forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

azra 28 oct 2012 09:59:10

re: Jurnal CCristina D
 
ce planuri ai pentru azi?
meniul ti l-ai pregatit?sper sa treci peste 1000de calorii azi,ca mai tarziu vei claca,acum esti entuziasmata ca slabesti si de aia nu simti foame dar nu poti rezista prea mult asa,iti spun din proprie experienta,altfel nu as fi ajuns la 105kg..sper ca nu te superi pe mine ca ti-am atras atentia;)

CCristina D 28 oct 2012 10:04:31

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1161958)
ce planuri ai pentru azi?
meniul ti l-ai pregatit?sper sa treci peste 1000de calorii azi,ca mai tarziu vei claca,acum esti entuziasmata ca slabesti si de aia nu simti foame dar nu poti rezista prea mult asa,iti spun din proprie experienta,altfel nu as fi ajuns la 105kg..sper ca nu te superi pe mine ca ti-am atras atentia;)

Nu ma supar, ma bucur ca ma sfatuiti cum e bine din propria voastra experienta:-*. O sa calculez caloriile sa trec zilnic de 1000 .

Azi nu fac prea multe, e urat afara,...cred ca dau o fuga pana la Kaufland \,iar apoi sa fac papica pt azi si deseara cred ca o sa am ceva musafiri si cam atat.:D....aaaa....si sportul bineinteles :D

tu cum iti petreci ziua?

azra 28 oct 2012 10:10:34

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161960)
Nu ma supar, ma bucur ca ma sfatuiti cum e bine din propria voastra experienta:-*. O sa calculez caloriile sa trec zilnic de 1000 .

Azi nu fac prea multe, e urat afara,...cred ca dau o fuga pana la Kaufland \,iar apoi sa fac papica pt azi si deseara cred ca o sa am ceva musafiri si cam atat.:D....aaaa....si sportul bineinteles :D

tu cum iti petreci ziua?

nu am nimic stabilit pana acum...daca vine prietena mea prin oras(locuieste la tara) o sa facem o plimbare,daca nu stam acasa la caldurica pt ca a inceput sa se instaleze frigul pe aici,o mancarica,un film,diseara sport si cam atat..

CCristina D 28 oct 2012 10:10:57

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1161958)
ce planuri ai pentru azi?
meniul ti l-ai pregatit?sper sa treci peste 1000de calorii azi,ca mai tarziu vei claca,acum esti entuziasmata ca slabesti si de aia nu simti foame dar nu poti rezista prea mult asa,iti spun din proprie experienta,altfel nu as fi ajuns la 105kg..sper ca nu te superi pe mine ca ti-am atras atentia;)

De dimi am mancat 100g pieptd e pui (mi-a ramas de ieri de la amiaza, nu l-am putut manca pe tot), 1 crenvursti de pui , 20 g zacusca si o felie crocanta graham (10g), iar la amiaza o sa fac un pui la cuptor, pe sticla si o salata, iar deseara inca nu m-am gandit....poate o ciorba de pui alba:)
Ca gustari, pt G1 o sa mananc o bucatica de praji cu mere, pe care am facut-o aseara:D. E bine ?? Daca nu da-mi un sfat>:D<

CCristina D 28 oct 2012 10:12:27

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1161964)

nu am nimic stabilit pana acum...daca vine prietena mea prin oras(locuieste la tara) o sa facem o plimbare,daca nu stam acasa la caldurica pt ca a inceput sa se instaleze frigul pe aici,o mancarica,un film,diseara sport si cam atat..

Mda....asa e...e urata vremea asta, nu-ti vina sa iesi pe afara, dar totusi mergem si noi intr-o plimbare pana la Kaufland

azra 28 oct 2012 10:16:36

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161965)
De dimi am mancat 100g pieptd e pui (mi-a ramas de ieri de la amiaza, nu l-am putut manca pe tot), 1 crenvursti de pui , 20 g zacusca si o felie crocanta graham (10g), iar la amiaza o sa fac un pui la cuptor, pe sticla si o salata, iar deseara inca nu m-am gandit....poate o ciorba de pui alba:)
Ca gustari, pt G1 o sa mananc o bucatica de praji cu mere, pe care am facut-o aseara:D. E bine ?? Daca nu da-mi un sfat>:D<

e foarte bun meniul,de preferat e sa eviti crenvustii canu sunt buni deloc,contin numai porcarii..
iar la pranz sa mananci pui mai mult ,nu doar o bucatica..o pulpa,si juma de piept,proteinele nu te ingrasa,sa stii:)
incearca sa ai si gustarea a doua,niste nuci,alune,migdale,mieji de floarea soarelui.. dar sa fie crude nu prajite,sunt ff benefice organismului..
aaa daca iti plac fructele e bine sa le mananci in prima parte a zile ca gustari,nu imediat dupa masa:)

azra 28 oct 2012 10:18:43

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161966)
Mda....asa e...e urata vremea asta, nu-ti vina sa iesi pe afara, dar totusi mergem si noi intr-o plimbare pana la Kaufland

e foarte buna plimbarea:)si eu as iesi mereu,dar mister al meu nu vrea pe vreme dinasta,asa ca ma limitez cand pot si am cu cine:))

CCristina D 28 oct 2012 10:26:05

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1161968)
e foarte bun meniul,de preferat e sa eviti crenvustii canu sunt buni deloc,contin numai porcarii..
iar la pranz sa mananci pui mai mult ,nu doar o bucatica..o pulpa,si juma de piept,proteinele nu te ingrasa,sa stii:)
incearca sa ai si gustarea a doua,niste nuci,alune,migdale,mieji de floarea soarelui.. dar sa fie crude nu prajite,sunt ff benefice organismului..
aaa daca iti plac fructele e bine sa le mananci in prima parte a zile ca gustari,nu imediat dupa masa:)

Daaaaa...imi plac si fructele si oleaginoasele astea...as manca fructe la toate mesele, mie imi plac f mult:)

CCristina D 28 oct 2012 10:27:37

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1161969)
e foarte buna plimbarea:)si eu as iesi mereu,dar mister al meu nu vrea pe vreme dinasta,asa ca ma limitez cand pot si am cu cine:))

Mda.....asa e cu ei:)) .Al meu insista el sa mergem acuma, bineinteles ca vrea sa se uite dupa nu stiu ce pt masina, ca altfel nu stiu daca iesea din casa:))

marinuta 28 oct 2012 10:28:17

re: Jurnal CCristina D
 
Scumpa bravo pentru reusita,,,[*70*][*70*][*70*]meita sa...[*62*]

azra 28 oct 2012 10:33:57

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161983)
Mda.....asa e cu ei:)) .Al meu insista el sa mergem acuma, bineinteles ca vrea sa se uite dupa nu stiu ce pt masina, ca altfel nu stiu daca iesea din casa:))

off barbatiia stia:))
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161980)
Daaaaa...imi plac si fructele si oleaginoasele astea...as manca fructe la toate mesele, mie imi plac f mult:)

e bine ca ai inceput sa-ti calculezi meniul,incearca sa mentii carbohidratii si grasimile sub limita iar proteinele peste limita si iti garantez ca vei slabit si cu 1300-1400calorii.asa am tinut acum 2 ani si slabisem intre 12-15kg in 3luni,dar din cauza de stres,am manacat pana am pus iar pe mine..

CCristina D 28 oct 2012 10:43:36

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1161985)
off barbatiia stia:))

e bine ca ai inceput sa-ti calculezi meniul,incearca sa mentii carbohidratii si grasimile sub limita iar proteinele peste limita si iti garantez ca vei slabit si cu 1300-1400calorii.asa am tinut acum 2 ani si slabisem intre 12-15kg in 3luni,dar din cauza de stres,am manacat pana am pus iar pe mine..

Mda.....asa e si cu stresul, la fel sunt si eu, cand sunt stresata imi vina sa mananc tot ce apuc. in schimb alte persoane slabesc de la stres...

CCristina D 28 oct 2012 10:44:25

re: Jurnal CCristina D
 
Revin....deja ma streseaza ca nu mai are rabdare sa ma astepte:))

azra 28 oct 2012 10:46:44

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1162004)
Revin....deja ma streseaza ca nu mai are rabdare sa ma astepte:))

plimbare placuta>:D<

supermire83 28 oct 2012 10:55:26

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161956)
Neatza draga jurnal:)

Abia am asteptat ziua de duminica, nu neaparat pt ca e weekend ci pt ca azi a fost ziua mea de cantar. Sunt foaaaaarte foaaarte bucuroasa ca saptamana asta am dat jos 1,5 kg, deci treaba merge bine si sa fe asa si in continuare. [*super*]
O zi frumoasa tuturor !!!>:D<


Felicitariiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


continua tot asa scumpo, si ai sa vezi ce repede o sa ajungi unde iti doresti

te pupicesc si te mai felicit inca o data:-*>:D<

supermire83 28 oct 2012 10:59:42

re: Jurnal CCristina D
 
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:A...G0DGUmQQpBG3fA

azra 28 oct 2012 11:11:32

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161956)
Neatza draga jurnal:)

Abia am asteptat ziua de duminica, nu neaparat pt ca e weekend ci pt ca azi a fost ziua mea de cantar. Sunt foaaaaarte foaaarte bucuroasa ca saptamana asta am dat jos 1,5 kg, deci treaba merge bine si sa fe asa si in continuare. [*super*]
O zi frumoasa tuturor !!!>:D<

felicitari pentru minus>:D<

CCristina D 28 oct 2012 12:14:38

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1162052)
felicitari pentru minus>:D<

Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1162031)
Felicitariiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1


continua tot asa scumpo, si ai sa vezi ce repede o sa ajungi unde iti doresti

te pupicesc si te mai felicit inca o data:-*>:D<


Multumesc mult dragele mele>:D<:-*

CCristina D 28 oct 2012 12:15:22

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1162034)

Multumeeesc, asemenea si voua!!:-*

mutulica 28 oct 2012 15:54:24

re: Jurnal CCristina D
 
Felicitari pentru minus draga mea>:D<>:D<>:D<>:D<
plimbarica placuta si o duminica frumoasa pe mai departe:-*:-*:-*

CCristina D 29 oct 2012 00:14:03

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1162194)
Felicitari pentru minus draga mea>:D<>:D<>:D<>:D<
plimbarica placuta si o duminica frumoasa pe mai departe:-*:-*:-*

Multumesc mult de tot....bafta si tie in continuare>:D<:-*

CCristina D 29 oct 2012 00:17:30

Re: Jurnal CCristina D
 
Hmmm.....nu puteam sa dorm fara "sa ma laud"...am fost aseara la ziua de nastere a unei prietene si vreau sa va spun ca nu am gustat nici macar o bucatica de praji cu toate ca erau de casa si aratau superb, m-am multumit cu un ceai cald Rooibos:D, deci sunt mandra de mine :))

mutulica 29 oct 2012 07:31:44

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1162341)
Hmmm.....nu puteam sa dorm fara "sa ma laud"...am fost aseara la ziua de nastere a unei prietene si vreau sa va spun ca nu am gustat nici macar o bucatica de praji cu toate ca erau de casa si aratau superb, m-am multumit cu un ceai cald Rooibos:D, deci sunt mandra de mine :))

bravooooo draga mea..chiar esti o ambitioasa...presimt ca degraba o sa fii o slabuta:>:>

O zi frumoasa de luni iti doresc>:D<>:D<>:D<

CCristina D 29 oct 2012 10:29:07

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1162353)
bravooooo draga mea..chiar esti o ambitioasa...presimt ca degraba o sa fii o slabuta:>:>

O zi frumoasa de luni iti doresc>:D<>:D<>:D<

Multumesc iubita, chiar imi doresc sa fiu o slabuta, cand va fi...am rabdare:D

O zi frumoasa si tie, chiar daca vremea e asa urata:(>:D<:-*

marinuta 29 oct 2012 10:48:12

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata scumpa...de azisi eu pe baricade...:))

CCristina D 29 oct 2012 10:56:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1162552)
Neata scumpa...de azisi eu pe baricade...:))

Neatza neatza....asa asa, foarte buna alegere:D. Succes iti doresc si cat mai putine tentatii rele :))

Ce te-ai gandit sa papi la pranz?

marinuta 29 oct 2012 11:19:45

Re: Jurnal CCristina D
 
azi cu dukan...:D

supermire83 29 oct 2012 13:44:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1162341)
Hmmm.....nu puteam sa dorm fara "sa ma laud"...am fost aseara la ziua de nastere a unei prietene si vreau sa va spun ca nu am gustat nici macar o bucatica de praji cu toate ca erau de casa si aratau superb, m-am multumit cu un ceai cald Rooibos:D, deci sunt mandra de mine :))

Ambitioasa mica:-* tine-o tot asa
felicitari !!!!!!!!!!!
pupici:-*>:D<

CCristina D 29 oct 2012 14:11:45

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1162757)
Ambitioasa mica:-* tine-o tot asa
felicitari !!!!!!!!!!!
pupici:-*>:D<

:D multuuuuu

>:D<:-*

marinuta 29 oct 2012 14:20:36

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna Crostina...imi fierb oua ...o sa pap deci oua...:D

CCristina D 29 oct 2012 14:36:00

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1162789)
Buna Crostina...imi fierb oua ...o sa pap deci oua...:D

Si eu am mancat o omleta din 2 oua azi dimineata. Pofta buna!
Eu o sa mananc o conserva de ton in suc proppriu si cu ceapa si putin piept de pui ce mi-a mai ramas de ieri.

marinuta 29 oct 2012 16:02:28

Re: Jurnal CCristina D
 
diminiata am papat omleta dintr-un ou cu putin usturoi...bunnnnnnnnn...si o cafea...la prinz 2 oua fierte si la cina carne de pui copata...:D

Danutzza 29 oct 2012 17:02:28

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161787)
Buna Danutza>:D<, bine ai venit pe la mine:)

Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1161787)

Hipocalorica la mine functioneaza, am mai tinut-o si prin martie, la recomandarea unei doamne nutritionist, dar care mi-a facut ea meniul zilnic care era acelasi cate o sapt intreaga si era plictisitoooooor plus ca imi mai dadea si unele siropuri de plante sa beau si care m-au constipat ingrozitor....Urmatoarea sapt mai adauga cate ceva in meniu, dar nu mari schimbari ,dar totusi am rezistat 2 luni si am slabit cam 10 kg fara sport. La un moment dat m-am angajat intr-un loc de munca unde mi-era f greu cu mesele ca lucram 12 ore, nu mai puteam bea atata apa si incet incet am pus inapoi si chiar cateva kg in plus:((

De data asta doresc sa-mi schimb alimentatia intr-una sanatoasa, sa nu ma mai simt presata de o dieta anume, dar tinand cont de nr de calorii zilnic + sport (ceea ce nu-mi placea, dar mai nou vad ca ma atrage si fac in fiecare seara:D) si sper sa dea rezultate bune si de acum incolo. Ce e drept la inceput eu slabesc destul de mult si cele 3 kg cam intr-o sapt si ceva le-am dat jos, dar initial elimin apa mai mult, am retentie destul de maricica in corp si nu e prea bine. Acum am mai redus si sarea , fac sport, mananc sanatos si sper sa fie ok si in continuare. Sunt convinsa ca nu voi mai slabi atatea kg intr-o sapt, dar nu mai vreau sa-mi impun un termen limita, vreau sa slabesc treptat si sanatos, nu ca pana acum cand aparea de fiecare data efectul yoyo!!!

Bafta si tie in continuare si te mai astept pe la mine>:D<

buna >:D<
felicitari pt minus:x,felicitari ca ai rezistat sa nu papi nici o prajitura,eu sigur gustam:)):)):))asa ca [*2*]

scrie-ne si noua un meniu de-al tau...;;)
:-*:-*

azra 29 oct 2012 18:07:58

Re: Jurnal CCristina D
 
buna seara scumpa
felicitari ca te-ai putut abtine,cu asa ambitie imediat o sa ajungi o slabuta..
o seara frumoasa

CCristina D 29 oct 2012 19:14:04

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Danutzza (Post 1162903)

buna >:D<
felicitari pt minus:x,felicitari ca ai rezistat sa nu papi nici o prajitura,eu sigur gustam:)):)):))asa ca [*2*]

scrie-ne si noua un meniu de-al tau...;;)
:-*:-*

Imi doresc prea mult sa slabesc si vreau cat pot s ama abtin si sa nu gust:). am meniurile salvate, poti sa te uiti...incerc sa mananc cat se poate fara grasimi , doar ulei de masline mai folosesc si care e sanatos, fara zahar( folosesc miere sau zaharina), incerc sa beau aprox 2 l de lichide ceai sau apa...paine deloc, de 2 sapt nici nu-i mai stiu gustul si mananc 3 mese pe zi si 2 gustari.
Cam asta e principiul pe care ma bazez si sper sa reusesc pana la capat:D

CCristina D 29 oct 2012 19:17:13

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1162966)
buna seara scumpa
felicitari ca te-ai putut abtine,cu asa ambitie imediat o sa ajungi o slabuta..
o seara frumoasa

Hmmmm....abia astept sa fiu o slabuta, ca nu am fost niciodata :))
Mi-e cam frica de perioada de stagnare care ma gandesc ca o sa apara mai devreme sau mai tarziu, dar sper ca o sa trec si de asta cu ajutorul vostru>:D<:-*

Twisty 29 oct 2012 19:19:36

Re: Jurnal CCristina D
 
Felicitari scumpa>:D<.
Ma regasesc in postarile tale!Sigur vei reusi,la fel ca mine!Keep going!>:D<

Twisty 29 oct 2012 19:22:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Am vazut ca ai ceai verde cu gust de cactus.Cum e?Sunt tare curioasa!

azra 29 oct 2012 19:31:20

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1163006)
Imi doresc prea mult sa slabesc si vreau cat pot s ama abtin si sa nu gust:). am meniurile salvate, poti sa te uiti...incerc sa mananc cat se poate fara grasimi , doar ulei de masline mai folosesc si care e sanatos, fara zahar( folosesc miere sau zaharina), incerc sa beau aprox 2 l de lichide ceai sau apa...paine deloc, de 2 sapt nici nu-i mai stiu gustul si mananc 3 mese pe zi si 2 gustari.
Cam asta e principiul pe care ma bazez si sper sa reusesc pana la capat:D

scumpa incearca sa eviti zaharina,nu e buna,cica e cancerigena..ia alt indulcitor..cele de stevie sau de agave sunt recomandate,sunt naturale..ar mai fi xytolol,cologran (au gust mai apropiat de zahar)..
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1163008)
Hmmmm....abia astept sa fiu o slabuta, ca nu am fost niciodata :))
Mi-e cam frica de perioada de stagnare care ma gandesc ca o sa apara mai devreme sau mai tarziu, dar sper ca o sa trec si de asta cu ajutorul vostru>:D<:-*

nici eu nu am fost slabuta:">
si ca sa nu mai zic ca deja sunt la platou..am peste 2 saptamani in care nu am mai slabit,acum la urmatorul cantar sper sa am mai putin ca am focut sport mai mult,si am baut cate 2 l de lichide(ceea ce nu mai facusem de cand a venit frigul)..dar o sa treaca si la mine si la tine daca vine,eu iti doresc daca se poate sa nu vina deloc:D

supermire83 29 oct 2012 19:41:42

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1163008)
Hmmmm....abia astept sa fiu o slabuta, ca nu am fost niciodata :))
Mi-e cam frica de perioada de stagnare care ma gandesc ca o sa apara mai devreme sau mai tarziu, dar sper ca o sa trec si de asta cu ajutorul vostru>:D<:-*

O sa ajungi slabuta, o sa vezi, trebuie doar sa nu te dai batuta
Apropo de paine...de cand sunt la dieta am mancat doar de vreo cateva ori paine prajita ..si asta de o luna incoace;)
Iar de stagnare sa nu-ti fie frica...eu nu prea am avut...cateodata vedeam si cu plus de pe o zi pe alta...dar la cantarirea oficiala de miercurea era totul cu minus....asa ca stai linistita:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:20:52.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO