forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dessire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dessire-3490.html)

dessire 12 mai 2010 18:02:03

Re: Jurnal dessire
 
Luni, pe 10 mai cantarul arata 94.1 adica am mai scapat de 900g:D;;)

Slabuta 13 mai 2010 21:36:46

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 185293)
Luni, pe 10 mai cantarul arata 94.1 adica am mai scapat de 900g:D;;)

Felicita, felicita, felicita!!!!

Nanana, am incercat un refren din melodia italiana :D

Bravo Dessire !!!!!!!

Ma bucur tare mult ca se misca cantarul la tine, ca al meu s-a suparat pe mine :((

dessire 11 iun 2010 14:27:23

Re: Jurnal dessire
 
Eu m-am facut o lenesa!!! De vreo luna am mancat dupa pofta inimii capsuni, cirese, cartofi noi la cuptor, inghetata in fiecare zi[*16*] , aaa si bere ca la cat e de cald afara....si ma tot mustrez ca ar trebui sa ma apuc din nou de dieta, dar....pur si simplu nu ma pot abtine!!!

Vestea buna este ca nu m-am ingrasat deloc de cand tot mananc asa, vestea proasta este ca nu am mai slabit deloc:(([*25*] offf offf...degeaba zic de maine iau faza 1 de la capat, nu reusesc sa ma abtin!!!

Totusi am descoperit si ceva bun in toata treaba asta, mi-am dat seama ca pot manca cu moderatie din bunatati si tot odata sa imi mentin greutatea....

LicuriciColorat 11 iun 2010 14:29:56

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 216580)
Eu m-am facut o lenesa!!! De vreo luna am mancat dupa pofta inimii capsuni, cirese, cartofi noi la cuptor, inghetata in fiecare zi[*16*] , aaa si bere ca la cat e de cald afara....si ma tot mustrez ca ar trebui sa ma apuc din nou de dieta, dar....pur si simplu nu ma pot abtine!!!

Vestea buna este ca nu m-am ingrasat deloc de cand tot mananc asa, vestea proasta este ca nu am mai slabit deloc:(([*25*] offf offf...degeaba zic de maine iau faza 1 de la capat, nu reusesc sa ma abtin!!!

Totusi am descoperit si ceva bun in toata treaba asta, mi-am dat seama ca pot manca cu moderatie din bunatati si tot odata sa imi mentin greutatea....

e super ca nu te-ai ingrasat.desi ai papat de toate:x
dar totusi nu iti doresti sa devii o slabuta?
adica dorinta nu e mai mare decat poftele?,inteleg ti-ai facut poftele,ai papat ce ai vrut,dar acum ce te impiedica sa revii la dieta?
>:D<

dessire 11 iun 2010 14:31:58

Re: Jurnal dessire
 
Si unde mai pui ca e mult mai ieftin sa nu tii dieta!!!
Mda, treaba asta cam arde la buzunar, ca daca esti prin oras sau pe la servici nu poti manca 2 covrigi sau niste gogosi....mancarea de dieta e ceva mai scumpa...
Ziceam ca nu m-am mai ingrasat si eram multumita cu treaba asta, dar nu sunt multumita cu faptul ca am 94 de kg :((

dessire 11 iun 2010 14:34:17

Re: Jurnal dessire
 
Da, in continuare imi doresc sa ajung o slabuta, numai ca , data trecuta eram f suparata pe mine cand m-am apucat, ar cam fi cazul sa ma supar din nou mai ales ca la caldura care e afara tare mi-as dori sa pot umbla si eu intr-o rochita mini vaporoasa...dar uite ca nu pot ca se vad sunculitele!!!

dessire 11 iun 2010 14:37:06

Re: Jurnal dessire
 
Acum vin si eu cu coada intre picioare, si ma rog sa gasesc din nou putere sa incep faza 1 sa mai dau cu piciorul la macar vreo 3 kg...

Va dau voie sa ma certati, nu am mai scris prin forum pt ca nu aveam cu ce sa ma mai laud, poate asa reusesc sa o iau de la capat!!

dessire 11 iun 2010 14:41:02

Re: Jurnal dessire
 
Imi tin singurica morala deocamdata ca poate poate pe undeva mai gasesc o farama de vointa sa revin la dieta!

Eu iubesc foarte mult ciresele si capsunile, sunt fructele mele preferate, si cred ca atat timp cat o sa le mai gasesc la piata nu o sa le pot rezista!! :((
Cred ca o sa o iau incetisor si o sa tin faza 2 vreo saptamana, numai bine cat sa pot si imi ''iau la revedere'' de la fructe, si apoi trec la faza 1.

dessire 11 iun 2010 14:45:49

Re: Jurnal dessire
 
Sa nu uit sa va spun, desi am trecut printr-o perioada de rasfat nu am gustat nici macar o prajiturica sau ciocolata, pur si simplu ceva in creierasul meu spunea ca NU !! chiar m-am oprit in fata unei cofetarii am ezitat un moment dupa care am mers mai departe, iar la supermarket sincer trec fara probleme de raionul cu ciocolata!!
Lucru de laudat daca ne gandim ca inainte nu exista zi fara o prajiturica sau o ciocolata, da, o ciocolata intreaga, nu cateva patratele!!!
Ceva bun din asta tot a iesit, nu mai sunt dependenta de dulciuri!!!

LicuriciColorat 11 iun 2010 14:46:29

Re: Jurnal dessire
 
Citat:

Anterior postat de dessire (Post 216600)
Imi tin singurica morala deocamdata ca poate poate pe undeva mai gasesc o farama de vointa sa revin la dieta!

Eu iubesc foarte mult ciresele si capsunile, sunt fructele mele preferate, si cred ca atat timp cat o sa le mai gasesc la piata nu o sa le pot rezista!! :((
Cred ca o sa o iau incetisor si o sa tin faza 2 vreo saptamana, numai bine cat sa pot si imi ''iau la revedere'' de la fructe, si apoi trec la faza 1.


hey eu sunt aici>:D<
neaparat ne dai de stire
daca scrii zilnic aici ce papi,poate nu te abati de la dieta
de ce nu incerci o dieta care sa iti permita fructele tale preferate
vara pt mine ar fii un chin sa nu manc fructe,ca le ador pe toate:X
mai bine tine un regim de vara e mult mai usor:x si mai ieftin;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:15:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO