forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de bord VentoFreddo:))) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bord-ventofreddo-2187.html)

pamy 27 feb 2011 19:43:32

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Buna vantule si bine ai revenit la dieta!
Primele zile e bine ca au trecut cu bine :D Si eu sunt la sf de ciclu dar mie imi da o stare de lesuiala dar foame tot imi e :P Mobilizare generala ca acum vine vara :))

VentoFreddo 27 feb 2011 19:52:02

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 547498)
Buna vantule si bine ai revenit la dieta!

Citat:

Anterior postat de pamy (Post 547498)
Primele zile e bine ca au trecut cu bine :D Si eu sunt la sf de ciclu dar mie imi da o stare de lesuiala dar foame tot imi e :P Mobilizare generala ca acum vine vara :))

Pamyy:-*>:D<
Sunt si eu constienta ca in curand ne bate la usa primavara cu haine mai subtiri,si nici vara nu e departe..e timpul sa ma apuc fara sa ma mai abat..sper sa nu mai cad in vreun butoi cu melancolie,ca eu atunci o iau razna si cu papa:-s
Tu ce mai faci,ce mai zici?Am vazut ca ai adus-o si pe mama ta,ii urez si eu bafta si ii tin pumnii,cand voi fi langa mama mea(sper in toamna) o sa o tin si pe ea la dieta..are nevoie,cred ca are obezitate morbida:((
Stai si tu la cald ,ca mine...trece.Sanatate!
Pupicei,ms de vizita!!:-*

pamy 27 feb 2011 19:57:18

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Da eu tot incerc sa o pun si pe ea la dieta. La mine problemele au inceput la 19 ani, la ea pe la 40. Macar ea a avut o tinerete mai supla :D Dar e riscant acum sa nu faca nimic. E foarte riscant pt inima mai ales.

Sper sa raman tot pe drumul cel bun. De pe 3 ian am fost destul de cuminte. Daca raman tot asa o sa ma prezint mai bine vara asta decat vara trecuta :D

Peste 3 sapt plecam pana in tara. In rest nu sunt vesti prea importante :P

VentoFreddo 27 feb 2011 20:43:07

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de pamy (Post 547538)
Da eu tot incerc sa o pun si pe ea la dieta. La mine problemele au inceput la 19 ani, la ea pe la 40. Macar ea a avut o tinerete mai supla :D Dar e riscant acum sa nu faca nimic. E foarte riscant pt inima mai ales.

Sper sa raman tot pe drumul cel bun. De pe 3 ian am fost destul de cuminte. Daca raman tot asa o sa ma prezint mai bine vara asta decat vara trecuta :D

Peste 3 sapt plecam pana in tara. In rest nu sunt vesti prea importante :P

O sa reusim toate,ai sa vezi..Sa stai atenta ce papi in tara:DSi eu ma duc,la inceputul lui aprile,da stau putin,o saptamana:(
Pupici,o seara frumoasa!>:D<

kika9 28 feb 2011 11:32:07

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Neata Emy drag >:D< :-*:-* :x:x
Azi sunt acasa, are doamna la care merg lunea si joia influenta si este acasa asa ca am liber la randul meu (pe de o parte bine asa ).
Sunt prin zona insa nu sunt la pc insa mai trec si mai scriu in pauze. Am stat de dimineata si am citit niste chestii pe la articole ce ma pot ajuta.
Ieri dimineata am facut din aluatul de la focaccia ... briose :( ptrr ca aluatul a iesit moale =(( nu mergea cornuri sa modelez cred ca voi pune treptat toate (eu am pus tot odata si am framantat :"> :">). In fine ma invat eu, tre sa imi iasa pana la urma. Au iesit bunute am presarat si fulgi de mandorle deasupra nu sunt dulci precum cele cu care sunt obisnuita insa imi trece tre sa ma obisnuiesc asa, lui iubi i-au placut mult, au iesit 12 briose de 95-100g din care mai sunt 4 (eu am papat 2 ieri si una la MD azi, iar el restul) ma bucur mult ca i-au placut asa imi usureaza si mie situatia.
Voi incerca si painica dar si cornuri sper sa imi iasa pana la urma coca ptr a o putea modela. :)
Mii de multumiri Emysor nu stii cat sunt de recunoscatoare si bucuroasa ca voi papa mereu mai sanatos, mai am multe insa de reusit. Tre sa renunt la atatea si atatea alimente si nu imi este usor dintr-o data. Dar voi reusi ;)
Pupicei dulci si sa ai grija de tine :-* :x :x:x >:D< >:D< >:D<

porumbita 28 feb 2011 12:55:08

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Buna , Emy ...m-am hotarat sa te vizitez in casuta ta ...am citit primele 80 de pagini ....si spre final ...spor la dieta .....si te voi mai vizita ....pupici...

loveyngy 28 feb 2011 13:31:03

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Buna Emyyyyyyyyyyyy!!!!!!!!!!>:D<
Ce mai faci?
Iti urez un inceput de saptamana fara abateriiiiiiii:-*:-*:-*:-*

August 01 mar 2011 00:56:15

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 541577)
Ei...iti dai seama ca te simti bine dupa ce nu mai ai ditamai burtoiul:-s eu acolo nu ma puteam vedea... ca parca la picioare nu m-am plans niciodata. mai bine bulanoasa decat cu , colac de salvareb-):-s
Acum adevarul e ca nu pot sa zic ca a fost chiar asa usor. eu nu am slabit in o luna - 2. as fi putut, dar cred ca ar fi trebut sa fac foamea. stiu ca multe din fete vor rezultate rapide. dar m-am multumit asa. macar stiu ca nu le iau la loc. ce-i rept, daca exagerezi...e si normal sa pui ceva. dar nu am vrut sa ajung la 59 inapoi:-s asa ca am preferat dieta melcului:))
hai ca incet incet o sa reusesti si tu>:D<>:D<

O sa! Ca am mai fost acolo! Si d-aia ma oftic! Stiu cat e de bine, dar mai stiu ca am recidivat...
Iar ala nu e colac de salvare, e colac de bagat la fund clar!
E evident ca 'incet, dar sigur' e cel mai bine. Vad ca, slava Domnului, mi-am facut un obicei din a manca dimineata si la pranz. Mananc pentru ca trebuie sa mananc, chiar daca nu mi-e foame.
Eh....mai am si abateri (week-end-ul tot am facut numai nefacute!), dar...se intampla!
Pupic, Andra-slabuta!

August 01 mar 2011 01:03:35

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 547641)
O sa reusim toate,ai sa vezi..Sa stai atenta ce papi in tara:DSi eu ma duc,la inceputul lui aprile,da stau putin,o saptamana:(
Pupici,o seara frumoasa!>:D<

Emi scumpete, ma bucur ca:
1) esti happy ca ai reintrat in ritm, deci sunt si eu happy pentru tine;
2) vii in tara minunata! Eu de Paste o sa fiu pe la tine (prin tara noua), cred :)) (apropo de asta: la italieni cam ce program de sarbatori e? in Vinerea Mare, de exemplu, se shopping-uieste?) ;;) - e o informatie foarte importanta!!!:)):))

Ca o paranteza neimportanta....nici azi nu m-am apucat de niciun sport, drept care nu mai zic cand nu ma apuc, ci o sa zic direct cand ma apuc! :P

Te pup si fii tare (cu zugraveala)! Sa-mi zici cum a iesit!

Alexandra Andreea 01 mar 2011 07:57:30

Re: Jurnal de bord VentoFreddo:)))
 
Neatza Emi!!! La multi ani de 1 Martie!!!!

Ti-am pastat un ghiocel, ca am auzit ca nu mai sunt! :(
http://felicitari.regele.ro/data/med..._martie035.jpg

Poopici,
Alexandra


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:44:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO