forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

kartika 28 aug 2013 21:21:50

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1293323)
Buna dragele mele>:D<>:D<
Abia am ajuns si eu aacasa....azi nu ma simt asa obosita....si imediat dau o fuguta pana la ai mei.
Atat de tare ploua la noi...cu galeata:)):)):-o:-o

Cristina,imbratisari!>:D<
La fel ploua si pe aici...#:-s
Poate spre sfarsitul saptamanii se face frumos:-*...sa ne mai delectam cu ceva placut in Sighisoara!!!!>:D<
Iti doresc o seara linistita si un...maine la fel!!!!:x>:D<

mutulica 29 aug 2013 07:21:00

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna iubita! Nu am avut ieri starea necesara sa scriu, vad ca nici tu nu ai mai intrat. Si aici a plouat toata noaptea si e frig.
Eu am o dilema, azi ar trebui sa am amidon, maine carbi si simbata vitamine. Eu simbata la ora 15 trebuie sa fiu la niste cumatri de ai nostri ca fac masa si dau colacii la cumatri, ca botezul l-au facut in primavara si au hotarit cu cumatrie nu mai fac...doar o simpla masa, sa dea colacii si un cadou la finut si atit. Deci eu n-o sa pot tine vitamine ca o sa trebuiasca sa pap. Asa ca ma gindesc sa tin azi carbi si maine vitamine iar simbata o sa am proteine, si o sa maninc carnita si salate, legume. Oricum nu prea imi place ziua de amidon. Ma gindesc sa-mi fac la prinz niste paste, iar la cina o sa maninc o prajitura ca trebuie sa ies in oras cu niste prietene. Dar mai vad...
O zi frumoasa scumpa mea~!!!!!

CCristina D 29 aug 2013 16:52:00

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de kartika (Post 1293394)
Cristina,imbratisari!>:D<
La fel ploua si pe aici...#:-s
Poate spre sfarsitul saptamanii se face frumos:-*...sa ne mai delectam cu ceva placut in Sighisoara!!!!>:D<
Iti doresc o seara linistita si un...maine la fel!!!!:x>:D<

Buna Kartika>:D<

Deci veniti la Sighisoara.....e festival la noi incepand de azi...pana duminica parca....
Doar sa fie vremea cat de cat ok sa puteti sa va plimbati....:)
Eu maine lucrez, samb si duminica am liber.....sambata am in plan sa fac zacusca, iar dc mai am chef poate iesim si noi prin oras sa vedem ce e.

Toate bune!! Te >:D<:-*

CCristina D 29 aug 2013 16:54:15

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1293461)
Buna iubita! Nu am avut ieri starea necesara sa scriu, vad ca nici tu nu ai mai intrat. Si aici a plouat toata noaptea si e frig.
Eu am o dilema, azi ar trebui sa am amidon, maine carbi si simbata vitamine. Eu simbata la ora 15 trebuie sa fiu la niste cumatri de ai nostri ca fac masa si dau colacii la cumatri, ca botezul l-au facut in primavara si au hotarit cu cumatrie nu mai fac...doar o simpla masa, sa dea colacii si un cadou la finut si atit. Deci eu n-o sa pot tine vitamine ca o sa trebuiasca sa pap. Asa ca ma gindesc sa tin azi carbi si maine vitamine iar simbata o sa am proteine, si o sa maninc carnita si salate, legume. Oricum nu prea imi place ziua de amidon. Ma gindesc sa-mi fac la prinz niste paste, iar la cina o sa maninc o prajitura ca trebuie sa ies in oras cu niste prietene. Dar mai vad...
O zi frumoasa scumpa mea~!!!!!

Buna Cris:-*

stai linistita draga mea...e ok dc ai grija ce papi, chiar dc nu-s vitamine 100%....sti bine ca si eu aveam exceptii de genu...mai ales cand merg la nunti, ce sa fac, sa cer meniu vegetarian:)):)):))...nu a fost [roblema niciodata chiar sia sa;);)
Plimbare placuta in oras!!:-*:-*>:D<

CCristina D 29 aug 2013 16:56:59

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna jurnal
Aseara n-am mai apucat sa intru...m-am intors de la ai mei tarziu si fuguta la somn:D

Nu stiu ce-am avut ieri dupa ce am ajuns acasa, ca am mancat 2 nectarine si m-a apucat o durere de stomac groaznica.....eu ff rar atesc, dar m-a durut rau...noroc cu mama ca mi-a dat o pastila si mi-am revenit incet.:(
Azi am fost bine:)

Astept niste musafiri, iard aca mai am timp mai trec sa vad ce fac fetele:D

PS....am mancat dulce azi..o inghetata buna buna:D:D:">....dar n-am mai mancat dulce de ceva timp bun...cred ca peste o sapt, deci nu e asa grav:D:))

CCristina D 29 aug 2013 23:36:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Am reusit sa fac si putin sport aseara..30 min bicicleta:D

mutulica 30 aug 2013 07:54:34

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata!!!


https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...21199353_n.jpg

marinuta 30 aug 2013 08:39:11

Re: Jurnal CCristina D
 
Poop cristinici o zi usoara sa ai:x:x>:D<

LOREDANA99 31 aug 2013 07:27:19

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata, Bubulina mea harnica! am trecut sa-ti urez un week-end usor si sa te pupacesc! ne lipsesti, sa stii! ai grija de tine :-*

CCristina D 01 sep 2013 07:42:46

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata:)
Pt toate fetele mele, o cafeluta si o duminica relaxanta !!
http://cache.thisorth.at/00000/00078/184.460x325.jpg

http://fs67.trilulilu.ro/imgs/andytz...ffda7ae687.jpg

CCristina D 01 sep 2013 07:48:35

Re: Jurnal CCristina D
 
Draga jurnal, desi nu mai mananc a la Rina ca nu reusesc, dar totusi tin cont si am grija de cum combin alimentele, azi dimi m-am cantarit si cantarul meu mi-a facut o surpriza placuta....am schimbat prefixuuuuul[*66*][*66*][*4*][*4*][*4*][*4*]79.7 kg:D:D:D
Sunt tare bucuroasa si fericita!!!
Ma indrept cu pasi marunti, dar sigur si pt totdeauna, vreau, spre 70 kg:):)

Va tin la curent cu modificarile mele:D:P

Azi zi de relax.......o sa fac o tarta cu mere pt sotul, la pranz gatesc un pui la cuptor cu legume, iar mai tarziu, iesim la o plimbare:)

Zi frumoasa tuturor!!

marinuta 01 sep 2013 07:56:45

Re: Jurnal CCristina D
 
deodata mam uitat la ticher si imi zic ...stai ca cristina si-a modificat ticherul:)):))deci felicitari pt. scadere[*2*][*2*][*2*][*2*][*48*][*48*][*48*][*6*][*6*][*6*][*66*][*66*]

CCristina D 01 sep 2013 09:23:36

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1294243)
deodata mam uitat la ticher si imi zic ...stai ca cristina si-a modificat ticherul:)):))deci felicitari pt. scadere[*2*][*2*][*2*][*2*][*48*][*48*][*48*][*6*][*6*][*6*][*66*][*66*]

multumesc Marinuta >:D<>:D<:-*

LOREDANA99 01 sep 2013 12:25:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Felicitari, draga mea! :-*>:D<

czuky 01 sep 2013 15:35:23

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1294237)
Draga jurnal, desi nu mai mananc a la Rina ca nu reusesc, dar totusi tin cont si am grija de cum combin alimentele, azi dimi m-am cantarit si cantarul meu mi-a facut o surpriza placuta....am schimbat prefixuuuuul[*66*][*66*][*4*][*4*][*4*][*4*]79.7 kg:D:D:D
Sunt tare bucuroasa si fericita!!!
Ma indrept cu pasi marunti, dar sigur si pt totdeauna, vreau, spre 70 kg:):)

Va tin la curent cu modificarile mele:D:P

Azi zi de relax.......o sa fac o tarta cu mere pt sotul, la pranz gatesc un pui la cuptor cu legume, iar mai tarziu, iesim la o plimbare:)

Zi frumoasa tuturor!!

Ma bucur tare mult pt tine. Vad ca ai slabit frumos si tu la fel. eu sunt la mentinere. iar mentinerea este sa nu amestec mai mult de grupuri alimentare la aceasi masa. Daca manac proteine mananc ori cu paine ori cu altceva. dar nu cu un amodon si paine. ma tin de aceste princiipii ca nu sunt doar ale lui rina ci si a mancatului crat si ajutat stomacul sa digere frumos ce are nevoie. 1 zi pe saptamana(duminica) ma rasfat la masa de pranz doar. iar fiecare luni e zi de vitamine. Abia astept cantarul sa vad cum stau. asta fiind marti, ca prea am mancat multi carbo sapt asta.

Succes pe mai departe sa ajungi unde iti doresti. Atata timp cat iti doresti vei ajunge. Spor!

mutulica 01 sep 2013 16:31:33

Re: Jurnal CCristina D
 
Felicitari draga mea!!! Esti o ambitioasa si sint sigura ca o sa reusesti sa ajungi la 70!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CCristina D 01 sep 2013 20:28:05

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de czuky (Post 1294309)
Ma bucur tare mult pt tine. Vad ca ai slabit frumos si tu la fel. eu sunt la mentinere. iar mentinerea este sa nu amestec mai mult de grupuri alimentare la aceasi masa. Daca manac proteine mananc ori cu paine ori cu altceva. dar nu cu un amodon si paine. ma tin de aceste princiipii ca nu sunt doar ale lui rina ci si a mancatului crat si ajutat stomacul sa digere frumos ce are nevoie. 1 zi pe saptamana(duminica) ma rasfat la masa de pranz doar. iar fiecare luni e zi de vitamine. Abia astept cantarul sa vad cum stau. asta fiind marti, ca prea am mancat multi carbo sapt asta.

Succes pe mai departe sa ajungi unde iti doresti. Atata timp cat iti doresti vei ajunge. Spor!

Multumesc mult draga mea:-*>:D<
Felicitari si tie!! Sa ai succes si cu mentinerea!!
E mai dificil acum si pt mine, ca dupa astea 3 luni in care stiam si puteam sa respect principiile rina, acum cum lucrez si nu-mi mai permite timpul sa-mi programez mesele cum trebuie...practic Md cu fructe s-a dus:(....trebuie sa mananc ceva mai consistent ca nu am pauza la pranz....dar si asa, am grija ce si cat mananc si inca am mai slabit, nu asa mult , dar merge..nu ma las:D

CCristina D 01 sep 2013 20:28:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1294326)
Felicitari draga mea!!! Esti o ambitioasa si sint sigura ca o sa reusesti sa ajungi la 70!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cris, multumesc:x:x:-*:-*>:D<
Tu cum esti cu Rina?? ai lasat-o balta??

mutulica 01 sep 2013 20:36:21

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1294364)


Cris, multumesc:x:x:-*:-*>:D<
Tu cum esti cu Rina?? ai lasat-o balta??

De cind mi-au venit rusii astea am lasat balta si dieta si sport si tot, sint numai nervi, balonata si dupa ziua de fructe m-am simtit ca un balon gata sa exploadeze....
Cris nu mai vreau diete, nu mai vreau nimic..vreau echilibru...chiar daca ramin la 69 pe o perioada..acuma nu am rabdare si de diete...
Iubita vine sot acasa peste o saptamina, deja nu mai am rabdare...sint atit de happy.

CCristina D 01 sep 2013 20:39:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1294368)
De cind mi-au venit rusii astea am lasat balta si dieta si sport si tot, sint numai nervi, balonata si dupa ziua de fructe m-am simtit ca un balon gata sa exploadeze....
Cris nu mai vreau diete, nu mai vreau nimic..vreau echilibru...chiar daca ramin la 69 pe o perioada..acuma nu am rabdare si de diete...
Iubita vine sot acasa peste o saptamina, deja nu mai am rabdare...sint atit de happy.

Lasa cris ca si mancatul sanatos e foarte bun, ai grija ce si cat mananci si o sa fie bine...nu putem fi toata viata tot intr-o dieta....b-)

eeeeeeeiiii asa repede trece saptamana si-apoi:x:x:x:x love is in the air!!!!!!!!
Cred ca nu o sa te mai vedem pe aici prea curand:(:(
Cat sta sotul tau acasa?

mutulica 01 sep 2013 20:43:46

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1294370)


Lasa cris ca si mancatul sanatos e foarte bun, ai grija ce si cat mananci si o sa fie bine...nu putem fi toata viata tot intr-o dieta....b-)

eeeeeeeiiii asa repede trece saptamana si-apoi:x:x:x:x love is in the air!!!!!!!!
Cred ca nu o sa te mai vedem pe aici prea curand:(:(
Cat sta sotul tau acasa?

Sa vedem ce o sa fie cu mincatul meu sanatos si slabitul meu cit e sot acasa...sper sa nu fie dezastru:)):)):))..da el cica sint atit de frumoasa si slaba si sexi...sint perfecta pentru el asa:)):)):)):))
sa treaca mai repede ca nu prea am eu rabdare...
Inca nu stiu cit sta...vre-o 2-3 saptamini cred.
O sa stau si pe aici, gasesc eu timp...cum fara:x

CCristina D 01 sep 2013 21:06:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Noapte buna drag jurnal!!
Noapte buna tuturor:-*>:D<>:D<>:D<

mutulica 02 sep 2013 08:44:47

Re: Jurnal CCristina D
 
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...81719550_n.jpg

CCristina D 02 sep 2013 21:42:30

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna seara jurnal

azi n-am avut chef sa scriu aici....am rasfoit putin jurnalele fetelor si am dormit o ora.
in seara asta am iesit la o plimbare....si e un frig afara:-o:-o... cand m-am intord am facut si 40 min hip hop abs:)

PS.,...sunt suparata, mi-au aparut hemoroizi...durerosi rau de tot si cu sangerari si nu stiu de ce:((:((:((
constipata nu am fost, inca chiar am iesit destuld e des zilele trecute. poate fi de la efortul fizic de la munca....uneori mai ridic si chestii mai greute ,....nu stiu ce sa zic....mi-am luat un unguent de la farmacie....sper sa fie ok,,,,:-s:-s
aveti ceva remedii sa-mi suferati??:(

Va las, va doresc o noapte linistita:)....eu ma pun la somn, ca maine e o noua zi de mucna si trebuie sa fiu fresh;;);;):P

LOREDANA99 02 sep 2013 21:47:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1294652)
Buna seara jurnal

azi n-am avut chef sa scriu aici....am rasfoit putin jurnalele fetelor si am dormit o ora.
in seara asta am iesit la o plimbare....si e un frig afara:-o:-o... cand m-am intord am facut si 40 min hip hop abs:)

PS.,...sunt suparata, mi-au aparut hemoroizi...durerosi rau de tot si cu sangerari si nu stiu de ce:((:((:((
constipata nu am fost, inca chiar am iesit destuld e des zilele trecute. poate fi de la efortul fizic de la munca....uneori mai ridic si chestii mai greute ,....nu stiu ce sa zic....mi-am luat un unguent de la farmacie....sper sa fie ok,,,,:-s:-s
aveti ceva remedii sa-mi suferati??:(

Va las, va doresc o noapte linistita:)....eu ma pun la somn, ca maine e o noua zi de mucna si trebuie sa fiu fresh;;);;):P

Cris, pot aparea si de la pozitia de sezut, de la statul in fund pe romaneste :D
Sunt si supozitoare...si ai grija la ce mananci, sa nu fie prea condimentat sau picant...nu acidulat...gasesti multe informatii pe net. :-*>:D<

mutulica 04 sep 2013 08:27:40

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata draga mea!! Sper ca esti bine:-*


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...65784447_n.jpg

CCristina D 04 sep 2013 22:15:17

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1294654)

Cris, pot aparea si de la pozitia de sezut, de la statul in fund pe romaneste :D
Sunt si supozitoare...si ai grija la ce mananci, sa nu fie prea condimentat sau picant...nu acidulat...gasesti multe informatii pe net. :-*>:D<

Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1294966)
Neata draga mea!! Sper ca esti bine:-*


https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...65784447_n.jpg

Multumesc dragele mele:-*:-*>:D<
sunt mai bine...inca folosesc crema aia de la farmacie....sper ca o sa fie ok....desi o data ce am, o sa mai am probleme:((:((...macar sa tin sub control....

Lore, problema e ca nu am stat in fund ....la munca nu stau deloc, apai nu stiu :-??....

CCristina D 04 sep 2013 22:20:11

Re: Jurnal CCristina D
 
O zi lunga drag jurnal.....a trecut....multi clienti la munca, mult de munca, adica mai mult psihic , ca trebuie sa fiu atenta sa nu gresesc, dar am terminat cu bine:)

Apoi fuguta acasa si am gatit peste:D....pt mine l-am gatit cu putin ou si tarate de ovaz si l-am prajit in tigaia ceramica:)...a fost foarte bun;)
si pe urma, da-i cu aspiratul si sters praful....si abia la 21.30 am terminat...am facut un dus si manichiura rapid ca mi s-a rupt cate o unghie si gata, pregatita de somn:)

Va pup si va imbratisez cu drag>:D<
sper sa am mai mult timp maine sa stau cu voi;;);;)>:D<

CCristina D 05 sep 2013 21:07:11

Re: Jurnal CCristina D
 
Am bagat o cantarire rapida azi dimi inainte sa plec la munca:):D si am avut exact 79kg:D:D:D;;);;).....bine, merg spre mai bine:D:D:))

Noapte buna tuturor!!:-*>:D<

mutulica 06 sep 2013 15:00:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1295362)
Am bagat o cantarire rapida azi dimi inainte sa plec la munca:):D si am avut exact 79kg:D:D:D;;);;).....bine, merg spre mai bine:D:D:))

Noapte buna tuturor!!:-*>:D<

Bravo iubita, nu stiu ce papi si ce faci acolo la servici..da e bine, mergi in jos, bravooooo>:D<>:D<>:D<

CCristina D 09 sep 2013 12:48:35

Re: Jurnal CCristina D
 
O dupamiaza placuta tuturor!!
eu fug la munca...daca nu sunt obosita cand ma intorc, va citesc:)
Daca nu, pe maine dimi la cafea!!1
Byeeeee>:D<:-*

mutulica 10 sep 2013 08:02:06

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata draga mea!!!!


https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...72738926_n.jpg

CCristina D 10 sep 2013 08:47:06

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1296228)

Multumesc Cris!!
O zi frumoasa si tie draga mea>:D<

CCristina D 10 sep 2013 08:49:19

Re: Jurnal CCristina D
 
NEata !!! Aduc o cafea pt fetele mele;;);;)
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...OdbVhOKAO1m-1R
Zi frumoasa va doresc!!

mutulica 10 sep 2013 09:57:06

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1296265)
NEata !!! Aduc o cafea pt fetele mele;;);;)
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A...OdbVhOKAO1m-1R
Zi frumoasa va doresc!!

multumesc Cris, ca ai grija de noi:x:x:x:x
cind mergi la munca?
si eu vreau sa ies in oras, am de cumparat cite ceva:)

CCristina D 10 sep 2013 10:58:21

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1296306)
multumesc Cris, ca ai grija de noi:x:x:x:x
cind mergi la munca?
si eu vreau sa ies in oras, am de cumparat cite ceva:)

La 14.30 intru la munca..pe la 13.50 plec de acasa, vreau sa merg pe jos ca e placut afara.
Si eu am fost la cumparaturi, am luat o varza si acum astept sa o termin, am facut-o inabusita:)

CCristina D 12 sep 2013 09:52:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Neata jurnal

vin cu o mica modificare de ticker...-500gr , sunt fericita oricum, scad si asta ma bucura enorm:)

mutulica 12 sep 2013 09:56:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1296891)
Neata jurnal

vin cu o mica modificare de ticker...-500gr , sunt fericita oricum, scad si asta ma bucura enorm:)

Neata Cris...bravo pentru minus>:D<>:D<>:D<
Ce mai faci, cum esti???
Mai povesteste cite ceva din ce faci:)

CCristina D 12 sep 2013 10:16:02

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1296896)
Neata Cris...bravo pentru minus>:D<>:D<>:D<
Ce mai faci, cum esti???
Mai povesteste cite ceva din ce faci:)

Neata Cris:-*
Multumesc iubita:-*>:D<

hmmm...fac de toate, am fost tot ocupata:))
Ieri am fost plecata cu o prietena la tg mures sa-si cumpere pantofi ca e mireasa sambata viitoare:)....mi-am luat si mie o pereche negri, inalti sexy:>:)):))
La sotiorul meu i-am luat o pereche de pantaloni eleganti, o camasa, un papion;)

Am plecat de dimi de la 8.30 si abia la 16 ne-am intors acasa...obosita de numa, atat am umblat prin magazine. Apoi m-am pus la somn ca aseara am intrat la munca de la 21.....la 3 azi noapte am terminat treaba acolo si am venit acasa si somn:))

Azi si maine am liber si ma pregatesc sa merg la piata sa-mi cumpar gogosari si ardei iuti sa-i pun la murat....merg la mama la tara ca eu nu ma pricep singura si nu ma risc:)):))
Sambata si duminica o sa lucrez....si s-a mai dus o saptamana, asa trece timpul, marti am deja o luna de cand lucrez;;);;)

Voi ce mai faceti? ati cerut banii pt apartament??

Danutzza 12 sep 2013 22:18:15

Re: Jurnal CCristina D
 
buna draga >:D<>:D<>:D<...am trecut si eu pe la tine sa te felicit din toata inima,ai slabit asa de frumos si sunt sigura ca vei ajunge acolo unde ti-ai propus:x,eu iti doresc multa bafta si curaj in continuare>:D<>:D<:-*:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:11:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO