forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-andrylici-vreau-slabesc-cum-n-facut-niciodata-10598.html)

tuiti2011 19 nov 2011 10:51:25

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
La multi ani pt bebica :)

Nu vreau sa te incurajez (Doamne fereste) sa mananci pufuleti, dar vreau sa iti spun ca in dieta de la nutritionist, aveam seara 1/3 dintr-o punga de pufuleti. Acelasi tip de dieta l-a dat mai multor persoane, nu intreaba individual daca iti plac sau nu pufuletii.
Pe parcursul zilei se manca foarte putin

ex:
jumatate de iaurt - MD
1/3 dintr-un fruct - G
salata - pranz
salata - gustare
friptura - cina , ora 19
pufuleti - 1/3 punga - ora 20 30

Portiile cat se poate de mici:)

p.s. nici noi nu fumam, el doar are un mega-metabolism :))

eva 9 19 nov 2011 19:57:47

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
hello,

cum fu astazi cu dieta? pauza la sport? ce face fetita? ati sarbatorit-o?:P

andrylici 19 nov 2011 22:08:12

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de tuiti2011 (Post 849753)
La multi ani pt bebica :)

Nu vreau sa te incurajez (Doamne fereste) sa mananci pufuleti, dar vreau sa iti spun ca in dieta de la nutritionist, aveam seara 1/3 dintr-o punga de pufuleti. Acelasi tip de dieta l-a dat mai multor persoane, nu intreaba individual daca iti plac sau nu pufuletii.
Pe parcursul zilei se manca foarte putin

ex:
jumatate de iaurt - MD
1/3 dintr-un fruct - G
salata - pranz
salata - gustare
friptura - cina , ora 19
pufuleti - 1/3 punga - ora 20 30

Portiile cat se poate de mici:)

p.s. nici noi nu fumam, el doar are un mega-metabolism :))

Interesanta dieta data de nutritionist. Adevarul este ca o punga de 45 g de pufuleti are 195 de cal. Daca as manca 1/2 de punga ar fi 100, deci nu e un capat de tara. Problema e ca eu nu ma pot opri dupa ce incep sa mananc. Acum sunt in training. Invat sa ma abtin de la pufuleti.

andrylici 19 nov 2011 22:17:32

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 850287)
hello,

cum fu astazi cu dieta? pauza la sport? ce face fetita? ati sarbatorit-o?:P

Atazi a fost ok cu dieta. Meniu:
Mic dejun - o ceasca salata de fructe + paine din orez expandat-1 felie
Pranz - 1/2 cana branza proaspata de vaci + 1 iaurt 0%+ fructe + 6 nuci
Cina - 1/2 pulpa de curcan + slata din spanac si otet balsamic

Am mancat si o gustare pe la 11 - 1 morcov

Sport nu am mai facut astazi, dar m-am plimbat cam 45 de minute cu cea mica. Am si febra musculara dar macar niste abdomene si brate as fi putut sa fac.

Fetita face bine, este o scumpa si o cuminte si astazi am fost numai noi doua. Eu stau la parinti si este si mama acasa de obicei (sotul lucreaza). Astazi mama a fost de garda la maternitate iar eu am fost numai cu Anisia. Nu stiu alte femei cum fac pt ca eu parca nu mai rezist. Am nevoie de socializare. Simt ca nu mai sunt om. Cumnata mea are 3 copii, cea mai mare are 12 ani. Ea in 12 ani cred ca a muncit 1 an. In rest a stat numai cu copii acasa. Si ai ei au fost raaai, nu ca a mea. Nu dormeau noaptea, se trezeau la 2 ore, poate si mai devreme. Doremeau iepureste. Nu stiu cum sunt persoane care rezista. Eu abia astept sa merg la serviciu, sa socializez, sa lucrez...Motherhood is not for everyone.

eva 9 19 nov 2011 22:35:54

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 850592)
Motherhood is not for everyone.

:))=))
eu nu am copii, nu stiu cum este, dar nici nu prea imi doresc... acum! nu stiu ce-o fi dupa 1 an, 2, 3 cine stie... mai am inca timp sa fac
meniul arata bine, dar eu cred ca mananci putinel... dar na, daca asa e dieta...stii tu mai bine!
cu sportul nu e bai, cica asa trebuie sa lasi o zi doua trei sa se refaca muschii...

andrylici 19 nov 2011 23:03:30

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 850607)
:))=))
eu nu am copii, nu stiu cum este, dar nici nu prea imi doresc... acum! nu stiu ce-o fi dupa 1 an, 2, 3 cine stie... mai am inca timp sa fac
meniul arata bine, dar eu cred ca mananci putinel... dar na, daca asa e dieta...stii tu mai bine!
cu sportul nu e bai, cica asa trebuie sa lasi o zi doua trei sa se refaca muschii...

Dieta nu spune, de obicei, exact cat sa mananci. De exemplu la pranz cantitatea de fructe era nelimitata. Eu am mancat salata din gutuie, mere, portocale, rodie si para. Cred ca a fost 1 mar, un sfert de para, 1/2 gutuie, 1 portocala si boabe de rodie. Acestea amestecate cu branzica si iaurtul. A fost un castron destul de maricel. Oricum vreau sa termin dieta asta si sa incep de luni cu forte proaspete pt ca, intr-adevar, mi-a fost cam foame si nu am slabit spectaculos. Spre deosebire de dieta low-carb care da rezultate mult mai bune si nu imi este foame deloc. De luni tin o saptamana de mentinere si iau de la capat low-carb-ul.

eva 9 19 nov 2011 23:31:14

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 850657)
Dieta nu spune, de obicei, exact cat sa mananci. De exemplu la pranz cantitatea de fructe era nelimitata. Eu am mancat salata din gutuie, mere, portocale, rodie si para. Cred ca a fost 1 mar, un sfert de para, 1/2 gutuie, 1 portocala si boabe de rodie. Acestea amestecate cu branzica si iaurtul. A fost un castron destul de maricel. Oricum vreau sa termin dieta asta si sa incep de luni cu forte proaspete pt ca, intr-adevar, mi-a fost cam foame si nu am slabit spectaculos. Spre deosebire de dieta low-carb care da rezultate mult mai bune si nu imi este foame deloc. De luni tin o saptamana de mentinere si iau de la capat low-carb-ul.

deci intri in concurs cu low carbul?
:P e ok zic eu, dupa parerea mea low carbul e cel care functioneaza cel mai bine... low carb neinsemnand neaparat 20g carbi, ci 100 sau pe acolo... ce inseamna low carb pt tine?

andrylici 19 nov 2011 23:40:20

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 850693)
deci intri in concurs cu low carbul?
:P e ok zic eu, dupa parerea mea low carbul e cel care functioneaza cel mai bine... low carb neinsemnand neaparat 20g carbi, ci 100 sau pe acolo... ce inseamna low carb pt tine?

Nu mananc paine alba - numai paine integrala uscata (ce am mancat si pana acum) si aceea putina, imi limitez fructele si legumele dar nu le extermin si nu consum orez (poate doar brun si asta foarte rar). De asememnea nu mananc dulciuri sau fainoase si daca mi se face pofta de dulce eventual o bucatica de ciocolata cu peste 75% cacao. Sucuri acidulate nici pana acum nu am consumat asa ca nu imi este greu.

eva 9 19 nov 2011 23:47:39

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de andrylici (Post 850709)
Nu mananc paine alba - numai paine integrala uscata (ce am mancat si pana acum) si aceea putina, imi limitez fructele si legumele dar nu le extermin si nu consum orez (poate doar brun si asta foarte rar). De asememnea nu mananc dulciuri sau fainoase si daca mi se face pofta de dulce eventual o bucatica de ciocolata cu peste 75% cacao. Sucuri acidulate nici pana acum nu am consumat asa ca nu imi este greu.

suna f bine! si sanatos! adica oricum nu moare nimeni fara orez si paine :))
acum o sa vina cineva sa vina sa-mi zica cat de sanatoasa e painea, ca e plina de vitamina B =))
si cu sport si cu low carb, nici nu e cazul sa-ti urez succes, o sa vina succesul singurel, garantat!

eva 9 20 nov 2011 00:06:29

Re: Jurnal Andrylici - Vreau sa slabesc cum n-am facut-o niciodata
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 850715)
suna f bine! si sanatos! adica oricum nu moare nimeni fara orez si paine :))
acum o sa vina cineva sa vina sa-mi zica cat de sanatoasa e painea, ca e plina de vitamina B =))
si cu sport si cu low carb, nici nu e cazul sa-ti urez succes, o sa vina succesul singurel, garantat!

am lamurit o si cu meniurile... trebuie salvate. fie o faci zilnic, fie cand vrei tu, ideea e sa fie scrise pana marti la ora 23.59 toate cele 7 meniuri , pe o saptamana, salvate. si tickerul schimbat, lunea e zi de cantareala.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:28:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO