forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

niculina04 11 nov 2020 16:11:21

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturas la postul intermitent pot sa beau o cafea dimineata?ma trezesc mereu la 5h si chiar am nevoie de una sa rezist pana 12h .

butterfly30 11 nov 2020 16:20:03

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1452326)
Fluturas la postul intermitent pot sa beau o cafea dimineata?ma trezesc mereu la 5h si chiar am nevoie de una sa rezist pana 12h .

Ceai fără zahar, cafea fără zahar cu stevie, eritriol, tagatoza, cola zero, cam asta e voie. Succes!

niculina04 11 nov 2020 16:57:43

Re: jurnal de fluturas
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1452327)
Ceai fără zahar, cafea fără zahar cu stevie, eritriol, tagatoza, cola zero, cam asta e voie. Succes!

Cafeau o beau fara zahar de 5 ani si ceai la fel.
Uneori ma ajuta sa ma stabilizez postul intermitent, doar ca muncesc la 5 grade si dupa 5 h cand ajung acasa astept 3 h sa m incalzesc si imi e foame non stop, ce solutii imi poti da? Mai am un pic si fac 100 kg:(( abia astept sa treaca boala asta sa pot face niste cursuri pt un serviciu mai bun.

Gata, te las linistita....uneori sunt cicalitoare:">

>:D<

lidiuta 13 nov 2020 17:52:07

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturaș, sper că ești bine. Miss you.

adinico 13 nov 2020 22:39:31

Re: jurnal de fluturas
 
[*52*] am trecut sa te salut ...weekend linistit!

butterfly30 14 nov 2020 08:17:25

Re: jurnal de fluturas
 
Am avut o săptămână mai grea. Am mâncat corect, sport nu am făcut decât luni, în rest am integrat în programul zilnic diverse mișcări, câteva sute de repetări în total, doar ca printre picături. Sper ca de mâine sau luni sa revin la un program organizat.
De marți o luna voi fi mutata pe alt post unde este nevoie mare de personal, sper sa ma descurc și sa rezist, acolo presiunea este enorma.

butterfly30 14 nov 2020 08:18:08

Re: jurnal de fluturas
 
Lidi, mulțumesc >:D<, și voi îmi lipsiți când nu reușesc sa întru.
Nico, scuze de întârziere. Nu e ok IF dacă lucrezi în frig, nu e ok deloc. În primele săptămâni, de adaptare, ai oricum stări de frig, eu am făcut frisoane de mai multe ori, de de fiecare data.. Mai degrabă as merge pe o alimentație echilibrata cu multe grasimi sănătoase, foarte utile iarna. Sa ne înțelegem, carnea grasa gătită corect pentru mine este o grăsime sănătoasă, nesănătos este tot ceea ce este semipreparat/fast food, faina prăjită, etc. Piept de porc la grătar da, șnițele și alte paneuri nu. Nuci, brânză bună, etc. Ceaiuri calde, 3 mese pe zi. Dacă mănânci grăsimi multe nu vei mai simți nevoia de gustări. Iar dacă vei reuși sa scoți carbi rafinati îți a scădea mult pofta de mâncare. Succes!

Adinico, ma bucur ca ai reapărut, sper sa ramai pe-aici. :)

lidiuta 14 nov 2020 12:38:33

Re: jurnal de fluturas
 
Succes la noul job, chiar dacă e mai greu, va fi ca o provocare pentru tine. Uneori rutina la muncă omoară..entuziasmul.
Weekend plăcut!>:D<

butterfly30 14 nov 2020 13:00:25

Re: jurnal de fluturas
 
Mulțumesc, Lidi. Din fericire postul meu nu presupune prea multa rutina, iar mutarea nu este definitiva, sa vedem cum mai sunt vremurile. :)

Q88 15 nov 2020 22:31:34

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturaș, mult succes la noul post și să ai o săptămână ușoară.

Și eu am fost pe arătură, dar nu vreau să mai treacă o lună de la ultima postare.
Mai ales că am ajuns la 63.5. Fără sport.
Se vede că săptămâna aceasta am avut mâncare de la mama: ciorbă de pui, sufle de conopidă (reteța Montignac), celebrul clafoutis de mere (tot Montignac) și doar ciocolată 71%.

Mâine nu știu cum fac, dar trebuie să mă mobilizez pentru sport. Pe principiul: de luni!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:58:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO