forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Beatrice (KittyKa) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-beatrice-kittyka-11871.html)

marry10 12 sep 2012 09:45:43

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Nu ai mancat cam putin? Nu cred ca ai adunat cele 1000 de calorii(minim!)

KittyKa 12 sep 2012 12:40:21

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Cu siguranta e cert ca cerealele astea nu te ajuta sa slabesti peste noapte :))) Eu urmez o dieta Montignac personalizata ( cu mici trisari ;)) ), si la Montignac zice ca fibrele sunt foarte bune pentru slabit :-? Ce sunt fibrele? Sunt fructele, si unele dintre cereale :D Deci incerc cat mai mult sa consum cat mai din alimentele permise in Montignac, si evit carbohidratii :D Apropo, ieri, am uitat sa zic ( ca nu merge sa dau edit.. ), am adaugat o lingurita de ulei de masline la salata aia de rosii :-? Are ceva? Auzisem eu ca uleiul de masline e permis ( chiar nu am simtit vreo diferenta intre uleiul de masline si cel de floarea soarelui, pentru ca am pus un pic ) :-? Pupici :-* :-* Spor la slabit >:D<

jessik 12 sep 2012 21:22:14

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
e bun uleiul de masline. nu trebuie sa renunti la ulei total.
mai poti rontai alune, migdale, fistic, au grasimi sanatoase.. si alte vitamine.
as vrea si eu sa dorm mai mult.. dar ma trezesc la 8 si mor de foame.. mai rau in situatia mea ar trebui sa mananc mai mult, si de abia ma chinui sa mananc ceva, ca mi-e rau.
ce fain era sa fi avut nepofta asta de mancare cand vroiam sa slabesc
totusi iti sugerez sa mananci variat, si sa nu iti fie foame.. nu mananci chestii ingrasatoare, si o sa te mentii f bine.. poate la picioare ai muschi de la sportul tau.
mai slaba de atat nu ti-ar sta bine.

KittyKa 13 sep 2012 00:44:21

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Pot admite faptul ca am muschi ( daca eu am facut atletism 3 luni, escalada de 1 an jumate si badminton de un an ) ;)) Dar multumesc pentru faptul ca imi sunteti alaturi >:D< Eu slabesc mult mai usor, am mai multa motivatie cand tin o dieta impreuna cu cineva :D Sper sa va motivez si eu ( toate, de fapt ), asa cum m-ati motivat voi pe mine >:D<
12 Septembrie ( 53.9 ): dimineata am mancat niste cereale ( cerealele alea de care v-am spus ;)) ) cu lapte ( chiar tin de foame, cel putin in cazul meu ). Dupa aceea, la ora 1, am mancat un ardei ( ardei gras ) fiert, si vreo 2 sau 3 polonicuri de ciorba de perisoare ( fara perisoare si cartofi, ca in ziua trecuta ) :D La 4 jumate pana la vreo 5 fara un sfert am mancat o salata de rosii: o rosie mare ( babana :)) ), o jumatate de ceapa, cu niste branza si ulei de masline :D Dar am mancat pana am spart =)) Am mancat cu asa o pofta.. :x Pe la vreo 6 fara cinci am baut o cafea cu indulcitor ( va rog nu incepeti sa-mi spuneti ca cafeaua n-are ce cauta in alimentatia mea la varsta asta ) :))) De atunci nu am mai mancat, doar niste guma iute cu aroma de scortisoara ( da, stiu, obicei prost.. :( din pacate nu pot renunta la guma ).
Fac miscare in fiecare zi, nu stiu daca am mentionat.. Adica, plec de acasa cam pe la 6 jumate, si ma intorc la 8 jumate, 9.. O mica plimbare, pe ici, pe colo, nu strica >:D<
Pe ziua de azi ( la mine inca nu s-a terminat :)) ), cred eu ca e de ajuns :D Mult spor fetelor ( si baietilor ) la slabit >:D< Va pup :-* :-*

KittyKa 13 sep 2012 00:55:52

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
De maine, cred ca voi tine dieta Balerina personalizata :-? Regimul ar fi acesta:

- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii ( sau un mar, depinde, de asta o numesc personalizata :D )
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba ( sau un iaurt, eu cum mie nu-mi prea place sa mananc branza goala.. o inlocuiesc cu un iaurt ;) daca nu, un mar :D )
Unii spun ca e prea drastica.. Dar eu cred ca foarte usoara, si tine de foame ;)
Uitati, de exemplu, mamaia nu mananca nici atata.. Daca mananca vreo 2 ciorbe pe zi ( cateodata, nici atat.. dar asa e firea ei, nu mananca ft mult.. dar face mancare, slava Domnului, ca mi-e si ciuda ca sunt la dieta ( mai ales ca eu am crescut cu mancarurile ei ) :)))) ( da, ea e aici in Portugalia cu mine ) :D

WhiteAngel 13 sep 2012 08:20:40

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Citat:

Anterior postat de KittyKa (Post 1129932)
De maine, cred ca voi tine dieta Balerina personalizata :-? Regimul ar fi acesta:

- Ora 8:00 – 1 cafea.
- Ora 10:00 – 2 oua fierte
- Ora 12:00 – 1 pahar suc de rosii ( sau un mar, depinde, de asta o numesc personalizata :D )
- Ora 14:00 – 100 g sunca sau 1 felie paine prajita
- Ora 16:00 – 1 mar
- Ora 18:00 – 100 g branza slaba ( sau un iaurt, eu cum mie nu-mi prea place sa mananc branza goala.. o inlocuiesc cu un iaurt ;) daca nu, un mar :D )
Unii spun ca e prea drastica.. Dar eu cred ca foarte usoara, si tine de foame ;)
Uitati, de exemplu, mamaia nu mananca nici atata.. Daca mananca vreo 2 ciorbe pe zi ( cateodata, nici atat.. dar asa e firea ei, nu mananca ft mult.. dar face mancare, slava Domnului, ca mi-e si ciuda ca sunt la dieta ( mai ales ca eu am crescut cu mancarurile ei ) :)))) ( da, ea e aici in Portugalia cu mine ) :D

neata !
tot ce vrei sa faci tu acolo se numeste pura infometare ... abia de atingi 700 de kcal ... ceea ce este extrem de putin !
nu te mai compara tu cu bunica .. aveti varste diferite, metabolisme diferite .. al ei este cu mult mai lent .. tu esti in crestere si trebuie sa`i oferi organismului minimul de calorii necesar zilnic .. asta daca vrei sa te mai inalti si tu, sa prinzi forme, sa devii frumoasa :)
menstruatia ti`a venit pana acum?

sport nu faci? mai bine papi tu mai mult .. in jur de 1500kcal eu zic ca e ok, faci sport si vei slabi sanatos si frumos !

acum decizia iti apartine .. tu hotarasti daca vrei sa iti strici sanatatea de la varsta asta

KittyKa 13 sep 2012 13:21:14

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Da, mi-a venit menstruatia :P Am sa vad eu ce-o sa mananc :)) Poop :-* >:D<

Lissael 13 sep 2012 13:41:44

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Buna ! Ce intaltime ai ?

Trebuie sa spun ca tu mananci foarte putin.Sunt convinsa ca "spargi " mancand rosii... la cat de putin mancasesi in ziua aia nu cred ca se chema "pofta" ci foame ...

O lingurita de ulei de masline = cu zero.Pe bune.O jumatate de cana ar putea sa fie prea mult.Dar o lingurita, sa fim seriosi...

Ti-e teama sa pui mai mult?Si de ce ai scos perisoarele si cartofii din ciorbica?Practic tu ai mancat nici 20 de calorii din ardeiul ala fiert ptr. ca zeama de ciorba e aproape = cu zero !

Ai vrut sa-ti potolesti pofta(foamea) de ceva dulce band o cafea?Ai salvat multe calorii...fii " mandra" .Aveai nevoie de ele.
Guma...eu apelez la guma cand mi-e foame si mai am putin pana sa ajung acasa.E de urgenta sa zic asa.... si la tine guma aia ti-a tinut de foame pana a II-a zi cand te-ai trezit? Ma mir ca ai putut dormi asa , cu rezervele de energie sub 0...

Draga mea, nu vreau sa mi-o iei in nume de rau..ar trebui sa te documentezi mai intai si apoi sa actionezi.Nu te mai infometa, te roaga o persoana care facea cam ceea ce faci tu acum si a ajuns sa fie hranita cu perfuzii.Te rog ai grija de tine...

Eu cred ca la nivelul tau de activitate 1500 de cal ai putea manca lejer..

Daca te obisnuiesti cu putin, cand vei ajunge la greutatea dorita NU te vei mai putea intoarce la viata de dinainte.Nu te juca cu metabolismul, corpul iti poate deveni dusman...

Asa ca lasa temerile si mananca precum un adolescent care : respira,se misca si CRESTE.Nu-ti chinui corpul.Ai grija, inca odata, de tine.

coco23 13 sep 2012 13:45:29

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Dieta aia Balerina e pe bune? ca mie nu imi ajunge nici la micul dejun tot ce e acolo:(

papa mai mult ca nu vei rezista, Lissael are dreptate.

WhiteAngel 13 sep 2012 14:20:24

Re: Jurnal Beatrice (KittyKa)
 
Citat:

Anterior postat de KittyKa (Post 1130272)
Da, mi-a venit menstruatia :P Am sa vad eu ce-o sa mananc :)) Poop :-* >:D<

pai si iti doresti sa mai ai in continuare? sa fii femeie?
daca da, pune mana si mananca normal lasa dietele, vei avea destul timp pt asa ceva ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:43:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO