forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Almi Îngerash (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-almi-azngerash-11282.html)

happygirldiana 23 mar 2012 18:29:06

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993359)
:-* niculina ;)) nu mă bate că mă doare :))
încerc pe cât posibil să am 3 mese zilnic, și măcar o gustare :D azi am avut 2 mese principale și o gustare (gustarea nu tocmai cum mi-aș fi dorit s-o am.. acel baton era destinat pentru gustarea 1, dar încerc să nu mă stresez foarte tare pe chestia asta, data viitoare am grijă să nu mai repet aceeași greșeală :) ).. iar deseară pap iaurt cu brânzică slabă și castraveți murați =P~

Perfect!Asa te vreau.O cina buna si conforma!
Sport ceva?:D;;)

Almi Ingerash 23 mar 2012 18:45:42

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993360)


Nu,nu am o data anume.Pot sa slabesc si intr-un an, important e ca am reusit sa ma simt bine cat de cat in pielea mea.Bine, nu zi de zi ma simt draguta sau imi place cum imi vin ahainele.Mai am eu crize de nervi:)) dar trec.Important e sa slabesc pana la urma prin alimentatie sanatoasa.Asta e scopul meu si impusc 2 iepuri de-odata: slabesc si reusesc sa imi mentin si sanatatea prin alimentatie sanatoasa si corecta.

Nu are de ce sa iti fie frica.Esti ambitioasa si ai vointa, s-a miscat ceva la cantar, la cm, ia sa vezi:)Si chiar daca nu s-a miscat, nu trebuie sa te dai batuta pentru ca nu in 4 saptamani s-a depus toata grasimea.Asa ca...be patient.

dap, păi ăsta e principiul pe care merg „nu poți da jos într-o luna kilogramele puse în 5 ani” :) eh, vedem noi ce va fi duminică ;))
și eu mai am momente când mă uit în oglindă așa din profil și sug burta să văd cât mai am de dat jos :)) în funcție de cât de tare sug burta știu cât de greu îmi va fi cu dieta :D

Almi Ingerash 23 mar 2012 18:46:36

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993363)


Perfect!Asa te vreau.O cina buna si conforma!
Sport ceva?:D;;)

păi ieșim la plimbare și puțin shopping cam într-o oră.. o să dureze cam 2 ore toată treaba apoi mergem la o apă plată ;))

niculina04 23 mar 2012 18:51:27

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993367)
păi ieșim la plimbare și puțin shopping cam într-o oră.. o să dureze cam 2 ore toată treaba apoi mergem la o apă plată ;))

plimbare placuta,shopping-ul pt mine e obositor#:-s............

happygirldiana 23 mar 2012 18:51:39

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993366)
dap, păi ăsta e principiul pe care merg „nu poți da jos într-o luna kilogramele puse în 5 ani” :) eh, vedem noi ce va fi duminică ;))
și eu mai am momente când mă uit în oglindă așa din profil și sug burta să văd cât mai am de dat jos :)) în funcție de cât de tare sug burta știu cât de greu îmi va fi cu dieta :D

Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993367)
păi ieșim la plimbare și puțin shopping cam într-o oră.. o să dureze cam 2 ore toată treaba apoi mergem la o apă plată ;))

Asa, asa, activitate:)Eu maine ies la plimbarica si la o sedinta foto:))Cu o prietena de-ale mele, ca iubi o sa fie la tara.

Si tot maine trebuie sa merg la cumparaturi, dar tare mi-as dori sa am si eu un Real sau un Kaufland aici sa pot cumpara tot ce vreu de dieta.La magazinele noastre numai alimente sanatoase si diverse nu gasesti.Abia gasesc ce vreau eu...

Almi Ingerash 23 mar 2012 18:53:29

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 993373)
plimbare placuta,shopping-ul pt mine e obositor#:-s............

:-* mulțumesc >:D< mie îmi place să merg la shopping.. chiar dacă e obositor ajută să dai jos calorii ;))

happygirldiana 23 mar 2012 18:53:30

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 993373)
plimbare placuta,shopping-ul pt mine e obositor#:-s............

Mie imi place mult la sopping!Fie el de alimente, fie de haine:)Bine, cand plec dupa haine e cam deprimant ca nu gases prea repede, inca nu am slabit atat d emult incat sa gasesc imediat pe masura mea.

Alaltaieri, cand mi-am cumparat rochita, cred ca am probat 6-7 perechi de blugi pana cand am iinrtat intr-una.Ce e drept am intrat si in alti pantaloni dar gen gogosar si nu ii suport!

Almi Ingerash 23 mar 2012 18:58:18

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993374)



Asa, asa, activitate:)Eu maine ies la plimbarica si la o sedinta foto:))Cu o prietena de-ale mele, ca iubi o sa fie la tara.

Si tot maine trebuie sa merg la cumparaturi, dar tare mi-as dori sa am si eu un Real sau un Kaufland aici sa pot cumpara tot ce vreu de dieta.La magazinele noastre numai alimente sanatoase si diverse nu gasesti.Abia gasesc ce vreau eu...

ce program frumu ai :x și eu acum ceva timp mergeam la ședințe foto cu cele mai bune 2 prietene ale mele :) din păcate relațiile nu mai sunt aceleași.. cu una din ele am reluat relația într-un mod destul de timid, după aproape 1 an, cu cealaltă nu am reluat relația.. suntem la stadiul de a ne saluta și cam atât.. acum fiecare are viața ei, eu sunt căsătorită (nu asta e problema, soțul meu este prieten comun dacă vrei, făceam parte din aceeași gașcă), dar ea are o relație, ține mai mult legătura cu prietenii iubitului ei :-j și vorbesc de o prietenă din copilărie.. suntem.. ERAM prietene de când ea avea 4 ani și eu 8 :) asta e..

spor la shopping mâine :D

Almi Ingerash 23 mar 2012 19:01:28

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993379)


Mie imi place mult la sopping!Fie el de alimente, fie de haine:)Bine, cand plec dupa haine e cam deprimant ca nu gases prea repede, inca nu am slabit atat d emult incat sa gasesc imediat pe masura mea.

Alaltaieri, cand mi-am cumparat rochita, cred ca am probat 6-7 perechi de blugi pana cand am iinrtat intr-una.Ce e drept am intrat si in alti pantaloni dar gen gogosar si nu ii suport!

așa și eu.. la alimente e perfect, la haine e mai dificil ;)) dar de regulă nu prea am probleme.. găsesc repede ceva să-mi placă și să-mi și vină bine :D doar să am o zi cu ghinion și dacă văd că la 3 standuri ceea ce-mi place nu-mi vine, o las baltă și revin în altă zi :))

happygirldiana 23 mar 2012 19:02:37

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993383)
ce program frumu ai :x și eu acum ceva timp mergeam la ședințe foto cu cele mai bune 2 prietene ale mele :) din păcate relațiile nu mai sunt aceleași.. cu una din ele am reluat relația într-un mod destul de timid, după aproape 1 an, cu cealaltă nu am reluat relația.. suntem la stadiul de a ne saluta și cam atât.. acum fiecare are viața ei, eu sunt căsătorită (nu asta e problema, soțul meu este prieten comun dacă vrei, făceam parte din aceeași gașcă), dar ea are o relație, ține mai mult legătura cu prietenii iubitului ei :-j și vorbesc de o prietenă din copilărie.. suntem.. ERAM prietene de când ea avea 4 ani și eu 8 :) asta e..

spor la shopping mâine :D

E trist sa iti pierzi prietenii buni, din copilarie.Fata cu care ies maine imi e prietena de pe la 10-11 ani.Suntem ca surorile si ne-am inteles mereu ca surorile.Mi-a fost alaturi la greu, la bine, am facut tot felul de prostii impreuna si a suferit alaturi de mine ori de cate ori a fost nevoie.
Pacat ca ne intalnim prea rar, ea e la Bucuresti la facultate,iar eu aici.Traiasca telefoanele!Ne auzim mereu la telefon si ne stim fiecare miscare.Asa, nu ma pot lauda cu cine stie cati prieteni.Cunoscuti si amici, da, multi chiar, dar prieteni in adevaratul sens al cvantului nu.

Merci, iubita!:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:24:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO