forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andreiutza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andreiutza-3487.html)

ianna 27 apr 2010 13:24:29

Re: Jurnal Andreiutza
 
Citat:

Anterior postat de andreiutzaca (Post 167152)
Buna fetelor,
In primul rand imi cer scuze pentru absenta!
In al 2-lea rand incerc sa motivez absenta mea..am lipsit pt ca..sunt o lasa...dupa a 10 zi de regim am renuntat..pur si simplu...atunci ma durea rau stomacul,si am gasit motivul ideal pt a renunta..Acum regret..regret pt ca am fost "slaba",pt ca m-am lasat invinsa a nu stiu cata oara..
Nu am mai dat nici un semn pe aici de rusine,de rusine fata de mine si de rusine fata de voi..
Momentan nu am mai inceput nici o dieta,incerc sa mananc echilibrat,fara abuzuri..incerc sa lupt cu poftele,incerc sa lupt cu mine..Sunt derutata,nu stiu pe ce drum sa apuc,imi doresc sa slabesc..pt mine,pt sanatatea mea,pt ca nu ma simt bine eu cu mine..in acelasi timp la inceputul unei diete sunt foarte convinsa,apoi..incet incet renunt...de ce?tot timpul imi pun intrebarea asta?de ce?de ce nu sunt in stare,de ce nu am ambitie ca si voi?Dorinta este,motivatie am,dar ambitie..?unde e?
Am vrut bicicleta,am primit bicicleta..acum e pe post de cuier..Mi-am acuzat iubitul si mama ca nu ma incurajeaza...acum m-au incurajat,au fost alaturi de mine,alaturi de dorinta mea..insa eu..eu nu sunt capabila...nu stiu ce sa mai fac..
Sunt foarte dezamagita de mine...


Probabil nu esti destul de motivata... "pentru sanatatea mea" este ceva general...daca nu suferi de ceva anume... motivu e fix pix.... trebuie sa iti doresti din tot sufletu sa slabesti...sa fi pus ochii pe niste pantaloni wow...sau sa vrei neaparat sa arati bine pe plaja...sau nu stiu... tu tre sa gasesti motivele puternice inauntru tau....Nici macar nu mai ai mult de slabit...poate te-ar ajuta daca ai mari nr de kilo pe care tre sa le slabesti? Te-ar motiva mai mult?...poate ideea ca esti pe ultima suta de metrii te face mai "delasatoare".

Imi pare rau sa aud de bicicleta...sincer e pacat... si bicla nu e buna doar ptr slabit ci si ptr modelare si sanatate !Pacat...

Ar fi cazul sa te mobilizezi un pic...sa-ti aduni gandurile si sa te gandesti clar ce vrei !

Incepe cu dieta hipocalorica ...nu este foarte restrictiva... si daca reusesti sa devina un obicei nr caloriilor... nici nu mai "renunti" la dieta asa usor;)

LicuriciColorat 27 apr 2010 16:41:47

Re: Jurnal Andreiutza
 
Citat:

Anterior postat de andreiutzaca (Post 167152)
Buna fetelor,
In primul rand imi cer scuze pentru absenta!
In al 2-lea rand incerc sa motivez absenta mea..am lipsit pt ca..sunt o lasa...dupa a 10 zi de regim am renuntat..pur si simplu...atunci ma durea rau stomacul,si am gasit motivul ideal pt a renunta..Acum regret..regret pt ca am fost "slaba",pt ca m-am lasat invinsa a nu stiu cata oara..
Nu am mai dat nici un semn pe aici de rusine,de rusine fata de mine si de rusine fata de voi..
Momentan nu am mai inceput nici o dieta,incerc sa mananc echilibrat,fara abuzuri..incerc sa lupt cu poftele,incerc sa lupt cu mine..Sunt derutata,nu stiu pe ce drum sa apuc,imi doresc sa slabesc..pt mine,pt sanatatea mea,pt ca nu ma simt bine eu cu mine..in acelasi timp la inceputul unei diete sunt foarte convinsa,apoi..incet incet renunt...de ce?tot timpul imi pun intrebarea asta?de ce?de ce nu sunt in stare,de ce nu am ambitie ca si voi?Dorinta este,motivatie am,dar ambitie..?unde e?
Am vrut bicicleta,am primit bicicleta..acum e pe post de cuier..Mi-am acuzat iubitul si mama ca nu ma incurajeaza...acum m-au incurajat,au fost alaturi de mine,alaturi de dorinta mea..insa eu..eu nu sunt capabila...nu stiu ce sa mai fac..
Sunt foarte dezamagita de mine...


Buna,stiu crede-ma ca te inteleg,toate trecem prin asta.....si eu am inceput de vreo 3 ori tot felul de diete..... pana sa ma apuc de dieta asta....oki....hai so luam de la inceput.....poate te inspaimanta gandul de dieta sau de regim.......nu mai folosi cuvantu asta...........gandeste asa..........vreau sa slabesc.........nu tin regim,dar ma abtin de la papica nesanatoasa care ingrasa.E foarte bine ca ai constientizat ca ai gresit,e bine ca ai recunoscut,e bine ca ai venit totusi sa spui si ar fii foarte bine daca te-ai apuca din nou.....nu sa tii o dieta ci sa slabesti mancand sanatos.
In primul rand stabilesteti niste prioritati sau fa-ti o foaie cu motivele pt care ai vrea sa slabesti,pune pe birou o poza un o fata slaba care sa te motiveze si una cu tine din perioada cand aveai 64 de kg.......mediteaza.....gandeste-te la avantajele de a fii o slabuta..........crezi ca mie mi-e usor(chiar in momentul asta ma gandesc .......daca as fii fost slaba as fii mancat fie ciocolata cu alune din dulapul meu,fie pe cea cu lapte din bucatarie sau poate mi-as fii facut niste clatite cu crema de alune ce asteapta de 2 luni sa fie manacata).....ei uite ca nu stau in fata pc si butonez....beau un ceai de slabit...nu foarte rau nici foarte bun.......si stii de ce?......ca imi doresc sa fiu slaba......sa port fuste....sa fiu mandra de abdomenul meu......sa nu imi fie rusine pe strada sa port vara pantaloni scurti sau rochite:x...pt ca vreu sa ma uit in oglinda si sa zambesc si sa spun DA SUNT SLABA,sa ma simt bine cu mine......toate intrebarile alea pe care ti le pui de ce nu pot?de ce renunt? se gasesc in tine......acolo gasesti raspunsul in inima ta......in mintea ta.......eu doar atata iti zic .....DACA VREI POTI>:D<

andra_aly 29 apr 2010 10:54:50

Re: Jurnal Andreiutza
 
Buna andreiutza:) ce mai faci? cum merge dieta?
cantarul ce mai zice? hai la raport;;)
te asteptam:) o zi buna

andreiutzaca 03 mai 2010 11:57:49

Re: Jurnal Andreiutza
 
Dragul meu jurnal,
Iarta-ma ca am lipsit,dar am fost plecata intr-un sat uitat de lume,unde nu exista conexiune la net,iar daca vrei sa vb la tel tre sa stai neclintit intr-un singur loc in curte :))
De azi incep dieta disociata,3 zile vegetale,3 zile animale.
Am citit sfaturile fetelor si promit ca o sa incerc sa fiu mult mai ambitioasa decat prima data.

Meniul pt azi deocamdata:

dimineata :2 oua facute omleta in apa
20 de min bicicleta
500 ml apa plata

Slabuta 03 mai 2010 14:05:08

Re: Jurnal Andreiutza
 
Citat:

Anterior postat de andreiutzaca (Post 173594)
Dragul meu jurnal,
Iarta-ma ca am lipsit,dar am fost plecata intr-un sat uitat de lume,unde nu exista conexiune la net,iar daca vrei sa vb la tel tre sa stai neclintit intr-un singur loc in curte :))
De azi incep dieta disociata,3 zile vegetale,3 zile animale.
Am citit sfaturile fetelor si promit ca o sa incerc sa fiu mult mai ambitioasa decat prima data.

Meniul pt azi deocamdata:

dimineata :2 oua facute omleta in apa
20 de min bicicleta
500 ml apa plata

Hey, buna :)
Trebuie sa fie tare interesant intr-un sat uitat de lume, eu demult visez la asa ceva :D

Mie mi se pare super, sa nu ai legatura cu lumea, sa fii cuc intr-un deal, sa nu fie nici o suflare de om la cativa km distanta.... :D

Dar sa revenim la oile noastre :D Chiar daca mergi pe disociata, ai grija sa nu scazi prea mult aportul caloric ;)

andreiutzaca 04 mai 2010 11:19:54

Re: Jurnal Andreiutza
 
Buna Slabuta,

Pai a fost frumos..numai k nu e chiar cum visezi tu..adica..ai oameni si case..sunt chiar prea multi,parerea mea...insa tehnologia e cam uitata intr-adevar:p

O sa am grija si la calorii ,as vrea sa incerc sa nu depasesc 1200 kcal p zi..sa vedem ce o iesi

Meniul complet pt ieri..
dimineata :2 oua facute omleta in apa
20 de min bicicleta
500 ml apa plata

pranz :150 gr branza telemea

cina: 50 gr branza telemea
2 mici la gratar
100 ml iaurt dietetic de baut

+ mers p jos 30 min..

andreiutzaca 04 mai 2010 11:22:02

Re: Jurnal Andreiutza
 
Iar pt azi am in plan asa:

dimineata: o cafea fara zahar
50 gr branza telemea

pranz : 200 gr peste cod fiert + 1 iaurt dietetic

gustare :1 iaurt dietetic de baut

cina: 1 iaurt dietetic..



Vreau si eu parerea voastra despre meniul meu..Invit fetele care tin disociata sa-mi dea idei de meniuri.. :*..va pup dulce si va urez cat mai multe kg in minus :P

Slabuta 04 mai 2010 19:47:22

Re: Jurnal Andreiutza
 
Citat:

Anterior postat de andreiutzaca (Post 174863)
Iar pt azi am in plan asa:

dimineata: o cafea fara zahar
50 gr branza telemea

pranz : 200 gr peste cod fiert + 1 iaurt dietetic

gustare :1 iaurt dietetic de baut

cina: 1 iaurt dietetic..



Vreau si eu parerea voastra despre meniul meu..Invit fetele care tin disociata sa-mi dea idei de meniuri.. :*..va pup dulce si va urez cat mai multe kg in minus :P

Eu nu tin disociata dar pot da pareri referitor la un meniu :)

Este foarte putin !!!
Nu conteaza ce dieta tii, conteaza ca este mult prea putin. ;)

Daca faci un calcul, nu ajungi la 1000 kcal. :-s

mvthebest 04 mai 2010 20:09:26

Re: Jurnal Andreiutza
 
Citat:

Anterior postat de andreiutzaca (Post 174863)
Iar pt azi am in plan asa:

dimineata: o cafea fara zahar
50 gr branza telemea

pranz : 200 gr peste cod fiert + 1 iaurt dietetic

gustare :1 iaurt dietetic de baut

cina: 1 iaurt dietetic..



Vreau si eu parerea voastra despre meniul meu..Invit fetele care tin disociata sa-mi dea idei de meniuri.. :*..va pup dulce si va urez cat mai multe kg in minus :P

Incearca sa mananci cel putin 1000kcal. Ve-i slabi asa dar tot asa de repede kg vor reveni inapoi+ altele cadou :(

andreiutzaca 05 mai 2010 11:28:38

Re: Jurnal Andreiutza
 
http://3.bp.blogspot.com/_j85XFCR9-D...-cu-zmeura.jpg


Va invit pe toate slabutele la o guritza de prajiturica,dar doar azi fiindca sarbatoresc :P..si incerc sa o fac cat mai dietetic :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:54:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO