forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal anhelyto (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-anhelyto-3774.html)

anhelyto 08 oct 2010 11:44:25

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 357310)
Buna Ralu:-* eu zic ca tie iti trebuie ceva mai strict:D ca la hipocalorica mai trisezi:P eu am preferat hipocalorixca... si mancamsanatos. dar acum fiecare cum crede.:D
Zic ca te-ai gandit bine la Sb...sau chiar monti. fetele sunt tare multumite. slabesc si mananca chiar mult:-o:)
Fi atenta ca nu uit:D de luni, la treaba cu tine;;)

am zis am spus...am sa imi fac si documentarea si o mica piata cat sa nu ma abat si sa am tentatii...duminica o feliuta mica mica si minuscula de torulet facut de mine si dupaia la treaba cu mine:D

andra_aly 08 oct 2010 11:47:50

Re: Jurnal anhelyto
 
Ce imi place asa:D bravo! deci sa nu mai aud dar si poate...b-)

Adella 08 oct 2010 13:07:02

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de anhelyto (Post 357356)
am zis am spus...am sa imi fac si documentarea si o mica piata cat sa nu ma abat si sa am tentatii...duminica o feliuta mica mica si minuscula de torulet facut de mine si dupaia la treaba cu mine:D

Asa sa faci Ralu ..altfel mananci bataita de la fiecare:))
Si eu tot Monti te sfatuiesc ..insa documenteaza-te bine ..o sa fie greu la inceput dar merita;)

andra_aly 10 oct 2010 21:22:21

Re: Jurnal anhelyto
 
Ce faci mandro;;)? gata, ti-ai facut planul pentru saptamana asta:D? :-*

anhelyto 10 oct 2010 21:26:54

Re: Jurnal anhelyto
 
buna seara fetelor.>:D<
am venit asa cu un mic meniu pt maine.

la md m-am gandit la un ou fiert, cu 2 feli de sunca de pui, si o cana de lapte. asta undeva la ora 8.30-9.00
la gustarea 1, pe la 12, un iaurt mic
la pranz pe la 3, o salata cu mozarella, sunca de pui, ou, masline, rosii
la gustare 2, inca nu m-am gandit
si la cina, pe la 8, cred ca un piept de pui la gratar.

de marti pana luni sunt in concediu, deci am sa am timp sa pap la timp si sa imi prepar acasa mancarica de sb1.


cum vi se pare menuiul meu, credeti ca am sa ajung la 1000?

andra_aly 10 oct 2010 21:28:46

Re: Jurnal anhelyto
 
Pai depinde de cantitati. :) e chiar ok meniul;) bravo! sa te tii de el. dar de ce nu folosesti calculatorul sa vezi ?:D

anhelyto 10 oct 2010 21:34:07

Re: Jurnal anhelyto
 
:>
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 360292)
Pai depinde de cantitati. :) e chiar ok meniul;) bravo! sa te tii de el. dar de ce nu folosesti calculatorul sa vezi ?:D

pai pot folosi calculatorul, dar nu am cantitatile exacte....:-s
am sa imi iau zilele astea un cantar din ala de bucatarie si am sa le calculez....

pai in principui hai sa iti zic:
la md: am sunca de pui din aia patrata, gen sunca praga, nici sa te vezi prin ea, dar nici car un deget. din asta am sa pap 2 feliute. + un ou fiert, am fiert de cuseara 3 oua, ca sa fiu sigura ca am sa pap la md. si o cana de 250ml de laptic

la pranz: 2 oua fierte, cu 2-3 feliute de sunca de oui, cu cateva bule de mozarella cred ca vreo 5-6, vreo 5-6 masline pt ca sunt mari, si o rosie.

si pt cina tre sa imi cumpar maine pieptul de pui.


a si mi-am luat si eu salata din aia iceberg....cred ca am sa fac din aia cu piept de pui:>

andra_aly 10 oct 2010 21:37:52

Re: Jurnal anhelyto
 
Pai la micul dejun cerd ca ajungi la 250 kcal. sa aproximam. pranzul poate 300, si cina daca papi numai piept... nu o sa ai chiar multe calorii:-/
de aia zic ca ar fi bun un cantar. sa sti ca eu am avut la inceput din ala mai vechi - mecanic. si chiar isi facea treaba. card ca gasesti si poana in 7-8 lei;) deci merita. ca asa sti mai sigur cate kcal ai;)
sa papi bine maine:) ok?>:D<

anhelyto 10 oct 2010 21:42:29

Re: Jurnal anhelyto
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 360315)
Pai la micul dejun cerd ca ajungi la 250 kcal. sa aproximam. pranzul poate 300, si cina daca papi numai piept... nu o sa ai chiar multe calorii:-/
de aia zic ca ar fi bun un cantar. sa sti ca eu am avut la inceput din ala mai vechi - mecanic. si chiar isi facea treaba. card ca gasesti si poana in 7-8 lei;) deci merita. ca asa sti mai sigur cate kcal ai;)
sa papi bine maine:) ok?>:D<

promit....dar pe langa ce am zis mai sus mai sunt si gustarile, la prima am sa pap un iaurtel, la a 2-a inca nu ma duce capul ce, pt ca nu vreau sa abuzez prea mult de lactate...ca si asa am sa pap astea 2 sapt o gramada.
dar eu oricum m-am obisnuit ca macar la md sa pap un iaurtel...deci e ok.
am vazut prin zona si sunt pe la 16 lei cam asa.
mi-am facut ieri piata, dar nu cred ca o sa ma tina mai mult de o saptamana, nici o saptamana nu cred...si am cheltuit vreo 200 lei....bina am mai luat si pt in casa, dar daca fac calcul doar pt mine au fost cam 100 lei:-o

andra_aly 10 oct 2010 21:47:04

Re: Jurnal anhelyto
 
Lasa ca o sa tina, ai sa vezi. acum nci sa faci mancarica si sa o arunci. faci si tu putintica economie de la altele.
eu zic ca gasesti si mai ieftin cantar:D vezi la magazine de alea gen chinezesti. sunt ok, daca deocamdata nu iti permiti ceva mai "avansat":P
Pai iaurtelul are putine calorii...deci practic nu e ce stice. sper ca de ala simplu, nu cu fructe. ca nu ai voieb-)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:29:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO