forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal andra (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andra-1795.html)

roseadria 01 dec 2009 12:19:31

Re: jurnal andra
 
buna si bravo ca faci sport. Cred ca si eu fug la sala putin mai tirziu.....
in rest ce mai faci? esti bine?

andra_aly 01 dec 2009 12:20:56

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 53550)
buna si bravo ca faci sport. Cred ca si eu fug la sala putin mai tirziu.....
in rest ce mai faci? esti bine?

ce sa fac ..bine ... am vaz ca u mai tarz ai in program distractie;) bravo ..as ii frumos;) am fugit ... ca daca nu , dupa aia nu mai am timp de miscare;)

Adella 01 dec 2009 12:22:49

Re: jurnal andra
 
Neatza cu intarziere Andra ..o zi minunata>:D<>:D<>:D<

anqutz 01 dec 2009 12:58:55

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de adde91 (Post 53546)
bun asa :d eu dansez pe aici aveam chef de MJ. pot sa numesc si asta sport:)) ?

Cum sa nu. Dansul arde multe kcal. :)

andra_aly 01 dec 2009 13:37:51

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 53555)
Neatza cu intarziere Andra ..o zi minunata>:D<>:D<>:D<

neata ade... ms la fel:*>:D<>:D<

andra_aly 01 dec 2009 13:48:36

Re: jurnal andra
 
buna fetele... am revenit.. na , sa va povestesc.. find prima zi, am luat-o cu putine minute(35).
deci.... am facut:
  • 15 min sarit coarda in toate felurile si rapid
  • 10 min am facut taebo(am luat un video de pe youtube si am facut ca aia ) YouTube - Tae Bo Cardio Billy Blanks 1/5
  • 10 am facut incalziirea pe loc(aici am facut mail multe exercitii-->> gimnastika sa zicem) , m-am agitat ca un sifon;)) pe muzika latino ;)
nu ii mult, dar e prima zi ... asa ca eu sunt multumita .
dupa aia am facut un dus ca am transpirat ca un porcusor si m-am uns cu cremele mele:x:x.
dar azi o sa mai fac ceva miscare(trebe sa merg pe jos cam jumate de ora si dupa aia merg la "lucru" -stau cu un copilas deci voi fi fuga dupa el vreo 4 ore)
acum ma gandeam ce sa pap eu la pranz...

anqutz 01 dec 2009 13:57:46

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 53605)
buna fetele... am revenit.. na , sa va povestesc.. find prima zi, am luat-o cu putine minute(35).
deci.... am facut:
  • 15 min sarit coarda in toate felurile si rapid
  • 10 min am facut taebo(am luat un video de pe youtube si am facut ca aia ) YouTube - Tae Bo Cardio Billy Blanks 1/5
  • 10 am facut incalziirea pe loc(aici am facut mail multe exercitii-->> gimnastika sa zicem) , m-am agitat ca un sifon;)) pe muzika latino ;)
nu ii mult, dar e prima zi ... asa ca eu sunt multumita .
dupa aia am facut un dus ca am transpirat ca un porcusor si m-am uns cu cremele mele:x:x.
dar azi o sa mai fac ceva miscare(trebe sa merg pe jos cam jumate de ora si dupa aia merg la "lucru" -stau cu un copilas deci voi fi fuga dupa el vreo 4 ore)
acum ma gandeam ce sa pap eu la pranz...

E bine pt prima zi, nu te omori cu sportul ca dupa aceea nu o sa iti mai faca placere. Cresti treptat nr de minute si intensitatea.

La pranz papa o salata de legume cu peste si putin ulei de masline. Asa iei proteine si ajuti muschii sa isi revina mai repede, ceva grasimi si carbohidrati in cantitati mici.

andra_aly 01 dec 2009 14:07:22

Re: jurnal andra
 
msms ... da eu urask pestele... chiar nu pot sa pap peste . am papt akum ceva dar nu stiu cum se cheama sau daca este in ro;)) ii ca un snitel pane (sa zicem) si are putina branza si prosciutto inauntru (are 62,5 grame- 150 kcal) + 2 frunze de salata si o feliutza de cremvusti(5 grame) si akum pap o mandarina mika de 30 de grame .

am papat prea mult???
stiu, dar desara vreau sa pap numai un iaurt ... si ceai . atat . de aia am papat ceva mai consistent acum. am ingerat multe kcal?

anqutz 01 dec 2009 14:19:27

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 53610)
msms ... da eu urask pestele... chiar nu pot sa pap peste . am papt akum ceva dar nu stiu cum se cheama sau daca este in ro;)) ii ca un snitel pane (sa zicem) si are putina branza si prosciutto inauntru (are 62,5 grame- 150 kcal) + 2 frunze de salata si o feliutza de cremvusti(5 grame) si akum pap o mandarina mika de 30 de grame .

am papat prea mult???
stiu, dar desara vreau sa pap numai un iaurt ... si ceai . atat . de aia am papat ceva mai consistent acum. am ingerat multe kcal?

Ai calculator de calorii pe site. Iti calculezi acolo ce ai mancat. Daca exista un aliment pe care nu il ai incalculator, poti sa adaugi. Mie mi se pare ca ai mancat ft putin, nici macar 100 gr de mancare si nici macar 200 de kcal. Cum rezisti?

Nici eu nu suportam pestele, dar acum il iubesc pur si simplu. :D

andra_aly 01 dec 2009 14:21:38

Re: jurnal andra
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 53613)
Ai calculator de calorii pe site. Iti calculezi acolo ce ai mancat. Daca exista un aliment pe care nu il ai incalculator, poti sa adaugi. Mie mi se pare ca ai mancat ft putin, nici macar 100 gr de mancare si nici macar 200 de kcal. Cum rezisti?

u vb serios??? eu chiar ma simt bine... scz ...am uitat de bucatika de paine uscata(de aia tare)--- care are 45 kcal . hai ca ma duk la meniu si calculez. te pup :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:01:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO