forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexida (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexida-12335.html)

Alexida 20 iun 2013 13:38:53

Jurnal Alexida
 
Salutare :)

Am decis. E timpul! Jurnalul meu:

Draga jurnalule (si fetelor care m-ati sustinut si fara casuta mea, si fetelor care ma veti sustine pe mai departe),

Sunt Alexandra, am 27 de ani, toata viata mea am fost grasa, toata viata am incercat sa slabesc, si, in continuare, tot grasa sunt... :(
La inceputul anului acesta, dupa alte indelungi incercari esuate, am gasit ambitia sa tin 3 luni dieta Rina 90. Rezultate de-a dreptul incantatoare (-13 kg), dar si ambitie ca niciodata...Cred ca ambitia a venit o data cu rezultatele...Si cu limita maxima la care ajunsesem...

Am avut 84.5 kg, am slabit pana la 71,5, iar acum am 73, dupa 2 luni de mentinere, in care am mancat ca vaca si nu ma mai pot opri... :((

Asa ca am considerat ca un jurnal devine foarte important, avand in vedere ca vreau, din 1 iulie sa incep a doua tura de Rina, dar lipsa totala de ambitie...

Va pup, sper sa ma vizitati!>:D<

lacra81 20 iun 2013 13:54:19

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1271628)
Salutare :)

Am decis. E timpul! Jurnalul meu:

Draga jurnalule (si fetelor care m-ati sustinut si fara casuta mea, si fetelor care ma veti sustine pe mai departe),

Sunt Alexandra, am 27 de ani, toata viata mea am fost grasa, toata viata am incercat sa slabesc, si, in continuare, tot grasa sunt... :(
La inceputul anului acesta, dupa alte indelungi incercari esuate, am gasit ambitia sa tin 3 luni dieta Rina 90. Rezultate de-a dreptul incantatoare (-13 kg), dar si ambitie ca niciodata...Cred ca ambitia a venit o data cu rezultatele...Si cu limita maxima la care ajunsesem...

Am avut 84.5 kg, am slabit pana la 71,5, iar acum am 73, dupa 2 luni de mentinere, in care am mancat ca vaca si nu ma mai pot opri... :((

Asa ca am considerat ca un jurnal devine foarte important, avand in vedere ca vreau, din 1 iulie sa incep a doua tura de Rina, dar lipsa totala de ambitie...

Va pup, sper sa ma vizitati!>:D<

bine te-am gasit in casuta ta>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

lacra81 20 iun 2013 13:56:28

Re: Jurnal Alexida
 
1 ataşament(e)
cu drag de la mine pt tine>:D<
Ataşament 14102

Alexida 20 iun 2013 14:15:47

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1271631)

bine te-am gasit in casuta ta>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<


Bine ai venit, draga Lacramioara! Multumesc de flori :)
Sper sa povestim si pe la mine de-acum :)

lacra81 20 iun 2013 14:19:49

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1271640)
Bine ai venit, draga Lacramioara! Multumesc de flori :)
Sper sa povestim si pe la mine de-acum :)

o sa te vizitez >:D<acum ai un motiv in plus sa nu lipsesti de pe forum;)
tb sa preg cafeluta :D

fug sa fac bagajele ;)
o dupa amiaza minunata>:D<

Alexida 20 iun 2013 14:31:48

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de lacra81 (Post 1271641)

o sa te vizitez >:D<acum ai un motiv in plus sa nu lipsesti de pe forum;)
tb sa preg cafeluta :D

fug sa fac bagajele ;)
o dupa amiaza minunata>:D<

Trebuie sa invat sa fac o cafeluta :D (sau sa pun poze pe forum) :P

Spor la bagaje si weekend usor... >:D<

Alynuta 21 iun 2013 07:59:08

Re: Jurnal Alexida
 
Bine te-am gasit in jurnalul tau>:D<http://fs68.trilulilu.ro/imgs/little...051372609c.jpg

Alexida 21 iun 2013 08:02:44

Re: Jurnal Alexida
 
http://www.google.ro/imgres?start=10...9&tx=96&ty=106

Buna dimineata, draga jurnalule!

Am incercat sa atasez cafeluta, nu stiu daca mi-a iesit...
Sii...cum fac sa-mi apara la semnatura simplu: "jurnal Alexida", nu toata adresa?

Dar totusi, sa stiti ca eu vin azi cu cafeaua!

Azi pap paste. Voi?
Zi faina sa avem!

Alynuta 21 iun 2013 08:28:54

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1271628)
Salutare :)

Am decis. E timpul! Jurnalul meu:

Draga jurnalule (si fetelor care m-ati sustinut si fara casuta mea, si fetelor care ma veti sustine pe mai departe),

Sunt Alexandra, am 27 de ani, toata viata mea am fost grasa, toata viata am incercat sa slabesc, si, in continuare, tot grasa sunt... :(
La inceputul anului acesta, dupa alte indelungi incercari esuate, am gasit ambitia sa tin 3 luni dieta Rina 90. Rezultate de-a dreptul incantatoare (-13 kg), dar si ambitie ca niciodata...Cred ca ambitia a venit o data cu rezultatele...Si cu limita maxima la care ajunsesem...

Am avut 84.5 kg, am slabit pana la 71,5, iar acum am 73, dupa 2 luni de mentinere, in care am mancat ca vaca si nu ma mai pot opri... :((

Asa ca am considerat ca un jurnal devine foarte important, avand in vedere ca vreau, din 1 iulie sa incep a doua tura de Rina, dar lipsa totala de ambitie...

Va pup, sper sa ma vizitati!>:D<

Referitor la cele relatate de tine,sa sti ca si eu am fost grasuta inca de mica.Mi-amintesc in generala cand copii imi spuneau grasuta,iar la liceu eram complexata ,cand pe strada auzeam susoteli in spatele meu cum ca as avea fundul mare, dar uite astea nu m-au impiedecat sa ma fi apucat serios de o dieta.Bine pe-atunci nu era internet sa te poti documenta ca acum, mi-amintesc cum seara inainte de culcare imi ungeam doua felii mari de paine cu untura , sau cu altceva ce gaseam si ma retrageam in camera mea. Cand ma gandesc acum ce usor as fi putut slabi atunci,eram tanara.....Dupa ce m-am maritat , am fost o perioada anemica timp in care am slabit, si eram ok.,dupa nastere mi-am revenit frumusel,pot spune ca aveam o greutate normala .
Acum m-am ambitionat, sa arat bine , sa ma simt bine in pielea mea, si crede-ma nu e usor dupa 40 de ani,dar chiar nu vreau sa ma las. Acum arat mai bine ca fostele mele colegele,atlete la vremea lor:>
Deci , nu te lasa, e grea lupta , dar merita;)

Alynuta 21 iun 2013 08:30:02

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1271813)
http://www.google.ro/imgres?start=10...9&tx=96&ty=106

Buna dimineata, draga jurnalule!

Am incercat sa atasez cafeluta, nu stiu daca mi-a iesit...
Sii...cum fac sa-mi apara la semnatura simplu: "jurnal Alexida", nu toata adresa?

Dar totusi, sa stiti ca eu vin azi cu cafeaua!

Azi pap paste. Voi?
Zi faina sa avem!

Nu sti sa atasezi poza?

Alexida 21 iun 2013 08:41:11

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1271823)
Nu sti sa atasezi poza?

Se pare ca nu :D
Ma inveti?

Alynuta 21 iun 2013 08:50:24

Re: Jurnal Alexida
 
Uite acum caut sa-ti atasez de unde am invatat eu;)

Alynuta 21 iun 2013 09:10:33

Re: Jurnal Alexida
 
Uite de-aici am invatat http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post61136

Alexida 21 iun 2013 09:50:53

Re: Jurnal Alexida
 
http://www.cugetliber.ro/imagini/mar...1357944005.jpg


TA NAAA!!! <:-P[*3*]


Mersi mult, Alynuta! :*

Alynuta 21 iun 2013 09:56:11

Re: Jurnal Alexida
 
Te pup draguta, esti descurcareata:-*

Alynuta 21 iun 2013 09:56:44

Re: Jurnal Alexida
 
Acum vreau nu vreau , mai beau o cafea:))

Alexida 21 iun 2013 10:58:30

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1271856)
Acum vreau nu vreau , mai beau o cafea:))


Pai bea...da pune si un pic de lapte daca ai mai baut, sa nu te apuce palpitatiile pe caldura asta :P

Ce papi azi?

http://www.agerpres.ro/media/images/...7776062851.jpg

Anna531 21 iun 2013 15:50:43

Re: Jurnal Alexida
 
Bine ai venit in noua ta casuta [*53*] si felicitari pentru kg slabite in prima parte cu Rina. Nici eu nu am ambitie si tocmai deasta mi-am facut si eu un jurnal. Odata si odata tot o sa reusim. Spor la slabit :*

Alexida 22 iun 2013 01:28:03

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Anna531 (Post 1271930)
Bine ai venit in noua ta casuta [*53*] si felicitari pentru kg slabite in prima parte cu Rina. Nici eu nu am ambitie si tocmai deasta mi-am facut si eu un jurnal. Odata si odata tot o sa reusim. Spor la slabit :*

Anna, bine ai venit pe la mine :)

Lasa ca reusim noi, de-asta suntem aici. Pe mine m-au ajutat fetele foarte mult. Din 1 iulie incep din nou...te bagi?

Weekend fain sa ai!

mariana34 24 iun 2013 10:56:34

Re: Jurnal Alexida
 
Bine te-am gasit in casuta ta!>:D<
Ti-am adus niste flori si vreau sa te felicit pentru kg pierdute si ambitia de care ai dat dovada pana acum. Mult success in continuare si am sa mai vin pe la tine in vizita:P
http://www.florilacluj.ro/flori-flor...t-P-n-d_29.jpg

Anna531 24 iun 2013 13:45:22

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1272042)
Anna, bine ai venit pe la mine :)

Lasa ca reusim noi, de-asta suntem aici. Pe mine m-au ajutat fetele foarte mult. Din 1 iulie incep din nou...te bagi?

Weekend fain sa ai!

Nu ma bag la rina, ca am probleme cu tranzitul intestinal si ultima oara cand am incercat-o nu mi-a facut deloc bine la stomac. Eu am inceput de azi cu un stil de viata mai sanatos si ceva sport. Spor la slabit :D

Alexida 24 iun 2013 19:56:36

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de mariana34 (Post 1272381)
Bine te-am gasit in casuta ta!>:D<
Ti-am adus niste flori si vreau sa te felicit pentru kg pierdute si ambitia de care ai dat dovada pana acum. Mult success in continuare si am sa mai vin pe la tine in vizita:P
http://www.florilacluj.ro/flori-flor...t-P-n-d_29.jpg


Vai Mariana, bine ai venit pe la mine! Te astept cand vrei cu mare drag :)
Tu vb de ambitie? Felicitari, esti una dintre slabute! Tu trebuie sa ne povestesti cum e cu vointa...
Mai ales ca de luni vreau sa ma apuc din nou de Rina si asa n-am niciun chef...dar incep deja sa ma ingras, si totusi nu ma pot opri din mancat :D
Am nevoie de suportul tau :)

Alexida 24 iun 2013 19:57:42

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Anna531 (Post 1272413)

Nu ma bag la rina, ca am probleme cu tranzitul intestinal si ultima oara cand am incercat-o nu mi-a facut deloc bine la stomac. Eu am inceput de azi cu un stil de viata mai sanatos si ceva sport. Spor la slabit :D

Spor si tie! Sper sa ne incurajam una pe alta pana ajungem unde ne dorim,indiferent care e calea pe care o alegem... :)

oanizbani 24 iun 2013 20:02:06

Re: Jurnal Alexida
 
Eu te sustin, o sa reusesti :)

oanizbani 24 iun 2013 20:04:18

Re: Jurnal Alexida
 
eu am invatat ceva foarte important de cand tin diete...nu zice niciodata de maine, de luni, de luna viitoare pentru ca intre timp tindem sa profitam de timpul ramas si bagam tot ce se poate iar ziua de maine, luni, luna viitoare mereu va fi maine, luni, luna viitoare. incepe de acum cu ceea ce ai si maine la cumparaturi. chiar dak nu o ti strict din lipsa alimentelor...pui mintea la contributie si sigur iese ceva

Alexida 25 iun 2013 07:20:54

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de oanizbani (Post 1272472)
eu am invatat ceva foarte important de cand tin diete...nu zice niciodata de maine, de luni, de luna viitoare pentru ca intre timp tindem sa profitam de timpul ramas si bagam tot ce se poate iar ziua de maine, luni, luna viitoare mereu va fi maine, luni, luna viitoare. incepe de acum cu ceea ce ai si maine la cumparaturi. chiar dak nu o ti strict din lipsa alimentelor...pui mintea la contributie si sigur iese ceva

Mersi mult de sustinere si de sfaturi :)
Faza este ca eu sunt la perioada de mentinere de 3 luni si teoretic se termina in 15 iulie, dar am zis ca daca grabesc cu 2 saptamani nu e asa grav...Plus ca am o nunta sambata :D (nu ca n-as avea si luna viitoare 2 nunti :D )
Sa vedem...ca asa n-am niciun chef... :(

Alexida 25 iun 2013 07:23:26

Re: Jurnal Alexida
 
Buna dimineata :)
Dupa un weekend de gratare, cantarul zice 75 kg :(( sunt de vis...
Voi ce faceti, cum sunteti?

Zi frumoasa!

Alynuta 25 iun 2013 08:13:26

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1272556)
Buna dimineata :)
Dupa un weekend de gratare, cantarul zice 75 kg :(( sunt de vis...
Voi ce faceti, cum sunteti?

Zi frumoasa!

Si cantarul meu a crescut, zici ca e setat , stie ca vine weekendul:))
Trebuie sa ma mobilizez , trece vara si nu ma scap de amaratele alea de 2 kg.
Pupici si o sapt. frumoasa.

Alexida 25 iun 2013 09:21:10

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1272567)
Si cantarul meu a crescut, zici ca e setat , stie ca vine weekendul:))
Trebuie sa ma mobilizez , trece vara si nu ma scap de amaratele alea de 2 kg.
Pupici si o sapt. frumoasa.

Suntem de vis :D
In 27 iulie am o nunta, si sunt in timpul regimului, la ziua de carbo...cat de grav o fi daca o fac de proteine?...

Alynuta 26 iun 2013 07:01:41

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1272588)
Suntem de vis :D
In 27 iulie am o nunta, si sunt in timpul regimului, la ziua de carbo...cat de grav o fi daca o fac de proteine?...

Eu zic ca nu ar fi asa o greseala mare, dar ar trebui sa intrebi fetele de la rina. Oricum mai bine asa ,decat sa le amesteci;)

Alynuta 26 iun 2013 07:02:42

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de oanizbani (Post 1272472)
eu am invatat ceva foarte important de cand tin diete...nu zice niciodata de maine, de luni, de luna viitoare pentru ca intre timp tindem sa profitam de timpul ramas si bagam tot ce se poate iar ziua de maine, luni, luna viitoare mereu va fi maine, luni, luna viitoare. incepe de acum cu ceea ce ai si maine la cumparaturi. chiar dak nu o ti strict din lipsa alimentelor...pui mintea la contributie si sigur iese ceva

Dar ce practica la medicina ai facut?

Alexida 26 iun 2013 07:16:28

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1272816)
Eu zic ca nu ar fi asa o greseala mare, dar ar trebui sa intrebi fetele de la rina. Oricum mai bine asa ,decat sa le amesteci;)


Fetele de la Rina, orice le intreb, ma ignora...Numai cu voi pe-aici ma sfatuiesc... :D

Ce faci?

oanizbani 26 iun 2013 08:31:00

Re: Jurnal Alexida
 
si cantarul meu de aksa incepe sa urce....trebuie sa astept 3 saptamani sa ma duc la cel de la sala unde masoara cantitatea de grasime si masa musculara...sa vad daca reusesc sa nu ma mai urc pe asta de acasa ca o sa plang:(

Alynuta 26 iun 2013 08:41:32

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1272823)
Fetele de la Rina, orice le intreb, ma ignora...Numai cu voi pe-aici ma sfatuiesc... :D

Ce faci?

Da?
Pacat, si eu am mai patit,[*25*]
:)):)):)):)):)):))

lacra81 27 iun 2013 09:11:09

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alexida (Post 1272588)
Suntem de vis :D
In 27 iulie am o nunta, si sunt in timpul regimului, la ziua de carbo...cat de grav o fi daca o fac de proteine?...

neata>:D<
chiar e recomandat ..scrie si-n carte ;)

:-*:-*:-*
o zi faina>:D<

Alexida 27 iun 2013 09:44:46

Re: Jurnal Alexida
 
Buna dimineata!
Azi pap orez cu salata...
Voi ce papati?
Lacra, ai revenit? Fugi inapoi? Ca am inteles ca sambata aveti pomana...
Cum te-ai mai tinut de Rina? Ce rezultate ai?

Oare eu, la tura a doua o sa mai am rezultate faine? :D

Zi faina!

oanizbani 27 iun 2013 10:17:09

Re: Jurnal Alexida
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 1272817)

Dar ce practica la medicina ai facut?

fac un curs de stewardesa...asta este si principalul motiv pentru care vreau sa slabesc repedeeeeee si sa fac muschi :|

practica era la medicina aplicarea bandajelor

Alexida 28 iun 2013 08:55:18

Re: Jurnal Alexida
 
Buna dimineata :)

Weekend fain!


http://5pol.com/wp-content/uploads/2012/06/1135.jpg

Alexida 01 iul 2013 07:43:08

Re: Jurnal Alexida
 
Buna dimineata!
De azi incep din nou Rina... Cu proteine!
Sa-mi tineti pumnii :D
Am fost la o nunta in weekend, sunt zombie...

Voi ce faceti?
Saptamana usoara sa avem!

mariana34 01 iul 2013 11:42:53

Re: Jurnal Alexida
 
Buna!>:D<
Iti doresc mult succes in dieta, iar kg sa se topeasca la fel ca in prima tura de Rina;). Ziceai de proteine, asa ca uite iti aduc si eu::P
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=400

Iti doresc o saptamana deosebita sa ai, plina doar de evenimente placute!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:06:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO