forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal AnaRalu29 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anaralu29-7311.html)

Slabuta 13 feb 2011 10:41:55

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 523239)
Buna dimineata Slabuta..........>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*
Iarta ma ca ti scriu in jurnal dar cred ca am o mare problema:
Sunt anemica..pentru ca am slabit prea mult dintr o data.Eu am mancat peste 1100 calorii pe zi dar am facut prea mult sport,cate o ora si ceva pe zi timp de 3-4 ori pe saptamana si am ajuns sa am ameteli timp de cate maxim 8 secunde.
Momentan iau niste vitamine Calciu+Magneziu si Zinc(asa mi a recomandat farmacista),plus multe fructe(care nu ingrasa) si multe legume si sa mananc pana n ora 19.00.
Tu ce mi recomanzi???Te rog ajuta ma cu un sfat!!![*95*]

Buna Ana :)

Eu nu recomand sa iei vitamine la recomandarea farmacistei, mergi de urgenta la doctor, fa-ti analizele de sange si doar medicul iti poate da un tratament.

Doar analizele vor arata ce ai cu adevarat, nu se poate merge pe presupozitii. :-s

UIte, maine e luni, sa iti faci timp pentru o vizita la doctor, poate reusesti sa faci si analizele.

Multa sanatate si lasa sportul mai moale cel putin pana afli care este starea ta de sanatate.:-*

anaralu29 13 feb 2011 15:43:28

Re: Jurnal "Slabuta"
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 523403)

Buna Ana :)

Eu nu recomand sa iei vitamine la recomandarea farmacistei, mergi de urgenta la doctor, fa-ti analizele de sange si doar medicul iti poate da un tratament.

Doar analizele vor arata ce ai cu adevarat, nu se poate merge pe presupozitii. :-s

UIte, maine e luni, sa iti faci timp pentru o vizita la doctor, poate reusesti sa faci si analizele.

Multa sanatate si lasa sportul mai moale cel putin pana afli care este starea ta de sanatate.:-*

Multumesc frumos Slabuta!!!
Promit sa ma tin de sfaturile tale..>:D<:-*>:D<[*47*]

Cassy 13 feb 2011 17:51:22

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Sa ne tii la curent Ana, sa ne zici ce zice nea doctor:D

anaralu29 13 feb 2011 19:18:31

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 523940)
Sa ne tii la curent Ana, sa ne zici ce zice nea doctor:D

Da Andrushk,sigur c am sa ti spun ce se mai intampla..:D>:D<>:D<>:D<
:x:-*:-*
Ma bucur c am reusit sa mi fac o alta prietena adevarata..:x>:D<[*99*]

Cassy 13 feb 2011 19:54:08

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 524116)
Da Andrushk,sigur c am sa ti spun ce se mai intampla..:D>:D<>:D<>:D<
:x:-*:-*
Ma bucur c am reusit sa mi fac o alta prietena adevarata..:x>:D<[*99*]

:-*:-*:-*:-* Si eu ma bucur ca te-am cunoscut :x:-* si ca putem vorbi asa deschis>:D<.
Ce mai faci? Sa nu neglijam jurnalul tau pentru jurnalul de la concurs;)).

anaralu29 14 feb 2011 06:56:51

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 524172)


:-*:-*:-*:-* Si eu ma bucur ca te-am cunoscut :x:-* si ca putem vorbi asa deschis>:D<.
Ce mai faci? Sa nu neglijam jurnalul tau pentru jurnalul de la concurs;)).

Uite Cassy ,abia m am trezit si ma grabesc sa ma duc la munca.
Daca e vorbim mai tarziu,poop!!![*53*]

anaralu29 15 feb 2011 18:22:24

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Draga Slabuta,
Te mai rog ceva.....>:D<:-*>:D<....ca sa nu mai patesc ce am patit cu carentele de elemente nutritionale ce mi recomanzi???
Mai exact vreau sa te intreb:Cate calorii trebuie sa mananc daca fac sport sa zicem o ora?Dar pentru o ora si jumatate?
Eu mancam peste 1100 de calorii si faceam sport cam o ora ,o ora si ceva si vad ca nu a fost indeajuns.
Propun ca data viitoare ,pentru a fii sanatoase,sa avem regula de a depasii cele 1100 si ceva de calorii cu cat este sanatos sa mancam.(data viitoare insemnand urmatorul concurs)
In speranta ca m am facut inteleasa, multumesc anticipat!![*1*]

Slabuta 15 feb 2011 21:32:27

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 527069)
Draga Slabuta,
Te mai rog ceva.....>:D<:-*>:D<....ca sa nu mai patesc ce am patit cu carentele de elemente nutritionale ce mi recomanzi???
Mai exact vreau sa te intreb:Cate calorii trebuie sa mananc daca fac sport sa zicem o ora?Dar pentru o ora si jumatate?
Eu mancam peste 1100 de calorii si faceam sport cam o ora ,o ora si ceva si vad ca nu a fost indeajuns.
Propun ca data viitoare ,pentru a fii sanatoase,sa avem regula de a depasii cele 1100 si ceva de calorii cu cat este sanatos sa mancam.(data viitoare insemnand urmatorul concurs)
In speranta ca m am facut inteleasa, multumesc anticipat!![*1*]

Buna Ana :)

Nevoile energetice nu sunt batute in cuie, fiecare om trebuie sa isi ajusteze aportul caloric in functie de activitatea fizica si procesul de slabire.

Din punctul meu de vedere, 1100 kcal/zi este putin, eu la greutatea mea mananc aproape 1200 kcal/zi si asta fara sa fac sport 1 ora, ci in jur de 30 minute.

Parerea mea e sa mai urci, vezi cum reactioneaza organismul, numai asa iti poti ajusta aportul caloric. :)

simydor 16 feb 2011 10:30:25

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Citat:

Anterior postat de amy0404 (Post 423680)
Buna Ana!

Bine ai venit printre slabute! :)
Mult succes cu dieta, uite aici gasesti gasca de fete ce tin WW http://forum.slabute.ro/dieta-weight...-come-947.html.
Cu sportul cum stai? Si sa nu uiti de hidratare :)

Succes!

mult succes:D

voicudoina 16 feb 2011 19:46:20

Re: Jurnal de Miresica 2011 - AnaRalu29
 
Buna ANA
Ma bucur mult ca te-am intinlit azi la sala.Esti o fata foarte draguta si placuta si i-ti urez mult succes in realizarea visurilor tale.Eu abia sint la inceput si sper sa dau jos macar 4kg pina in vara,asta daca voi reusi tinind cont de virsta si posibilitatile mele fizice...
O seara buna si sa ne intinlim sanatoase la sala.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:38:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO