forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de calatorie DC (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-calatorie-dc-12235.html)

Dona Clara 31 mar 2013 18:56:16

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1244527)
Clara, hai sa ne lasam impreuna de tigari. Eu mi-am terminat azi pachetul pe tren si acum imi cam urla plamanul dupa o tigara, dar trisez cu tigara electronica. Ce zici?


O Doamne.. Nu stiu ce sa zic. Mie imi place sa fumez :(

Si nu fumez decat cand ies in oras sau cand ma viziteaza fumatori. La servici nu fumez, dimineata la cafea nu fumez, cand sunt singura acasa nu fumez..

Nici nu stiu ce sa zic.. Nu ar fi rau sa ma las, dar nici nu m-am gandit foarte serios la asta pana acum. Nu am incercat sa ma las niciodata tocmai pentru ca am zile intregi in care nu fumez.

Recunosc ca m-ai pus in incercatura. :D

ieucumine 31 mar 2013 19:04:32

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1244533)
O Doamne.. Nu stiu ce sa zic. Mie imi place sa fumez :(

Si nu fumez decat cand ies in oras sau cand ma viziteaza fumatori. La servici nu fumez, dimineata la cafea nu fumez, cand sunt singura acasa nu fumez..

Nici nu stiu ce sa zic.. Nu ar fi rau sa ma las, dar nici nu m-am gandit foarte serios la asta pana acum. Nu am incercat sa ma las niciodata tocmai pentru ca am zile intregi in care nu fumez.

Recunosc ca m-ai pus in incercatura. :D



Paaaaaai, gandeste-te ca scapi de toate toxinele alea nasoale, o sa ai tenul mai curat, piele la fel, mancarea o sa aiba cu totul alt gust, nu o sa mai obosesti atat de usor and so on. E bine, ca la teorie ma pricep:))

Dona Clara 31 mar 2013 19:53:01

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1244545)
Paaaaaai, gandeste-te ca scapi de toate toxinele alea nasoale, o sa ai tenul mai curat, piele la fel, mancarea o sa aiba cu totul alt gust, nu o sa mai obosesti atat de usor and so on. E bine, ca la teorie ma pricep:))


O sa ma gandesc, insa nu as vrea sa iti promit nimic. Nu ar fi correct.

Iti zic doar ca o sa ma gandesc la asta :)

emoduck 01 apr 2013 09:01:45

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Mult mai dormi :D

Dona Clara 01 apr 2013 12:13:24

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1244711)
Mult mai dormi :D


Neata :D

Sa stii ca m-am trezit pe la 10 si ceva. Am mancat 2 feliute de paine prajita cu putin unt si branza, am baut cafeaua si am trecut direct la treaba.

Am avut un schimb de mailuri cu cei de la clinica la care fac operatia.

Birocratia asta ma omoara si cred ca si pe ei, cei care trebuie sa se ocupe de toata documentatia care trebuie facuta de catre clinica si trimisa la casa de asigurari..

Dar no, pentru ca trebuia sa stabilim o data pentru operatie, am pus-o pe cea de maine. Evident ca nu se va intampla maine, in cel mai bun caz maine o sa fac analizele preoperatorii.

Deci cu putin noroc o sa fac operatia saptamana asta, iuuuuuhuuu!!!

emoduck 01 apr 2013 12:27:13

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1244809)
Neata :D

Sa stii ca m-am trezit pe la 10 si ceva. Am mancat 2 feliute de paine prajita cu putin unt si branza, am baut cafeaua si am trecut direct la treaba.

Am avut un schimb de mailuri cu cei de la clinica la care fac operatia.

Birocratia asta ma omoara si cred ca si pe ei, cei care trebuie sa se ocupe de toata documentatia care trebuie facuta de catre clinica si trimisa la casa de asigurari..

Dar no, pentru ca trebuia sa stabilim o data pentru operatie, am pus-o pe cea de maine. Evident ca nu se va intampla maine, in cel mai bun caz maine o sa fac analizele preoperatorii.

Deci cu putin noroc o sa fac operatia saptamana asta, iuuuuuhuuu!!!

Iti tin pumnii! Vezi sa-ti iei telefonul cu tine, incarcatorul si eventual si laptopul cu un stick de net, nu cred ca au wireless in spital!
>:D<

Dona Clara 01 apr 2013 12:33:30

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Am eu net pe telefon :)

Oricum nu cred ca stau mai mult de o noapte acolo.

Ma intreba ieri o prietena daca imi e frica. Am zis ca nu. Azi noapte m-am foit in pat pana pe la 3 ca m-am tot gandit daca imi e frica sau nu :))

Cred ca cel mai nehotarata sunt cu anestezia, am de ales cica, totala sau locala. As tinde spre locala dar nici injectia in coloana nu imi prea surade.

Probabil o sa discut cu medical anestezist si o sa decidem impreuna.

emoduck 01 apr 2013 12:47:42

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1244823)
Am eu net pe telefon :)

Oricum nu cred ca stau mai mult de o noapte acolo.

Ma intreba ieri o prietena daca imi e frica. Am zis ca nu. Azi noapte m-am foit in pat pana pe la 3 ca m-am tot gandit daca imi e frica sau nu :))

Cred ca cel mai nehotarata sunt cu anestezia, am de ales cica, totala sau locala. As tinde spre locala dar nici injectia in coloana nu imi prea surade.

Probabil o sa discut cu medical anestezist si o sa decidem impreuna.

Cred ca totala e mai bine sau na eu asta as alege... pe mine numai gandul ca se poate apropia ceva ascutit de coloana mea fie el si un ac ma face sa ma topesc si sa ma scurg sub scaun :D

Dona Clara 01 apr 2013 12:56:37

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de emoduck (Post 1244830)
Cred ca totala e mai bine sau na eu asta as alege... pe mine numai gandul ca se poate apropia ceva ascutit de coloana mea fie el si un ac ma face sa ma topesc si sa ma scurg sub scaun :D


Nu stiu no ce sa zic, totusi sa fiu asa rupta de realitate? :))

Nu ca nu as fi in mod normal..

emoduck 01 apr 2013 13:04:05

Re: Jurnal de calatorie DC
 
Citat:

Anterior postat de Dona Clara (Post 1244834)
Nu stiu no ce sa zic, totusi sa fiu asa rupta de realitate? :))

Nu ca nu as fi in mod normal..

la locala ma gandesc ca esti asa trapped in your own body :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:54:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO