forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ana maria (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ana-maria-9685.html)

Roxii 13 iul 2011 16:02:37

Re: Jurnal ana maria
 
Citat:

Anterior postat de anamaria2011 (Post 721372)
Sincer nici eu nu ma mai suport asa.Imi e rusine sa ies afara din casa:(vreau sa slabesc asta e cea mai mare dorinta a mea dar nu stiu cum:(nici macar nu am pe nimeni langa mine macar o prietena care sa ma ajute:(Ma bucur mult ca va-m gasit pe voi si sper ca ma ve-ti ajuta:)

In primul rand trebuie sa ai rabdare.Stiu ca momentan nu te suporti cand te uiti in oglinda,dar nu poti slabi peste noapte.Kilogramele alea s`au adunat in mult timp asa ca va trebui sa ai rabdare pana se vor duce.Trebuie sa te calmezi,sa`ti stabilesti un plan de bataie si sa te tii de el.Nici pe mine nu m`a ajutat nimeni,dekt fetele de pe site si uite ca am reusit.Ti`am zis mai sus ce ai de facut,ce trebuie eliminat si evitat.Incepe prin a`ti stabili un meniu sanatos si tinandu`te de el.>:D<

matileanca 14 iul 2011 09:58:27

Re: Jurnal ana maria
 
BUNA! si eu mi-as dori sa slabesc mult si repede insa nu e sanatos. asa cum te-a motivat acel baiat din liceu sa slabesti asa ar trebui sa faci si cu sotul tau. sa fie o motivatie pt tine pentru a te ambitiona sa slabesti. in primele zile nu vezi diferenta dar incet incet se vede. eu sunt inversul tau, ma chinui sa tin dieta sa slabesc si sotul meu nu ma lasa, zice ca arat bine asa. pana la urma nu trebuie sa ne luam dupa sotii nostri. important e sa ne simtim noi bine in pielea nostra. incetul cu incetul vei reusi ce iti propui. MULT SUCCES!

anamaria2011 14 iul 2011 13:38:11

Re: Jurnal ana maria
 
da atunci imi permiteam sa tin regimul acela drastic pt ca nu aveam un copil acum daca las mai tine din nou nu cred ca mas mai putea ocupata de copilul meu desi si acum mananc foarte putin tot nu reusesc sa dau macar 1 kg jos:(

Roxii 14 iul 2011 15:19:50

Re: Jurnal ana maria
 
Citat:

Anterior postat de anamaria2011 (Post 722757)
da atunci imi permiteam sa tin regimul acela drastic pt ca nu aveam un copil acum daca las mai tine din nou nu cred ca mas mai putea ocupata de copilul meu desi si acum mananc foarte putin tot nu reusesc sa dau macar 1 kg jos:(

Nu cred ca se referea sa tii iar regimul ala drastic,ci sa te ambitionezi doar.Nu trebuie sa mananci foarte putin,fetele de pe site slabesc si cu 1200-1500 de calorii.Corpul tau are nevoie de mancare pentru a functiona,daca tu nu`i dai el va intra in panica si prima oara cand vei gusta ceva dulce sau paine sau orice interzis la dieta,chiar si o guritza el isi va face rezerve de grasime din ea pt mai tarziu..Ca sa nu mai spun ca nu ai nici o sansa sa te mentii in felul asta..Deci,repet,nu scade sub 1000 de calorii!Nu infometarea e solutia ci un stil de viata sanatos,cu 3 mese principale+2-3 gustari,nu mai putin de 1000 de calorii!

matileanca 16 iul 2011 08:46:50

Re: Jurnal ana maria
 
asa este roxii! nu ma refeream sa te infometezi, ziceam ca e un motiv in plus care sa te ajute in lupta cu kg. stii ce ma ajutat pe mine fff mult? ma uitam in fiecare zi in oglinda si-mi ziceam ca am slabit, cu toata ca, cantarul arata aceleasi kg. daca tu crezi ca slabesti cu adevarat vei slabi, bineinteles ca trebuie si putin dieta, sunt atat de multe pe acest site incat nu stii pe care sa o alegi. alege din fiecare ce iti place tie si fa-ti o dieta a ta proprie si vei reusi. mult, mult succes. la mai multe kg.....jos!

matileanca 18 iul 2011 09:40:55

Re: Jurnal ana maria
 
simt nevoia sa-ti spun si tie. roxii m-a ajutat fff mult. mi-a explicat cum sa tin cele 3 mese pe zi si cele 2 gustari inclusiv exemple. cred ca si pt tine ar fi bine la fel. daca vrei iti voi trimite mesajul de la roxii si daca vei vei incepe si tu sa tii astfel.o zi faina!

anamaria2011 29 iul 2011 15:40:47

Re: Jurnal ana maria
 
Nu pot sa cred azi mam cantarit si am 92 de kg::((nu pott sa imi dau seama cum si de ce mam ingrasat un kg cand eu mananc cat de putin pot:(cine imi poate zice si mie care ar pute-a fi motivul?Va rog:(

jolye79 29 iul 2011 18:13:54

Re: Jurnal ana maria
 
Buna! Meniurile salvate sunt reale? Adica...cuprind exact ceea ce mananci, sau sunt niste teste, ceva? In cazul in care asa arata alimentatia ta in prezent, nu ma mir ca nu slabesti. Covrigii, chiftelele, pufuletii, biscuitii trebuie sa dispara. Si neaparat trebuie sa-ti cresti numarul de calorii si sa-ti faci un program de masa cu ore fixe pe care sa le respecti cu sfintenie. Altfel nu ai nicio sansa.
Succes!

anamaria2011 29 iul 2011 20:49:22

Re: Jurnal ana maria
 
nu acelea sunt asa cum ai zis si tu un fel de teste sa vad ce si cum eu de vreo doua saptamani incoace am manacat numai salate si iaurturi fara pic de paine o salata si un iaurt pe zi doar atata si nu mi se pare normal ca in loc sa slabesc eu mam ingrasat:(

jolye79 07 aug 2011 10:49:51

Re: Jurnal ana maria
 
Citat:

Anterior postat de anamaria2011 (Post 741589)
nu acelea sunt asa cum ai zis si tu un fel de teste sa vad ce si cum eu de vreo doua saptamani incoace am manacat numai salate si iaurturi fara pic de paine o salata si un iaurt pe zi doar atata si nu mi se pare normal ca in loc sa slabesc eu mam ingrasat:(

Inca o data iti spun ca nu vei slabi cu o salta si un iaurt pe zi. Asta e infometare, corpul invata sa supravietuiasca din putinul pe care i-l dai si, in plus, isi mai face si rezerve de tesut adipos. Din cauza asta te ingrasi.
Adopta o alimentatie sanatosa cu un aport caloric de 1300-1400 calorii pe zi si vei slabi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:41:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO