forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andral (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andral-8777.html)

CrisetenO 11 apr 2011 10:35:48

Re: Jurnal Andral
 
Draga Andra,

Din experienta mea din Olanda, iti sugerez sa nu astepti sa se faca frumos afara ca sa iesi. :)) Acum, cu piticutul tau stiu ca e mai dificil, pentru ca nu vrei sa raceasca... insa pe de o parte poti sa incerci sa mergi pe jos si singura (daca vremea e urata, nu o numi plimbare, ci pune-ti un tel, de exemplu: vreau azi sa merg la piata de nu stiu unde, si merg pe jos) sau daca-l iei si pe el, infofoliti-va mai binisor.

Imi place meniul de azi desi mi se pare un pic cam mult carbo. Daca pui orez, cred ca nu e chiar asa de bine sa pui si paine in aceeasi zi (asta nu e din cauza nutritiei propriu zise, e mai mult din cauza psihologica, pentru ca iti ramane obisnuinta cu multi carbo).

Tu ce mai faci? Si la noi se face urat afara de maine incolo... offfff!

Cu mult drag,
Cristina

andral 11 apr 2011 18:03:42

Re: Jurnal Andral
 
Citat:

Anterior postat de CrisetenO (Post 616983)
Draga Andra,

Din experienta mea din Olanda, iti sugerez sa nu astepti sa se faca frumos afara ca sa iesi. :)) Acum, cu piticutul tau stiu ca e mai dificil, pentru ca nu vrei sa raceasca... insa pe de o parte poti sa incerci sa mergi pe jos si singura (daca vremea e urata, nu o numi plimbare, ci pune-ti un tel, de exemplu: vreau azi sa merg la piata de nu stiu unde, si merg pe jos) sau daca-l iei si pe el, infofoliti-va mai binisor.

Imi place meniul de azi desi mi se pare un pic cam mult carbo. Daca pui orez, cred ca nu e chiar asa de bine sa pui si paine in aceeasi zi (asta nu e din cauza nutritiei propriu zise, e mai mult din cauza psihologica, pentru ca iti ramane obisnuinta cu multi carbo).

Tu ce mai faci? Si la noi se face urat afara de maine incolo... offfff!

Cu mult drag,
Cristina

imi amintesc ca am trecut prin Olanda cand am venit aici prima data si m.am dat jos pentru o pauza si mai ca ma lua vantul pe sus,vant ca acolo n.am intalnit....pana la urma am facut si pplimbarica,desigur cu scop...ne.am imbracat mai bine pe drum ne.am dezbracat si iar imbracat dar am fost mai bine de 2 ore amandoi,nu am cu cine il lasa uneori sa ies singura asa ca am facut amandoi o plimbare lunga pana la un magazin mai indepartat unde am facut cateva cumparaturi(la magazin el a stat in carut si s.a odihnit )....am ajuns acasa mancarica lui apoi mie apoi iar mancare pentru diseara pentru sot(inca mai am de gatit de fapt...acum fac pauza)...dupa sa ma apuc si de chiftelute,sa vad ce.a iesi,n.am mai facut pana acum doar din legume si la cuptor

andral 11 apr 2011 18:09:45

Re: Jurnal Andral
 
am facut stepper 35 min si inca 15 min exercitii diverse(abdomene si aplecari inainte si lateral)....maine sper doar sa nu ploua foarte tare sau sa fie vant prea mare,am de dus intr.un loc si as vrea sa ma duc pe jos

andral 11 apr 2011 20:12:08

Re: Jurnal Andral
 
sunt foarte obosita..am stat prea mult in picioare...de obicei cand sunt obosita mi.aduc aminte de cioco dar astazi vad ca nu mi.e dor de cioco...probabil m.am gandit mult aseara la obiectiv=sa slabesc,am atatia ani de cand duc povara acestor kg...uneori evit oglinda sa nu vad colaceii cand nu sunt intr.o stare prea buna...mi.e ciuda pe mine ca anul trecut am muncit mult si am reusit sa ajung la un aspect bunicel dar am renuntat,m.am luat dupa altii,mi.am inecat emotiile in dulciuri,sucuri si alte alimente nesanatoase....acum cand ma gandesc ca e lung si greu drumul nu.mi vine sa renunt dar imi da o stare naspa....mi se pare greu pentru ca stiu ca va dura,macar cateva luni..dupa socotelile mele de aseara cel putin 4 daca voi fi corecta si fara abateri...imi doresc in primul rand sa scad sub 70 kg....de fapt mi.ar place sa fiu f f slaba cum eram candva dar nu stiu daca sunt in stare...fiecare kg scazut imi da impuls ma binedispune ma ajuta sa merg inainte...unde e problema oare...nu mi.e foame si cand mi.e foame trece cu orice problema e cand sunt obosita,cand e copilul bolnavior,cand apar probleme in viata de zi cu zi pe care nu le pot rezolva sau pentru care nu stiu daca gasesc rezolvare,nesiguranta ....

andral 11 apr 2011 20:19:35

Re: Jurnal Andral
 
alte fete se tem sa tina post ca se vor ingrasa eu am tinut post de craciun...am mancat paine paste cartofi si alte legume,cand naveam chef de gatit mancam paine cu sos de rosii si oregano(sa amagesc ppofta de pizza)...am ajuns inainte de craciun la 77 kg...dar in cele 2 sapt care au urmat m.am ingrasat vreo 5 kg poate si mai mult,aveam probleme si cu tranzitul....parca tot ce mancam se aseza pe mine....vroiam sa tin disociata dar cautand una alta am ajuns in casuta la slabute,chiar vroiam companie macar un loc unde sa obtin vreun sfat,un umar imaginar...intre timp m.am razgandit,nu cred ca am nevoie de disociata,am nevoie sa invat sa mananc echilibrat ,sanatos,sa fac cat mai multa miscare(sport)....

bebi 12 apr 2011 17:54:24

Re: Jurnal Andral
 
Citat:

Anterior postat de andral (Post 617757)
alte fete se tem sa tina post ca se vor ingrasa eu am tinut post de craciun...am mancat paine paste cartofi si alte legume,cand naveam chef de gatit mancam paine cu sos de rosii si oregano(sa amagesc ppofta de pizza)...am ajuns inainte de craciun la 77 kg...dar in cele 2 sapt care au urmat m.am ingrasat vreo 5 kg poate si mai mult,aveam probleme si cu tranzitul....parca tot ce mancam se aseza pe mine....vroiam sa tin disociata dar cautand una alta am ajuns in casuta la slabute,chiar vroiam companie macar un loc unde sa obtin vreun sfat,un umar imaginar...intre timp m.am razgandit,nu cred ca am nevoie de disociata,am nevoie sa invat sa mananc echilibrat ,sanatos,sa fac cat mai multa miscare(sport)....

Felicitari pentru alegerea facuta andral cu un stil de viata echilibrat,sanatos si sport vei ajunge la silueta mult dorita:-*:-*Sa ai vointa si ambitie:-*

andral 13 apr 2011 00:23:04

Re: Jurnal Andral
 
inca un pic si inchei ziua de astazi...am facut iarasi steper 42 min si cam 20 min abdomene...o plimbare lunga la cumparaturi si multa treaba pe acasa...cred ca consumul de calorii e k pe astazi...m.am apucat de sport cam greu dar in timp ce faceam la tv era o emisiune super slab fata de super gras....alea super slabe erau anorexice iar alea super grase se speriat...

andral 13 apr 2011 00:23:39

Re: Jurnal Andral
 
noapte buna tuturor!

andral 13 apr 2011 10:50:06

Re: Jurnal Andral
 
pentru astazi sunt in pana de idei la capitolul mancare ...dar cred ca voi servi oua cu salata verde ;branza cu masline si rosii si o felie de paine negra cu vinete ...iar pentru gustari am cumparat aseara mere si grefe....
candva am tinut si eu cura cu supa de varza si consumam in acea perioada multe grefe(de fapt dieta a inceput cu supa de varza ,apoi am continuat cu hipocalorica dar cred ca mancam chiar f putin imi amintesc ca imi era foame f des si mi.era greu ma gandeam ca e foarte greu sa slabesti,ma intrebam mereu daca se merita pentru cateva kg sa sufar atat)...mda si de atunci nici varza nici grefele nu mai sunt printre preferate si de multe ori cumpar si nu le consum....

andral 16 apr 2011 20:20:50

Re: Jurnal Andral
 
astazi a fost o zi frumoasa,vremea se mentine...am servit painica cu branzica la micul dejun si un iaurt mic la gustare,piept de pui cu salata de conopida...mar si grefa...nu stiu pentru diseara ce sa pun in menu...
a fost o saptamana buna,sport mult,astazi cred ca nu fac ce mi.am propus pentru ca nu ma simt foarte bine...


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:45:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO