forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal pentru concurs si nu numai :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-concurs-nu-numai-12655.html)

michellabfirst 27 apr 2015 16:41:44

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Offf!!! Am o zi tare proasta! Afara e urat, ploua si e frig si asta imi sporeste starea mea nasoala:( Mi e pofta de ceva dulce, o prajitura cu multa ciocolata...
Am mancat un mar dar tot nu trece.As manca niste ciocolata neagra sa fiu conforma dar am mancat si ieri si mi am promis ca nu mai mananc decat o data la 3 zile.
Cred ca ma pun sa cos la goblen poate asa mai uit:-s

butterfly30 27 apr 2015 17:04:06

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1380152)
Offf!!! Am o zi tare proasta! Afara e urat, ploua si e frig si asta imi sporeste starea mea nasoala:( Mi e pofta de ceva dulce, o prajitura cu multa ciocolata...
Am mancat un mar dar tot nu trece.As manca niste ciocolata neagra sa fiu conforma dar am mancat si ieri si mi am promis ca nu mai mananc decat o data la 3 zile.
Cred ca ma pun sa cos la goblen poate asa mai uit:-s

ciocolata neagra poti manca zilnic 40g, chiar 50 dc e cu 85%cacao sau mai mult (gasesti si cu 99%cacao.) de ce te chinui? e plina de antioxidanti, de grasimi sanatoase, nu mi se pare f calorica, ce ai cu ea? :-/

Michelina 27 apr 2015 17:16:07

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1380152)
Offf!!! Am o zi tare proasta! Afara e urat, ploua si e frig si asta imi sporeste starea mea nasoala:( Mi e pofta de ceva dulce, o prajitura cu multa ciocolata...
Am mancat un mar dar tot nu trece.As manca niste ciocolata neagra sa fiu conforma dar am mancat si ieri si mi am promis ca nu mai mananc decat o data la 3 zile.
Cred ca ma pun sa cos la goblen poate asa mai uit:-s

Iesi la jogging sau fa ceva epuizant. Transpiratia iti taie pofta de dulce :)):))

michellabfirst 27 apr 2015 20:20:14

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Multumesc fetelor>:D<>:D<
Marchez pe ziua de azi un meniu de -2. Lapte cu biscuiti.Nu de pofta, nu de foame, de plictiseala.x-(x-(

Michelina 27 apr 2015 20:25:18

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1380176)
Multumesc fetelor>:D<>:D<
Marchez pe ziua de azi un meniu de -2. Lapte cu biscuiti.Nu de pofta, nu de foame, de plictiseala.x-(x-(

Se mai intampla - nu e sfarsitul lumii. >:D<>:D<

michellabfirst 27 apr 2015 20:34:35

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1380177)


Se mai intampla - nu e sfarsitul lumii. >:D<>:D<

Stiu dar mi e ciuda pe mine ca atunci cand ies la resto rezist fara nici o problema si mananc acasa prostii.Macar de ar fi fost ceva facut in casa.Dar asta e, sper sa fie singura abatere pe ziua asta.
Multumesc din suflet de incurajari>:D<>:D<

Michelina 27 apr 2015 20:49:28

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1380180)
Stiu dar mi e ciuda pe mine ca atunci cand ies la resto rezist fara nici o problema si mananc acasa prostii.Macar de ar fi fost ceva facut in casa.Dar asta e, sper sa fie singura abatere pe ziua asta.
Multumesc din suflet de incurajari>:D<>:D<

Si eu tocmai am cedat in fata unui mar pe care nu aveam de gand sa-l mananc. :)):))

PS. Acum ceva vreme - in postul Craciunului rezistam la tot felul de prajituri facute in casa de mine - dietetice de altfel si cedam vinovat in fata unei bucati de rahat cu nuca din comert - care de altfel e absolut o porcarie - dar era irezistibil.

michellabfirst 27 apr 2015 20:57:42

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1380185)


Si eu tocmai am cedat in fata unui mar pe care nu aveam de gand sa-l mananc. :)):))

PS. Acum ceva vreme - in postul Craciunului rezistam la tot felul de prajituri facute in casa de mine - dietetice de altfel si cedam vinovat in fata unei bucati de rahat cu nuca din comert - care de altfel e absolut o porcarie - dar era irezistibil.

Macar marul tau e sanatos si nu ingrasa:D
Problema mea e ca atunci cand nu ma simt bine, cand am o problema sau sunt cu moralul la pamant, ma refugiez in dulciuri.Astazi as fi plecat la sala de sport numai sa scap de ispita dar am fetita in vacanta si nu aveam cu cine sa o las.
Una peste alta, ma vaicaresc degeaba, am facut o si gata.
Dar face bine sa stiu ca nu sunt singura care cade in ispite de astea proaste:D:D

Michelina 27 apr 2015 21:21:55

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1380192)
Macar marul tau e sanatos si nu ingrasa:D
Problema mea e ca atunci cand nu ma simt bine, cand am o problema sau sunt cu moralul la pamant, ma refugiez in dulciuri.Astazi as fi plecat la sala de sport numai sa scap de ispita dar am fetita in vacanta si nu aveam cu cine sa o las.
Una peste alta, ma vaicaresc degeaba, am facut o si gata.
Dar face bine sa stiu ca nu sunt singura care cade in ispite de astea proaste:D:D

Suntem un site intreg care facem asta si.... multe altele care nu intra aici. :)):)) Noi sa fim sanatoase.
Ne este si inoculata ideea ca atunci cand avem o problema trece daca primim ceva dulce - de mici copii ni se ofera o bomboana ca sa nu mai plangem. In filme - orice necaz se ingroapa intr-un pahar de vin ( sau tarie). Acum ceva vreme si cu o tigara - intre timp tigara a fost eliminata.
Asa ca e greu sa modificam aceste conditionari. Eu mor de ciuda ca si copiii mei sunt la fel si nu m-am desteptat mai repede sa ii invat diferit.

michellabfirst 27 apr 2015 21:30:32

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1380208)


Suntem un site intreg care facem asta si.... multe altele care nu intra aici. :)):)) Noi sa fim sanatoase.
Ne este si inoculata ideea ca atunci cand avem o problema trece daca primim ceva dulce - de mici copii ni se ofera o bomboana ca sa nu mai plangem. In filme - orice necaz se ingroapa intr-un pahar de vin ( sau tarie). Acum ceva vreme si cu o tigara - intre timp tigara a fost eliminata.
Asa ca e greu sa modificam aceste conditionari. Eu mor de ciuda ca si copiii mei sunt la fel si nu m-am desteptat mai repede sa ii invat diferit.

In privinta copiilor... am invatat sa fiu putin mai restrictiva.Dar tot pe principiul asta merg, "ai terminat tot de manacat, ai ceva dulce".Macar ma tin tare si nu i dau in alte momente ale zilei.Singura exceptie e fruct, daca imi cere ii dau oricand


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:09:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO