forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

LOREDANA99 27 sep 2013 20:16:57

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1301157)
nuuuu...ca nu te las la greu:D
si rusii azi nu au venit:(...ma chinuie doar...azi nici simtome - gen crampe nu am avut...in schimb imi exploadeaza sinii si burtax-(

sunt pe aproape...

CCristina D 27 sep 2013 21:48:02

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1301116)
Buna seara, iubita! Si pe mine m-a sunat seful ca ma roaga sa ma duc maine la birou putin dimineata, desi eram libera...asta e...mi-am pus solutia cu petrol in par, fac niste gogosi, baita si la patut si cu mine! eu pedalez de luni, cand intru in concurs...pana atunci ma pastrez :))

Pupici! ai grija de tine!>:D<

Multumesc iubita:-*
Si eu merg la munca maine, duminica sunt libera pana la 18,,,pe urma avem un inventar general, trebuie sa participam toti, obligatoriu.:-s

Gogosi...hmmm...bun bun:D
si eu am mancat acu' vreo 2 sapt, mi-a fost pofta de numa si am pus-o pe bunica sa faca:D..sunt mai bune de la altcineva:D:))

Am pedalat totusi 25 min si 50 ex pt brate si abdomen...cu toate ca nu mai puteam de oboseala, dar am facut un sacrificiu:P:D

CCristina D 27 sep 2013 21:52:07

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1301136)
Stai la caldurica deja?
Si eu tot, am facut dus si am luat halatul dee baie al sotului sa-mi tina de cald....doamne...ce dor imi e de el:(
Si eu de luni la sport, ma pastrez si eu ca Lore:)

Abia pe la 21.30 m-am pus in pat...la caldurica:)

CCristina D 27 sep 2013 21:55:53

Re: Jurnal CCristina D
 
Mda...si-am zis ca am pedalat 25 min si 50 ex pt brate si maini, dar ce folos, azi cand am ajuns acasa am mancat cateva lingurite de inghetata, imi trebuia dulce dupa ziua grea de azi, iar cand a venit sotul de la munca a vrut paste cu branza si am mancat si eu cateva ....cu cas de vaca le0am facut....

Off...dar oare cand oi fi cuminte?//>:)>:)x-(x-(x-(x-(x-(

Noapte buna va doresc, pe maine!!>:D<:-*

CCristina D 28 sep 2013 22:08:03

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna jurnal!!
A mai trecut si saptamana asta de munca, o zi plina din nou, dar nu atat de obositoare ca cea de ieri;)

am ajuns acasa dde la munca si m-am apucat de treburie prin casa, aspiratm sters praful..si gatit...adica am facut sarmale, le0am pregatit pt maine sa ma pot odihni si eu putin:D

CCristina D 29 sep 2013 08:00:09

Re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineataaaaaa;;);;)
http://jacquelinemaru.files.wordpres...r0012693_2.jpg

mutulica 29 sep 2013 09:09:27

Re: Jurnal CCristina D
 
buna dimineata iubita>:D<>:D<>:D<
ce faci azi?
la noi va fi o zi superba cu soare:x:x:x:x:x

CCristina D 29 sep 2013 10:06:51

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1301415)
buna dimineata iubita>:D<>:D<>:D<
ce faci azi?
la noi va fi o zi superba cu soare:x:x:x:x:x

Neata Cristinuta>:D<

Azi....am ceva planuri....:)
Vreau sa fac o supa cu galuste, iar dupa ce mancam pranzul, vreau sa iesim in oras, e tare frumos afara si la noi, e pacat sa stam in casa...mai profitam de soare si mergem pe terasa;)
Iar pe seara, la 18, am inventar general la munca si trebuie sa merg neaparat.:)

In rest, m-am cantarit si m-am cam enervat sincer...77,7x-(x-(am cam pus 1 kg...sau nu stiu ce sa zic, ori am retentie de apa ca ce e drept nu am baut de ceva timp, decat cate o cana pe zi poate:">:-s:-s...eu nu simt ca m-am ingrasat...apai nu stiu ce sa zic :-??
Am decis sa incep iarasi cu Rina, macar pana deblochez cantarul asta, ca de cateva zile tot acolo se invarte acul , nu vrea sa scada...si am si facut ceva sport sapt asta+ la munca cat alerg....vedem....incerc...

O zi frumoasa si tie draga mea>:D<>:D<

CCristina D 29 sep 2013 10:19:07

Re: Jurnal CCristina D
 
Si apropo de "ador duminicile"...si eu le ador:x:x:)):))
desi am vrut sa dorm mai mult azi dc tot am zi libera, nu am reusit...la 8.30 am fost treazax-(..mi-am facut o cafeloaie:)) si m-am apucat de citit sie u, am terminat cartea lui Carmen Bruma;)...mi-su placut niste chestii din ea, adica niste concluzii:
- "versiunea in care tu esti slaba, are mai multe sanse de succes in viata decat versiunea ta grasa"
- "sigur ca e foarte important ca esti desteapta, instruita, capabila profesional, cu simtul umorului, iubita, populara si cu multi prieteni. Dar nimic din toate acestea nu inlocuieste sentimentul pe care il ai atunci cand te uiti in oglinda si esti multumita de felul inc are arati. Nu e superficial, e omenesc!"
- "satisactia pe care ti-o da faptul ca arati bine dureaza mai mult decat satisfactia pe care ti-o da felul tau preferat de mancare"
- "nu poti avea in acelasi timp, placerea de a manca oricat, orice, oricand si placerea de a arata bine, asa ca trebuie sa alegi"

Tare bine ma regasesc in concluziile ei sunt de aceeasi parere si eu:)

moni30 29 sep 2013 20:01:47

Re: Jurnal CCristina D
 
Cristina!
de 2 ori m-am uitat azi la tickerul tau...;)...acum m-am laumurit l-ai urcat in sus si nu e binex-(x-(x-(
incearca sa renunti la rontaiala, stiuuuuuu cum e....asta ma omoara si pe mine, am impresia ca o gura de paste sau o gura de nu stiu ce din dulciurile copiilor nu ma afecteaza....DAR, nu-i asa...
eu am facut un test, in urma cu ceva timp...faceam sport , mancam cat de cat ok, si slabeam cam 3-400g pe sapt...nu ma multumea....asa am zis, ca si de mor, o sapt nu pun gura pe nimic nepermis, continui cu sport+mancat sanatos, surprinzator, in sapt aia am slabit 1,200kg:-o
acum...am luat-o din nou din loc,,,,si ma silesc, ma chinui, sa nu ciugulesc, e ffff greu, dar trebuie, sapt trecuta , am avut si eu + aproape 2 kg peste ce e la ticker...azi...eram fff aproape...deci sunt pe drumul cel bun si nu vreau sa renunt....sunt inainte de rusi....si am pofte nebune, nebune, si manac mult cantitativ....DAR nu vreau sa dau inapoi
scuze ca am scris atat....incerca si tu, fa un test, incerca o sapt, si o sa vezi rezultatul:):):):) sigur iti va placea:)>:D<:-*

Danutzza 29 sep 2013 21:41:29

Re: Jurnal CCristina D
 
cristina:-*,daca nu te poti mobiliza nu-i bai te luam pe sus:)):))...
haide de maine pune si tu aici meniurile si vorba lui moni ,fa un test pt o saptamana sa vezi ce se intampla;)
te pup si mult curaj>:D<

CCristina D 29 sep 2013 22:45:44

Re: Jurnal CCristina D
 
Multumesc Moni, multumesc Dana, pt sfaturi:-*:-*>:D<>:D<
Asa am sa fac...am cam exagerat cu ciugulitul si cred ca asta e problema....chiar dc nu am mancat mult cantitativ, dar ziceam ia sa mai mananc un mar doua, ba struguri (dupa ce de fapt am mancat mancare)...mi-a adus mama de la tara si de cate ori treceam pe langa ei, bagam cateva boabe in gura (intr-o dimineata de nervi, i-am aruncat la gunoi) si cred ca toate astea mi-au adus plusul.x-(x-(x-(

Vreau sa fiu cuminte si sa slabesc in continuare!!
Nici nu stiu cum sa fac, as mai merge cu Rina inca o perioada, o sa testez maine la lucru sa vad dc ma simt bine doar cu fructele de dimineata, pana la 16-17 cand ajung acasa...atunci o sa iau masa principala...daca simt ca e cam putin pt atatea ore(nu pot lua macar o gustare din pacate), atunci o sa mananc ca si voi, sanatos si dimineata mananc ceva putin mai consistent.
Vin cu vesti:)

Pe maine, somn usor tuturor!!:-*
Incerc sa adorm ca dimi merg la munca, o saptamana lunga ma asteapta..pana sambata inclusiv lucrez fara liber :|

moni30 30 sep 2013 11:43:36

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1301595)
Multumesc Moni, multumesc Dana, pt sfaturi:-*:-*>:D<>:D<
Asa am sa fac...am cam exagerat cu ciugulitul si cred ca asta e problema....chiar dc nu am mancat mult cantitativ, dar ziceam ia sa mai mananc un mar doua, ba struguri (dupa ce de fapt am mancat mancare)...mi-a adus mama de la tara si de cate ori treceam pe langa ei, bagam cateva boabe in gura (intr-o dimineata de nervi, i-am aruncat la gunoi) si cred ca toate astea mi-au adus plusul.x-(x-(x-(

Vreau sa fiu cuminte si sa slabesc in continuare!!
Nici nu stiu cum sa fac, as mai merge cu Rina inca o perioada, o sa testez maine la lucru sa vad dc ma simt bine doar cu fructele de dimineata, pana la 16-17 cand ajung acasa...atunci o sa iau masa principala...daca simt ca e cam putin pt atatea ore(nu pot lua macar o gustare din pacate), atunci o sa mananc ca si voi, sanatos si dimineata mananc ceva putin mai consistent.
Vin cu vesti:)

Pe maine, somn usor tuturor!!:-*
Incerc sa adorm ca dimi merg la munca, o saptamana lunga ma asteapta..pana sambata inclusiv lucrez fara liber :|

iubita mea, daca ai programul asta,...eu zic, ca e prea greu cu rina, n-ai cum sa rezisti cu 2 mere, nici cu 4:)), pana la 5
baga un mic dejun sanatos, eventul daca poti la munca sa-ti iei o gustare (fructe)...si pe seara ceva mai usor, eu cred ca v-ei avea randament mai mare....nu merge asa...faci foamea pana la ora 5 apoi bagi ca sparta?
dar daca manaci dimineata 2 oua cu ceva langa, sau o branazica cu o salata...sigur tine de foame, bafta>:D<

CCristina D 30 sep 2013 20:04:18

Re: Jurnal CCristina D
 
Hellooo jurnal!!!

Azi da, am fost cuminte....asa mai merge, sunt mandra de mine;;);;)

MD- primul fruct a fost la ora 6:))...o banana mica
11.00 - o banana medie, 1 kiwi, 2 nectarine mici

Cina=pranz : cartofi condimentati la cuptor cu ceapa rosie si castarveti murati

Gustare: ceai de soc+codite de cirese+visine


spre surprinderea mea, am rezistat doar cu fructe la munca...pe la 14, simteam un gol in stomac..dar mi-a trecut;)

CCristina D 30 sep 2013 20:07:56

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1301711)
iubita mea, daca ai programul asta,...eu zic, ca e prea greu cu rina, n-ai cum sa rezisti cu 2 mere, nici cu 4:)), pana la 5
baga un mic dejun sanatos, eventul daca poti la munca sa-ti iei o gustare (fructe)...si pe seara ceva mai usor, eu cred ca v-ei avea randament mai mare....nu merge asa...faci foamea pana la ora 5 apoi bagi ca sparta?
dar daca manaci dimineata 2 oua cu ceva langa, sau o branazica cu o salata...sigur tine de foame, bafta>:D<

Buna Moni:-*...pai de cand am inceput munca cam asa aveam micul dejun la munca ...oua fierte, cu ceva piept de pui sau sunca din piept de pui, legume, branza...si era ok...dar cred ca din cauza ciugulitului aiurea cand ajungeam acasa am acumulat cateva sute de grame....

Ideea e sa fiu cuminte si sa nu mai ciugulesc si o sa fie bine, ca doar a fost bine si am slabit chiar si personalizandu-mi meniurile, dupa ce am terminat Rina;)

moni30 30 sep 2013 20:28:59

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1301806)

Buna Moni:-*...pai de cand am inceput munca cam asa aveam micul dejun la munca ...oua fierte, cu ceva piept de pui sau sunca din piept de pui, legume, branza...si era ok...dar cred ca din cauza ciugulitului aiurea cand ajungeam acasa am acumulat cateva sute de grame....

Ideea e sa fiu cuminte si sa nu mai ciugulesc si o sa fie bine, ca doar a fost bine si am slabit chiar si personalizandu-mi meniurile, dupa ce am terminat Rina;)

sigur ciugulitul e o mmmmare problema, o stiu cel mai bine:P
felicitari pt azi, fff bun meniu>:D<...apropo...si eu am fost cuminte azi :)

CCristina D 30 sep 2013 21:06:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de moni30 (Post 1301813)
sigur ciugulitul e o mmmmare problema, o stiu cel mai bine:P
felicitari pt azi, fff bun meniu>:D<...apropo...si eu am fost cuminte azi :)

Multumesc Moni>:D<:-*
AM vazut ca ai fost cuminte, am apreciat;;);;)
Poimaine ma vitaminizez si eu:D...abia astept:)

CCristina D 30 sep 2013 21:12:25

Re: Jurnal CCristina D
 
Hmmm..maine mananc carbo...stau si ma gandesc de ce mi-e pofta si gatesc repede cand vin de la munca:D....
cred ca recurg ori la paste cu sos , ori mamaliguta cu ciuperci:)...vad cu ce pofte ma trezesc:))

Danutzza 30 sep 2013 21:27:53

Re: Jurnal CCristina D
 
pe noi ne-a ajutat mult ca am scris meniurile aici...parca am mai stiut si noi de rusine:)):)):)):))
asa ca...multa bafta! ;):D>:D<

CCristina D 30 sep 2013 21:38:40

Re: Jurnal CCristina D
 
Fetelor am facut flotari si exercitii pt abdomen impreuna cu sotul:)):)):))
Dar flotarile mele au fost de pe genunchi nu ca el...ca mna...de unde atata forta:)):">

Eu ma retrag, merg la dus si incerc sa adorm mai repede in seara asta, ca aseara desi pe la 23 am venit de la inventar, abia pe la 1 am adormitx-(x-(

Somn usor voua>:D<>:D<:-*

CCristina D 01 oct 2013 17:00:17

Re: Jurnal CCristina D
 
Helloo jurnal:)

Meniul meu de azi- carbohidrati
MD- 1 banana mica la 6 dimi
- 9.00: 1 banana medie, 1 portocala, 1 nectarina, 1 mar mic

G- seminte de floarea soarelui crude

Pranz (0ra 18)- paste cu sos facut de mine , doar cu legume si suc de rosii

Mai incolo probabil mananc ceva dulce, ori putina cioco neagra ori putina inghetata :D

LOREDANA99 01 oct 2013 17:01:11

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1302010)
Helloo jurnal:)

Meniul meu de azi- carbohidrati
MD- 1 banana mica la 6 dimi
- 9.00: 1 banana medie, 1 portocala, 1 nectarina, 1 mar mic

G- seminte de floarea soarelui crude

Pranz (0ra 18)- paste cu sos facut de mine , doar cu legume si suc de rosii

Mai incolo probabil mananc ceva dulce, ori putina cioco neagra ori putina inghetata :D

Vreau si eu sa slabesc mancand asa cevaaaa :(( :))

CCristina D 01 oct 2013 17:02:17

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1302012)

Vreau si eu sa slabesc mancand asa cevaaaa :(( :))

Pai apuca-te de Rina si asa o sa mananci :)):)):))
ce faci?? si la voi ploua intr-una???:-o:-o

LOREDANA99 01 oct 2013 17:05:26

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1302013)


Pai apuca-te de Rina si asa o sa mananci :)):)):))
ce faci?? si la voi ploua intr-una???:-o:-o

asta e dieta de ingrasare pt mine :))

daaa...ploua de rupe :D...am facut supa sotului, acum savurez cina, cacao cu lapte si apoi sa vad ce mai fac...n-am chef de nimic :D Tu ce faci, cu ce te mai ocupi :P?

CCristina D 01 oct 2013 17:09:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1302016)

asta e dieta de ingrasare pt mine :))

daaa...ploua de rupe :D...am facut supa sotului, acum savurez cina, cacao cu lapte si apoi sa vad ce mai fac...n-am chef de nimic :D Tu ce faci, cu ce te mai ocupi :P?

Eee, nu te ingrasi, ca doar nu mananci zilnic si nici in c antitati industriale , iar dupa carbo vin vitaminele>:)>:):)):))

Eu momentan stau...termin de baut o cafea ca au fost ai mei in vizita si eu nu mi-am terminat cafeaua:)...si....am de spalat niste vase si as mai avea de aspirat in bucatarie si sa sterg praful, dar mi-e atat de lene de as dormi aici pe scaun:)):)):))

LOREDANA99 01 oct 2013 17:20:28

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1302018)


Eee, nu te ingrasi, ca doar nu mananci zilnic si nici in c antitati industriale , iar dupa carbo vin vitaminele>:)>:):)):))

Eu momentan stau...termin de baut o cafea ca au fost ai mei in vizita si eu nu mi-am terminat cafeaua:)...si....am de spalat niste vase si as mai avea de aspirat in bucatarie si sa sterg praful, dar mi-e atat de lene de as dormi aici pe scaun:)):)):))

Si eu am vase...dar mai duc sa fac pe bicicleta eliptica, sparg gheata :))

CCristina D 01 oct 2013 17:23:32

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de LOREDANA99 (Post 1302023)

Si eu am vase...dar mai duc sa fac pe bicicleta eliptica, sparg gheata :))

Oooo, spor spor;;);;)
MA duc si eu sa fac treburile pana ajunge sotul de la munca ...asa ca sa nu se depuna carbo:)):)):))

mutulica 01 oct 2013 18:43:44

Re: Jurnal CCristina D
 
Cris bafta cu Rina, frumos meniul de azi...doar sa ai grija la proteine si vitamine sa nu papi prea putin caloric:)>:D<.


CCristina D 01 oct 2013 20:39:52

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1302040)
Cris bafta cu Rina, frumos meniul de azi...doar sa ai grija la proteine si vitamine sa nu papi prea putin caloric:)>:D<.


incerc...poate e cam putin ca e lung programul la munca si prea scurt cand ajung acasa:(...de nu pot manca 2 mese consistente...dc mananc pe la 17-18., cum sa mananc inca o masa?? E seara oricum...eventual o gustare ceva...

mutulica 01 oct 2013 20:42:01

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1302078)


incerc...poate e cam putin ca e lung programul la munca si prea scurt cand ajung acasa:(...de nu pot manca 2 mese consistente...dc mananc pe la 17-18., cum sa mananc inca o masa?? E seara oricum...eventual o gustare ceva...

da, stiu iubita...asta e si aiurea ca nu poti minca prinzul la munca....
rezolvi tu cu niste seminte, alune, nuci..care o sa-ti aduca calorii:)

CCristina D 01 oct 2013 20:42:04

Re: Jurnal CCristina D
 
Gata, am trebaluit prin casa,desi am fost fara chef...mi-a venit pe parcurs si de la sters praful si aspirat prin bucatarie, m-am intins la periat covorul din bucatarie, spalat baia, mi-am cautat de lucru, nu-i vorba:)):))

Deci cum ziceam , am mai mancat o patratica de cioco neagra si cateva lingurite dintr-un tort delicios de inghetata cu vanilie si nuci :x:x
Acum ma relaxez cu o cana de ceai de soc si codite de cirese, cu lamaie:)

CCristina D 01 oct 2013 21:12:45

Re: Jurnal CCristina D
 
Noapte buna jurnal:-*

CCristina D 02 oct 2013 16:31:34

Re: Jurnal CCristina D
 
Helloo!!!>:D<:-*
Intai vin cu un
http://assets.sport.ro/assets/foodst...fect_size1.jpg cald!!!
Cu frigul asta zici ca imediat vine Mos Craciun!!:D:)):)):)):))

S-a mai dus o zi de munca...maine e joi deja;;);;)...
ASadar, azi, relaxare!!!!!!!!!!!
Curatenie am facut ieri, sotul e la munca, asa ca stau si lenevesc :D:">
Fac doar o salata de vinete putin mai incolo si cam atat;)

CCristina D 02 oct 2013 16:35:45

Re: Jurnal CCristina D
 
Meniul meu de azi, vitamine:)

MD- 1 portocala, 1 nectarina, 1 banana, 1 piersica
o cafea cu lapte si zaharina
G1 - 1 mar

Cina=pranz : prune+ un kiwi
G2: seminte de floarea soarelui si un ceai de soc, codite de cirese

Sport: muuulti km la munca!!!:-o:-o:-o
4 km pe jos, de la servici-acasa (destul de repede, la ce frig e afara, numa de plimbat nu-mi venea):)):))
Poate mai fac ceva ex pt abdomen, dar mai incolo
Va tzuuuucccc:-*:-*:-*

mutulica 02 oct 2013 16:49:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Hello Cris>:D<>:D<>:D<
Odihna placuta iubita, meriti..si eu azi mi-am facut o salata de vinata, cu iaurt si usturoi...mm..o bunatate:D...
Si eu azi cu treburi toata ziua...as lenevi si eu in pat cu o cana mare de ceai linga mine si cu TV :)):)):))
Am bagat si eu 40 min de sport, ma duc in dus si pot sa lenevesc si eu linistita:P

CCristina D 02 oct 2013 16:59:16

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1302228)
Hello Cris>:D<>:D<>:D<
Odihna placuta iubita, meriti..si eu azi mi-am facut o salata de vinata, cu iaurt si usturoi...mm..o bunatate:D...
Si eu azi cu treburi toata ziua...as lenevi si eu in pat cu o cana mare de ceai linga mine si cu TV :)):)):))
Am bagat si eu 40 min de sport, ma duc in dus si pot sa lenevesc si eu linistita:P

Multumesc iubita:-*
si tie, felicitari pt sport;;);;)
O sa-mi retin si mie vinete si le prepar cu iaurt...pt sotul fac maioneza:), iar maine la proteine pot sa pap si eu :D:D

mutulica 02 oct 2013 17:07:31

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1302229)


Multumesc iubita:-*
si tie, felicitari pt sport;;);;)
O sa-mi retin si mie vinete si le prepar cu iaurt...pt sotul fac maioneza:), iar maine la proteine pot sa pap si eu :D:D

multumesc, trebuie saptamina asta sa fac cel putin 130 min. de sport:>:)...
M-am apucat sa-mi fac manichiura, mi-am adus aminte de oja metalica cumparat in vara...si trebuie s-o pun pe unghii:D

CCristina D 02 oct 2013 17:27:46

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1302232)
multumesc, trebuie saptamina asta sa fac cel putin 130 min. de sport:>:)...
M-am apucat sa-mi fac manichiura, mi-am adus aminte de oja metalica cumparat in vara...si trebuie s-o pun pe unghii:D

Si eu ma apuc de unghii imediat, momentan ma uit la tv la o emisiune si apoi:D

mutulica 02 oct 2013 17:57:19

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1302233)


Si eu ma apuc de unghii imediat, momentan ma uit la tv la o emisiune si apoi:D

eu gata unghiile...acuma beau un ceai....trebuie sa string niste haine de afara da e asa de friggggx-(x-(x-(x-(...sigur la noapte ingheata, acuma avem doar 5 grade:-o:-s

CCristina D 02 oct 2013 18:31:57

Re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de mutulica (Post 1302242)
eu gata unghiile...acuma beau un ceai....trebuie sa string niste haine de afara da e asa de friggggx-(x-(x-(x-(...sigur la noapte ingheata, acuma avem doar 5 grade:-o:-s

Eu inca nu m-am apucat, am facut doar salata de vinete...le-am si gustat putin de tot:D, acuma dau fuga la dus si apoi fac si manichiura;),....nici nu stiuc e culoare sa le mai fac, oricum dupa o zi de munca, sare de pe unghii si iarasi o iau de la capat,x-(:)), dar nu am incotro, altfel se rup groaznicx-(x-(x-(
Ceaiul l-am pregatit, trebuie doar savurat:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:30:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO