forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexida (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexida-12335.html)

mariana34 24 iul 2013 11:12:05

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1282368)
mersi mult de incurajari, mariana :)
sa stii ca asa a fost...seara deja aveam 72...
nu ma grabesc, nu mai astept minuni ca data trecuta...nici n-am mai tinut-o asa strict...dar...stau la panda sa scad sub 70 de tura trecuta...ca tot pe-aici ma invarteam...si daca n-as fi pus 3 kg pe mine in alea 3 luni de mentinere...acum eram deja unde voiam...da na...asa imi trebuie :D

tu? cu ce te ocupi? cu ce ocazie pe slabute? ce tii, ce papi?
>:D<

Te incurajez si eu daca pot, ca stiu ca nu strica nitica incurajare:P
Fac bine, cu treburile obisnuite, problemele cotidiene, stand la casa mereu gasesc de treaba, ca tot vorbeati de sport, am facut si eu iarna, acum ma misc cu treaba:)). Imi place in special zumba sau turbo jam, ca ma binedispune, as mai vrea sa sa slabesc 2 kg, dar parca nu mai am asa ambitie. :D
Culmea, sotul ma intreba aseara cand mancam cate kg am, ca prea mancam cu pofta (imi era o foameeee), credea ca m-am pus pe ingrasat:))
Intreai ce pap, pai multe fructe ca sunt in gradina, azi de exemplu am mancat pana acum: 2 inghitituri de paine cu zacusca, un jumatate de gref, o pruna si o para, la pranz sau salata de vinete fara maioneza desigur pe felii de rosii sau un bol cu ciorba de perisoare, iar la cina pulpe la gratar, sper ca din felia de tort doar o sa gust sau o las pentru maine (ii ziua nepoatei) .
Cam asa mananc, ma mentin, ceea ce-i bine, nu zic ca nu am unele pofte, mai ales de dulciuri, dar incerc sa nu fac, ca sa nu ma ispiteasca;)
O zi superba!:-*

Alexida 11 sep 2013 07:26:47

Re: Jurnal Alexida
 
Buna dimineata!
Am terminat cu plimbareala, concediile si mancatul aiurea!
E timpul sa revenim la normal, cu forte proaspete...
Am inceput de luni, din 2 sept din nou Rina...ca a fost un esec cealalta tura...acum...poate poate...

Va pup si va astept pe la mine, la o poveste...

lacra81 16 sep 2013 12:27:33

Re: Jurnal Alexida
 
alex,succes>:D<>:D<>:D<
mariana:-*:-*:-*
o zi faina>:D<

lacra81 18 sep 2013 10:00:26

Re: Jurnal Alexida
 
neata,alex>:D<
vad ca ai intrat diminiata;)
cum merge?
ce mai spui?
pe unde ai umblat vara asta? cu jobul cum e?
:-*:-*:-*

Alexida 20 sep 2013 07:53:59

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1298723)
neata,alex>:D<
vad ca ai intrat diminiata;)
cum merge?
ce mai spui?
pe unde ai umblat vara asta? cu jobul cum e?
:-*:-*:-*

neata, Lacra.
momentan merge...am inceput din nou regimul, si o tona de sport(kangoo jumps, zumba, placa vibratoare, si masaj anticelulitic)...dar sunt un pic dezamagita ca dupa prima saptamana, in care am dat rapid jos tot ce pusesem in concediu, iar m-am blocat la vesnicele 72 kg :( Tot trag tare sa se deblocheze si...nimic...
am fost in Grecia, am fost acasa...dar imi pare asa de demult...
cu jobul...nu e grozav...dar stau cuminte in banca mea, ca pana la sfarsitul lunii trebuie sa semnez prelungire de contract...
Tu? Cand vii definitiv acasa sa mai povestim?
Pup

lacra81 23 sep 2013 07:12:36

Re: Jurnal Alexida
 
neata>:D<
faina Grecia:x

nu te descuraja ..kg astea le-ai pus in ani si vrei sa scapi de ele in zile>:)>:)>:)ce frumos ar fi:D

in cursul sapt stau in is dar pana termin curatenia mai e:-s

http://img1.funscrape.com/en/goodweek/30.gif

Alexida 24 sep 2013 10:10:29

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1299793)
neata>:D<
faina Grecia:x

nu te descuraja ..kg astea le-ai pus in ani si vrei sa scapi de ele in zile>:)>:)>:)ce frumos ar fi:D

in cursul sapt stau in is dar pana termin curatenia mai e:-s

http://img1.funscrape.com/en/goodweek/30.gif


Bine e si atat...ca mai povestim si noi :)
Stiu ca le-am pus in ani...gandeste-te ca si in liceu tot 72 de kg aveam...dar sunt 3 sapt de regim si sport la greu si nu ma invart decat plus/minus 0.500 kg :(
Tu? mai tii ceva? Mai faci ceva, in afara de munca? :P
Pup

lacra81 24 sep 2013 17:13:35

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1300030)
Bine e si atat...ca mai povestim si noi :)
Stiu ca le-am pus in ani...gandeste-te ca si in liceu tot 72 de kg aveam...dar sunt 3 sapt de regim si sport la greu si nu ma invart decat plus/minus 0.500 kg :(
Tu? mai tii ceva? Mai faci ceva, in afara de munca? :P
Pup

eu..nu:">
incerc sa nu sar ''calul'';)
uneori iese,alteori nu:">
de sapt viit ma apuc de treaba>:D<
sigur se vede la cm ..sportul modeleaza ;)
:-*:-*:-*:-*:-*

lacra81 26 sep 2013 08:28:47

Re: Jurnal Alexida
 
neata>:D<
ce faci:-/
o zi faina>:D<

Alexida 26 sep 2013 08:42:14

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1300571)
neata>:D<
ce faci:-/
o zi faina>:D<

Ce gand la gand cu bucurie! Uite...eu sunt la lucru...am ceva trebi, dar nu prea am chef...

Pup


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:07:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO