la 7 jum sport si deseara ma vad cu iubitu:)Asta e vacanta!Dar mai dureaza doar vreo 2 saptamani ca trebuie sa invat pentru master:|Si potae gasesc si ceva de lucru....Somn usor:-* Mai vb cand te trezesti;)

Yuumy,si eu am gasit 2 inghetate foarte slab calorile :D Fresh cu pepene galben si e super buna si toata gama nestea,preferata mea e cu fructe de padure dar sunt la fel de bune si alea cu piersici sau lamaie :x!
Daca te vezi cu iubi o sa ai o seara placuta dar cam scurta vacanta ta... Sincer si eu ador soarele dar azi nu prea aveam chef de el :)) soarele e bun cand esti la piscina,plaja,respectiv mare.Asa sa umbli teleleu pe strazi pe soarele asta nu e bine deloc.
Cat despre faptul ca ti-am facut pofta de ciocolata,bleah nu e buna,e plina de zahar si nu aduce decat celulita! Asa ma gandesc in ultima vreme cand refuz toate tampeniile alea.Cum se transforma in celulita si se aseaza fix pe picioarele si fundul meu :-&! Si trec cu brio peste tot..

Maryyana 07 iul 2011 15:43:05

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Adrianaa (Post 714433)
Wow,cat de repede slabesti! Bravo! TIne-te de treaba ca mergeeeee!Daca a fost o exceptie poti sa te ierti,e bine ca n-ai mancat o cantitate mare,eu cand e vreo mancare sau ceva care sa imi placa nu ma opresc la 100,150 de grame,bag pe mine cantitati industriale 8-|! Bad me ..Asta e toata treaba la mine,daca stau in casa si ma plictisesc ma gandesc la mancare :)) cand sunt ocupata uit si nici foame nu-mi e.Cand ma plictisesc parca mi-e foame tot timpul si cred ca asta e valabil ptr toata lumea.Trebuie sa gasim mereu cate ceva sa ne tina ocupate.Si pe mine ma omoaraaaaaaa si celulita si vergeturile,cand mi le vad imi vine sa :((!!! Am multe vergeturi pe sani,coapse,fund si mai nou si pe solduri,nu stiu ce sa le fac le urasc din tot sufletul meu.Celulita cred ca a mai disparut putin de tot de cand nu mai mananc dulciuri,mai ales din comert dar a mai ramas suficienta,se simte ca la ea acasa,deloc nu vrea sa ma paraseasca... Se vede cu ochiul liber,n-o suport!!!

Si eu te pup! Ce planuri ai pentru azi ?

Ei, eu azi am fost cumintica. Am mancat la timp, tocmai am indesat o piersica, nu imi era foame dar trebuie sa respect programul. Si am facut si sport, acum imi fac masaj si dupa ma relaxez cu niste masti pt fata si pt par....Sa ne auzim maine mai slabute!

Tu ce ai mai facut? Sper ca te ti de treaba, da?:-W

Te pup

Adrianaa 07 iul 2011 16:53:49

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Citat:

Anterior postat de Maryyana (Post 714506)
Ei, eu azi am fost cumintica. Am mancat la timp, tocmai am indesat o piersica, nu imi era foame dar trebuie sa respect programul. Si am facut si sport, acum imi fac masaj si dupa ma relaxez cu niste masti pt fata si pt par....Sa ne auzim maine mai slabute!

Tu ce ai mai facut? Sper ca te ti de treaba, da?:-W

Te pup

Sunt cuminte :D Recunosc ca exagerez putin cu fructele dar ... am inlocuit dulciurile si mi-e mult mai usor sa mananc fructe,asta ca sa nu simt vreo lipsa de dulciuri si sa ma aprovizionez cu niste "bunatati" de la magazin.Sport mi-e foarte lene sa fac,nu prea o am eu cu sportul ... dar mai pe seara o sa ies la o plimbare cu fetele..stiu ca nu se compara cu sportul dar mergem,tot e ceva.Mai ard acolo 100-200 calorii. Eu am dormit,am mancat adineauri si acum trebuie sa ma machiez si sa ma imbrac ca imi ia vreo ora sa ma machiez... Imi place sa stau,sa-mi fac ochii perfecti,sa fie genele la fel,sa imi stea bine parul si astea :P. Imi place ca esti strong :D O sa ai rezultate repede,repede.Ce zic o sa ai ? Dej au inceput sa apara ;;)! >:D< Mastile sunt naturiste ? Daca da,ce fel de masti iti faci ?

dr jekil 07 iul 2011 21:44:58

Re: Jurnal Adrianaa - Vreau sa arat bine si sa fiu sanatoasa!
 
Bau pisoi si tuturor fetelor de pe la tine.Bravoooo ca ai fost cuminte!![*2*][*2*][*2*]Eu nu am fost asa cuminte.Am mancat numai prostioare!:((:((ehhh asta e! Trebe sa imi revin ca nu se mai poate!pup dragelor ma duc la nani ca maine sunt la munca toata ziua!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:36:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO