forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dessire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dessire-3490.html)

sonya 15 apr 2010 20:34:06

Re: Jurnal dessire
 
da da , am sesiune si vin pe 23 mai si stau cam o luna zic eu deci pe data aia trebuie sa fiu acasa, daca intervine ceva eventual putem muta o zi doua ( sper ) chiar imi place ideea si vreau vreau ;;)

mika_me 15 apr 2010 20:43:05

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152691)
da da , am sesiune si vin pe 23 mai si stau cam o luna zic eu deci pe data aia trebuie sa fiu acasa, daca intervine ceva eventual putem muta o zi doua ( sper ) chiar imi place ideea si vreau vreau ;;)


oky:D...eu ma cam retrag fetelor...ca de 2-3 zile tot zic ca ma uit la un film si nu mai apuc...

ianna 15 apr 2010 21:12:09

Re: Jurnal dessire
 
Ai sa reusesti ! totul e sa vrei ! Uite mie mi-a luat un an...mult... dar am avut si perioade de "gata cu dietele"...si perioade de stagnare... si perioade de rasfatz...insa important e sa nu uiti ce ti-ai promis la inceput de an si unde vrei sa ajungi;) Perfecte nu suntem...sau cel putin eu nu-s:))dar merg pe premiza ca nu conteaza de cate ori cazi ..ci conteaza de cate ori te ridici si cum te ridici;)

Succes in tot ce ti-ai propus:-*

mika_me 16 apr 2010 08:03:19

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 152737)
Ai sa reusesti ! totul e sa vrei ! Uite mie mi-a luat un an...mult... dar am avut si perioade de "gata cu dietele"...si perioade de stagnare... si perioade de rasfatz...insa important e sa nu uiti ce ti-ai promis la inceput de an si unde vrei sa ajungi;) Perfecte nu suntem...sau cel putin eu nu-s:))dar merg pe premiza ca nu conteaza de cate ori cazi ..ci conteaza de cate ori te ridici si cum te ridici;)

Succes in tot ce ti-ai propus:-*

mare adevar ai spus tu acolo ianna!...

Buna dimineata desiree...iti doresc o zi cat mai frumoasa si fara tentatii!...;;)

dessire 17 apr 2010 06:31:11

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de sonya (Post 152686)
Trebuie sa o contactam si pe madalina :)) si care mai este, apel catre toata lumea !! In cel mai rau caz ramanem doar noi doua mik :)))

Si eu as vrea sa ma alatur, dar cum nu stiu inca ce voi face si pe unde voi fi la data intalnirii nu promit nimic.

dessire 17 apr 2010 06:41:23

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 152737)
Ai sa reusesti ! totul e sa vrei ! Uite mie mi-a luat un an...mult... dar am avut si perioade de "gata cu dietele"...si perioade de stagnare... si perioade de rasfatz...insa important e sa nu uiti ce ti-ai promis la inceput de an si unde vrei sa ajungi;) Perfecte nu suntem...sau cel putin eu nu-s:))dar merg pe premiza ca nu conteaza de cate ori cazi ..ci conteaza de cate ori te ridici si cum te ridici;)

Succes in tot ce ti-ai propus:-*

Multumesc ianna!!:-*
Si mie o sa imi ia ceva vreme. Cu siguranta o sa am si perioade de rasfat, stiu ca drumul o sa fie lung si anevoios, o sa am si perioade de stagnare, sung sigura, momentan se duc kg dar acceeasi dieta nu o sa aiba aceleasi rezultate de fiecare data.
Momentan mi se pare ca trebuie sa mananc toata ziua, de multe ori nu reusesc 3 mese si 2 gustari, stiu ca aici am gresit si in trecut..uite cum arata inainte de dieta o zi din viata mea:
*trezit dimineata (de obicei pe la 10) - o cafea sau 2 savurate pe indelete, nimic de mancare
*mers la servici sau in oras- mancat pizza, fast food, dulciuri, tot felul de junk food cam pe la ora 14
* ajuns sera acasa cu o foame de lup - cina foarte copioasa sa recuperez ce n-am mancat toata ziua, apoi rontait pop corn, seminte, dulciuri in fata tv
Ziceti si voi, cum sa nu ma ingras?:((

dessire 17 apr 2010 07:29:51

Re: Jurnal dessire
 
Toata viata mea am fost mai plinuta...pana si la 64 de kg tot plinuta ma vedeam..toata viata mi-am spus ca trebuie sa incep sa slabesc...doar mi-am spus
...in ultimii 2 ani s-au adunat cele mai multe kg, acum in urma cu 2 ani m-am mutat cu prietenul meu, tot atunci am inceput sa iau in mod constant anticonceptionale (recomandate de un medic) din cauza ca aveam niste dureri menstruale cumplite...dar acelasi medic m-a avertizat ca o sa ma ingras de la ele, asa ca sa am grija ce mananc...
asta imi amintesc acum stand si privind in urma, dupa ce am vazut cat de bine ma simt luandu-le am uitat de sfatul sau..nu spun ca doar asta a fost cauza..dar cu siguranta a avut impact asupra greutatii actuale...acum nu le mai iau, e prima luna fara ele, deja imi intarzie menstruatia...da, atunci cand nu le luam ciclul menstrual dura vrea 35 de zile la mine...

dessire 17 apr 2010 07:37:09

Re: Jurnal dessire
 
Momentan dieta da rezultate, cel putin prima faza...marti va fi a 14 zi, asta inseamna ca de miercuri trebuie sa incep faza 2, sper sa mearga si cu faza 2, macar o vreme...
Eu am ales sa tin SB pentru ca nu iti spune ce sa mananci zi de zi, ramane la alegerea ta sa combini alimentele permise, tin sa precizez ca URASC dietele care iti spun ce sa mananci in fiecare zi si la fiecare masa, nu as putea vreodata sa tin o asa dieta!

mika_me 17 apr 2010 08:05:50

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154559)
Si eu as vrea sa ma alatur, dar cum nu stiu inca ce voi face si pe unde voi fi la data intalnirii nu promit nimic.

Buna dimineata Desiree...nu-i nicio problema..noi am lansat ideea oricum ramane sa mai vorbim:)...nici eu nu am de unde sa stiu pe unde voi fi:)

Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154562)
Multumesc ianna!!:-*
Si mie o sa imi ia ceva vreme. Cu siguranta o sa am si perioade de rasfat, stiu ca drumul o sa fie lung si anevoios, o sa am si perioade de stagnare, sung sigura, momentan se duc kg dar acceeasi dieta nu o sa aiba aceleasi rezultate de fiecare data.
Momentan mi se pare ca trebuie sa mananc toata ziua, de multe ori nu reusesc 3 mese si 2 gustari, stiu ca aici am gresit si in trecut..uite cum arata inainte de dieta o zi din viata mea:
*trezit dimineata (de obicei pe la 10) - o cafea sau 2 savurate pe indelete, nimic de mancare
*mers la servici sau in oras- mancat pizza, fast food, dulciuri, tot felul de junk food cam pe la ora 14
* ajuns sera acasa cu o foame de lup - cina foarte copioasa sa recuperez ce n-am mancat toata ziua, apoi rontait pop corn, seminte, dulciuri in fata tv
Ziceti si voi, cum sa nu ma ingras?:((

micul dejun e cea mai importanta masa a zilei...si tu tocmai peste ea sareai...da, intr-adevar..nu aveai obicieiuri prea sanatoase..si e pacat..parca nu-ti dai seama cand pui kg peste kg...parca numai la un moment dat imbraci ceva ce n-ai imbracat de mult timp si iti dai seama ca pocneste pe tine..cel putin asa am patit eu...si eu m-am apucat de astazi de sb....

Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154574)
Toata viata mea am fost mai plinuta...pana si la 64 de kg tot plinuta ma vedeam..toata viata mi-am spus ca trebuie sa incep sa slabesc...doar mi-am spus
...in ultimii 2 ani s-au adunat cele mai multe kg, acum in urma cu 2 ani m-am mutat cu prietenul meu, tot atunci am inceput sa iau in mod constant anticonceptionale (recomandate de un medic) din cauza ca aveam niste dureri menstruale cumplite...dar acelasi medic m-a avertizat ca o sa ma ingras de la ele, asa ca sa am grija ce mananc...
asta imi amintesc acum stand si privind in urma, dupa ce am vazut cat de bine ma simt luandu-le am uitat de sfatul sau..nu spun ca doar asta a fost cauza..dar cu siguranta a avut impact asupra greutatii actuale...acum nu le mai iau, e prima luna fara ele, deja imi intarzie menstruatia...da, atunci cand nu le luam ciclul menstrual dura vrea 35 de zile la mine...

si eu mi-am spus pana acum ca mereu am fost grasuta...dar uitandu-me pe poze din generala, din liceu...imi dau seama ca aratam bine..nu eram silfida si cred ca nu voi fi niciodata pentru ca nu am constitutia de asa natura...nu ma ajuta nici inaltimea..ironia sortii..de regula cele inalte sunt cele mai nororcoase..daca esti mica..ai toate sansele sa fii bondoaca..daca nu ai grija...
cat despre anticonceptionale...nu pastilele in sine te ingrasa...ci e posibil sa iti dea poate un apetit mai mare de mancare si daca nu esti in stare sa il controlezi...ajungi sa te ingrasi...parerea mea e ca nu ar fi trebuit sa renunti la pastile, ci sa te controlezi foarte bine din punct de vedere alimentar...si eu iau anticonceptionale, tot pentru ca am ceva probleme...si n-as putea renunta la ele..pentru ca la fel ca si tine, din prima luna as avea din nou dereglari

Citat:

Anterior postat de dessire (Post 154579)
Momentan dieta da rezultate, cel putin prima faza...marti va fi a 14 zi, asta inseamna ca de miercuri trebuie sa incep faza 2, sper sa mearga si cu faza 2, macar o vreme...
Eu am ales sa tin SB pentru ca nu iti spune ce sa mananci zi de zi, ramane la alegerea ta sa combini alimentele permise, tin sa precizez ca URASC dietele care iti spun ce sa mananci in fiecare zi si la fiecare masa, nu as putea vreodata sa tin o asa dieta!

sa te cantaresti marti sa stim si noi cat ai slabit in primele 2 saptamani...
daca te simti in stare..poti sa mai tii faza 1 inca o saptamana sau 2...ai sanse sa mai scapi de cateva kg mai repede..sau daca nu..tine si faza 2 2 saptamani si apoi intoarce-te la faza 1..
si nu uita de micasrica...minimum 30 minute pe zi..abia dupa 20 minute incepi sa arzi din depozite...deci e nevoie de ceva efort sustinut:)

dessire 17 apr 2010 08:48:37

Re: Jurnal dessire
 
Am de gand sa trec la faza 2 pentru o vreme, simt ca nu o sa mai rezist mult in faza 1, si decat sa continui faza 1 si sa o dau in bara trec o vreme la faza 2, si eu m-am gandit sa alternez cele 2 faze, cred ca asa e cel mai bine.
Cat despre anticonceptionale chiar era vremea pentru pauza, dupa 2 ani, 3 luni de pauza.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:57:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO