forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal angieee (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-angieee-12231.html)

elene94 23 mar 2013 21:08:56

Re: Jurnal angieee
 
Citat:

Anterior postat de angieee (Post 1240837)
Pai asa!! Ma bucur mult ca te-ai mentinut:D Si eu ma mentin la 57-58kg iarna si sper sa am la vara 53, ca in ultimele veri:X ar fi asa super:D:D:D
Sper sa ma reapuc si eu de sport de maine si sa nu mai iau pauze prea mari apoi:(
Mi-am facut niste poze, or sa fie alea de genul "INAINTE" pe care o sa le postez dupa ce vin de la munca si sper sa fie fff diferite urmatoarele poze:P
Sper sa mai faci si tu poze curand pt ca miss u:*

Auu abia astept sa-ti vad pozele de before/after. La mine pozele before sunt cele deja postate:))) O sa mai pun cand o sa vad ceva diferente..acum ma vad la fel. Vreau si eu sa ating 55 cu 53 in coapsa, vreau si euuu:(:(:(

angieee 23 mar 2013 21:15:44

Re: Jurnal angieee
 
Azi am reusit sa nu mananc dulciuri!!! ::D:D:D
Sper s-o tin tot asa;))

angieee 23 mar 2013 21:18:36

Re: Jurnal angieee
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 1240768)


Buna:) sper sa nu te superi ca dau buzna la tine in jurnal, vreau sa iti zic ca e foarte bine ca o sa ai un cantar de bucatarie ca asa stii exact ce cantitate de alimente mananci...si eu am de un an si 2 luni si inainte de a-l avea treceam la nimereala cantitatile. Si eu am o problema cu dulciurile, mananc prea multe dar pur si simplu nu pot trai fara ele parca e ca o dependenta.

Buna Nivara,
Iti multumesc foarte mult pentru vizita si imi cer scuze ca-ti raspund abia acum, dar inca nu sunt obisnuita cu jurnalul si nu prea observ raspunsurile, nu-mi apar notificari cand imi scrie cineva in jurnal:((
Da, si eu cred ca e suuper bun cantarul, dar am tot amanat sa-mi iau fie pt ca am uitat, fie n-am avut bani, dar urmeaza ziua mea si o sa-l primesc cadou:X:X:X: si abia astept!!! Sunt fff entuziasmata:) Eu chiar nu stiu sa aproximez greutatea alimentelor si asta ma enerveaza pentru ca si asa am tendinta sa nu ma opresc din mancat.. mai ales cand vine vorba de dulciuri:-s
Tu reusesti sa te abtii de la dulciuri? Eu nu prea reusesc, cand mi se pune pata pe ceva stau tot timpul cu gandul acolo:( Azi am avut frigiderul plin de dulciuri si pe seara au aparut si niste gogosi care aratau demential, dar nu mi-a fost ff pofta, am simtit doar dorinta de a lua, ca asa mi se intampla atunci cand vad dulciuri, dar am reusit sa ma abtin Sunt inca uimita de mine pt ca am reusit sa nu mananc deloc dulciuri azi
P.s. Eu am citit de multe ori rasp tale din alte jurnale si ma bucur mult ca ai trecut si pe aici
Multumesc de vizita si te mai astept

Nivara 23 mar 2013 21:42:38

Re: Jurnal angieee
 
Citat:

Anterior postat de angieee (Post 1240849)
Buna Nivara,
Iti multumesc foarte mult pentru vizita si imi cer scuze ca-ti raspund abia acum, dar inca nu sunt obisnuita cu jurnalul si nu prea observ raspunsurile, nu-mi apar notificari cand imi scrie cineva in jurnal:((
Da, si eu cred ca e suuper bun cantarul, dar am tot amanat sa-mi iau fie pt ca am uitat, fie n-am avut bani, dar urmeaza ziua mea si o sa-l primesc cadou:X:X:X: si abia astept!!! Sunt fff entuziasmata:) Eu chiar nu stiu sa aproximez greutatea alimentelor si asta ma enerveaza pentru ca si asa am tendinta sa nu ma opresc din mancat.. mai ales cand vine vorba de dulciuri:-s
Tu reusesti sa te abtii de la dulciuri? Eu nu prea reusesc, cand mi se pune pata pe ceva stau tot timpul cu gandul acolo:( Azi am avut frigiderul plin de dulciuri si pe seara au aparut si niste gogosi care aratau demential, dar nu mi-a fost ff pofta, am simtit doar dorinta de a lua, ca asa mi se intampla atunci cand vad dulciuri, dar am reusit sa ma abtin Sunt inca uimita de mine pt ca am reusit sa nu mananc deloc dulciuri azi
P.s. Eu am citit de multe ori rasp tale din alte jurnale si ma bucur mult ca ai trecut si pe aici
Multumesc de vizita si te mai astept

Eu nu reusesc sa ma abtin deloc de la dulciuri, nu stiu daca pot rezista o zi fara sa mananc ceva dulce, daca te uiti pe meniurile mele te ingrozesti cand vezi cate dulciuri si alte prostii mananc :-o, inca anul trecut aveam zile cand mancam aproape de dimineata pana seara numai dulciuri pana intr-o zi cand am facut o criza de fiere si m-am mai domolit cu dulciurile si patiseriile, dar acum iar am inceput sa exagerez si mi-e frica sa nu ma ingras ca si asa vreau sa mai dau jos cam 2-3 kg.

angieee 23 mar 2013 23:34:43

Re: Jurnal angieee
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 1240865)


Eu nu reusesc sa ma abtin deloc de la dulciuri, nu stiu daca pot rezista o zi fara sa mananc ceva dulce, daca te uiti pe meniurile mele te ingrozesti cand vezi cate dulciuri si alte prostii mananc :-o, inca anul trecut aveam zile cand mancam aproape de dimineata pana seara numai dulciuri pana intr-o zi cand am facut o criza de fiere si m-am mai domolit cu dulciurile si patiseriile, dar acum iar am inceput sa exagerez si mi-e frica sa nu ma ingras ca si asa vreau sa mai dau jos cam 2-3 kg.


Nici eu nu reusesc sa ma abtin, azi a fost o exceptie si inca mai am sanse sa recidivez pt ca o sa ajung pe la 2am acasa si cam pe la ora aia ma apuca poftele:)))
Cel mai rau ma enerveaza ca am facut o tona de celulita:( Inainte eram durdulie, dar nu aveam deloc celulita, iar acum ma vad slaba dar cam defecta.. din cauza celulitei:))))
Sper sa reusesc sa evit dulciurile si patiseriile anul asta pentru ca imi doresc mult sa am pielea frumoasa:-<
Tu cum reusesti sa te mentii la 46 de kg?? Esti cu mai mult de 10kg mai slaba ca mine.. cred ca esti piele si os :-s Inainte imi doream sa slabesc pana la 48kg, dar acum consider ca ce e sub 50kg e mult prea putin..

angieee 24 mar 2013 00:10:31

Re: Jurnal angieee
 
[QUOTE=elene94;1240841]Auu abia astept sa-ti vad pozele de before/after. La mine pozele before sunt cele deja postate:))) O sa mai pun cand o sa vad ceva diferente..acum ma vad la fel. Vreau si eu sa ating 55 cu 53 in coapsa, vreau si euuu:(:(:([/QUOT

Pai si eu abia astept sa pun pozele alea:))) As vrea se le fac asa cum le-ai facut tu, sa se observe mai clar diferenta;))
Daca spui ca te-ai apucat de sport sigur or sa apara diferente:X:X:X si abia astept sa vad pozele:D:D:D
Hai ca tu ai o obsesie cu coapsele iar eu cu burtica:)) si eu visez sa scap de burtica, dar nu se poate asa usor, trebuie sa imi dau interesul si sa nu mai fiu asa delasatoare:( Diferenta de 2 cm la coapsa poate poti s-o schimbi un pic incercand sa lucrezi mai mult cu piciorul mai slab, pentru ca o sa creasca de la masa musculara:X Asta trebuie sa fac si eu cu piciorul drept:d

elene94 24 mar 2013 12:00:09

Re: Jurnal angieee
 
[QUOTE=angieee;1240950]
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1240841)
Auu abia astept sa-ti vad pozele de before/after. La mine pozele before sunt cele deja postate:))) O sa mai pun cand o sa vad ceva diferente..acum ma vad la fel. Vreau si eu sa ating 55 cu 53 in coapsa, vreau si euuu:(:(:([/QUOT

Pai si eu abia astept sa pun pozele alea:))) As vrea se le fac asa cum le-ai facut tu, sa se observe mai clar diferenta;))
Daca spui ca te-ai apucat de sport sigur or sa apara diferente:X:X:X si abia astept sa vad pozele:D:D:D
Hai ca tu ai o obsesie cu coapsele iar eu cu burtica:)) si eu visez sa scap de burtica, dar nu se poate asa usor, trebuie sa imi dau interesul si sa nu mai fiu asa delasatoare:( Diferenta de 2 cm la coapsa poate poti s-o schimbi un pic incercand sa lucrezi mai mult cu piciorul mai slab, pentru ca o sa creasca de la masa musculara:X Asta trebuie sa fac si eu cu piciorul drept:d

Nuuu de ce masa musculara, u vreau masa muscularaaa:-s ah, pai am obs ca dupa sport e umflat, arata cu 1 cm mai mult..
Nu vreau masa musculara, vreau liniuta la abdomen si vreau picioare skinny:(..

Nivara 24 mar 2013 13:01:55

Re: Jurnal angieee
 
Citat:

Anterior postat de angieee (Post 1240939)
Nici eu nu reusesc sa ma abtin, azi a fost o exceptie si inca mai am sanse sa recidivez pt ca o sa ajung pe la 2am acasa si cam pe la ora aia ma apuca poftele:)))
Cel mai rau ma enerveaza ca am facut o tona de celulita:( Inainte eram durdulie, dar nu aveam deloc celulita, iar acum ma vad slaba dar cam defecta.. din cauza celulitei:))))
Sper sa reusesc sa evit dulciurile si patiseriile anul asta pentru ca imi doresc mult sa am pielea frumoasa:-<
Tu cum reusesti sa te mentii la 46 de kg?? Esti cu mai mult de 10kg mai slaba ca mine.. cred ca esti piele si os :-s Inainte imi doream sa slabesc pana la 48kg, dar acum consider ca ce e sub 50kg e mult prea putin..

Chiar dacă am numai 45 kg crede-mă că arăt de cel puţin 49-50 pt. că-s mică de înălţime şi am şoldurile late şi fundul mărişor. Am silueta în formă de pară cum e mai rău şi depun totul pe fund şi şolduri. Acum am abia 45.2 kg cu haine cu tot chiar dimineaţă m-am cântărit şi încerc să nu depăşesc 1500 calorii pe zi. De multe ori nici nu mănânc de frică să nu-mi fie rău, parcă am aşa o obsesie că mi-e rău dacă mănânc ceva prea gras sau prea caloric.

Nivara 24 mar 2013 13:20:43

Re: Jurnal angieee
 
Si eu am celulita cu gramada pe fund dar parca nu-mi bat asa tare capul. Tu oricum esti mai inalta ca mine si nu cred ca esti grasa la kilogramele tale. Eu din pacate nu practic nici un sport, niciodata nu mi-a placut sportul si la scoala aveam scutire la ora de sport si stiu ca nu e sanatos sa nu fac miscare dar parca imi vine greu sa ma incep de ceva :-s.

angieee 24 mar 2013 13:32:37

Re: Jurnal angieee
 
Citat:

Anterior postat de Nivara (Post 1241058)


Chiar dacă am numai 45 kg crede-mă că arăt de cel puţin 49-50 pt. că-s mică de înălţime şi am şoldurile late şi fundul mărişor. Am silueta în formă de pară cum e mai rău şi depun totul pe fund şi şolduri. Acum am abia 45.2 kg cu haine cu tot chiar dimineaţă m-am cântărit şi încerc să nu depăşesc 1500 calorii pe zi. De multe ori nici nu mănânc de frică să nu-mi fie rău, parcă am aşa o obsesie că mi-e rău dacă mănânc ceva prea gras sau prea caloric.


Eu mi-as dori sa am fundul mare:))) Mereu am considerat sexy femeile cu fundul mare:X Eu sunt un mar ionatan:)))
Asa putine calorii??:-s Eu daca mananc 1600-1700 slabesc, daca mananc 2500 ma mentin si mi-e frica sa scad sub 1600 pentru ca nu vreau sa-mi stresez organismul.. Eu sunt mai relaxata daca depasesc nr de calorii decat daca mananc putin, daca am impresia ca nu am mancat destul ma apuc noapea sa mananc.. desi oricum mananc noaptea de obicei:-s
Cred ca esti ff stresata de alimentatie daca ai impresia ca ti=e rau cand mananci ceva:( Te inteleg, mai am si eu momente, dar mereu incerc sa-mi spun ca am o singura viata si nu e nevoie sa ma supar si sa-mi stric toata ziua doar pt ca am poftit la ceva:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:56:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO