forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal August (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-august-6046.html)

August 20 sep 2010 23:02:41

Re: Jurnal August
 
[*stepaerobic*] deci asta-s io! Pe stepper! In seara asta! 10 minute! Yes!

August 21 sep 2010 08:28:56

Re: Jurnal August
 
'neataaa!!! Din degete par vesela si vie, nu?
Vroiam sa specific ca m-am invartit pe forum doar sa ametesc. Abia aseara am descoperit, bagand meniul, ca am si varianta avansata a acestuia, unde pot vedea si marjele corecte de proteine, carbo, grasimi....Vaiii, am descoperit America! Nu va suparati pe mine, dar site-ul e stufos, e de citit la el, si e greu sa vezi tot. Eh, o sa am de treaba pe aici. Mi se pare cam dificil sa-mi pot face un meniu incadrat in limite normale. Daca trag cu ochiul la cineva care mananca corect, mi-e teama ca nu s-ar potrivi cu preferintele mele culinare si n-as rezolva mare lucru. Doar asa, orientativ. Poate o sa incerc sa-mi potrivesc niste meniuri ipotetice, sa vedem ce iese. A, si acu chiar ar trebui un cantar de bucatarie...
Imbracarea si la servici cu mine!

MCS 21 sep 2010 11:18:25

Re: Jurnal August
 
Cum draga...10 minute :-o ? Auzi la ea...Pai de la o ora in sus se cheama ca faci sport. Bine, hai 30 min pentru inceput...
Pfff...bine ca mi-ai adus aminte sa ma trec si eu meniurile zilnice. De la incidentul cu carnea de vita nu am mai notat nimic.
Si ti-am zis eu ca ne trebuie cantar de bucatarie ? :> Tu nimic...Batman-Batman...:))

CezaraCezarului 21 sep 2010 11:38:47

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de August (Post 335966)
[*stepaerobic*] deci asta-s io! Pe stepper! In seara asta! 10 minute! Yes!

August, nu-mi spune ca esti galbena si rotunda, ca nu te cred. :)) Si bine zice Monica, daca treci de o ora se cheama sport, daca esti sub o ora se cheama "plimbare usoara". :)) Glumesc, si eu am inceput cu cate 5 minute chiar, deci cu 5 mai putin decat tine. Bravo. Si o sa vezi ca in timp te vei obisnui si cu valorile din calculator, cel mai simplu e asa: putina paine, multa carne, fara ulei sau branza grasa. Si asa le echilibrezi. :-j

O zi faina, chiar daca e zi cu mers la munca.

August 21 sep 2010 14:41:09

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 336311)
Cum draga...10 minute :-o ? Auzi la ea...Pai de la o ora in sus se cheama ca faci sport. Bine, hai 30 min pentru inceput...
Pfff...bine ca mi-ai adus aminte sa ma trec si eu meniurile zilnice. De la incidentul cu carnea de vita nu am mai notat nimic.
Si ti-am zis eu ca ne trebuie cantar de bucatarie ? :> Tu nimic...Batman-Batman...:))

:)):)):)) NE TREBE!
Si nu te mai lua de sportu' meu! Vrei sa exagerez si sa ma scrantesc?!

August 21 sep 2010 14:45:24

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 336328)

August, nu-mi spune ca esti galbena si rotunda, ca nu te cred. :)) Si bine zice Monica, daca treci de o ora se cheama sport, daca esti sub o ora se cheama "plimbare usoara". :)) Glumesc, si eu am inceput cu cate 5 minute chiar, deci cu 5 mai putin decat tine. Bravo. Si o sa vezi ca in timp te vei obisnui si cu valorile din calculator, cel mai simplu e asa: putina paine, multa carne, fara ulei sau branza grasa. Si asa le echilibrezi. :-j

O zi faina, chiar daca e zi cu mers la munca.

Vezi??? 5 minute, da?!? Si da, sunt galbena si rotunda! Nu ne luam noi dupa sportoholica de Monica! Si cand o sa ajung la 15 minute, dau de baut! (fie vorba intre noi, asa...sssttt...pe stepper se poate si mai mult de 10 min? N-am facut maxim posibil? :-s)
Am bagat azi niste mozzarella, foarte propovaduita de o tanti nutritionist, si a zis calc. ca-s muuuuulte grasimi! :-/ hmmm....
Gata, pup, back to work!

MCS 21 sep 2010 21:44:14

Re: Jurnal August
 
Lasa, doamna, ca inceputul e greu...Te astept cu alea 15 min ca nu am mai baut ceva (adica alcool) de cand eram tanara....:P. Am ajuns eu sa stau o noapte intreaga in club cu apa plata...Nu ma mai recunoaste lumea...Ma suspecteaza ca mi-am gasit vreu musulman sau budhist, ca ma incadrez perfect la profil :D
Mozzarella intra intr-adevar la categoria de branza grasa, ca de altfel toate branzeturile procesate/maturate. Da' ce, cu 0,1% tusesti? b-) E foarte buna, condimentata bine, cu nitel marar, eventual cu ceapa tocata daca iti place. Si cu amestecata cu putin iaurt (tot 0,1% bineinteles), sa fie mai cremoasa, ca e cam seaca de fel.
Heheii...trebuie sa te bagam la curs intensiv de mancaruri dietetice ca nu mai tine :P

MCS 21 sep 2010 21:45:49

Re: Jurnal August
 
P.S. Pe stepper se poate o ora intreaga, pe muzica din aia bum-bum-bum! de nu ai timp nici sa respiri, trust me ;)

August 21 sep 2010 22:18:52

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 337288)
P.S. Pe stepper se poate o ora intreaga, pe muzica din aia bum-bum-bum! de nu ai timp nici sa respiri, trust me ;)

...cum ar veni, ca nu stiu cand trece timpul, ha? Care eu dupa 10 min de bum-bum in ipod cu alors-on-danse-bla-bla-bla-connect-r-beach-dance-sexy-...........whatever! era, deci..sa mor! :-s

MCS 21 sep 2010 22:25:18

Re: Jurnal August
 
La inceput, da, ti se cam taie oxigenul :D, mi se intampla si mie.
Dar te obisnuiesti incet-incet si reusesti pana la urma sa faci tot antrenamentul cap-coada. Oricum, la sala e altceva, am mai spus-o si o repet; e mai antrenant, te stimuleaza si ceilalti care lucreaza cu tine...si daca mai si un instructor care iti urla in boxe peste muzica "Mona, nu te opri!"....

August 21 sep 2010 22:26:46

Re: Jurnal August
 
Esti pocaita! Stiu! :-o
Mozzarella era recomandata de tanti, cred ca pt simplul motiv ca e nesarata. Dar de ce-o dadea la toata lumea, nu stiu! Ca eu, de exemplu, n-am retentie de apa!
Iar aia de zici tu necesita munca, pen'ca altfel zici ca mananci hartie. Si nici un hehei! ca de cand ma rog de tine sa-mi bagi acilea niscaiva exemple de diet fara munca?

...ca sa nu mai incep alt citat, o sa zic aici, nevazuta de nimeni asa, ca in seara asta iar a trebuit sa mananc si sa plang, ca a fost ziua lui tata! Ma duc repede pana la meniu sa ma spovedesc!

August 21 sep 2010 22:29:10

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 337390)
La inceput, da, ti se cam taie oxigenul :D, mi se intampla si mie.
Dar te obisnuiesti incet-incet si reusesti pana la urma sa faci tot antrenamentul cap-coada. Oricum, la sala e altceva, am mai spus-o si o repet; e mai antrenant, te stimuleaza si ceilalti care lucreaza cu tine...si daca mai si un instructor care iti urla in boxe peste muzica "Mona, nu te opri!"....

Phiiii, asa face? Te face de ras?! Pai tu sa te uiti in jur asa, mirata: "care Mona? Care esti de te-ai oprit?"

August 21 sep 2010 22:43:47

Re: Jurnal August
 
Mai mai mai....nu e asa tragic. In mod convenabil pt mine, am mai scos 15g de la branza aia, ca-mi nenorocea tot meniul (daca tot n-avem cantar!).
Tot nu ma prind cu carbohidratii aia inca, vad ca am putini. Grasimi insa, la greu! Dar ma simt grea si mi-a crescut burta si ma enerveaza.
Mai zappez putin pe la fete acum, poate s-a cantarit MCS!

VentoFreddo 21 sep 2010 23:07:22

Re: Jurnal August
 
BUna seara, fetelor, am citit acest jurnal din scoarta in scoarta si am ras cu lacrimi..August scumpo, ai un humor de numai:-*>:D<Si te-ai gasit si cu MOna:D
Va pup, fetelor, si bafta in ceea ce incercati sa faceti:-*>:D<

CezaraCezarului 21 sep 2010 23:54:10

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de August (Post 337377)
...cum ar veni, ca nu stiu cand trece timpul, ha? Care eu dupa 10 min de bum-bum in ipod cu alors-on-danse-bla-bla-bla-connect-r-beach-dance-sexy-...........whatever! era, deci..sa mor! :-s

Imi fac abonament la jurnalul tau, gata, nu se mai poate. Imaginile vizuale care se nasc in capsorul meu, post-lectura, sunt de nepretuit. Cand am mai dat si de insiruirea melodiilor am zis ca e clar, aici e rost de voie buna. Militez si eu, alaturi de Monica, pentru branza mai slaba, doar daca nu-ti vine cumva sa tusesti de la ea, cum spunea cineva, ma fac ca nu stiu cine, mai sus. :-bd
La mine mai degraba functioneaza altfel ambitionatul pentru sport, nu-mi trebuie nici oameni in jur, nici muzica nu stiu de care. Ma gandesc pur si simplu la femei frumoase si in forma, la cum o fi fara burta, la faptul ca daca ma mai misc niste minute, o sa arat si eu asa. Mai niste nervi, mai niste injurat printre dinti pentru toate don'soarele aparent "perfecte", si trece sportul. Si senzatia de dupa, ca-n reclama la Visa, de nepretuit! Nu vrei si tu, ca mine, sa arati precum Carmen Bruma ;;) ? (ca tot te stiu fan Mircea Badea :)) )

Somn usor intr-un septembrie caldut, draga August!

MCS 22 sep 2010 11:23:12

Re: Jurnal August
 
Asa face...:( Sa-l vezi cand se aseaza langa mine si numara sau cand vine si lucreaza langa mine :((. Acum mai rar ca in general rezist, nu ma mai opresc, dar la inceput era jale.
Bine, depinde si ce instructor ai in ziua respectiva, dar majoritatea sunt foarte implicati si activi la clasa. E numai unul dintre ei care nu are nici o treaba...lucrezi/nu lucrezi...treaba ta...el se plimba de nebun prin sala foarte mandru de el. Dar la ala te-ai prins ca nu ma duc.
Pai carbohidratii astia o sa ne manance sufletul, ca sunt peste tot :-s...Si mie mi-e destul de greu sa jonglez cu ei.
Bun, hai ca o sa incep sa mai scriu la mine in jurnal cum prepar diverse chestii pe care le mananc. Hai, las-o incolo, daca si branzica aia e greu sa o amesteci cu niste iaurt si condimente...chiar ca trebuie sa-ti angajezi bucatareasa :P

MCS 22 sep 2010 15:31:46

Re: Jurnal August
 
Uite cadou pentru tine [*131*]
YouTube - Allenamento addominali in 8 minuti, per addominali perfetti e scolpiti in poco tempo

Sa zici tu ca nu te iubesc >:) :-*

August 23 sep 2010 01:26:48

Re: Jurnal August
 
Deci e 2.07 noaptea si am descoperit America: raspunsul cu citate multiple! Sunt foarte multumita si nu ma culc pana nu raspund cu citate multiple:
(ah! am descoperit si scrisu' cu maro!)
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 338396)
Uite cadou pentru tine [*131*]
YouTube - Allenamento addominali in 8 minuti, per addominali perfetti e scolpiti in poco tempo

Sa zici tu ca nu te iubesc >:) :-*

Aici practic Mona, care pretinde ca ma iubeste, vrea sa ma omoare!

Citat:

Anterior postat de MCS (Post 337947)
Asa face...:( Sa-l vezi cand se aseaza langa mine si numara sau cand vine si lucreaza langa mine :((. Acum mai rar ca in general rezist, nu ma mai opresc, dar la inceput era jale.
Bine, depinde si ce instructor ai in ziua respectiva, dar majoritatea sunt foarte implicati si activi la clasa. E numai unul dintre ei care nu are nici o treaba...lucrezi/nu lucrezi...treaba ta...el se plimba de nebun prin sala foarte mandru de el. Dar la ala te-ai prins ca nu ma duc.
Pai carbohidratii astia o sa ne manance sufletul, ca sunt peste tot :-s...Si mie mi-e destul de greu sa jonglez cu ei.
Bun, hai ca o sa incep sa mai scriu la mine in jurnal cum prepar diverse chestii pe care le mananc. Hai, las-o incolo, daca si branzica aia e greu sa o amesteci cu niste iaurt si condimente...chiar ca trebuie sa-ti angajezi bucatareasa :P

Aici mi-e mila de Mona, care e chinuita de nesuferitii aia de instructori (sa numeri de acum unu-cinci-cinshpe, da?), dar e putin masochista, intrucat nu-i place de ala care n-o baga in seama si n-o chinuie.
Carbohidratii tot nu-i inteleg! M-ai ajutat tare!
La tine in jurnal ai scris cum ai mancat PAINE ALBA, nu cum se prepara chestii.
Ideea cu bucatareasa e misto!

Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 337544)

Imi fac abonament la jurnalul tau, gata, nu se mai poate. Imaginile vizuale care se nasc in capsorul meu, post-lectura, sunt de nepretuit. Cand am mai dat si de insiruirea melodiilor am zis ca e clar, aici e rost de voie buna. Militez si eu, alaturi de Monica, pentru branza mai slaba, doar daca nu-ti vine cumva sa tusesti de la ea, cum spunea cineva, ma fac ca nu stiu cine, mai sus. :-bd
La mine mai degraba functioneaza altfel ambitionatul pentru sport, nu-mi trebuie nici oameni in jur, nici muzica nu stiu de care. Ma gandesc pur si simplu la femei frumoase si in forma, la cum o fi fara burta, la faptul ca daca ma mai misc niste minute, o sa arat si eu asa. Mai niste nervi, mai niste injurat printre dinti pentru toate don'soarele aparent "perfecte", si trece sportul. Si senzatia de dupa, ca-n reclama la Visa, de nepretuit! Nu vrei si tu, ca mine, sa arati precum Carmen Bruma ;;) ? (ca tot te stiu fan Mircea Badea :)) )

Somn usor intr-un septembrie caldut, draga August!

Lasa ca si eu sunt abonata la al tau! Deci e free of charge!
La branza am fost dezinformata, asa ca trec iar la light-uri.
E bine ca aveti metode de ambitionat in sport, dragutelor, ca eu inca n-am stabilit cum o sa ma ambitionez. A! Si vezi ca am zis ca ma apuc din octombrie, nu de la 1 octombrie!
Carmen a slabit cam prea tare dupa mine, dar e moasa. Sunt o pereche de coperta. Mhm, si ea e un exemplu, da!

Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 337495)
BUna seara, fetelor, am citit acest jurnal din scoarta in scoarta si am ras cu lacrimi..August scumpo, ai un humor de numai:-*>:D<Si te-ai gasit si cu MOna:D
Va pup, fetelor, si bafta in ceea ce incercati sa faceti:-*>:D<

:-s:-s asa neserioasa sunt? Cred ca Mona e capul rautatilor, sa stii (de fapt si asta mica)! Dar te primim in sanul nostru sa ne radem >:D<!
Daca nu era 2.21, treceam si pe la tine pe 'acasa'...:(...

Gata cu voi si cu citatele!

(PRIVAT!)
Dear Diary,
pe aici se perinda multe fete o minune, care ma vor ajuta sa slabesc si cu care voi iesi in oras la indeplinire target si vom fi mai ceva decat alea din 'sex in the city'!
Imi place de toate, sa stii!
Si in octombrie sa stii ca o sa ma apuc de sport!
Noapte buna!

MCS 23 sep 2010 09:44:16

Re: Jurnal August
 
Pai draga mea, o sa scriu cand o sa bucataresc, deocamdata nu am prestat nimic in bucatarie ca nu am prea fost acasa decat sa dorm. Dimineata branzica de care ti-am povestit, iaurt, rosii, ardei castraveti si ... cam atat se gaseste in frigiderul meu. Poate in week-end ceva.
Aoleu...sper sa-ti treaca repede cu citatele ca ies niste mesaje cat o zi de post....Lasa ca intelegem noi la ce te referi cand scrii :D
Deci ti-a placut cadoul, sa inteleg b-)...Love has many ways, draga mea :-*
Si te asigur ca nu se moare din asta, eu fac zilnic respectivele ridicari la antrenament si uite-ma ce zglobie sunt :P

MCS 23 sep 2010 10:05:39

Re: Jurnal August
 
Uite aici pentru inceput despre carbohidrati, sa te lamuresti Carbohidrati - Slabute.ro

MCS 23 sep 2010 10:07:32

Re: Jurnal August
 
Si uite sfaturile Iuliei privind alimentatia si opinii diverse despre ce inseamna alimentatie sanatoasa http://forum.slabute.ro/alimentatia/...oasa-3147.html

MCS 23 sep 2010 10:09:31

Re: Jurnal August
 
[QUOTE=August;337393]Esti pocaita! Stiu! :-o

Nu sunt draga....Mi-am schimbat stilul de viata ;;)...ce-mi place fraza asta :x

August 23 sep 2010 12:21:40

Re: Jurnal August
 
[QUOTE=MCS;339398]
Citat:

Anterior postat de August (Post 337393)
Esti pocaita! Stiu! :-o

Nu sunt draga....Mi-am schimbat stilul de viata ;;)...ce-mi place fraza asta :x

Eeeee, da.. schiuzmi!

Dragele mele, va anunt si eu, ca si mititica, ca s-au mai dus niste sute de grame! Sunt fericita posesoare acincizecisiceva de kile! Dimineata imi venea sa pup cantaru'!!! [*42*][*71*][*79*][*123*][*102*] (scuzati, imi plac astea!)
Mona, merci de link-uri, diseara ma uit pe ele. Sper sa ajung la o ora mai rezonabila....
Ma duc sa pap ceva, sper sa ma abtin sa intru pe jurnalele voastre (chiar daca mor de curiozitate) si...back to work!

MCS 23 sep 2010 13:17:38

Re: Jurnal August
 
Eh, nu cred ca o sa reusesti sa te abtii, dar fie cum zici tu ;)
Bravo, la cat mai putine! :-*

CezaraCezarului 23 sep 2010 13:57:19

Re: Jurnal August
 
Oana, cand o citesc pe Monica si vad ca mereu ne scrie de mancare sanatoasa si sportul pe care il face, am senzatia ca e ea acolo in poza de la avatar. :-s Bravo, doamna Mona, sunteti harnica, le faceti pe toate in timp asa putin, vorba lui maica-mea "nu stiam cu cine stau de vorba". Tot respectul.

Si pe langa asta sa ne intoarcem la August (desi parca ar fi mai bine sa ne intoarcem in luna august, ca-mi ingheata degetele cat tastez pe-aci). Felicitari pentru noul prefix! Parca e alta treaba sa zici ca ai 50 de kile (bine, cincizeci si ceva acolo) decat 60. ;;) Si chiar te rog sa te uiti peste abdomenele acelea, nu-s nici grele, nici nu dureaza mult si rezultatele-s fix pe invers: usoare si dureaza mult. :)) Doamne ce-am mai ras si eu cand am vazut ca ai scris de sot, de te mai vede si facand abdomenele acelea zice ca te pregatesti pentru intalnirea cu nemtii nostri sufocati de muschi. :))

Dar nu te mai retin pentru ca ai treaba, salutari multe din hamacul meu invizibil si inca o data bravoooo ( [*75*] ) pentru scadere.

Ah, da, Brumita e prea slaba, imi place ca e tonifiata, dar asa de slabaciune parca n-as vrea sa ajung. Nu zic ca m-as supara si-as plange daca m-as trezi maine dimineata aratand asa, dar o fi bine si pe la 60 de kile pentru mine. :-j


>:D<

MCS 23 sep 2010 15:45:24

Re: Jurnal August
 
Hehehe...Doamne'ajuta- Doamne'ajuta :D...Desi le fac pe toate, fac sport si ma straduiesc sa mananc sanatos, ca tanti din poza tot nu arat. Slabe sanse, nu am constitutia de asa natura, eu sunt mai ..."cu forme" ... asa ... de felul meu. Tanti din poza are structura atletica. Dar ne straduim...ne straduim...:P

aussie_girl 23 sep 2010 17:03:32

Re: Jurnal August
 
August felicitari! ce frumos sa ajungi la "cincizeci si.." Superb!!

Fetelor, sunteti o minune. Tu si Monica ma topiti si abia astept sa intru prin jurnalele voastre zi de zi. Ieri seara m-am enervat de numa'..dupa ce am scris ditamai mesajul ma Monica in jurnal..l-am pierdut..sooo stupid!! Am crezut ca mor de ciuda.

Azi ma trezii cu o forta mai "pozitiva" si primul lucru..intru in jurnalul fetelor mele favorite.

Te pup August, felicitari inca o data si ahhh abia astept sa ajung si eu acolo..la cincizeci siii.... (sper!!)

pupicei!:-*>:D<

nu-i asa ca iti era dor de ceva portocaliu la tine in casuta? ;);;)

MCS 23 sep 2010 18:14:52

Re: Jurnal August
 
I-auzi, minunato :P! Ai ajuns deja exemplu pentru celelalte fete, cand tu te vaitai ca nu si nu...Ti-am spus eu...Batman-Batman...b-)
Si impreuna mascotele forumului :)). Stan si Bran
Acu' n-am incotro, trebuie sa ajung si eu la cincizecisiceva ca ma rade tot forumul :-s
Lasa Cami, nu fi suparata, mi s-a intamplat si mie de multe ori sa scriu-scriu-scriu si la sfarsit sa pierd mesajul :((. Da' nu ma las, o iau de la capat :>

aussie_girl 23 sep 2010 19:28:44

Re: Jurnal August
 
tu Mona, amandoua sunteti exemplu al forumului. Si mai stiu cateva "minunate" de pe la gasca mea de Montigniace..si eu ma lipesc de "exemplele bune" precum magnetul..cat ai zice "something" am simtit "vibe-ul" ;;) si lipita mi's!!

Deci, "carevasazica" aveti responsabilitati pe umerii vostri firavi! Nu mai aveti scapare si tre' sa dati tot inainte ca de-acum aveti catvea care s-au lipit, stau agatate si cu ochii bulbucati sa invete cate ceva bun de la voi..:):)

hai scrie ceva cand te intorci de la sala!! il ai tot pe nenea ala de sta cu ochisorii pe tine??

eu am decis sa ma reinscriu la zumba. Ma oprisem zicand ca fac eu acasa..dar nu iese de nici un fel!

VentoFreddo 23 sep 2010 19:39:39

Re: Jurnal August
 
Hei, Cami, mintile mari gandesc la fel..:P:DSi eu intru zi de zi aici, deabia astept sa mai creasca jurnalul cu cateva foi, sa vad ce mai fac cele 3 fete cucuiete, ma topesc de ras cu ele.Dar eu nu postez nimic, tac malc, pt ca nu am talent la scris:((Nu prea am nici humour:-ssi as strica stilul jurnalului Oanei:P
Pupi la fete, o seara buna!:-*>:D<>:D<

August 23 sep 2010 20:05:56

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 339390)
Uite aici pentru inceput despre carbohidrati, sa te lamuresti Carbohidrati - Slabute.ro

Aha! Deci asa cu carbohidratii. Stiam eu ceva-ceva...

August 23 sep 2010 20:37:46

Re: Jurnal August
 
....i-am explicat si lui Miku (husband) cum e treaba cu carbohidratii. M-am uitat asa la el, cunoscatoare(un fel de: esti varza, nu stii nimic), si am inceput sa-i citesc. S-a uitat o secunda la mine, dezinteresat total, si acu' s-a intors la meci...
Of, acu' tre sa ma apuc de Iulia, care are 34 de pagini. Mi-a dat Mona tema.
Dar pana atunci, tre sa fac rondul de noapte pe la voi, tre sa zic si aici doua vorbe si poate-poate mai am timp si de stepper (dar nu cred ca ma incadrez in timp).
Pentru ca m-a certat doamna ca umplu pagina cu citate, o sa incerc sa citez din minte. Avem asa:
  • Diana-mica: o sa incerc abdomenele alea (din octombrie), daca zici ca nu ma omoara. Si eu aceeasi senzatie cu avatarul Monei si chiar nu m-ar mira sa fie un sac de muschi.
  • Aussie-scumpa: mi-era dor de portocaliu, da! asa sa te vad mereu: vesela-vesela!
  • Vento-italianca: ba scrii f.misto, lasa modestia. Ai umor, ai de toate! Alea fara umor ar stramba din nas la elucubratiile noastre!
  • Mona-sister: hai odata de la sala!
Va pup si merg in vizite acum!

MCS 23 sep 2010 21:09:11

Re: Jurnal August
 
Bietu' om...cred ca deja ne uraste de moarte...:-s
Urmatorul pas e sa-l pui si pe el la dieta si gata...iti taie internetul! :>
Iar daca ii pomenesti si de sport...deja ai ramas fara computer :))!

aussie_girl 23 sep 2010 21:42:55

Re: Jurnal August
 
ohh good God..lesin de ras!! uitai si de depresie si de caderi/urcari...si ma umfla un ras de ii bag pe canadienii mei la pareri!!

Monaa esti mortala femeie!!

Noah..acu' tre' sa ma lamuresc, August..tu esti Oana?? Ha! Mona si Oana..funny girls!!

si zici ca Miku te-a privit totusi cu interes asa pret de un minut??? Nu il poti acuza de nimic, omul a facut eforturi..ca nu a si rezistat..c'mon, nu ii cere mai mult ca dai de naiba!! Chestia cu "carburile" am icercat si eu sa o bag la tartacuta..mai recapitulez maine sa vaz cu ce-am ramas!!

pup traznitele!! (e cu s sau cu z??? mama ei de limba romana!!..hmm parca ar fi cu "z" ca doar vine de la traznet?!?!?)..mda..o mica lectie d elimba romana nu mi-ar strica..nu am fost niciodata grozava!!

CezaraCezarului 23 sep 2010 21:47:35

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de August (Post 340219)
....i-am explicat si lui Miku (husband) cum e treaba cu carbohidratii. M-am uitat asa la el, cunoscatoare(un fel de: esti varza, nu stii nimic), si am inceput sa-i citesc. S-a uitat o secunda la mine, dezinteresat total, si acu' s-a intors la meci...
Of, acu' tre sa ma apuc de Iulia, care are 34 de pagini. Mi-a dat Mona tema.
Dar pana atunci, tre sa fac rondul de noapte pe la voi, tre sa zic si aici doua vorbe si poate-poate mai am timp si de stepper (dar nu cred ca ma incadrez in timp).
Pentru ca m-a certat doamna ca umplu pagina cu citate, o sa incerc sa citez din minte. Avem asa:
  • Diana-mica: o sa incerc abdomenele alea (din octombrie), daca zici ca nu ma omoara. Si eu aceeasi senzatie cu avatarul Monei si chiar nu m-ar mira sa fie un sac de muschi.
  • Aussie-scumpa: mi-era dor de portocaliu, da! asa sa te vad mereu: vesela-vesela!
  • Vento-italianca: ba scrii f.misto, lasa modestia. Ai umor, ai de toate! Alea fara umor ar stramba din nas la elucubratiile noastre!
  • Mona-sister: hai odata de la sala!
Va pup si merg in vizite acum!

Bietul om. Poti sa-i mai zici de carbohidrati si cand sufera de insomnie, asta sigur il va adormi. :)) La fel e si domnul meu, daca ma apuc cu ale mele chestii "de ce mananci proteine cu carbohidrati, de ce mananci grasimi cu paine", ori se ridica si pleaca de la masa, ori infuleca (o sa fac o cacofonie, e inevitabil) cu pofta si mai mare, ca sa-mi faca in ciuda. Pai treaba e asta? Dar eu dupa luni de dieta deja sunt imuna la reactiile inconjuratoare. :-j
Mie mi-a placut mult de tot cand ai scris tu la Mona ca noi suntem deja tonifiate pe dedesubt si ca asteptam confirmare pentru sport. Aproape ca am pus mana sa verific. :))
Si nu am uitat ca ai zis ceva de stepper! ;;)

August 23 sep 2010 21:57:28

Re: Jurnal August
 
Daaaa, stepperul, uite-l acolo!
Stai ca trebuia sa mai emit o 'valoroasa' de-a mea: citisem la o slabuta o chestie care mi-a placut si ma gandesc ca avea dreptate. Cand a ajuns la faza de platou, s-a apucat frumos timp de 2 zile sa socheze organismul cu mancare, sa-l trezeasca din lancezeala. Adicaaa, sa nu credeti ca ma apuc acu sa mananc prajeli 2 zile, dar cred ca e o teorie buna si poti manca mai mult o perioada scurta fara sa te simti vinovata!
Eu=Oana, MCS=Mona, dar no matter! In privinta limbii, doar sa n-o uiti, atat vrem de la tine, ca acum esti setata pe en-fr.

MCS 23 sep 2010 21:58:52

Re: Jurnal August
 
Daaa...cunoastem privirea aia plina de interes timp de un minut...x-( Am avut si eu parte de ea.
Hotarat lucru, urmatorul are un job description al naibii de greu, printre care neaparat trebuie sa fie sportiv (de profesie sau amator, nu conteaza, dar sa merga la sala!), sa manance sanatos si sa stie sa gateasca :>

August 23 sep 2010 22:03:57

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 340259)
Bietu' om...cred ca deja ne uraste de moarte...:-s
Urmatorul pas e sa-l pui si pe el la dieta si gata...iti taie internetul! :>
Iar daca ii pomenesti si de sport...deja ai ramas fara computer :))!

Miku e sportiv din fire, numai ca si-a cam bushit genunchii si de cate ori incearca sa forteze, 2 saptamani sta cu gheata si gemete. Am mers cu el la sala la un moment dat. Era f. dedicat. Eu eram dedicata numai cand se uitau instructorii. Dar cand s-au inflamat genunchii, a renuntat. Si eu. Din compasiune....
La faza cu dieta e mai greu cu el, nu ca n-ar vrea, dar n-are baieti sa-l incurajeze! :P


...iar m-a facut aia mica sa rad!....(tonifiata undercover)

CezaraCezarului 23 sep 2010 22:05:05

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 340331)
Daaa...cunoastem privirea aia plina de interes timp de un minut...x-( Am avut si eu parte de ea.
Hotarat lucru, urmatorul are un job description al naibii de greu, printre care neaparat trebuie sa fie sportiv (de profesie sau amator, nu conteaza, dar sa merga la sala!), sa manance sanatos si sa stie sa gateasca :>

Stai Mona ca am eu ce cauti. Din pacate insa, o sa te rog sa te descurci cu doi, ca unul singur care sa le faca pe toate alea nu stiu daca exista.

Deci picture this:


http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=400




+ this:


http://blogs.villagevoice.com/forkin...amieoliver.jpg


Spune tu, nu ar iesi un barbat misto? :)))

August 23 sep 2010 22:07:15

Re: Jurnal August
 
Citat:

Anterior postat de MCS (Post 340331)
Daaa...cunoastem privirea aia plina de interes timp de un minut...x-( Am avut si eu parte de ea.
Hotarat lucru, urmatorul are un job description al naibii de greu, printre care neaparat trebuie sa fie sportiv (de profesie sau amator, nu conteaza, dar sa merga la sala!), sa manance sanatos si sa stie sa gateasca :>

Ai grija ce-ti doresti!!! Mie mi-e ca-s cam narcisisti hansii...


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:04:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO