forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bst-obeza-viitoare-fotomodeala-11138.html)

Puffoasa 25 iul 2012 13:40:55

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de bst (Post 1099228)
Of, citesc aici ce planuri de atac impotriva kg aveam...pacat ca nu m-am si tinut de ele :(
De cand n-am mai intrat pe aici am tinut-o intr-o ingrasare continua...ultima data cand ma urcasem pe cantar imi arata 98,5. Nici nu stiu daca sa plang sau sa rad. Mai am putin si ajung iar la 107, desi mi-am jurat atunci cu indarjire ca acest fapt nu se va intampla in vecii vecilor!

Aspectul fizic nu mai e problema centrala, au reinceput sa ma doara gleznele cand merg pe jos, daca urc 3 etaje de bloc scot limba afara de un metru, am o conditie fizica deplorabila in general.


Sustin, iar, ca asa nu se mai poate si ca ma voi mobiliza sa schimb situatia asta. Ma apuc de dieta si de miscare si nu ma las pana nu ajung ca un biscuite in dunga!:))

Hai sa vedem cat ma tine vointa..:D


Sincer acu te-as bate da n-am timp :))) Asa ca pune mana de buna voie si apuca-te de treaba!
Sunt pe fuga ca trebuie sa plec la doctor ca te trageam mai tare de urechi :)

roxanici8585 25 iul 2012 14:48:36

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
:D salut ... sper sa ma primesti si pe mine in vizita :D:D:D
am vazut ca ai cv probleme cu ambitia ..... poate nu sunt cea mai indicata sa dau sfaturi, dar vroiam sa iti spun ca exact in aceeasi situatie eram si eu .... pana acum aproape o luna cand m-am trezit intr-o dimineata si am zis: de azi gata!!!!
dupa mine nu conteaza cate persoane iti spun sa fii tare, sa mergi inainte, sa rezisti ispitelor, ceea ce conteaza e sa vina din interiorul tau si sa fii constienta ca e ceea ce intr-adevar iti doresti, ca e ceea ce e bine pentru tine si sanatatea ta....si atunci nici un obstacol nu o sa te mai poata incentini....
apoi cu timpul cand o sa vina rezultatele O SA NE AMBITIONAM si mai tare, pentru ca cum vezi am o groaza de kg de indepartat
o zi frumoasa iti doresc

bst 25 iul 2012 22:18:33

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de Puffoasa (Post 1099287)



Sincer acu te-as bate da n-am timp :))) Asa ca pune mana de buna voie si apuca-te de treaba!
Sunt pe fuga ca trebuie sa plec la doctor ca te trageam mai tare de urechi :)

Nu ma mai bate si tu acu'..ma pedepseste greutatea destul:(
Stii ce va fi bebele, baietel sau fetita?;;)

bst 25 iul 2012 22:28:28

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de roxanici8585 (Post 1099327)
:D salut ... sper sa ma primesti si pe mine in vizita :D:D:D
am vazut ca ai cv probleme cu ambitia ..... poate nu sunt cea mai indicata sa dau sfaturi, dar vroiam sa iti spun ca exact in aceeasi situatie eram si eu .... pana acum aproape o luna cand m-am trezit intr-o dimineata si am zis: de azi gata!!!!
dupa mine nu conteaza cate persoane iti spun sa fii tare, sa mergi inainte, sa rezisti ispitelor, ceea ce conteaza e sa vina din interiorul tau si sa fii constienta ca e ceea ce intr-adevar iti doresti, ca e ceea ce e bine pentru tine si sanatatea ta....si atunci nici un obstacol nu o sa te mai poata incentini....
apoi cu timpul cand o sa vina rezultatele O SA NE AMBITIONAM si mai tare, pentru ca cum vezi am o groaza de kg de indepartat
o zi frumoasa iti doresc

Salut, bine ai venit!>:D<
Prima data cand am slabit am avut o ambitie de fier, nu ma atingeam de alimente interzise nici sa ma picuri cu ceara... nu mancam dupa ora 4 seara si daca simteam ca mor de foame ( adormeam cu dureri de stomac, visam noaptea ca am mancat cine stie ce si dimineata ma trezeam speriata ca intr-adevar am mancat si ca dieta mea s-a dus pe apa sambetei).
Acu nu mai reusesc sa ma ambitionez, mananc tot ce prind la mana, imi tot spun ca incep dieta "de maine"...
Las', vom slabi noi candva. Spor sa ai la dat jos kg!
Te mai astept pe la mine, sa ne incurajam reciproc:-*

Puffoasa 26 iul 2012 08:13:12

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de bst (Post 1099674)
Nu ma mai bate si tu acu'..ma pedepseste greutatea destul:(
Stii ce va fi bebele, baietel sau fetita?;;)


Inca nu, am abia 7 sapt si 5 zile , inca nu se vede :)) mama zice ca-i baiat daca deja a inceput sa se formeze. Acu mai asteptam sa vedem.

bst 30 iul 2012 14:08:44

Re: Jurnal bst - de la obeza la viitoare "fotomodeala"
 
Citat:

Anterior postat de Puffoasa (Post 1099794)



Inca nu, am abia 7 sapt si 5 zile , inca nu se vede :)) mama zice ca-i baiat daca deja a inceput sa se formeze. Acu mai asteptam sa vedem.

Sa-ti traiasca! Sa fie sanatos...si prapadit:P:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:28:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO