forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elena19 - La revedere neincredere! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elena19-revedere-neincredere-10523.html)

basalic gina 05 nov 2011 18:33:01

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Mai (Post 836733)
Gina sa stii ca am cautat jurnalul tau si nu l-am gasit , dar il caut mai atent pana dau de el,oricum o sa dau o geana !:*

vointa ii spune ... am si poze puse in album te poti uita dar sa stai bine pe scaun ca o sa ai un soc :D:D te intalnesti cu :casa poporului" de acum 6 ani:)))

Elena19 05 nov 2011 19:09:49

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 836738)
hello elena
si eu am rezistat astazi la raionul de dulciuri si bunatati calde din super market plus ca acasa i am facut lu iubi de papa si i am facut si clatite cu nutella ma incerca mai devreme un gand sa infulec o clatita dar stiu ca daca apuc sa iau una mai iau una si inca una si tot asa asa ca mai bine imi vad de treaba:))) cum am zis si jurnalul meu erau perioade cand luam ceva in gura simteam gustul si dupa scuipam dar daca bag o clatita acum in gura mi e tare teama ca aluneca pe gat:D:)):)):)):)):)) deci NU categoric... eu dimi nu am papat am baut o cafea cu zaharina si dupa am plecat d acasa ca am avut ceva treaba iar cand am ajuns acasa am papat supa cu legume un castronel si salata verde cu putina lamaie si 80g ton in suc propriu acum sunt satula mai tarziu poate pap niste fructe daca simt nevoia daca nu... vedem de maine:) pupicei o seara buna

Bravo pentru ambitie,pentru ca ai rezistat.Nici la mine nu cred ca ar mai tine figura cu mesteci si scuipi :))) acum e la moda "baga cat mai mult".
Sfatul meu este sa nu sari peste micul dejun si sa papi mai mult.Ai mancat destul de putin,nici nu stiu daca ai 500 de calorii acolo. Nu te infometa ca vei scapa mult mai repede in dulciuri sau in binge.. :-* sper sa nu te supere remarca facuta..

basalic gina 05 nov 2011 19:34:44

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 836769)
Bravo pentru ambitie,pentru ca ai rezistat.Nici la mine nu cred ca ar mai tine figura cu mesteci si scuipi :))) acum e la moda "baga cat mai mult".
Sfatul meu este sa nu sari peste micul dejun si sa papi mai mult.Ai mancat destul de putin,nici nu stiu daca ai 500 de calorii acolo. Nu te infometa ca vei scapa mult mai repede in dulciuri sau in binge.. :-* sper sa nu te supere remarca facuta..


Nu deloc Elena e ok chiar nu am de ce sa ma supar .... ma suparam inainte cand ma faceau:"casa poporului" sau "porti cu tu in spate o tona de......" ( stiti voi expresia) vorbeau de fund:((( desi stiam ca e adevarat ma suparam stii tu " adevarul doare" acume ok sunt in stare sa recunosc orice si cand gresesc adica mananc de parca nu as fi mancat niciodata vb ta :"baga cat mai mult".......ar trebui sa mai pap ceva am dat o raita prin bucatarie si am luat un ciochine de strugure alb destul de marisor sincer nu prea imi este foame sunt ok mai mult mi e pofta[*purcel*][*purcel*] dar rezist ce naiba!?? Nu ma facut o clatita pe mine:D
o seara buna pupicei:*:*:-*:-*

Elena19 05 nov 2011 19:44:59

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 836790)
Nu deloc Elena e ok chiar nu am de ce sa ma supar .... ma suparam inainte cand ma faceau:"casa poporului" sau "porti cu tu in spate o tona de......" ( stiti voi expresia) vorbeau de fund:((( desi stiam ca e adevarat ma suparam stii tu " adevarul doare" acume ok sunt in stare sa recunosc orice si cand gresesc adica mananc de parca nu as fi mancat niciodata vb ta :"baga cat mai mult".......ar trebui sa mai pap ceva am dat o raita prin bucatarie si am luat un ciochine de strugure alb destul de marisor sincer nu prea imi este foame sunt ok mai mult mi e pofta[*purcel*][*purcel*] dar rezist ce naiba!?? Nu ma facut o clatita pe mine:D
o seara buna pupicei:*:*:-*:-*

Remarcile astea rautacioase :-j stiu o gramada.Sunt doar niste nesimtiti carora ar fi bine sa le dai peste nas,sa ramana asa :-o cand te vor vedea. Dar pentru a slabi si a scapa de binge trebuie sa mananci,intre 1000-1200 de calorii eu zic ca e suficient.Nu e bine sa stai doar cu o supa toata ziua pentru ca in 2,3 zile te vei trezi ca nu mai poti sa rezisti de pofta,de foame .. sau ca ametesti.
Imi spunea o colega de scoala acum 2 zile ca am mai slabit si ce mananc. I-am zis ca mananc 3 mese si 2 gustari si a zis "Wow! Eu mananc odata pe zi si atunci putin si ma tot ingras" Asa ca nu e o solutie sa stam nemancate. Eu mananc de 10 ori mai mult ca ea dar e mai grasa decat mine. Slabise vara trecuta cateva kilograme,se vedea diferenta intr-adevar dar slabise prost.. cu mere zile intregi,fara sa manance. Eu nu vreau sa urmez exemplul ei negativ,mai ales cand sunt in comunitatea asta care te invata atat de multe lucruri despre alimentatia sanatoasa,am acces la orice informatii legate de alimentatie. Asa ca .. de ce sa imi bat joc de corpul meu ?
O seara la fel de buna,pupicei :-*:-*:-*

Iness 05 nov 2011 19:47:31

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 836790)
Nu deloc Elena e ok chiar nu am de ce sa ma supar .... ma suparam inainte cand ma faceau:"casa poporului" sau "porti cu tu in spate o tona de......" ( stiti voi expresia) vorbeau de fund:((( desi stiam ca e adevarat ma suparam stii tu " adevarul doare" acume ok sunt in stare sa recunosc orice si cand gresesc adica mananc de parca nu as fi mancat niciodata vb ta :"baga cat mai mult".......ar trebui sa mai pap ceva am dat o raita prin bucatarie si am luat un ciochine de strugure alb destul de marisor sincer nu prea imi este foame sunt ok mai mult mi e pofta[*purcel*][*purcel*] dar rezist ce naiba!?? Nu ma facut o clatita pe mine:D
o seara buna pupicei:*:*:-*:-*

Draga mea Gina, bine ca nu te-a facut o clatita. Ca ajunge lejer la 300 si ceva de calorii.

[*23*]

Alexik 05 nov 2011 20:19:17

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 836321)
Oricum imi e destul de greu sa fac fata colegelor care ma servesc cu toate tampeniile.Cateodata rezist,cateodata pac am si intrat cu botul in punga de biscuiti sau de saleuri..
Eu am impresia ca daca mai imi pun o singura data in cap ideea ca nu am voie aia,nu am voie aialalta o iau razna la propriu. .

Buna :P.
M-am regasit cam 50% in povestea ta.Eu am inceput sa am binge eating de cand cu south beach..asa ca m-am lamurit , dieta asta nu-i de mine:).Iti recomand sa faci la fel..nu te incapatana sa tii o dieta daca nu reusesti din priima pentru ca o sa te invarttii mereuuu in jurul cozii.

Inca ceva , cum sa iei daca iti dau colegii? pai nu ei iti spun ca te-ai ingrasat? de ce sa iei ca sa iti reaminteasca ca mannanci de te ingrasi? Eu la scoala n-am nici o problema , la mine e mai GRAV cand sunt acasa singura..si stau toata ziua deagaba.

Si eu incerc sa renunt la paine..de ceva zile mananc PREA MULTA paine neagra.vreo 4 felii pe zi.O mananc cu lapte..imi place combinatia dar TREBUIE SA MA OPRESC:).
Si eu sunt a 12 , o perioada "i-am forttat" pe parinti sa-mi cumpere numai alimente dietetice dar s-au saturat..mai ales ca sunt O GRAMADA de cheltuieli...asa ca mi-au spus sa mananc"CE e in casa"..asadar o sa-mi iau sg vreun iaurt..in rest mananc fructe..si mancare facuta de ai mei(Care oricum nu mai fac mancare grasa),..dar cu moderatie.Si o sa slabesc.

Inca un sfat IMPORTANT: daca gresesti de ex pe la 12 cu ceva sa NU consideri ca ziua e pierduta , pentru ca NU E!:)considerand asa siguur o sa mananci mai mult crezand ca "lasa , te apuci tu de treaba si slabesti"FALS! Mereu vei zice asta AJUNGANd la o greutate destul de mare..cand realizezi ca ai cam mult de dat jos.
Bafta..si hai sa dam jos!!si mai important..sa ne invatam sa ne controlam!

basalic gina 05 nov 2011 20:38:31

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 836826)

Buna :P.
M-am regasit cam 50% in povestea ta.Eu am inceput sa am binge eating de cand cu south beach..asa ca m-am lamurit , dieta asta nu-i de mine:).Iti recomand sa faci la fel..nu te incapatana sa tii o dieta daca nu reusesti din priima pentru ca o sa te invarttii mereuuu in jurul cozii.

Inca ceva , cum sa iei daca iti dau colegii? pai nu ei iti spun ca te-ai ingrasat? de ce sa iei ca sa iti reaminteasca ca mannanci de te ingrasi? Eu la scoala n-am nici o problema , la mine e mai GRAV cand sunt acasa singura..si stau toata ziua deagaba.

Si eu incerc sa renunt la paine..de ceva zile mananc PREA MULTA paine neagra.vreo 4 felii pe zi.O mananc cu lapte..imi place combinatia dar TREBUIE SA MA OPRESC:).
Si eu sunt a 12 , o perioada "i-am forttat" pe parinti sa-mi cumpere numai alimente dietetice dar s-au saturat..mai ales ca sunt O GRAMADA de cheltuieli...asa ca mi-au spus sa mananc"CE e in casa"..asadar o sa-mi iau sg vreun iaurt..in rest mananc fructe..si mancare facuta de ai mei(Care oricum nu mai fac mancare grasa),..dar cu moderatie.Si o sa slabesc.

Inca un sfat IMPORTANT: daca gresesti de ex pe la 12 cu ceva sa NU consideri ca ziua e pierduta , pentru ca NU E!:)considerand asa siguur o sa mananci mai mult crezand ca "lasa , te apuci tu de treaba si slabesti"FALS! Mereu vei zice asta AJUNGANd la o greutate destul de mare..cand realizezi ca ai cam mult de dat jos.
Bafta..si hai sa dam jos!!si mai important..sa ne invatam sa ne controlam!

Bine ai venit Alexik:-*

Cu toatele ne regasim in fiecare poveste spusa aici .... si cu toatele vom reusi sa slabim si sa ajungem la un mode de viata sanatos nu`i asa fetelor???
Pupici si o seara buna alex:-*:-*

basalic gina 05 nov 2011 20:42:12

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Iness (Post 836803)
Draga mea Gina, bine ca nu te-a facut o clatita. Ca ajunge lejer la 300 si ceva de calorii.

[*23*]

Da da da INESS am reusit deci incep sa im recapat ambitia youpiii[*66*][*66*][*66*]mai ales ganditi`va ca el sta langa mine in pat acum si papa fistic si alune=P~=P~=P~dar sincera sa fiu desi imi plac ff mult nu ma tenteaza prea tare ma oftica doar sunetul care il scoate cand sparge fisticul:^o:^o:^o.....deci se poate ...

basalic gina 05 nov 2011 20:45:26

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Citat:

Anterior postat de Elena19 (Post 836797)
Remarcile astea rautacioase :-j stiu o gramada.Sunt doar niste nesimtiti carora ar fi bine sa le dai peste nas,sa ramana asa :-o cand te vor vedea. Dar pentru a slabi si a scapa de binge trebuie sa mananci,intre 1000-1200 de calorii eu zic ca e suficient.Nu e bine sa stai doar cu o supa toata ziua pentru ca in 2,3 zile te vei trezi ca nu mai poti sa rezisti de pofta,de foame .. sau ca ametesti.
Imi spunea o colega de scoala acum 2 zile ca am mai slabit si ce mananc. I-am zis ca mananc 3 mese si 2 gustari si a zis "Wow! Eu mananc odata pe zi si atunci putin si ma tot ingras" Asa ca nu e o solutie sa stam nemancate. Eu mananc de 10 ori mai mult ca ea dar e mai grasa decat mine. Slabise vara trecuta cateva kilograme,se vedea diferenta intr-adevar dar slabise prost.. cu mere zile intregi,fara sa manance. Eu nu vreau sa urmez exemplul ei negativ,mai ales cand sunt in comunitatea asta care te invata atat de multe lucruri despre alimentatia sanatoasa,am acces la orice informatii legate de alimentatie. Asa ca .. de ce sa imi bat joc de corpul meu ?
O seara la fel de buna,pupicei :-*:-*:-*

E ok Elena acum pap atat cat simt nevoia nu ma mai infometez numai fac aceeasi greseala si pe langa supa de legume am papat si salata cu ton iar mai devreme un ciorchine potivit de strugure alb deci chiar ok.:) sunt constienta de ceea ce spui tu referitor la colega ta am trait o si eu pe "pielea mea"...apropo tu ce inaltime ai de vrei sa ajung la 50 kg?

Roda 05 nov 2011 21:22:47

Re: Jurnal Elena19 - La revedere neincredere!
 
Buna Elena, abia am terminat de citit intregul tau jurnal, este si istoria mea doar ca eu de la binge am trecut la bulimie :(:(:(((( si iata asa mancam, vomitam apoi foame cateva zile si din nou reancepeam...iti poti imagina bietul meu organism, am facut cred toate bolile posibile ale sist. digestiv, respectiv dupa am facut tratament si am jurat ca nu mai mananc aiurea, putin a durat insa, dupa o perioada am reanceput de la capat. :(:(: Intr-o zi cautam diete minune si am dat peste slabute, am inceput a citi istoriile fetelor, si am hotarat gata!!! de AZI nu de maine dar chiar de azi incetez sa ma mai omor, (pentru ca asta faceam) trec la o alimentatie sanatoasa!!! Eu am ales rina 90 pentru ca nu prea am timp sa gatesc , asa ca ce mananc la pranz merge si la cina :D si iata asa au trecut deja 15 zile de dieta, am slabit 2 kg fara a simti foame,avantajul rinei este ca pot manca orice dar fara a combina nu pot sa neg ca mai am unele perioade cand intru in bucatarie deschid frigiderul si ma gandesc sa infulec tot ce vad pe acolo dar imediat imi zic Nu, torta o voi manca mane cand sunt la carbo si nu azi cand sunt la amidonuri, si iata asa reusesc sa faca fata situatiei!!! Succes si tie, sunt sigura ca vei reusi!!!!!!!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:06:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO