forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~ (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dianaiulia-ne-distram-slabind-11733.html)

DianaIulia 18 iul 2012 10:48:52

Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

DianaIulia 18 iul 2012 11:43:54

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Ca sa imi fac mai multe prietene hai sa discutam despre ceva concret.;;)Aveti persoane apropiate care va sustin in lupta cu kilogramele?:)

vera37 18 iul 2012 11:49:32

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
buna dianaiulia! bine ai venit! uite ca ti-am descoperit jurnalul :):)
iti doresc multa bafta! da, pe mine ma sustin cei din jur

DianaIulia 18 iul 2012 11:52:15

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Pai pe mine cel mai mult ma sustine o prietena ,cea mai buna defapt:),dar si parinti mai putin ei fiind mai mereu ocupati.Ea desi arata superb e slaba e frumoasa ma bucur ca ma intelege si nu ma judeca cum probabil ar fi tentati sa o faca altii:(

DianaIulia 18 iul 2012 11:58:25

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
1 ataşament(e)
Ataşament 11815Ea este prietana mea cea draga:)

vera37 18 iul 2012 12:01:41

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093927)
Pai pe mine cel mai mult ma sustine o prietena ,cea mai buna defapt:),dar si parinti mai putin ei fiind mai mereu ocupati.Ea desi arata superb e slaba e frumoasa ma bucur ca ma intelege si nu ma judeca cum probabil ar fi tentati sa o faca altii:(

nu are nimeni dreptul sa te judece, iar la greutatea pe care o ai acum si raportat la inaltime, nu mi s-ar parea ca arati grasa :):)
este frumoasa prietena ta, f frumos din partea ei ca te sustine

DianaIulia 18 iul 2012 12:03:07

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Din cauza greutatii poate nu am putut sa fiu eu mereu.In ziua de azi cand arati si bine pe langa ca ai o minte sclipitoare esti mai bagata in seama

Anisieella 18 iul 2012 12:11:20

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093850)
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

Salut, Diana, bine team gasit printre slabute! Si eu imi doresc din tot sufletul sa fac din slabit ceva distractiv si cred ca poate fi, depinde de atitudinea noastra. Ca modalitati de a slabi eu cred ca dansul poate sa -ti fie un aliat, de asemenea mi se pare distractiv sa sar coarda, sa fac miscari cand sunt in apa (gen gimnastica, inot) si mai e ceva, dar stii, si eu sunt cam rusinoasa si nu indraznesc sa-ti spun care e metoda preferata de a arde calorii:">. Mi-ar placea sa fie gatitul una dintre pasiuni si sa fac din gatitul mancaricilor cu putine calorii o distractie, dar ce sa fac, nu ma prea prinde, gatesc din obligatie:-??. Poate la tine e altfel. Oricum, cel mai distractiv slabit e cel in gasca. Cu cat ti-s mai aproape prietenii care vor sa slabeasca cu atat mai distractiv si pentru ca primesti sfaturi, dar mai ales ca poate ai ocazia sa faci plimbari sau sport alaturi de alte persoane care au acelasi scop. Tu ce parere ai? Cum te poti distra slabind?

Anisieella 18 iul 2012 12:14:48

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Ups, mi-a scapat o greseala de ortografieaici: Salut, Diana, bine team gasit printre slabute, voiam sa spun bine te-am gasit!

DianaIulia 18 iul 2012 12:18:40

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093950)
Salut, Diana, bine team gasit printre slabute! Si eu imi doresc din tot sufletul sa fac din slabit ceva distractiv si cred ca poate fi, depinde de atitudinea noastra. Ca modalitati de a slabi eu cred ca dansul poate sa -ti fie un aliat, de asemenea mi se pare distractiv sa sar coarda, sa fac miscari cand sunt in apa (gen gimnastica, inot) si mai e ceva, dar stii, si eu sunt cam rusinoasa si nu indraznesc sa-ti spun care e metoda preferata de a arde calorii:">. Mi-ar placea sa fie gatitul una dintre pasiuni si sa fac din gatitul mancaricilor cu putine calorii o distractie, dar ce sa fac, nu ma prea prinde, gatesc din obligatie:-??. Poate la tine e altfel. Oricum, cel mai distractiv slabit e cel in gasca. Cu cat ti-s mai aproape prietenii care vor sa slabeasca cu atat mai distractiv si pentru ca primesti sfaturi, dar mai ales ca poate ai ocazia sa faci plimbari sau sport alaturi de alte persoane care au acelasi scop. Tu ce parere ai? Cum te poti distra slabind?

La inceput daca ai avut o viata sedentara e greu sa te apuci de spor.Mie de exemplu imi place sa ma plimb cu rolele si la varsta asta:))As incerca gimnastica in apa,am vazut si mi se pare distractiv.Dansul e o buna modalitatea ,dar toate acestea doar daca nu mananci la fel de mult la fel de prost pentru ca nu te poti astepta sa dai jos vreun gram.Sportul meu preferat e spinning-ul.E destul de solicitant dar e distractiv.Fie intre noi mai sunt zile pe saptamana cand nu am energia necesara sa fac asta si pur si simplu ma plimb prea mult.Alta activitate preferata este plimbatul prin mall prin supermarket,cand petrec vreo 2-3 ore:))

Anisieella 18 iul 2012 12:19:15

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093940)
Din cauza greutatii poate nu am putut sa fiu eu mereu.In ziua de azi cand arati si bine pe langa ca ai o minte sclipitoare esti mai bagata in seama

Ai dreptate pune-ti acest gand pe lista cu motivatii.

DianaIulia 18 iul 2012 12:19:59

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093953)
Ups, mi-a scapat o greseala de ortografieaici: Salut, Diana, bine team gasit printre slabute, voiam sa spun bine te-am gasit!

Si eu mai gresesc din pacate ,desi nu-mi place sper sa treci cu vederea uneori:(

DianaIulia 18 iul 2012 12:23:37

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Intotdeauna ai avut in jur de 50 si ceva de kilograme?Eu din pacate am ajuns la mai multe kilograme si a fost groaznic,mai ales in perioada liceului.Singura parte buna pe care a avut-o cred ca este ca ma tinut departe de tentatii de baieti.Chiar daca am avut o educatie foarte buna,fiecare adolescent sau adolescenta e tentata sa isi faca prieteni nepotriviti daca nu e atent/a.Eu nu am avut aceasta tentatie nu ma puteam apropia de unele persoane (foarte multe) din cauza imperfectiunilor mele:(

Anisieella 18 iul 2012 12:24:46

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Daca parintii te sustin, nici mancatul sanatos nu o sa fie o problema (asta daca stai cu parintii, daca nu gateste tu sanatos). Ai grija cu cantitatea, pune-ti mai putin in farfurie si ridica-te de la masa fara sa fi plina. Cica e bine sa mesteci foarte bine mancarea , adica s-o mesteci mult inainte sa o inghiti ca te saturi mai repede.

Anisieella 18 iul 2012 12:27:54

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
La inaltimea mea 57 Kg e mult; dar merg in jos(cu kilele), asta conteaza.

DianaIulia 18 iul 2012 12:29:24

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Chiar stiam de sfatul acesta.Dar din greseala nu am scris ca am trecut la o dieta vegetariana de ceva timp si e destul de usor.Mama ma intelege si incearca sa gateasca mai sanatos.Acum cand ma plimb prin magazine si pun mana pe orice produs citesc eticheat gramajul etc.Si in plus incerc sa mananc cat mai "bio" pentru ca primim multe produse de la bunicii mei de la tara

Anisieella 18 iul 2012 12:33:57

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093963)
Intotdeauna ai avut in jur de 50 si ceva de kilograme?Eu din pacate am ajuns la mai multe kilograme si a fost groaznic,mai ales in perioada liceului.Singura parte buna pe care a avut-o cred ca este ca ma tinut departe de tentatii de baieti.Chiar daca am avut o educatie foarte buna,fiecare adolescent sau adolescenta e tentata sa isi faca prieteni nepotriviti daca nu e atent/a.Eu nu am avut aceasta tentatie nu ma puteam apropia de unele persoane (foarte multe) din cauza imperfectiunilor mele:(

Daca te-ai simtit frustrata ca nu misuna baietii in jurul tau nu e chiar parte buna ca iti poate afecta stima de sine care e oricum scazuta daca zici ca esti timida, dar ca esti un pic grasuta, nu te-a tinut departe de baieti , ci vointa ta. Iar imperfectiuni au toti oamenii, chiar si cei care arata foarte, foarte bine...ca si sufletul are imperfectiunile lui...

DianaIulia 18 iul 2012 12:34:50

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093967)
La inaltimea mea 57 Kg e mult; dar merg in jos(cu kilele), asta conteaza.

E foarte bine ca faci asta.Eu la un moemnt dat mai ales vara nu ieseam din casa pentru ca nu-mi placea ca lumea se mai uita ciudatel la mine din cauza greutatii,dar in principiu nu ma simteam bine in pielea mea si nu vroiam sa fiu vazuta.Kilogramele in plus se vedeau si la fata care era putin mai mare si asa nu-mi faceam nicio schimbare de look pentru ca toate imi stateau rau.Nu ma uitam in oglinda si din pacate uneori intram in depresii si mancam mai mult=((:((

Anisieella 18 iul 2012 12:36:13

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Nu te stresa daca vezi prea putin rezultatele, mergi incet cu slabitul, incet, dar sigur, si o sa ajungi acolo unde vrei!

DianaIulia 18 iul 2012 12:38:00

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093973)
Daca te-ai simtit frustrata ca nu misuna baietii in jurul tau nu e chiar parte buna ca iti poate afecta stima de sine care e oricum scazuta daca zici ca esti timida, dar ca esti un pic grasuta, nu te-a tinut departe de baieti , ci vointa ta. Iar imperfectiuni au toti oamenii, chiar si cei care arata foarte, foarte bine...ca si sufletul are imperfectiunile lui...

Da fusesem respinsa de multi baieti si nu e vorba numai de ei ci de unele persoane care pareau perfecte se comportau bine aveau caractere foarte dragute la exterior dar care atunci cand vroiai sa te apropii de ele aveai ca un zid in fata.Nu comunicam cu nimeni aproape stateam la calculator foarte mult.Plangeam noptile pentru ca eu nu eram nici macar normala dar pai frumoasa:(

DianaIulia 18 iul 2012 12:40:36

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093975)
Nu te stresa daca vezi prea putin rezultatele, mergi incet cu slabitul, incet, dar sigur, si o sa ajungi acolo unde vrei!

Da am slabit putin dar eu arat bine undeva la 53 de kg as fi perfecta atunci(scuze ca mai lipseste modestia din mine uneori) si am observat cateva schimbari la burta la fata ,foarte putin la picioare la ele am cel mai mult de lucrat.Dar o duc tot inainte mai ales ca inainte ma infometam si dieta mea era de maxim 2 zile:))Acum rad de toate astea pentru ca sunt in trecut

Anisieella 18 iul 2012 12:41:33

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
La inaltimea ta nu ai multe kg, asa ca nici sa nu-ti treaca prin minte ca oamenilor le sari in ochi din cauza greutatii. Nu esti centrul universului ca sa se fixeze toti oamenii asupra ta, crezi asta pt ca esti timida, e parte din complexul de timiditate. Nu cred ca am voie sa fac publicitate la carti pe site, dar am citit un ghid al timidului care m-a ajutat mult sa imi depasesc acest complex.

DianaIulia 18 iul 2012 12:44:06

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Printre oameni pe care ii cunosc am un altfell de caracter.Si nu ar fi fost o problema pentru mine sa discut si cu alti oameni ,chiar si cu greutatea mea de atunci,daca ei nu ar fi pus aceste bariere.Acum deja ma simt mai bine cand am vazut ca se poate si ca o sa ajung la 60 in curand:)

Anisieella 18 iul 2012 12:48:05

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
O sa incerc sa iti dau sfaturi sa combati timiditatea ca se pare ca ea e marea ta problema. Pentru inceput incearca sa nu-ti mai pese atata de ce cred altii, conteaza ce crezi tu! Cand te surprinzi ca te gandesti la cum vor reactiona alti la faptele tale, opreste-te si gandeste-te ca daca prin ce faci nu faci rau nimanui atunci trebuie sa faci lucrul acela, pentru ca vrei TU.

DianaIulia 18 iul 2012 12:50:58

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Da corect acum privesc partea asta si din alt punct adevarul este ca nici eu nu ma simt bine si cu atat mai putin inainte.Pentru ca nu pot spune ca am probleme cu inima dar a mea e mai sensibila,iar fluxurile de greutate o stricau mai mult.Si o sa apreciez foarte mult sfaturile tale>:D<

Anisieella 18 iul 2012 12:53:14

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Cei care te resping pentru felul cum areti nu merita sa fie prietenii tai! Nu ai nevoie de astfel de prieteni! Suntem oameni mai ales pentru calitatile sufletesti, corp au si animalele.Ai grija de tine si scoate-ti din minte gandurile rele ca asta doar tu o poti face! Merg sa gatesc, te las, mai vb!

Kclaudyia 18 iul 2012 12:58:00

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Buna Diana!

Bine ai venit cu noi, la cea mai tare comunitate! Ai nimerit bine daca ai nevoie de incurajari, sfaturi si prieteni!

Sa stii ca si eu am avut la un moment dat 71.. nu pot sa zic ca imi era rusine sa ies din casa sau ca ma resoungea lumea, astea sunt doar in capul nostru.. Pasarele.. Oamenii de calitate te vor aprecia no matter what.. PReferi sa ai in jurul tau oameni falsi si superficiali? Mai bine putini dar buni.

Te felicit ca ai reusit sa dai jos destul de mult!

Ai spus ca vrei sa ajungi la 53? Mie mi se pare cam putin... Ai grija sa nu treci de IMC 18.5..

Sport faci? Din experienta iti spun ca daca vrei sa slabetsi frumos e nevoie neaparat de sport. Eu am mai slabit acum cativa ani dar nu prea faceam sport si aveam celulita, am capatat vergeturi, oribil!
Dar acum mi-am invatat lectia! Sport si alimentatie sanatoasa e un stil de viata!

Nu ezita sa ne ceri sfatul ori de cate ori ai nevoie!

Kclaudyia 18 iul 2012 12:59:38

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Am incercat sa ma uit la meniurile tale.. Ieri probabil c anu ai trecut tot in meniu nu? :-s Scrie 141 de calorii dar sper din tot sufletul ca nu ai mancat doar atat!

DianaIulia 18 iul 2012 12:59:57

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Multumesc mult de sfaturi:) o sa pun vreo 2 poze cu mine din adolescenta cand eram cat de cat acceptabila

DianaIulia 18 iul 2012 13:02:06

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Pai ieri.....am mai infulecat vreo 2 covrigi si niste biscuiti.A fost o zi mai speciala foarte multa agitatie stai linistita nu sunt obisnuita sa mananc asa

DianaIulia 18 iul 2012 13:05:34

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Gata am adaugat pozele>:D<Vreau sa fiu macar ca atunci;)cine vrea sa se uite e bine venit desi nu cred ca sunt foarte interesante

DianaIulia 18 iul 2012 13:16:43

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Nu mai e multa lume pe slabute acum....daca nu gresesc:(

Kclaudyia 18 iul 2012 13:33:24

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Pai nici sa nu iti faci un obicei din a manca putin...
Ai putea sa iti treci si in jurnal meniurile zilnice.... Asa puteam sa te felictam sau sa te certam dupa caz :D
Glumesc.. ideea ar fi ca e bine sa urmaresti zilnic ce mananci..

Crissu13 18 iul 2012 14:17:10

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093957)

Mie de exemplu imi place sa ma plimb cu rolele si la varsta asta:))As incerca gimnastica in apa,am vazut si mi se pare distractiv.Dansul e o buna modalitatea ,dar toate acestea doar daca nu mananci la fel de mult la fel de prost pentru ca nu te poti astepta sa dai jos vreun gram.Sportul meu preferat e spinning-ul.E destul de solicitant dar e distractiv.

Bun venit Diana >:D<
E foarte distractiv sa mergi pe role :P
Spinning-ul imi place si mie ...am facut vreo jumatate de an, anul trecut, dar e un pic scump abonamentul si am renuntat. Orice fel de miscare e binevenit.

happygirldiana 18 iul 2012 14:24:00

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093850)
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093910)
Ca sa imi fac mai multe prietene hai sa discutam despre ceva concret.;;)Aveti persoane apropiate care va sustin in lupta cu kilogramele?:)

Buna,Diana, bine ai venit pe Slabute!Iti doresc mult succes in lupta cu kilogramele.Trebuie sa ai ambitie si perseverenta si vei reusi, mai ales ca slabutele iti vor fi alaturi.
Eu primesc sustinere din partea iubitului, a surorii si a parintilor, desi uneori incearca sa ma convinga ca am slabit destul si e cazul sa am grija sa nu cad in alte extreme (desi nu e cazul pentru ca mai am de slabit si nu a devenit o obsesie aceasta dorinta a mea). In special parintii insista asupra acestui aspect. Iubitul si sora ma mai ispitesc involuntar, uneori,cu chestii "interzise" dar mereu inteleg ca vreau sa mananc sanatos si sa imia ting scopul.
Pe tine cine te sustine in drumul ales?

rozica1965 18 iul 2012 15:17:23

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093850)
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

Servus Diana! Uite ca am venit sa te vizitez!
Sa iti zic un secret......zi merci ca esti inalta si kg nu se vad! Oricum nu esti grasa cum zici tu! Din partea mea,ai tot ajutorul !:-*:-*

rozica1965 18 iul 2012 15:18:24

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093910)
Ca sa imi fac mai multe prietene hai sa discutam despre ceva concret.;;)Aveti persoane apropiate care va sustin in lupta cu kilogramele?:)

Pe mine sora mea m-a mobilizat sa slabesc.:D

rozica1965 18 iul 2012 15:20:08

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093927)
Pai pe mine cel mai mult ma sustine o prietena ,cea mai buna defapt:),dar si parinti mai putin ei fiind mai mereu ocupati.Ea desi arata superb e slaba e frumoasa ma bucur ca ma intelege si nu ma judeca cum probabil ar fi tentati sa o faca altii:(

Diana,te rog sa iti alegi scrisul de culoare mai inchisa si de marime mai mare! Nu vad ce scrii!;)

rozica1965 18 iul 2012 15:21:49

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093940)
Din cauza greutatii poate nu am putut sa fiu eu mereu.In ziua de azi cand arati si bine pe langa ca ai o minte sclipitoare esti mai bagata in seama

Hai,nu te mai vaicari atat....esti inalta,nu esti grasa si esti si frumoasa.......iti vazui pozele!>:D<

Anycyk90 18 iul 2012 15:30:36

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Vin si eu sa-ti urez bun-venit si totodata sa-ti urez succes.Prin ceea ce treci tu adeseori trec si eu (schimbare de look,iesit,haine negre si mai nou rochite sa nu simt stramtoreala).Depresie mai am si eu knd o dau in binge:( Noroc k fac is sport dar tot am celulita,muschii se formeaza sub grasime:(
Desi nu am multe kg in plus,mai mult ma enerveaza celulita care ocupa spatiul.Inainte de toate eu incerc sa gasesc cheia sper o alimentatie corecta,fara excese(binge ori mancat pe fond nervos),iar apoi se contureaza si silueta.
Sprijin primesc din partea iubitului,desi el ma place asa cum sunt(vb lui"Sa am ce prinde") dar ma sustine si i-am explicat ca e ceva psihic knd nu te simti impacat cu tine insuti.E ceva de facut.Dar uite k nu ajunge doar teoria pe care o stim cu toate,uneori e nevoie sa ne impinga cineva spre ambitie si sa ne mentina persevereta.
Imi cer scuze dak m-a abatut putin.Vroiam sa ma rezum doar k aici vei gasi sprijin,iar timiditatea nu-si are rost.Ti-am vazut pozele,esti frumoasa vb sincer!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:07:05.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO