forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andrylici-vreau-slabesc-cum-n-facut-niciodata-10598.html)

andrylici 17 nov 2011 22:32:50

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Da, acelea sunt painicile. Sunt intr-adevar minunate. Dar mananc maxim 2/zi si fiecare are 22-23 de cal. deci cred ca e bine. Mai am si painica din aceea gen wasa - ca niste biscuiti crocanti dar mai mari. Aia are cam 36 de cal/bucata. Macar este ceva mult mai sanatos decat painea clasica si imi place foarte mult. Cu somon este mortala intr-adevar.

bubulina27 18 nov 2011 09:27:02

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 847930)
APA (Asociatia Pufuleticilor Anonimi)

Ma numesc Andreea, Am 28 de ani si mananc pufuleti. Daca gust unul termin o punga. Astazi am renuntat la ei. A fost prima mea zi de nepufuletire. De acum nu voi mai manca pufuleti desi tentatia exista la fiecare colt (sau pe masa mai bine zis)

ce haioasa esti. rad in hohote.:))

bubulina27 18 nov 2011 09:31:29

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 848162)
Astazi am fost o cumintica. Imi vine sa ma pup singura. Meniul meu a fost:P
Dimineata - o felie de ananas proaspat + o bucata de paine din orez expandat (22 cal)
Pranz - 2 oua fierte, 1 rosie, aprox 60 g cas de vaca si o bucatica de paine din orez expandat
Cina - jumatate dintr-o pulpa superioara de curcan cu fasole verde (la conserva) cu usturoi si otet balsamic

Mi s-a facut foarte foame mai devreme, dupa cina si am mancat o bucata de telina - cam 100g cred
Am facut si sport...yeeeeeeeeeee...asta dupa 2 saptamani de pauza. Am alergat 4.5 km. Sunt atat de mandra de mine!

Eva, o sa inlocuiesc pufuletii cu telina si morcovi :D...sper

felicitari!!! sa o tii tot asa! eu ink nu am cu ce ma lauda! dar nu renunt. ma voi mobiliza si eu. cat are fetita ta? baiatul meu are 3 luni jumate.

tuiti2011 18 nov 2011 13:43:56

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
hai sa te felicit si eu - again -

am citit inceputul jurnalului tau si parca citeam despre mine

eu si sotul meu ne-am cunoscut tot pe mirc, am locuit impreuna in bucuresti, doar ca m-am ingrasat doar eu :)). el are un metabolism enervant, nu pune nimic, mananca orice - la fel sunt si toti ceilalti din familia lui.

sper sa-mi petrec cat de mult timp pot pe forumul asta si nu numai atat, ci sa fac orice chestie ma tine departe de frigider, magazine, surse de tentatii :)

e greu la inceput, dap .. si inceputul e lung :)

rozica1965 18 nov 2011 16:58:05

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Buna Andreea:-*. Iti intorc vizita, ti-am citit povestea.:-*:-*:-*

andrylici 18 nov 2011 23:03:17

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de bubulina27 (Post 848578)
felicitari!!! sa o tii tot asa! eu ink nu am cu ce ma lauda! dar nu renunt. ma voi mobiliza si eu. cat are fetita ta? baiatul meu are 3 luni jumate.

Merci. Asa...sa nu renunti. Totul depinde numai de tine. Daca vrei, ai sa reusesti cu siguranta.
Fetita mea a implinit astazi 10 luni. Este o scumpa si o vesela. Tot timpul rade.

Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 848874)
hai sa te felicit si eu - again -

am citit inceputul jurnalului tau si parca citeam despre mine

eu si sotul meu ne-am cunoscut tot pe mirc, am locuit impreuna in bucuresti, doar ca m-am ingrasat doar eu :)). el are un metabolism enervant, nu pune nimic, mananca orice - la fel sunt si toti ceilalti din familia lui.

sper sa-mi petrec cat de mult timp pot pe forumul asta si nu numai atat, ci sa fac orice chestie ma tine departe de frigider, magazine, surse de tentatii :)

e greu la inceput, dap .. si inceputul e lung :)

Multumesc de vizita. Ce bine de sotul tau! Am si eu specimene in familie care nu se ingrasa. Este total enervant. Ce-i drept persoanele respective fumeaza mult. Nici eu si nici sotul nu fumam. Mai pufaim cate o narghilea acum toamna sau iarna, din cand in cand, la o cana de ceai si ne relaxam. Si mie imi distrage atentia de la diverse pofte forumul. Acum ca stau acasa cu cea mica imi vine sa ma urc pe pereti. Afost si bolnavioara si nu prea am iesit din casa. A fost groaznic. Cred ca de aceea m-am apucat de pufuleti. They really are addictive!

andrylici 18 nov 2011 23:03:54

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 849097)
Buna Andreea:-*. Iti intorc vizita, ti-am citit povestea.:-*:-*:-*

Bine ai venit Rozica. Te mai astept pe la mine.

andrylici 18 nov 2011 23:09:37

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Si acum sa spun ce am facut astazi. Meniul meu:
Dimineata - jumatate de grapefruit + o felie de painica din orez expandat
Pranz - platou de branza (branza de vaca, branza de burduf, branza de capra si un triunghi mic de camembertr + 3 castraveciori foarte mici + o feliuta de painica integrala (36 cal)
Cina: 3 sferturi dintr-un biban la gratar cu saramura ( a fost atat de bun incat dupa ce l-am mancat mi s-a facuit rau pt ca am mancat cu pofta)

Am fost si la alergat astazi si am facut 4.5 km. Am febra musculara pt ca nu am mai alergat de mult. Nici pe scaun nu ma asez cum trebuie :D.

MAine nu voi putea merge la alergat dar poate ma urc seara pe bici si fac macar 30 de minute la rezistenta medie + cateva exercitii pt abdomen si brate.

eva 9 19 nov 2011 00:10:22

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 849475)
Cred ca de aceea m-am apucat de pufuleti. They really are addictive!

La multi ani fetitei Andry!:x
e capricoarnca bag de seama... o sa ti dea de furca, sunt incapatanati si vor numai ca ei :))
sper ca fufuletzii sunt de domeniul trecutului.. treci peste, scoate-i din sistem! =)) glumesc...
>:D<

eva 9 19 nov 2011 00:13:38

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 849483)
Si acum sa spun ce am facut astazi. Meniul meu:
Dimineata - jumatate de grapefruit + o felie de painica din orez expandat
Pranz - platou de branza (branza de vaca, branza de burduf, branza de capra si un triunghi mic de camembertr + 3 castraveciori foarte mici + o feliuta de painica integrala (36 cal)
Cina: 3 sferturi dintr-un biban la gratar cu saramura ( a fost atat de bun incat dupa ce l-am mancat mi s-a facuit rau pt ca am mancat cu pofta)

Am fost si la alergat astazi si am facut 4.5 km. Am febra musculara pt ca nu am mai alergat de mult. Nici pe scaun nu ma asez cum trebuie :D.

MAine nu voi putea merge la alergat dar poate ma urc seara pe bici si fac macar 30 de minute la rezistenta medie + cateva exercitii pt abdomen si brate.

bravo!
eu in ceea ce priveste sportul te sfatuiesc sa o iei usor la inceput... ia pauza la 2 zile. lasa timp sa se refaca muschii.. si mananca proteine dupa sport, sa-i refaci pe micutzi.. daca vrei inainte de culcare poti sa iei si aspirina, ajuta la febra musculara..
succesuri!


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:05:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO