forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eve-dieta-weight-watchers-8637.html)

Roxii 27 mar 2011 23:15:00

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Mai fetelor,voi vorbiti aici de scruburi si creme si mi`am adus aminte ca eu n`am mai folosit de mult crema anticelulitica:))Scrub mi`am facut adineauri cand am facut baitza:">Am primit de la o prietena un scrub care miroase tare frumos si e si foarte bun,ca e in forma rotunda sa pot face masaj cu el si cam uitasem de el si acum am zis sa`l pun in aplicare;;)

anaralu29 28 mar 2011 05:30:39

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve..:D>:D<
Ce mai faci???Cum iti merge cu dieta???
Vad ca ti ai facut multe prietene..:D;;)
Te poop!![*47*]

Alexandra Andreea 28 mar 2011 06:29:49

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineatza Eve! >:D< Sa ai un inceput de saptamana minunat!!! [*128*]
http://dreamsparadise.altervista.org...oli/stelle.gif

Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 592256)
Mai fetelor,voi vorbiti aici de scruburi si creme si mi`am adus aminte ca eu n`am mai folosit de mult crema anticelulitica:))Scrub mi`am facut adineauri cand am facut baitza:">Am primit de la o prietena un scrub care miroase tare frumos si e si foarte bun,ca e in forma rotunda sa pot face masaj cu el si cam uitasem de el si acum am zis sa`l pun in aplicare;;)

Da Roxi, pai trebuie sa avem mai intai grija de noi! :>:>:> :"> La tine ajuta crema anticelulitica? :-s La mine ajuta doar pentru hidratare! :-s Ca celulita mi-a mai disparut din cauza ca am renuntat la zaharuri, prajeli....si sport! :D >:D<

Cu drag,
Ale'[*117*]

EveEve 28 mar 2011 11:34:22

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineata fetelor >:D<!!

EveEve 28 mar 2011 11:39:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 592256)
Mai fetelor,voi vorbiti aici de scruburi si creme si mi`am adus aminte ca eu n`am mai folosit de mult crema anticelulitica:))Scrub mi`am facut adineauri cand am facut baitza:">Am primit de la o prietena un scrub care miroase tare frumos si e si foarte bun,ca e in forma rotunda sa pot face masaj cu el si cam uitasem de el si acum am zis sa`l pun in aplicare;;)

:))Anticelulitica nu am mai folosit nici eu demult..cam de vara trecuta:">Insa am promis ca de azi folosesc iar+aparatul de masaj, ca acum, cu sportul,poate ajuta mai mult.
Si scruburile da..sunt foarte bune:xSunt fete care si-l fac si de 2-3 ori pe saptamana. Eu am pielea f sensibila si nu mi-l pot face asa des, dar 1 data pe sapt tot mi-l fac. Si app de scruburi care miros frumos.. Aici este un magazin, care am vazut reclama la tv ca se va deschide si in Romania..Nu stiu daca pot sa ii spun numele, insa in reclama prezinta ei o rochita lunga si vaporoasa, si zice ca se deschid magazinele pe 25 si 26.. Poate ai vazut. Ei, la magazinul ala, au niste scrub-uri de iti vine sa le mananci8->Si nu sunt deloc scumpe. Daca ajungi pe acolo, poate iti iei unu vreo data sa probezi:x

EveEve 28 mar 2011 11:43:31

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de anaralu29 (Post 592281)
Buna Eve..:D>:D<
Ce mai faci???Cum iti merge cu dieta???
Vad ca ti ai facut multe prietene..:D;;)
Te poop!![*47*]

Buna Ana>:D<:-*:-*
CU dieta merge bine. Sambata am mancat cam aiurea, dar ma rog, cel putin punctele dietei m-am incadrat;)) Acum astept sa ma cantaresc cam pe marti-miercuri, sa vad daca am avansat vre-un pic8->
Prietene da! Sunt foarte de treaba fetele si ma ajuta sarecele si se chinuie sa-mi explice ca la un copilas mic:))
Tie cum iti mai merge cu dieta??:D
Si eu te pup, si sa ai o zi si o saptamana excelenta>:D<:-*!

EveEve 28 mar 2011 11:50:28

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 592303)
Buna dimineatza Eve! >:D< Sa ai un inceput de saptamana minunat!!! [*128*]
http://dreamsparadise.altervista.org...oli/stelle.gif



Da Roxi, pai trebuie sa avem mai intai grija de noi! :>:>:> :"> La tine ajuta crema anticelulitica? :-s La mine ajuta doar pentru hidratare! :-s Ca celulita mi-a mai disparut din cauza ca am renuntat la zaharuri, prajeli....si sport! :D >:D<

Cu drag,
Ale'[*117*]

Buna dimineata, Ale!>:D<:-*
Iti multumesc pentru floricele..Tare frumoase sunt:x!
La Roxi nu stiu daca ajuta sau nu crema celulitica:DInsa anul trecut am folosit eu o crema care mi-a ajutat destul de mult. Si tot anul trecut am citit un articol despre nutricosmetica, si in legatura cu asta faceau reclama la niste pastile anticelulitice pe baza de plante. Si fiind pe baza de plante, am zis sa incerc si eu ca n-am nimic de pierdut. Deci au fost absolut excelente! Ziceau ca dupa 2 luni de tratament, celulita se reduce cu 78%..La mine nu cred ca s-a redus 78%, insa cam 55% sigur s-a redus, plus ca nu am facut nici dieta(doar ca nu mancam prajeli si dulciuri foarte putine) si sport doar ce ma miscam ziua. Iar dupa ce nu le-am mai luat nici nu mi-a revenit celulita pana nu m-am pus eu sa mananc aiurea(asta dupa vara:(). Si cred ca o sa mi le iau si anul acesta, daca imi organizez bine fondurile:))

Roxii 28 mar 2011 12:21:56

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 592303)

Da Roxi, pai trebuie sa avem mai intai grija de noi! :>:>:> :"> La tine ajuta crema anticelulitica? :-s La mine ajuta doar pentru hidratare! :-s Ca celulita mi-a mai disparut din cauza ca am renuntat la zaharuri, prajeli....si sport! :D >:D<

Cu drag,
Ale'[*117*]

Asa este:DEu cand intru in baie se stie ca cel putin 1 ora jumate nu mai ies de acolo:))Imi place sa`mi iau tot felul de spumante,lumanari parfumate,scruburi,masti,etc:))Acolo ma simt in elementul meu:x

Sincera sa fiu,nu stiu daca neaparat de la crema am scapat aproape in totalitate de celulita,dar e singura crema care o suport pe corp si imi da si senzatie de racoare asa:xOricum,eu o folosesc mai mult pentru masaj ca asa celulita nu prea mai am,se vede decat daca strang pielea:D

Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 592839)
:))Anticelulitica nu am mai folosit nici eu demult..cam de vara trecuta:">Insa am promis ca de azi folosesc iar+aparatul de masaj, ca acum, cu sportul,poate ajuta mai mult.
Si scruburile da..sunt foarte bune:xSunt fete care si-l fac si de 2-3 ori pe saptamana. Eu am pielea f sensibila si nu mi-l pot face asa des, dar 1 data pe sapt tot mi-l fac. Si app de scruburi care miros frumos.. Aici este un magazin, care am vazut reclama la tv ca se va deschide si in Romania..Nu stiu daca pot sa ii spun numele, insa in reclama prezinta ei o rochita lunga si vaporoasa, si zice ca se deschid magazinele pe 25 si 26.. Poate ai vazut. Ei, la magazinul ala, au niste scrub-uri de iti vine sa le mananci8->Si nu sunt deloc scumpe. Daca ajungi pe acolo, poate iti iei unu vreo data sa probezi:x

Rau nu are ce sa`ti faca,deci foloseste`o:DSi chiar daca nu ajuta crema,masajul ajuta:D

Si eu mi`l fac de 2-3 ori pe saptamana scrubul:DEu de obicei faceam cu zahar normal,dar acum ca`l am pe acesta il folosesc pe el ca e mai usor de facut:D

Hmmmm:-?Nu stiu despre ce magazin zici:-?Cred ca ai voie sa spui numele ca am mai vazut fete care spun ca si`au cumparat creme de la nush ce magazin,dar mai bn sa nu ne riscam:))Si mie imi plac cele cu miros de fructe:xLe`as manca:)):x

EveEve 28 mar 2011 12:46:31

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 592902)

Asa este:DEu cand intru in baie se stie ca cel putin 1 ora jumate nu mai ies de acolo:))Imi place sa`mi iau tot felul de spumante,lumanari parfumate,scruburi,masti,etc:))Acolo ma simt in elementul meu:x

Sincera sa fiu,nu stiu daca neaparat de la crema am scapat aproape in totalitate de celulita,dar e singura crema care o suport pe corp si imi da si senzatie de racoare asa:xOricum,eu o folosesc mai mult pentru masaj ca asa celulita nu prea mai am,se vede decat daca strang pielea:D



Rau nu are ce sa`ti faca,deci foloseste`o:DSi chiar daca nu ajuta crema,masajul ajuta:D

Si eu mi`l fac de 2-3 ori pe saptamana scrubul:DEu de obicei faceam cu zahar normal,dar acum ca`l am pe acesta il folosesc pe el ca e mai usor de facut:D

Hmmmm:-?Nu stiu despre ce magazin zici:-?Cred ca ai voie sa spui numele ca am mai vazut fete care spun ca si`au cumparat creme de la nush ce magazin,dar mai bn sa nu ne riscam:))Si mie imi plac cele cu miros de fructe:xLe`as manca:)):x

Pai daca iti plac cele cu miros de fructe, pe astea o sa le adori!:DAu fel de fel de combinatii de fructe la scruburi, creme, geluri de dus, sprayuri de corp...8->
Ok, facem un fel de spanzuratoarea:))Si apoi daca o sa vezi reclama sigur iti dai seama.
H&_ :P

Roxii 28 mar 2011 13:12:32

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 592950)
Pai daca iti plac cele cu miros de fructe, pe astea o sa le adori!:DAu fel de fel de combinatii de fructe la scruburi, creme, geluri de dus, sprayuri de corp...8->
Ok, facem un fel de spanzuratoarea:))Si apoi daca o sa vezi reclama sigur iti dai seama.
H&_ :P

Aaaa=))Deja mi`am dat seama,nu mai trebuie sa mai vad reclama:))Pai cred ca o sa dau zilele astea o tura prin afi ca am inteles ca acolo s`a deschis si sa vad despre ce e vorba;;):x

Alexandra Andreea 28 mar 2011 18:28:17

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Eu nu m-am prins! :( :D :))

Roxii 28 mar 2011 18:40:03

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 593622)
Eu nu m-am prins! :( :D :))

E vorba de H&M:))

Alexandra Andreea 28 mar 2011 18:41:41

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 593651)


E vorba de H&M:))

Cred ca sunt de pe Marte! =:)=:)=:) Nu am auzit de firma asta?:)) E buna? :D :">

Roxii 28 mar 2011 19:12:33

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 593655)


Cred ca sunt de pe Marte! =:)=:)=:) Nu am auzit de firma asta?:)) E buna? :D :">

Este,cel putin mie imi plac articolele lor.Are si imbracaminte,incaltaminte,articole sportive,cosmetice,accesorii pt casa...de toate pt toti cum s`ar zice:))

Alexandra Andreea 28 mar 2011 20:12:36

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 593743)


Este,cel putin mie imi plac articolele lor.Are si imbracaminte,incaltaminte,articole sportive,cosmetice,accesorii pt casa...de toate pt toti cum s`ar zice:))

In Galati nu cred ca se gaseste! :( De asta nu stiu! :D

Roxii 28 mar 2011 20:18:03

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 593911)


In Galati nu cred ca se gaseste! :( De asta nu stiu! :D

Nu se gaseste.Abea s`a deschis zilele trecute in bucuresti:))

EveEve 28 mar 2011 23:51:12

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Yuhu!! Deja am 10 pagini in jurnal:X! Maine o sa fac 30 min in plus de sport pentru asta;))

EveEve 28 mar 2011 23:55:40

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Imi cer scuze pentru intarziere, fetelor, insa azi abea am avut timp sa respir:(( e 23:50 si abea acum 20 min am ajuns si eu acasa:-< Sunt rupta de obosita, insa am zis sa nu mai intarzii si azi cu meniul:">
Deci meniu 28/03/2011

Micul Dejun
-250 ml Suc de portocale – 118 kcal – 2.25 p
-100g Branza de vaca slaba 1% grasimi – 85 kcal – 1.8 p
-47g Paine integrala – 100kcal – 1.8 p

Gustare 1
-150g mere – 78 kcal – 0.9 p

Pranz
-200 g piept de pui la gratar – 344 kcal – 8.4 p
-200g Salata verde – 34 kcal – 0 p
-50g rosii – 13 kcal – 0.25 p
-100g iaurt – 54 kcal – 1.3 p

Gustare 2
-100g Banane – 89 kcal – 1.3 p

Cina
-100g piept de pui la gratar – 172 kcal – 4.2 p
-50g rosii – 13 kcal – 0.25 p
150g salata verde – 26 kcal – 0 p

TOTAL INGERAT: 1126 kcal22.45 p

Activitati fizice
-70 min. Gimnastica – 318 kcal – 8 p
-Metabolism bazal – 1398 kcal

TOTAL CONSUMAT: 1716 kcal8 p

EveEve 28 mar 2011 23:57:00

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Si cu asta, scumpele mele fetite, m-am bagat si eu la somn. Sa aveti noapte buna!:-*:-*>:D<

Roxii 29 mar 2011 00:16:51

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 594383)
Yuhu!! Deja am 10 pagini in jurnal:X! Maine o sa fac 30 min in plus de sport pentru asta;))

Hehe;))Felicitari pt cele 10 pagini si la cat mai multe;))Bun mod de a sarbatori;;)


Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 594386)
Imi cer scuze pentru intarziere, fetelor, insa azi abea am avut timp sa respir:(( e 23:50 si abea acum 20 min am ajuns si eu acasa:-< Sunt rupta de obosita, insa am zis sa nu mai intarzii si azi cu meniul:">
Deci meniu 28/03/2011

Micul Dejun
-250 ml Suc de portocale – 118 kcal – 2.25 p
-100g Branza de vaca slaba 1% grasimi – 85 kcal – 1.8 p
-47g Paine integrala – 100kcal – 1.8 p

Gustare 1
-150g mere – 78 kcal – 0.9 p

Pranz
-200 g piept de pui la gratar – 344 kcal – 8.4 p
-200g Salata verde – 34 kcal – 0 p
-50g rosii – 13 kcal – 0.25 p
-100g iaurt – 54 kcal – 1.3 p

Gustare 2
-100g Banane – 89 kcal – 1.3 p

Cina
-100g piept de pui la gratar – 172 kcal – 4.2 p
-50g rosii – 13 kcal – 0.25 p
150g salata verde – 26 kcal – 0 p

TOTAL INGERAT: 1126 kcal22.45 p

Activitati fizice
-70 min. Gimnastica – 318 kcal – 8 p
-Metabolism bazal – 1398 kcal

TOTAL CONSUMAT: 1716 kcal8 p

Hai ca imi place meniul tau:DMi`ai facut pofta de piept de pui la gratar:DCred ca maine imi fac si eu=P~

Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 594387)
Si cu asta, scumpele mele fetite, m-am bagat si eu la somn. Sa aveti noapte buna!:-*:-*>:D<

Acusica ma bag si eu la somn ca pana acum am stat sa`mi fac lapte de pasare=))Noapte buna si somn usor iti doresc!>:D<

Alexandra Andreea 29 mar 2011 06:44:01

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Neatza!! [*124*]

Imi place meniul tau!! :x :x :x Sa sarbatoresti si pt asta!! :"> :)) Mult spor la sport si o zi frumoasa! >:D< Si niste ciocolatele! :">
http://media.infomariaj.ro/poze_arti...r-bomboane.jpg

Cu drag,
Ale'

EveEve 29 mar 2011 08:51:07

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna dimineata, drag jurnal, si buna dimineata, fetele mele:*!
Va doresc la toate o zi minunata!:X

EveEve 29 mar 2011 08:54:26

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 594394)

Hehe;))Felicitari pt cele 10 pagini si la cat mai multe;))Bun mod de a sarbatori;;)




Hai ca imi place meniul tau:DMi`ai facut pofta de piept de pui la gratar:DCred ca maine imi fac si eu=P~



Acusica ma bag si eu la somn ca pana acum am stat sa`mi fac lapte de pasare=))Noapte buna si somn usor iti doresc!>:D<

Buna dimineata Roxi>:D<!
Da..initial aveam in gand alt mod de a sarbatori:">:))dar am zis ca asta este mai potrivit si o sa-mi ajute mai mult la slabit.
Ma bucur ca ti-am facut si eu pofta de ceva..;))Ca eu am stat cu gandul numai la ciorba de vacuta:))Decat ca nu am avut timp sa imi fac ieri, insa am totul pregatit pentru astazi:-> Imi pare bine ca a fost ok cu meniiul:x
Cum a iesit laptele de pasare??:D

EveEve 29 mar 2011 08:58:17

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 594430)
Neatza!! [*124*]

Imi place meniul tau!! :x :x :x Sa sarbatoresti si pt asta!! :"> :)) Mult spor la sport si o zi frumoasa! >:D< Si niste ciocolatele! :">
http://media.infomariaj.ro/poze_arti...r-bomboane.jpg

Cu drag,
Ale'

Buna dimineata Ale>:D<!
Tu chiar vrei sa ma imbolnavesti cu ciocolatelele astea??:))De fapt..macar cu privirea sa ma infrupt din ele;))
Chiar ca o sa sarbatoresc si pentru asta...Merita din plin:))O sa sarbatoresc maine, ca sa fie ca in basme, 3 zile si 3 nopti. Poate imi mai dati si astazi un motiv de sarbatoare ca sa implinesc norma;))
Te pup Ale, si iti doresc o zi cat mai productiva>:D<:-*!

Roxii 29 mar 2011 10:34:03

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 594663)
Buna dimineata Roxi>:D<!
Da..initial aveam in gand alt mod de a sarbatori:">:))dar am zis ca asta este mai potrivit si o sa-mi ajute mai mult la slabit.
Ma bucur ca ti-am facut si eu pofta de ceva..;))Ca eu am stat cu gandul numai la ciorba de vacuta:))Decat ca nu am avut timp sa imi fac ieri, insa am totul pregatit pentru astazi:-> Imi pare bine ca a fost ok cu meniiul:x
Cum a iesit laptele de pasare??:D

Hello!>:D<

Lasa ca e mai bun modul asta de a sarbatori:))Da,mi`ai facut pofta,dar cred ca o las pe alta zi ca azi ma duc la shopping si n`am timp sa stau de gratar:DDa,incepi sa invetzi si se vede asta si in meniurile tale>:D<Laptele de pasare a iesit foarte bun=P~Ma mir cum mi`au iesit galustele alea ca tare mi`era frica sa nu`mi iasa:))Eu te`am pupat,am fugit la cumparaturi:D>:D<

EveEve 29 mar 2011 12:25:35

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 594913)

Hello!>:D<

Lasa ca e mai bun modul asta de a sarbatori:))Da,mi`ai facut pofta,dar cred ca o las pe alta zi ca azi ma duc la shopping si n`am timp sa stau de gratar:DDa,incepi sa invetzi si se vede asta si in meniurile tale>:D<Laptele de pasare a iesit foarte bun=P~Ma mir cum mi`au iesit galustele alea ca tare mi`era frica sa nu`mi iasa:))Eu te`am pupat,am fugit la cumparaturi:D>:D<

Uhh shopping..8-> Sa te distrezi si sa cumperi muuuulte multe hainute:D Si sa faci poze sa ne arati:D
Pai daca tot ti-a iesit bun laptele de pasare..sa ne inviti si pe noi odata la o portie;))
Eu am facut antrenamentele, dus si am pus si ciorba pe foc:-> Asa ca, acum nu-mi ramane decat sa ma pun la invatat[*ingrijorat*]
Deci o sa revin mai incolo, sa va spun cum a iesit prima ciorba facuta de mine:)) (in afara de cele la plic:">)[*11*]

Alexandra Andreea 29 mar 2011 13:50:36

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Spor la gatit! >:D<

La mine prima ciorba a fost anul trecut, pentru Craciun! :D Ciorbitza de burtica am facut, cea mai grea! :)) Si mi-a iesit de toata familia se lingea pe degete, iar in 2 zile s-a mancat o oala de 8 kg! :">

Eii si de atunci tot ma specializez...dar la dulciuri nu prea am tupeu inca! :">

Sa ne spui cum a iesit! :>

EveEve 29 mar 2011 15:08:48

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
MMMmmmm a iesit foarte buna:X Ii mai trebuia ceva, nu stiu exact ce:)) Dar asa in mare a fost foarte buna! I did it!!!:D:D:D:))

EveEve 29 mar 2011 15:15:52

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 595368)
Spor la gatit! >:D<

La mine prima ciorba a fost anul trecut, pentru Craciun! :D Ciorbitza de burtica am facut, cea mai grea! :)) Si mi-a iesit de toata familia se lingea pe degete, iar in 2 zile s-a mancat o oala de 8 kg! :">

Eii si de atunci tot ma specializez...dar la dulciuri nu prea am tupeu inca! :">

Sa ne spui cum a iesit! :>

Ciorba de burta...8-> Preferata mea!:X
Inseamna ca esti buna bucatareasa!!:D Deci dupa ce mergem la Roxi sa mancam lapte de pasare, trecem imediat si pe la tine;))
La mine stau lucrurile invers:D La mancaruri nu prea ma pricep. Insa dulciurile imi ies super:xTocmai ce nu prea pot sa gatesc:)) Am o matusa din aia sclifosita, care face mofturi la orice mancare in afara de a ei, dar prajiturile mele ii plac, si nu am primit nici o observatie din partea ei pana acum#:-s
Eu am facut anul asta de Craciun prima oara Tiramisu, dar mi l-au "suflat" musafirii din noaptea de inainte de ajun:))Asa ca a trebuit sa ma trezesc cu noaptea-n cap sa mai fac inca 2 tavi...Oricum, ma bucur cand se mananca ceva ce fac eu:">Ca fiecare bucatareasa, de altfel;))

Roxii 29 mar 2011 16:50:18

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 595224)
Uhh shopping..8-> Sa te distrezi si sa cumperi muuuulte multe hainute:D Si sa faci poze sa ne arati:D
Pai daca tot ti-a iesit bun laptele de pasare..sa ne inviti si pe noi odata la o portie;))
Eu am facut antrenamentele, dus si am pus si ciorba pe foc:-> Asa ca, acum nu-mi ramane decat sa ma pun la invatat[*ingrijorat*]
Deci o sa revin mai incolo, sa va spun cum a iesit prima ciorba facuta de mine:)) (in afara de cele la plic:">)[*11*]

Hello!Gata,in sfarsit am ajuns acasa:))Sunt rupta de obosita dar makr am mai ars cv calorii la shopping:))Cred ca maine ma apuc de probat si va fac si poze sa vedeti lucrurile ca azi n`am nici un chef(:|

Vai,da nu`ti zic cat de bun a iesit:-oE suuuuper=P~Va invit si pe voi acum cat mai e ca maine sigur se evaporeaza:))

Mai dar ce harnicutza esti;;)Bravo pentru sport!>:D<

Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 595559)
Ciorba de burta...8-> Preferata mea!:X
Inseamna ca esti buna bucatareasa!!:D Deci dupa ce mergem la Roxi sa mancam lapte de pasare, trecem imediat si pe la tine;))
La mine stau lucrurile invers:D La mancaruri nu prea ma pricep. Insa dulciurile imi ies super:xTocmai ce nu prea pot sa gatesc:)) Am o matusa din aia sclifosita, care face mofturi la orice mancare in afara de a ei, dar prajiturile mele ii plac, si nu am primit nici o observatie din partea ei pana acum#:-s
Eu am facut anul asta de Craciun prima oara Tiramisu, dar mi l-au "suflat" musafirii din noaptea de inainte de ajun:))Asa ca a trebuit sa ma trezesc cu noaptea-n cap sa mai fac inca 2 tavi...Oricum, ma bucur cand se mananca ceva ce fac eu:">Ca fiecare bucatareasa, de altfel;))

Bleah:))Mie nu`mi place ciorba de burta:))

Asa sunt si eu,la mancare nu prea..de fapt nici nu prea m`am bagat sa fac pt ca o am pe mami...dar la dulciuri sunt experta,imi place sa fac tot felul de lucruri noi;;)

Ps:Am mancat piept de pui la gratar ca am luat pranzul cu mami in orash si altceva dietetic nu aveam ce sa`mi iau :))

EveEve 30 mar 2011 11:11:06

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 595735)


Hello!Gata,in sfarsit am ajuns acasa:))Sunt rupta de obosita dar makr am mai ars cv calorii la shopping:))Cred ca maine ma apuc de probat si va fac si poze sa vedeti lucrurile ca azi n`am nici un chef(:|

Vai,da nu`ti zic cat de bun a iesit:-oE suuuuper=P~Va invit si pe voi acum cat mai e ca maine sigur se evaporeaza:))

Mai dar ce harnicutza esti;;)Bravo pentru sport!>:D<



Bleah:))Mie nu`mi place ciorba de burta:))

Asa sunt si eu,la mancare nu prea..de fapt nici nu prea m`am bagat sa fac pt ca o am pe mami...dar la dulciuri sunt experta,imi place sa fac tot felul de lucruri noi;;)

Ps:Am mancat piept de pui la gratar ca am luat pranzul cu mami in orash si altceva dietetic nu aveam ce sa`mi iau :))

Pai asteptam pozele Roxii;;)
Da..si mie imi place sa experimentez cu prajiturile..Dar acum o sa uit putin de acest hobby, ca altfel se alege praful:))
Deci pana la urma ti-ai facut pofta cu pieptul de pui;)) Si eu ieri pe cea cu ciorba de vacuta:x
Aseara iar am ajuns super tarziu si super obosita, nici nu am mai deschis pc-ul:)) Asa ca o sa postez meniul acum:D

EveEve 30 mar 2011 11:12:55

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Meniu 29/03/2011

Micul dejun
-47g Paine integrala - 100 kcal - 1.7 pt.
-50g Ou fiert - 78 kcal - 2 pt.
-20g Gem de caise fara zahar - 6 kcal - 0.1 pt.

Gustare 1
-150g Mere - 78 kcal - 0.9 pt.

Pranz
-300g Ciorba de vacuta - 76 kcal - 1.5 pt.

Gustare 2
-200g mere - 104 kcal - 1.2 pt.

Cina
-100g Branza feta - 396 kcal - 7.1 pt.
-200g castraveti - 30 kcal - 0.4 pt.
-50g rosii - 13 kcal - 0.25 pt.
-100g Sunca de pui fiarta - 230 kcal - 2.2 pt
-------------------------------------------------------------
TOTAL INGERAT: 1111 kcal - 17.35 pt.

Activitati fizice:
-Pilates 60 min. - 232 kcal - 8 pt.
-Zumba 40 min - 322 kcal - 7 pt.
-Aerobic 30 min - 202 kcal - 6 pt.
-Metabolism bazal - 1398 kcal
-------------------------------------------------------------
TOTAL CONSUMAT: 2154 kcal - 21 pt.

Alexandra Andreea 30 mar 2011 11:20:24

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buuuna! >:D< O zi minunata sa ai! :-*:-*:-*

Cat despre meniu :D , incearca sa nu mai amesteci oul cu painea...eventual fa-ti o omleta cu ou si cu ceapa, sau alte legume...si mananca tot cu legume! Iar painea cu gem in alta zi! ;;)

Si seara, daca ai pus doar putina branzica pe deasupra e ok, daca ai pus mai multa, nu prea e buna combinatia! ;;)

Vezi ca am deschis "Ziarul slabutzelor" si am postat acolo cum sa combinam alimentele! :D >:D<

Cu drag,
Ale' ;;)

EveEve 30 mar 2011 11:46:39

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 597265)
Buuuna! >:D< O zi minunata sa ai! :-*:-*:-*

Cat despre meniu :D , incearca sa nu mai amesteci oul cu painea...eventual fa-ti o omleta cu ou si cu ceapa, sau alte legume...si mananca tot cu legume! Iar painea cu gem in alta zi! ;;)

Si seara, daca ai pus doar putina branzica pe deasupra e ok, daca ai pus mai multa, nu prea e buna combinatia! ;;)

Vezi ca am deschis "Ziarul slabutzelor" si am postat acolo cum sa combinam alimentele! :D >:D<

Cu drag,
Ale' ;;)

:">:">:">Ieri la micul dejun le vroiam pe toate odata:))Vroiam si ceva mai consistent, si ceva dulce:">Oricum, sa speram ca nu se mai intampla;))
Si seara am mancat branzica felii cu rosii castraveti si sunca de pui:-s Am mancat cam multa branzica, insa la oboseala aia nu eram prea creativa in ceea ce priveste cina, si nu stiam ce sa mananc ca sa trec peste 1000kcal:">
Ziarul slabutelor?? Suna extraordinar de bine:-> O sa intru imediat:D
>:D<:-*

Romyna 30 mar 2011 11:52:38

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Buna Eve:-*:-*:-*
http://i260.photobucket.com/albums/i...lutza/C2-2.jpg

EveEve 30 mar 2011 12:07:17

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Romyna (Post 597383)

Buna Romynuta, bine ai venit pe la mine!>:D<
Si multumesc pt floricele:xSunt superbe:x:x

EveEve 30 mar 2011 12:08:25

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Ahhhh Ale, acum am citit in ziarul slabutelor.. Deci 2 proteine diferite combinate..Greseala!
Nu o sa mai amestec branzica cu carne:P:">

Romyna 30 mar 2011 12:13:31

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Imi dai si mie un link sa citesc ziarul slabutelor?

Romyna 30 mar 2011 12:18:35

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 597265)
Buuuna! >:D< O zi minunata sa ai! :-*:-*:-*

Cat despre meniu :D , incearca sa nu mai amesteci oul cu painea...eventual fa-ti o omleta cu ou si cu ceapa, sau alte legume...si mananca tot cu legume! Iar painea cu gem in alta zi! ;;)

Si seara, daca ai pus doar putina branzica pe deasupra e ok, daca ai pus mai multa, nu prea e buna combinatia! ;;)

Vezi ca am deschis "Ziarul slabutzelor" si am postat acolo cum sa combinam alimentele! :D >:D<

Cu drag,
Ale' ;;)

nu merge linkul de la ziar
la mine cel putin nu merge:(:(:(:(:(:((

EveEve 30 mar 2011 12:26:18

Re: Jurnal Eve - Dieta Weight Watchers
 
Citat:

Anterior postat de Romyna (Post 597436)
nu merge linkul de la ziar
la mine cel putin nu merge:(:(:(:(:(:((

Ia vezi daca iti merge acum. http://forum.slabute.ro/discutii-div...umai-8712.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:03:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO