forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Costina89 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-costina89-9072.html)

costina89 26 apr 2013 11:56:31

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1254687)
Hei ce mai faci? Cum iti mai merge? Ce fac copii?
Ai avut musafiri?
Eu am terminat curatenia:P aproape, si acum incerc sa introduc sportul, si dieta. Saptamana trecuta am dat iama in toata si se vede:(


buna Laura.....imi merge prost:(,am mancat prosteste in ultimele 2 saptamani,m-am ingrasat ,am slabit,iar m-am ingrasat.....nu cobor mai jos de 70.5:(.
Am avut musafiri intradevar :)):))....ai vazut ca nu am mai scris nimic si te-ai gandit ca am musafirii?:)),a fost o prietena pe la mine si am facut gogosi,un tort amandina...niste deliciiiiiii:D,de aici si kg mele in plus:(.....de azi incerc sa ma mobilizz;).
Copii sunt bine,Simon e agitat rau ca ii iese dintisorul nr 5 si in max o sapt apare nr 6:(,plange de mi se rupe sufletul.Fetele sunt bine,ies afara tta ziua si se joaca in nisip.
Eu am gradinarit de m-a apucat o durere de mijloc:((,mai mi-a adus Florina89 niste seminte si m-am apucat sa le pun,daca nu imi iese ce am pus nu mai pun nimic niciodatax-(.
M a bucur ca ai terminat curatenia,eu mai am si acum,imi e greu cu copii pe langa mine sa fac,in mare asa e facut dar nu prea sunt eu multumita,cred ca luni si marti mai intru odata prin colturi;).Daca tu reusesti acum inainte de Paste sa te apuci si sa si ti,esti tare rau,pe mine ma sperie gandul cae posibil sa ma ingras in alea trei zile cat alti in 3 luni:(
Alisa ce mai face?dintisori ceva?

Laura 26 apr 2013 20:20:21

Re: Jurnal Costina89
 
Alisa nu are dintisori deloc:D.......M-am gandit eu ca ai musafiri;). Cred ca e greu sa faci ceva cu copii pe langa tine, mie mi-e greu cu una, tit cu 3 nu mai zic:-o
si eu am facut tort saptamana trecuta:">..........acum m=am apucat de sport, si seara nu mai mananc, si am redus painea;;). Sper ca pana la Paste sa dau ceva jos, si de sarbatori o sa imi fac ceva prajitura diettetica, si mancare o sa incerc la fel. Saracutul Simon>:D<Folosesti ceva pt gingii?
Si eu am semanat flori:D...voi vedea eu ce-o iesi:)

costina89 27 apr 2013 09:15:19

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de Laura (Post 1255374)
Alisa nu are dintisori deloc:D.......M-am gandit eu ca ai musafiri;). Cred ca e greu sa faci ceva cu copii pe langa tine, mie mi-e greu cu una, tit cu 3 nu mai zic:-o
si eu am facut tort saptamana trecuta:">..........acum m=am apucat de sport, si seara nu mai mananc, si am redus painea;;). Sper ca pana la Paste sa dau ceva jos, si de sarbatori o sa imi fac ceva prajitura diettetica, si mancare o sa incerc la fel. Saracutul Simon>:D<Folosesti ceva pt gingii?
Si eu am semanat flori:D...voi vedea eu ce-o iesi:)


o da intradevar e greu rau,nu recomand daca nu ai ajutor:D.abia astept sa se duca Justina la scoala:))pe Anisia inca nu am dat-o la gradi,ma duc in toamna cu darul si o inscriu atunci:D,ea mititica spune""nana se duce la scoala si eu merg la gadinita":)),clar trebuie sa o inscriu ca nu am pace cu ea in casa daca sorasa merge si ea nu.

Bravo e un inceput,eu de sport nici acum nu m-am apucat:D,lenea e mare,plus ca ma impiedic de Anisia:)).Eu maine mai fac un tot amandina cu visine:D,un deliciu,nu mananc decat o felie,promit,sau un diplomat cu visine,inca nu m-am hotarat.

Eu am pus la floriiii:)):)):)) daca ies toate.....cred ca mananc salata de flori:)).

Anne10 05 mai 2013 06:34:09

Re: Jurnal Costina89
 
"HRISTOS A INVIAT!" Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

[*126*]

costina89 05 mai 2013 12:13:07

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de Anne10 (Post 1257216)
"HRISTOS A INVIAT!" Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

[*126*]


Adevarat a inviat !!!!>:D<.

costina89 06 mai 2013 11:21:07

Re: Jurnal Costina89
 
azi dimineata mi-am luat inima in dinti si m-am cantarit dupa ce ieri am mancat am vomitat si iar am mancat si tot asa.....aveam 70.2:)...scad asa de incet:(...de azi ma apuc iar serios de treaba;),o sa fac si sport,meniul l-am stabilit deja,sper sa nu ma abat deloc toata saptamana,pana pe 18 mai trebuie sa dau jos vreo 2-3 kg ca sa incap intr-un costum,altfel ma duc la botez in blugi:( si aia crapa pe mine:((...offfff a venit vara si m-a prins cu sunci:((,toate tricourile imi vin mulate pe burta,pantaloni crapa iar rochitele nu ma incap la sani:((....asa imi vine sa imi au campiii.

costina89 06 mai 2013 20:21:48

Re: Jurnal Costina89
 
in mare parte a fost ok azi,am mancat pe saturat,mi-am facut meniul,dar pe seara am dat iama in pasca:(,mai aveam o bucata pe masa si jumatate de felie de cozonac,le-am ras pe amandoua,desi imi venea sa vomit nu mai m-am dus la baie,am stat si am indurat durerea de stomac.Maine o sa mananc mai putin,azi am ingerat cam 1400cal rotund fara escapada de dupa masa de seara:(,in total zic eu,vreo 2000cal.......multtttttttt,mult rau.

Anne10 25 mai 2013 16:52:13

Re: Jurnal Costina89
 
Buna Costina! Am trecut sa iti aduc cateva flori [*54*], si sa iti urez succes in continuare in tot ce ti-ai propus. Sa iti traiasca copilasi (cele 2 fetite si baietelul)! Care am vazut ca iti ocupa mult timp, te cred, eu am doar o fetita de 2 ani si 5 luni si ma epuizeaza #:-s. Sa ai o zi frumoasa si linistita!

marinuta 25 mai 2013 16:54:37

Re: Jurnal Costina89
 
ANNE ..Costina e o mama Eroina...iam mai ziso...are 3 copilasi ea tinerica...putine care ar face 3 copii la o asa virsta tinerica...fetita mea are 4 ani si ma gindesc la al 2 lea...peste 5 ani...:P...am stat acasa 4 ani credeam ca imi ies din minti si din toamna la servici...:>:>

Anne10 25 mai 2013 17:04:43

Re: Jurnal Costina89
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1263456)
ANNE ..Costina e o mama Eroina...iam mai ziso...are 3 copilasi ea tinerica...putine care ar face 3 copii la o asa virsta tinerica...fetita mea are 4 ani si ma gindesc la al 2 lea...peste 5 ani...:P...am stat acasa 4 ani credeam ca imi ies din minti si din toamna la servici...:>:>

Ai dreptate "Marinuta", Costina e o mama Eroina. Am vazut ca i-ai mai zis si in alte mesaje ca o apreciezi (mi-a placut jurnalul ei si l-am citit pe tot). Are tot respectul meu. Si tu ai o fetita superba, sa-ti traiasca!


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:20:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO