forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Alexik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-alexik-8996.html)

Adina14 12 iun 2011 07:36:02

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 685908)
Pai am pus la md cam cat vreau sa beau maine..sau ma rog..numai 1 l ca 1.5 deja pare mult:)).
Nu tin neaparat o low-carbo..vor fi zile in care schimb meniul.Vreau sa slabesc odataX(.De dormit.:) de ceva zile ma trezesc la 6...si adorm pe la 11..si eu inainte stateam pan la 2 si ma trezeam la 9:(
M-am invatat si eu acu cu programu de la sf cand se termina scoala:-j

Mie mi'au aparut cosuri de acum 2 saptamni(si mi-au si disparut).Ma enerveaza ca tot nu vineX( vreau si eu sa plec la mare..si as vrea sa plec ori pe la sf lui iulie ori inceputul lui august..si nu stiu cand sigur..mai ales ca asta rosu nu vineX(.
Stiu ca vara e aiurea..da nah.:( sigur isi va gasi o data aiurea cand sa vina

Pai de ce bei atat de putin?:-o
Ok, dar sa nu recurgi la metode drastice ca sa slabesti, gen dieta sub 1000 de calorii sau sport vreo 4 ore pe zi,ok ?>:D< Si ai rabdare, daca nu vezi rezultate din prima saptamana, nu da lama din nou in ce e interzis :-s Kg nu au aparut in 3 zile, asa ca nici nu vor disparea tot in atatea zile :-s O sa fii slabuta >:D< ;)
Pai ai timp berechet sa slabesti pana atunci :> Daca te tii cum trebuie de program ;;) :-*

Alexik 13 iun 2011 08:54:57

Re: Jurnal Alexik
 
Meniul pe ziua de azi
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:48
Pandispan cu mere, 250g - 295 calorii, 7.5 proteine, 6.8 grasimi, - colesterol, 52.8 carbohidrati, 3.8 fibre, 0.5 sodiu, 33 zaharuri
Lapte de soia, 250ml - 80 calorii, 7.3 proteine, 4.8 grasimi, - colesterol, 2 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 09:49
Piept de pui la gratar, 130g - 171 calorii, 29.4 proteine, 4.7 grasimi, 77.4 colesterol, 3.1 carbohidrati, 0 fibre, 742.8 sodiu, 0 zaharuri
Salata de varza, 350g - 158 calorii, 4.6 proteine, 8.1 grasimi, - colesterol, 20.3 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 09:51
Rosii, 150g - 27 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 1.8 fibre, 7.5 sodiu, 3.9 zaharuri

Cina, ora 09:50
Peste la cuptor, 200g - 302 calorii, 32 proteine, 15.2 grasimi, 153.6 colesterol, 7.8 carbohidrati, 0.6 fibre, 93.4 sodiu, 0.6 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1033 calorii, (mult)82.2 proteine, (mult)39.9 grasimi, 231 colesterol, (mic)91.9 carbohidrati, 6.2 fibre, 844.2 sodiu, 37.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Hip Hop Abs / Turbo Jam, 30min - 172 calorii
Sarit cu coarda, 20min - 177 calorii
Metabolism bazal - 1248 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1597 calorii

La alimente n-am stiut ce sa mai pun ca sa ajung la 1300 calorii..gasesc eu ceva pana diseara.La sport in caz ca mai facceva adaug.

Adina14 13 iun 2011 09:21:11

Re: Jurnal Alexik
 
Iar te tortureaza mamica ta cu pandispan?:)) :x

Alexik 13 iun 2011 09:33:45

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 686765)
Iar te tortureaza mamica ta cu pandispan?:)) :x

DAAA:)).a facut pentru sormea..ii trimite azi la 4 pachet..si mi-a pus si mie putin..bine putin in comparatie cu ce ii trimite soramii:))
IS curioasa daca s-a mai ingrasat ..:D o vad eu in 2 saptamani ca vine putin acasa.In ultima luna a facut pentru ea manancauri gen :chiftele , dulciuri multe , mancaruri cu cartofii si alte chestii de genu.:D
Dar gata.:D am mancat azi si cam atat:D;;) de maine numai am nimic dulce-n frigider.:D
BTw , iar am pierdut gustul painii(daca mananc odata..pana seara ma duc de 4 ori sa iau cate o felie).:DNu ma mai ating de ea 2 /3 saptamanii d'acum incoace.!:D

Adina14 13 iun 2011 11:27:23

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 686775)
DAAA:)).a facut pentru sormea..ii trimite azi la 4 pachet..si mi-a pus si mie putin..bine putin in comparatie cu ce ii trimite soramii:))
IS curioasa daca s-a mai ingrasat ..:D o vad eu in 2 saptamani ca vine putin acasa.In ultima luna a facut pentru ea manancauri gen :chiftele , dulciuri multe , mancaruri cu cartofii si alte chestii de genu.:D
Dar gata.:D am mancat azi si cam atat:D;;) de maine numai am nimic dulce-n frigider.:D
BTw , iar am pierdut gustul painii(daca mananc odata..pana seara ma duc de 4 ori sa iau cate o felie).:DNu ma mai ating de ea 2 /3 saptamanii d'acum incoace.!:D

Oh, nu stiam ca mai ai o sora :) ;;) Sau poate mi-ai zis si am uitat :"> E mai slabuta de fel ?:-/
O sa se cunoasca imediat la cm :) Si eu am renuntat la paine de vreo luna cred si ma simt mult mai bine.Pot sa pap mai mult din celelalte ;;)

Alexik 13 iun 2011 12:09:23

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 686927)


Oh, nu stiam ca mai ai o sora :) ;;) Sau poate mi-ai zis si am uitat :"> E mai slabuta de fel ?:-/
O sa se cunoasca imediat la cm :) Si eu am renuntat la paine de vreo luna cred si ma simt mult mai bine.Pot sa pap mai mult din celelalte ;;)

Mai mare putin decat mine:)) dar ea e mai mare la picioare si mica la burta..eu am burta de 2 ori de cat a ei si la picioare invers.:D:))
Pacat de ea ca mananca prea haotic:(si cu multe grasimi..pff ei nu prea-i pasa

Adina14 13 iun 2011 13:18:26

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 687005)
Mai mare putin decat mine:)) dar ea e mai mare la picioare si mica la burta..eu am burta de 2 ori de cat a ei si la picioare invers.:D:))
Pacat de ea ca mananca prea haotic:(si cu multe grasimi..pff ei nu prea-i pasa

Alex, dar ti-am vazut pozele si tu esti aproape plata doar ca ai aripioarele alea pe care trebuie sa le subtiezi :-s Nu stiu, eu iti vad corpul in forma de para :-? ;;)
Asa papam si eu inainte :( Eh, atata timp cat nu ii pasa, se simte bine in pielea ei si e sanatoasa ( bine, asta ar fi trebuit sa fie principalul motiv) poate sa pape cum vrea :-??

Alexik 13 iun 2011 13:57:52

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Adina14 (Post 687057)


Alex, dar ti-am vazut pozele si tu esti aproape plata doar ca ai aripioarele alea pe care trebuie sa le subtiezi :-s Nu stiu, eu iti vad corpul in forma de para :-? ;;)
Asa papam si eu inainte :( Eh, atata timp cat nu ii pasa, se simte bine in pielea ei si e sanatoasa ( bine, asta ar fi trebuit sa fie principalul motiv) poate sa pape cum vrea :-??


Pai il am in forma de para .De aripioaree nu scaaap:( vreau sa gasesc trucuri sau nu stiu niste exercitii care sa ma ajute odata:(..Si mai am jos la pulpa..in astea 2 parti trebuie sa mai scad:-<

N-am nimic ..stiu ca daca se simte in pielea ei bine , poate sa faca ce vrea da pana mea.. sunt persoane care pur si simplu ..inca nu realizeaza ca s'au ingrasat.Asa eram si eu..faceam poze si nu-mi dadeam seama ca din ce in ce cresteam..eu nu ma vedeam deloc grasa..si aveam atunci vreo 55 kg

grasuta88 13 iun 2011 18:20:37

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 687112)

Pai il am in forma de para .De aripioaree nu scaaap:( vreau sa gasesc trucuri sau nu stiu niste exercitii care sa ma ajute odata:(..Si mai am jos la pulpa..in astea 2 parti trebuie sa mai scad:-<

N-am nimic ..stiu ca daca se simte in pielea ei bine , poate sa faca ce vrea da pana mea.. sunt persoane care pur si simplu ..inca nu realizeaza ca s'au ingrasat.Asa eram si eu..faceam poze si nu-mi dadeam seama ca din ce in ce cresteam..eu nu ma vedeam deloc grasa..si aveam atunci vreo 55 kg

Ubita salut, incearca sa iti faci masaj in fiecare zi o sa observi rezultate in cca 1-2 luni garantat:-*

Adina14 13 iun 2011 18:30:47

Re: Jurnal Alexik
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 687112)

Pai il am in forma de para .De aripioaree nu scaaap:( vreau sa gasesc trucuri sau nu stiu niste exercitii care sa ma ajute odata:(..Si mai am jos la pulpa..in astea 2 parti trebuie sa mai scad:-<

N-am nimic ..stiu ca daca se simte in pielea ei bine , poate sa faca ce vrea da pana mea.. sunt persoane care pur si simplu ..inca nu realizeaza ca s\'au ingrasat.Asa eram si eu..faceam poze si nu-mi dadeam seama ca din ce in ce cresteam..eu nu ma vedeam deloc grasa..si aveam atunci vreo 55 kg

Ai incercat sa faci Cardio Abs de la Insanity?:-?


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:03:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO