forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-chriselle-vorba-mr-j-8595.html)

Chriselle 24 mar 2012 13:48:11

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 993801)
Si la mine Japonia e in capul listei, dar anul asta bugetul e cam slabut :(
Hahaha exact asa fac si eu cand astept ceva, il zapacesc pe sotul cu "asa-i ca?" sau "ce facem daca nu" Are dreptate, ocupa-ti timpul cu altceva pana atunci :)

:D E bine sa stiu ca nu sunt singura care face asa #:-s:)) Cateodata ma port ca un copil :P
Da... pentru Japonia nici noi nu avem buget, sigur :D anul asta cel putin eu nu vad cum. Da na... cine stie? Poate castigam la loto asa ca nu zi nu :D Bine, eu una ar trebui sa joc la loto ca sa am sanse sa castig :))
Tu ce mai faci? Ai reusit sa reintri in ritmul normal?
Cum merge cu mobilatul? Bine, de fapt saraca de tine nu cred ca ai avut timp de cand ai venit sa te ocupi de asa ceva. Oricum, e bine ca sunteti la locul vostru - asta conteaza foarte mult. O sa poti sa iti iei pisicuta :x Pe mine numai gandul ca la casa noastra o sa putem sa avem cutz ma face foarte nerabdatoare :)) Ti-am zis eu ca sunt un copil uneori :))

Chriselle 24 mar 2012 13:56:49

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Astazi a fost zi de cantar la mine. Wow, fetele! Nu-mi vine sa cred - iara nu stiu ce s-a intamplat (pentru ca nu am schimbat mai nimic) si de data asta am scapat de 900 de grame.[*fericit*]
Ma duc sa imi schimb tickerul :D

deadcountess 24 mar 2012 15:07:49

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 993868)
:D E bine sa stiu ca nu sunt singura care face asa #:-s:)) Cateodata ma port ca un copil :P
Da... pentru Japonia nici noi nu avem buget, sigur :D anul asta cel putin eu nu vad cum. Da na... cine stie? Poate castigam la loto asa ca nu zi nu :D Bine, eu una ar trebui sa joc la loto ca sa am sanse sa castig :))
Tu ce mai faci? Ai reusit sa reintri in ritmul normal?
Cum merge cu mobilatul? Bine, de fapt saraca de tine nu cred ca ai avut timp de cand ai venit sa te ocupi de asa ceva. Oricum, e bine ca sunteti la locul vostru - asta conteaza foarte mult. O sa poti sa iti iei pisicuta :x Pe mine numai gandul ca la casa noastra o sa putem sa avem cutz ma face foarte nerabdatoare :)) Ti-am zis eu ca sunt un copil uneori :))

Am intrat in normal de-a dreptul in forta ca am inceput direct cu garda lunga (de vineri pana luni dimineata)
Cu mobila suntem inca la stadiul de holbat pe ikea si facut planuri, ca primim cheia abia in 2 si mi-e frica sa comand de pe acum ca sa nu vina prea repede si sa stau cu ele la usa. Deocamdata ne "certam" pe subiectul electronice, sotul vrea masina de spalat aragaz si frigider prea scumpe :)) de parca el o sa stea la aragaz sau o sa spele haine :))
Cu pisica inca nu ne-am hotarat, trebuie sa vedem intai daca gasim pe cineva sa aiba de grija de ea cand plecam in vacante.

Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 993870)
Astazi a fost zi de cantar la mine. Wow, fetele! Nu-mi vine sa cred - iara nu stiu ce s-a intamplat (pentru ca nu am schimbat mai nimic) si de data asta am scapat de 900 de grame.[*fericit*]
Ma duc sa imi schimb tickerul :D

Felicitari :)
Eu inca n-am avut zi de cantar de cand am venit din vacanta dar mi-e groaza. Am impresia ca am pus ceva pe mine, cu macarea italienilor. Am exagerat in ultimul hal, n-a fost zi fara paste, pizza sau alte fainoase.:"> hainele inca intra pe mine dar stau sa puste.:">

marinella 24 mar 2012 15:43:15

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 993870)
Astazi a fost zi de cantar la mine. Wow, fetele! Nu-mi vine sa cred - iara nu stiu ce s-a intamplat (pentru ca nu am schimbat mai nimic) si de data asta am scapat de 900 de grame.[*fericit*]
Ma duc sa imi schimb tickerul :D

oo, super... aproape un kg! bafta in continuare!

bst 24 mar 2012 15:56:56

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 993870)
Astazi a fost zi de cantar la mine. Wow, fetele! Nu-mi vine sa cred - iara nu stiu ce s-a intamplat (pentru ca nu am schimbat mai nimic) si de data asta am scapat de 900 de grame.[*fericit*]
Ma duc sa imi schimb tickerul :D

Felicitari![*76*][*42*]

Chriselle 24 mar 2012 21:38:07

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 993883)
Am intrat in normal de-a dreptul in forta ca am inceput direct cu garda lunga (de vineri pana luni dimineata)
Cu mobila suntem inca la stadiul de holbat pe ikea si facut planuri, ca primim cheia abia in 2 si mi-e frica sa comand de pe acum ca sa nu vina prea repede si sa stau cu ele la usa. Deocamdata ne "certam" pe subiectul electronice, sotul vrea masina de spalat aragaz si frigider prea scumpe :)) de parca el o sa stea la aragaz sau o sa spele haine :))
Cu pisica inca nu ne-am hotarat, trebuie sa vedem intai daca gasim pe cineva sa aiba de grija de ea cand plecam in vacante.



Felicitari :)
Eu inca n-am avut zi de cantar de cand am venit din vacanta dar mi-e groaza. Am impresia ca am pus ceva pe mine, cu macarea italienilor. Am exagerat in ultimul hal, n-a fost zi fara paste, pizza sau alte fainoase.:"> hainele inca intra pe mine dar stau sa puste.:">

Ohhh! Garda lunga! Suna super pentru mine :)) Cum rezisti? Oricum, banuiesc ca te mai poti si culca putin. Cam cum e sa fii de garda? Cu ce te confrunti si ce faci de obicei? (Ma roade curiozitatea).
De slabit/ingrasat nu trebuie sa-ti faci problema ca tu oricum ai pre putin de recuperat. Deci nu-i bai. Mai ales dupa garda asta lunga o sa revii la vechile kilograme ;)

Chriselle 24 mar 2012 21:40:13

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de marinella (Post 993898)
oo, super... aproape un kg! bafta in continuare!

Multumesc Marinella si felicitari si tie :D
Citat:

Anterior postat de bst (Post 993904)
Felicitari![*76*][*42*]

Merci, merci. Tu ce mai faci? Te-ai mai cantarit sa vezi efectele sportului? La cat sport ai facut in ultimul timp sigur ai si tu surprize frumoase ;;)

happygirldiana 24 mar 2012 21:41:15

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 993870)
Astazi a fost zi de cantar la mine. Wow, fetele! Nu-mi vine sa cred - iara nu stiu ce s-a intamplat (pentru ca nu am schimbat mai nimic) si de data asta am scapat de 900 de grame.[*fericit*]
Ma duc sa imi schimb tickerul :D

Cand eu spun ca tu slabesti intr-o veselie:-j Bravo, fatuco!Felicitari!In curand o sa dispari de slaba ce o sa fii:))

Chriselle 24 mar 2012 21:52:03

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 994091)


Cand eu spun ca tu slabesti intr-o veselie:-j Bravo, fatuco!Felicitari!In curand o sa dispari de slaba ce o sa fii:))

:)) Si eu ma mir ca inca mai slabesc. Ce sa zic? Ma consider norocoasa. De-as tine-o tot asa :x (tot asa ma refer 500 grame pe saptamana, dar daca mai vine si un 900 nu ma supar :P). Si cand ma gandesc ca inainte ma chinuiam cu diete tampite si nu aveam rezultate din astea... Niciodata nu am slabit atatea kilograme in continu. Inainte slabeam ceva kilograme, luam "pauza" de dieta, iara slabeam... Dar se pare ca o dieta echilibrata este solutia pentru mine :D
Tu ce mai faci? Cum iti mai merge? Am vazut ca si tu esti pusa pe treaba si vrei sa strangi multe semnaturi :D Imi creste inima cand vad oameni care vor sa faca bine pentru cei din jur :-* Tine-o tot asa.

happygirldiana 24 mar 2012 21:57:05

Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Chriselle (Post 994100)
:)) Si eu ma mir ca inca mai slabesc. Ce sa zic? Ma consider norocoasa. De-as tine-o tot asa :x (tot asa ma refer 500 grame pe saptamana, dar daca mai vine si un 900 nu ma supar :P). Si cand ma gandesc ca inainte ma chinuiam cu diete tampite si nu aveam rezultate din astea... Niciodata nu am slabit atatea kilograme in continu. Inainte slabeam ceva kilograme, luam "pauza" de dieta, iara slabeam... Dar se pare ca o dieta echilibrata este solutia pentru mine :D
Tu ce mai faci? Cum iti mai merge? Am vazut ca si tu esti pusa pe treaba si vrei sa strangi multe semnaturi :D Imi creste inima cand vad oameni care vor sa faca bine pentru cei din jur :-* Tine-o tot asa.

Nu,nu esti norocoasa.Esti AMBITIOASA:P Si bravo tie:-* Si eu cred ca "dietele"echilibrate sunt solutia cea mai buna.Si pun " " pentru ca eu ncii nu privesc asta ca pe o dieta.E doar un stil de viata sanatos care ma face sa ma simt sanatoasa, plina de viata si in forma:D Asa ca da-i inainte cu alimentatia sanatoasa.Daca ai rezultate, e perfect!:)

Ce sa fac...cam dezamagita dupa felul in care primeste lumea petitia....:( DAr e abia inceputul, ma gandesc ca o sa reusesc sa strang cat mai multe.M-am implicat foarte mult, cel putin emotional deocamdata, practic nu sunt chiar atat de implicata deocamdata pentru ca nua m avut timp sa ies sa stau cat as vrea in oras dupa semnaturi, tocami din cauza serviciului.De pe aici de pe la munca am strans semnaturile si cateva azi din piata. Dar de luni, cand sunt libera, o sa fiu implicata maxim, si emotional si fizic:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:02:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO