forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Almi Îngerash (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-almi-azngerash-11282.html)

Almi Ingerash 23 mar 2012 19:08:27

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
așa e și în cazul meu :)
din păcate, eu prietene în adevăratul sens al cuvântului nu am.. o am doar pe nașa noastră de cununie.. se pare că a știut că-și câștige statutul ăsta și l-a câștigat..
în rest avem câțiva amici.. nu mulți, puțini și buni :) avem finii, cumetrii, încă vreo 2-3 cupluri și atât :D suficient, că ce-i mult, m-am lămurit că strică ;))

LE: cel mai bun prieten al meu este soțul :) îmi e: soț, iubit, prieten, frate, sprijin, totul.. restul oamenilor din jurul nostru sunt cunoștințe/amici și rude (de sânge sau prin alianță) :D

happygirldiana 23 mar 2012 19:10:47

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993385)
așa și eu.. la alimente e perfect, la haine e mai dificil ;)) dar de regulă nu prea am probleme.. găsesc repede ceva să-mi placă și să-mi și vină bine :D doar să am o zi cu ghinion și dacă văd că la 3 standuri ceea ce-mi place nu-mi vine, o las baltă și revin în altă zi :))

O,Doamne!o stiu si pe-asta:))De cate ori mi s-a intamplat sa plec hotarata sa sa caut pana in panzele albe haine si sa renunt din cauza ca am intrat in 3 magazine si nu mi-a venit nimic:))

happygirldiana 23 mar 2012 19:11:29

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993390)
așa e și în cazul meu :)
din păcate, eu prietene în adevăratul sens al cuvântului nu am.. o am doar pe nașa noastră de cununie.. se pare că a știut că-și câștige statutul ăsta și l-a câștigat..
în rest avem câțiva amici.. nu mulți, puțini și buni :) avem finii, cumetrii, încă vreo 2-3 cupluri și atât :D suficient, că ce-i mult, m-am lămurit că strică ;))

LE: cel mai bun prieten al meu este soțul :) îmi e: soț, iubit, prieten, frate, sprijin, totul.. restul oamenilor din jurul nostru sunt cunoștințe/amici și rude (de sânge sau prin alianță) :D

CLAR!Si decat prieteni falsi mai bine deloc:))

Almi Ingerash 23 mar 2012 19:13:59

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993393)


O,Doamne!o stiu si pe-asta:))De cate ori mi s-a intamplat sa plec hotarata sa sa caut pana in panzele albe haine si sa renunt din cauza ca am intrat in 3 magazine si nu mi-a venit nimic:))

:)) lasă că ne facem noi siluete de invidiat >:) să vezi atunci ce ne vor veni hainele
țin minte când aveam aproape 14 ani am fost cu ai mei să-mi iau niște haine.. și se purta pe atunci pantalonul din spandex.. am ajuns la un magazin și mi-a dat vânzătoarea perechea de pe manechin.. îmi erau largi :)) era cea mai mică mărime.. i-am luat și i-am modificat :D

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993394)


CLAR!Si decat prieteni falsi mai bine deloc:))

LOGIC ;)

am plecat să mă îmbrac, apoi plecăm până la LIDL, după care la o apă plată (după cum ziceam) :D
vă pup, și dacă nu mai intru vă doresc o seară frumoasă :-*:-*:-*

happygirldiana 23 mar 2012 19:18:51

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Plimbareala placuta:-* Ne mai auzim:-*>:D<

Almi Ingerash 23 mar 2012 19:21:00

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 993399)
Plimbareala placuta:-* Ne mai auzim:-*>:D<

mulțumesc :-*
cu siguranță ne mai auzim :)

am plecat :-h

niculina04 23 mar 2012 19:47:25

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993390)
așa e și în cazul meu :)
din păcate, eu prietene în adevăratul sens al cuvântului nu am.. o am doar pe nașa noastră de cununie.. se pare că a știut că-și câștige statutul ăsta și l-a câștigat..
în rest avem câțiva amici.. nu mulți, puțini și buni :) avem finii, cumetrii, încă vreo 2-3 cupluri și atât :D suficient, că ce-i mult, m-am lămurit că strică ;))

LE: cel mai bun prieten al meu este soțul :) îmi e: soț, iubit, prieten, frate, sprijin, totul.. restul oamenilor din jurul nostru sunt cunoștințe/amici și rude (de sânge sau prin alianță) :D

sigur esti?sau poate eu?diferenta e cu nasa ........,nu am pe nimeni in afara de sot si fetite:-*

Niculae Roxana 23 mar 2012 22:12:42

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993278)
bună roxi :-*

mulțumesc mult de tot pentru răspuns >:D< după ce i-am lăsat mesaj dianei am intrat în lista jurnalelor și am văzut jurnalul tău.. și nu știam ce să fac, dacă să intru să te întreb și pe tine același lucru, doar că mi-era să nu fie considerat că postez același mesaj de mai multe ori ;))

ok deci trebuie să bag proteine :) dacă îmi fac o salată din brânzică de vaci slabă, cu iaurt semidegresat și cu castraveți murați? :D am mâncat acum câteva seri așa și a fost foarte sățios și sărac în calorii ;;) doar că atunci am păpat și pâine integrală, dar azi pot renunța la ea :D

pupici :-*:-*:-*

LE: vorba vine „salată” :)) așa o numesc eu.. e un amestec care mie-mi place :x

Buna ingeras,>:D<

Pff....scumpa mea nu are importanta ca te repeti in mai multe jurnale cu aceeasi intrebare...fiecare dintre noi te va ajuta cu mare drag....numai ca se mai intampla sa avem treaba ...si raspundem care cum poate....de aceea m-am bagat si eu in seama:D...
Scuze ca-ti raspund asa tarziu dar am fost la strans semnaturi pentru petitie:D...

Pai cam da...am vazut ca ai un meniu bogat in carbohidrati...si un sfat ar fi daca poti sa-i mai scazi....sa papi mai multe legume...proteine.....lactate slabe...branzeturi slabe....iti mai trebuie si fibre .....
Mergea si acea salata pentru cina...pe care am vazut ca ai si ales-o...este bine....
Am citit ca vroiai sa renunti la cina....bataita...sa nu cumva sa renunti la vreuna din mesele principale....un meniu echilibrat este format din 3 mese principale+ 2 gustari....
Painica ti-as recomanda-o doar pana in cina s-o papi...chiar si la gustare merge...dar la cina este bine sa papi proteine+legume....

O seara frumoasa!
Pup!:-*>:D<

marinella 23 mar 2012 22:53:16

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
Citat:

Anterior postat de Almi Ingerash (Post 993321)
gata \:D/

diana :-* nu folosesc foehnul ;)) de regulă îl spăl seara înainte să mă culc și pun un prosop pe pernă și dorm așa, iar a doua zi îl pieptăn :)

merg să fac curat la haine :) revin mai târzior :-*

asa fac si eu...doar in cazuri urgente il usuc cu foehnul..altfel nope! :)

Almi Ingerash 23 mar 2012 22:57:01

Re: Jurnal Almi Îngerash
 
am ajuns acasă de la plimbărică :D

Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 993418)
sigur esti?sau poate eu?diferenta e cu nasa ........,nu am pe nimeni in afara de sot si fetite:-*

niculina :-* dar aici ai atâtea prietene :) nimeni niciodată nu-ți este mai aproape decât soțul.. poate doar mama (care la un moment dat se dă deoparte pentru că le are pe-ale ei) sau sora (pe care unele din noi o avem sau nu, și care dacă o avem la fel, le are pe-ale ei).. ești o fericită că ai 2 fete minunate :x:x:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:22:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO