forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

CCristina D 31 mai 2013 22:59:42

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1265978)
Cristinush, ce ai maine? eu ma gandeam la cartofi la cuptor cu salata :-) M-a invitat frate-miu la curte, sa se joace copiii, asa ca maine trebuie sa merg cu mancare la pachet, ca restul mananca gratare... Asta e partea mai proasta din dieta asta. Dar na, ne conformam! :D

Draga mea eu pt maine mi-am facut orez cu legume (ciuperci, ceapa, morcov razuit si o rosie) si patrunjel verde si o sa-mi fac o salata de rosii probabil. L-am pregatit din seara asta ca maine la 13 cand vin de la munca sa-l am gata doar sa-l incalzesc putin...e mai nasol cand suntem plecate, dar n-avem ce face:)
Asta intrebam si eu...nu se pot schimba zilele intre ele?? doar ca exceptie..

lulus07 01 iun 2013 06:40:16

Re: Jurnal CCristina D
 
Ba da, vezi ca ti-am raspuns si dincolo. Uneori e ok sa schimbi cate o zi de carbo cu una de proteine. Am citit in carte sau la fetele de pe forum, nu imi mai amintesc:"> Deci stai linistita, se poate!

CCristina D 03 iun 2013 10:12:59

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata si la mine in jurnal:)
Dupa weekendul in care am mancat amidonuri si proteine (ieri) azi zi de vitamine:)
Pana acum am mancat o banana, o nectarina si cateva seminte de floarea soarelui.
Mai am pregatita o banana, mere, nectarina, ananas si morcovi:D
Si astept ziua de maine sa vedem cu ce vesti vine cantarul, sper ca favorabile:)
Saptamana frumoasa va doresc!!

lulus07 03 iun 2013 13:00:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1266560)
Neata si la mine in jurnal:)
Dupa weekendul in care am mancat amidonuri si proteine (ieri) azi zi de vitamine:)
Pana acum am mancat o banana, o nectarina si cateva seminte de floarea soarelui.
Mai am pregatita o banana, mere, nectarina, ananas si morcovi:D
Si astept ziua de maine sa vedem cu ce vesti vine cantarul, sper ca favorabile:)
Saptamana frumoasa va doresc!!

Doamne ajuta, Cristinush! La cat mai multe vesti bune si la cat mai multe kg pierdute!>:D<

czuky 03 iun 2013 13:42:27

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1266560)
Neata si la mine in jurnal:)
Dupa weekendul in care am mancat amidonuri si proteine (ieri) azi zi de vitamine:)
Pana acum am mancat o banana, o nectarina si cateva seminte de floarea soarelui.
Mai am pregatita o banana, mere, nectarina, ananas si morcovi:D
Si astept ziua de maine sa vedem cu ce vesti vine cantarul, sper ca favorabile:)
Saptamana frumoasa va doresc!!

Ai gasit seminte de floare crude? Pe unde?
Eu ieri am lat fistic si alune crude, nu sunt atat de fantastice ca cele prajite dar sunt bune.
Sunt conviinsa ca vei fii din nou prietena cu cantarul :D

CCristina D 03 iun 2013 13:52:26

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de czuky (Post 1266653)
Ai gasit seminte de floare crude? Pe unde?
Eu ieri am lat fistic si alune crude, nu sunt atat de fantastice ca cele prajite dar sunt bune.
Sunt conviinsa ca vei fii din nou prietena cu cantarul :D

Eu iau semintele de la Kaufland...e o punga de vreo 200g si sunt super ieftine...2-3 lei .
La ce te-ai gandit pe maine la proteine??:D
Sper sa fim prieteni in continuare:D
Eu pe maine m-am gandit la o ciorba ca mi-e dor...ador ciorbele si de cand m-am apucat de Rina nu am mai mancat...fac pt al meu o ciorba de varza si o sa-mi tin si pt mine asa light inainte sa o finalizez pt el:D

CCristina D 03 iun 2013 13:53:54

Re: Jurnal CCristina D
 
Aaa...ciorba o sa fie cu carne de porc evident:)

lulus07 03 iun 2013 15:07:59

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de czuky (Post 1266653)
Ai gasit seminte de floare crude? Pe unde?
Eu ieri am lat fistic si alune crude, nu sunt atat de fantastice ca cele prajite dar sunt bune.
Sunt conviinsa ca vei fii din nou prietena cu cantarul :D

Vezi ca se gasesc in toate magazinele mari: Real, Auchan, Carrefour etc

CCristina D 04 iun 2013 09:44:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata si aici in jurnal
Azi zi de cantar dupa alte 4 zile.....-500gr
Zi faina va doresc !:)>:D<

supermire83 04 iun 2013 14:54:12

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1266956)
Neata si aici in jurnal
Azi zi de cantar dupa alte 4 zile.....-500gr
Zi faina va doresc !:)>:D<


Felicitari Cristinuta>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*:-*

CCristina D 04 iun 2013 15:29:33

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1267112)
Felicitari Cristinuta>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*:-*

Multumesc Mire draga:-*:-*:-*>:D<
Tu ce mai faci, cum mai esti?

supermire83 04 iun 2013 15:59:39

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1267127)

Multumesc Mire draga:-*:-*:-*>:D<
Tu ce mai faci, cum mai esti?


Ciao scumpo:-*:-*:-*

eu sunt bine, ma mentin ;)

abia astept sa vina august sa plec in Romania....parca m-a luat dorul;)

tu cum mai esti?

CCristina D 04 iun 2013 16:08:43

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1267143)
Ciao scumpo:-*:-*:-*

eu sunt bine, ma mentin ;)

abia astept sa vina august sa plec in Romania....parca m-a luat dorul;)

tu cum mai esti?

eu sunt bine draga mea..tot cu magazinul nostru ne zbatem:)...cate-o zi mai buna, una mai putin, dar asta e...in alta parte unde sa te si duci.:(
Imediat e augustu' aici...nu mai e asa mult si veniti acasa:D
Te pupacesc:-*

lulus07 04 iun 2013 16:25:55

Re: Jurnal CCristina D
 
Cris, ce gatesti ptr maine? Nu prea am idei :(

CCristina D 04 iun 2013 16:46:34

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1267156)
Cris, ce gatesti ptr maine? Nu prea am idei :(

Ma gandeam la niste cartofi noi la cuptor cu putin ulei de masline, rozmarin, chilli, patrunjel verde, usturoi si o salata. Orez am mancat data trecuta...altceva nu am idee nici eu...
Mazare parca nu-mi trebuie...fasole nu...deci cartofii raman:))

lulus07 04 iun 2013 20:05:01

Re: Jurnal CCristina D
 
inca oscilez intre cartofii tai si legume la tigaie, dar e o idee buna! pup

lulus07 05 iun 2013 08:41:37

Re: Jurnal CCristina D
 
Pana la urma a iesit orez cu legume :)):)):))

CCristina D 05 iun 2013 11:13:14

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1267385)
Pana la urma a iesit orez cu legume :)):)):))

Si la mine:)):)):)):))
Al meu nu e acasa si nu pot pleca de la magazin sa-mi fac proaspeti...si sa-i fi facut de dimineata, se raceau si nu-mi plac:D

supermire83 05 iun 2013 11:36:50

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1267149)


eu sunt bine draga mea..tot cu magazinul nostru ne zbatem:)...cate-o zi mai buna, una mai putin, dar asta e...in alta parte unde sa te si duci.:(
Imediat e augustu' aici...nu mai e asa mult si veniti acasa:D
Te pupacesc:-*



sa stii...una doua trece timul;)
tu iubita, bine ca merge mergazinul.-....ca cu criza asta e greu peste tot locul, macar asa stii ca ai ceva de lucru...si mai vin si ceva banuti
te pupicesc :-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<

lulus07 05 iun 2013 13:08:13

Re: Jurnal CCristina D
 
maine nu stiam ce sa fac, nu aveam chef iar de ciuperci, nici nu am gasit, asa ca...imi fac vinete cu paine si salata de rosii:D a trebuit sa umblu la congelator si am dat peste o punga de vinete:)) ce noroc pe capul meu! uite asa a venit si ideea!:)):)):))

CCristina D 05 iun 2013 13:42:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de lulus07 (Post 1267497)
maine nu stiam ce sa fac, nu aveam chef iar de ciuperci, nici nu am gasit, asa ca...imi fac vinete cu paine si salata de rosii:D a trebuit sa umblu la congelator si am dat peste o punga de vinete:)) ce noroc pe capul meu! uite asa a venit si ideea!:)):)):))

Si eu am facut aseara vinete pt al meu, cu maioneza bineinteles si mi-am pastrat si pt mine cateva intr-o caerola :)):))
Asa si eu, m-am enervat ca nu mai aveam loc in congelator si asa am facut si eu o punga:)):))
Nici nu stiu ce sa mananc maine...al meu e la munca iarasi si nu pot pleca acasa sa-mi gatesc...trebuie sa fac ceva sa aduc cu mine la magazin...
Ma gandeam la pizza...dar nici o sansa maine...vinete nu am decat putine....hmmm...oare ce-oi manca eu maine??:)):))

Rallara 05 iun 2013 19:47:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Ceau Cris, ce mai faci, nu am acum cea mai buna dispozitie dar am zis ca imi vizitez fetele indiferent, nu se mai poate asa, nu mai stiu nimic de voi... esti bine, cum mai esti>:D<>:D<
Iti doresc o seara frumoasa si te pup:-*:-*

http://s1.favim.com/orig/23/cute-flo...com-215366.jpg

CCristina D 06 iun 2013 10:54:30

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1267637)
Ceau Cris, ce mai faci, nu am acum cea mai buna dispozitie dar am zis ca imi vizitez fetele indiferent, nu se mai poate asa, nu mai stiu nimic de voi... esti bine, cum mai esti>:D<>:D<
Iti doresc o seara frumoasa si te pup:-*:-*
http://s1.favim.com/orig/23/cute-flo...com-215366.jpg

Ceau Ralucel scump:-*>:D<
Sunt bine, saru' mana:-*...tot cu magazinul meu ma strofoc.
Am vazut ca si tu vrei sa incepi o mica afacere si iti doresc succes!! Sa dea Domnu' sa-ti indeplinesti visul si sa mearga treaba
In rest toate bune, ma-m apucat din nou de slabit ca nu se mai putea....intram in depresii de nu:))
Deocamdata sunt ok, mananc a la Rina:P..ma simt bine si e mai ok pt mine cum am programul asta de la 10_18....
Ne mai auzim, o sa mai trec pe la tine prin casuta sa te citesc>:D<:-*
O zi frumoasa iti doresc!!!>:D<>:D<

marinuta 06 iun 2013 12:40:40

Re: Jurnal CCristina D
 
Cristina o zi frumoasa sa ai..:-*>:D<

LOREDANA99 06 iun 2013 12:45:00

Re: Jurnal CCristina D
 
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...Cn2EZKoD0fq10g

CCristina D 06 iun 2013 12:55:47

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1267844)

Asemenea si tie iubitaaaa>:D<:-*

CCristina D 06 iun 2013 12:56:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1267841)
Cristina o zi frumoasa sa ai..:-*>:D<

Multumesc Marinuta, asemenea si tie>:D<:-*

CCristina D 06 iun 2013 14:14:02

Re: Jurnal CCristina D
 
Azi zi de carbo...un pic neconforma, dar nua veam cum altfel...am mancat o bagheta cu usturoi si unt:">..nu-i locul lui aici, dar nu aveam alta solutie din pacate....:(
Acum sper ca nu e foarte foarte grav.....:(
Dar stau bn cu apa...cred k am baut vreo 2,5L...PET-ul de 5l e jumate deja...stau cu el langa mine sa fiu sigura ca nu uit:)):)):))

czuky 06 iun 2013 16:30:26

Re: Jurnal CCristina D
 
Nu e bine unt :( Data viitoare incearca cu putin ulei in loc de unt. Succes pe mai departe. Poti sa comanzi pizza in zi de carbo, vegetariana,fara porumb. Sau produse de patiserie fara unt. acuma nu cred ca e chiar atat de mare problema ca si in zi de proteine ananci putin carbo. doar e voie o felie de paine :D

CCristina D 06 iun 2013 16:45:44

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de czuky (Post 1267896)
Nu e bine unt :( Data viitoare incearca cu putin ulei in loc de unt. Succes pe mai departe. Poti sa comanzi pizza in zi de carbo, vegetariana,fara porumb. Sau produse de patiserie fara unt. acuma nu cred ca e chiar atat de mare problema ca si in zi de proteine ananci putin carbo. doar e voie o felie de paine :D

Ma gandesc si eu k no fi chias asa grav grav:)):))
Al meu e la munca si nu puteam sa inchid magazinul sa fug sa-mi gatesc ceva :(
Bagheta aia asa e, am cumparat-o, nu e facuta de mine...dar e buuuna de altfel:)):))

marinuta 06 iun 2013 18:44:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Vad ca teai apucat de rina...bafta sa ai...sport faci?
:D

CCristina D 06 iun 2013 18:57:22

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1267953)
Vad ca teai apucat de rina...bafta sa ai...sport faci?
:D

M-am apucat de Rina ca mi-e mai usor de tinut cu programul meu. Mai fac si port cand apuc..bici, alergat cate putin..mers rapid...vreau sa ma apuc iarasi de zumba :D
AM vazut ca si tu ti-ai facut din nou abonam la sala, super, bv;)

marinuta 06 iun 2013 18:59:23

Re: Jurnal CCristina D
 
si in 3 luni trebuie sa slabesc 15 kg...voi face ore de sport cu antrenor personal...:D:D 10 sedinte cu el...ma costtat ceva dar nu imi pare rau si el imi va da un meniu special..:D:D:D...si din toamna merg la servici...:D>:D<

CCristina D 08 iun 2013 09:00:20

Re: Jurnal CCristina D
 
NEata jurnal>:D<
Azi am avut zi de cantar...si -1kg de la ultima cantarire:)
In rest, toate bune, diseara voi merge la o nunta si sper ca sunt cuminte si nu ma tenteaza nimic rau>:)
Zi frumoasa slabutele mele>:D<:-*:-*

marinuta 08 iun 2013 09:21:30

Re: Jurnal CCristina D
 
SCumpa felicitari din inima...eu nu ma laud cu nimik..am crescut un pic si totusi cred ca merg la sala si muschii se dezvolta..oricum antrenorul mi--a zis sa nu ma gindesc la rele si o sa slabesc..:D

CCristina D 08 iun 2013 09:34:41

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1268371)
SCumpa felicitari din inima...eu nu ma laud cu nimik..am crescut un pic si totusi cred ca merg la sala si muschii se dezvolta..oricum antrenorul mi--a zis sa nu ma gindesc la rele si o sa slabesc..:D

Multumesc iubita:-*>:D<
da sa stii ca muschii se dezvolta....am patit-o si eu si ma speriam, dar de fapt la masuratori eram pe minus si corpul se modela frumos...asta data trecuta cand faceam mai mult sport.:">
Si aseara vroiam sa fac sport, dar de unde...nu am mai apucat...am facut curatenie, calcat, epilat si alte cele...de unde sa mai apuc...ma durea spatele de atata stat in picioare de nu mai puteam..aproape 12 s-a facut ora..chiar nu ma mai simteam in stare sa si pedalez:(

marinuta 08 iun 2013 09:38:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Eu am decis sa merg la sala...acasa nu mai aveam acea dorinta de a face sport,,:">:">:">...dar la sala parca am putere si dorinta de a merge...;)

CCristina D 08 iun 2013 10:11:15

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1268375)
Eu am decis sa merg la sala...acasa nu mai aveam acea dorinta de a face sport,,:">:">:">...dar la sala parca am putere si dorinta de a merge...;)

Da, asa este..acolo sti ca trebuie sa mergi ca ai dat banii pe un abonament si nu poti sa nu te duci:D
Si eu as vrea sa merg, deocamdata mai fac acasa , dar vreau sa-mi fac si eu un abonament la kangoo jump:D. Pe la voi se face kangoo??

supermire83 08 iun 2013 16:54:02

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1268368)
NEata jurnal>:D<
Azi am avut zi de cantar...si -1kg de la ultima cantarire:)
In rest, toate bune, diseara voi merge la o nunta si sper ca sunt cuminte si nu ma tenteaza nimic rau>:)
Zi frumoasa slabutele mele>:D<:-*:-*


Felicitari scumpo:-*:-*:-*:-*:-*>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<

marinuta 09 iun 2013 08:33:47

Re: Jurnal CCristina D
 
buna draguto ..o duminica frumoasa sa ai,,kangoo nustiu daca se face,,,x-(


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:21:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO