forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal de fluturas (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-fluturas-12627.html)

Q88 22 nov 2020 09:15:35

Re: jurnal de fluturas
 
Fetelor, s[ ave'i weekend fain.

Am venit și eu să vă spun bucuria mea: 62.9 kg.

Cred că am un 1 an de când nu am mai văzut ceva cu 2.
Clar nu am ținut ceva strict. Sport...mint de o săptămână că încep.
Am vrut să limitez melesele până la oa 18:30.
Dar nu mi-a ieșit mereu. de exemplu, miercuri am avut MD și P, am sărit peste cină și am mâncat 150g de smânână pe la orele 23 când am ajuns acasă.
Dar în esență nu am mâncat prostii. Până aseară: o felie de tort primită.

Îmi dau seama că a trecut prea mult timp de când nu am mai fost slabă. Mă uitam în oglindă și vedeam cum s-a mai dus din burtă, față de 65 kg. Și mă gândeam că nu arăt chiar rău.
Așa o fi! Dar nici bine nu sunt.

Azi am început cu o altă abordare. Trebuie să fac sport pentru că mă doare prea tare mijlocul.
Dacă mă voi concentra mai mult pe sănătate, voi evita scuzele de tot felul.

butterfly30 23 nov 2020 21:35:38

Re: jurnal de fluturas
 
Și iata ca astăzi, în ciuda celor mai bune intenții, nu am reușit sa fac decât 30 minute din programul fitness blender, ziua 5. Sunt epuizata și nu mai fac fata, cred ca pentru perioada următoare ma voi întoarce la programe scurte, de 20-30 min, și când pot voi suplimenta cu bicicleta, care îmi permite sa și citesc/ vad un film, pentru că simt nevoia. Cu siguranță când voi simți ca pot voi opta pentru programe mai serioase o voi face. M-am oprit de 3 ori din cauza palpitațiile și stării de leșin, clar nu poate fi ceva sănătos sa insiști în asemenea condiții.
Azi
M1. Nuca de cocos, banana
M2. Peste cu hrean, borș de fasole cu șuncă și smântână., un mar

lidiuta 23 nov 2020 21:56:37

Re: jurnal de fluturas
 
Chiar nu are rost să tragi așa de tine. Odihna e și ea o prioritate. Azi îmi propusesem să pedalez, dar am făcut curat și am gătit după job, abia am mai avut energie să fac duș. E și mâine o zi, nu? Noapte bună!

butterfly30 25 nov 2020 22:32:53

Re: jurnal de fluturas
 
Pana la urma luni am mai făcut o ora de bicicleta. Ieri fără sport și o masa cu de toate seara pe la 8. A fost un răsfăț de zile mari și foarte necesar. :D

Azi am mâncat prima masa abia la 4 pentru ca... Serviciu. Nici la baie nu am avut timp sa merg azi. :))
M1:borș de fasole, 2 pătrățele de ciocolata, o pulpă de la mega, strugure și para
30 min start walking, 30 min bicicleta.

Q88 28 nov 2020 09:04:10

Re: jurnal de fluturas
 
Fluturaș, să știi că odihna este importantă.
Pentru sănătate, știi tu mai bine decât mine!
Dar eu țin minte că atunci când m-am mutat în București, la primul job aveam un program greu. La 7:20 trebuia să fiu la fabrică și pentru asta mă trezeam la ora 5. Deși mâncam exemplar, nu slăbeam. Eram blocată la 57 kg.
Mai acordă-ți și pauze si somn.

Stresul asupra organismului afectează slăbitul.

butterfly30 01 dec 2020 08:41:02

Re: jurnal de fluturas
 
Am făcut o criza de spate. Din cauza tensiunii, a poziției vicioase la serviciu, în ciuda sportului, într-o zi am rămas blocata și nu am mai putut cobori din mașină. Asa ca în ultimele zile zero sport, f putina mișcare, a fost greeeeeu sa ma descurc cu toate :((. Ieri, 58.4. 800g in doua săptămâni. Dezmăț ieri, cheat day, nu cheat meal :)):)):)).

butterfly30 01 dec 2020 08:44:24

Re: jurnal de fluturas
 
Concluzie: minus 9 kg în 3 luni, minus 1.4 kg în ultima luna. Zic ca e de bine. :D. Pentru ca e o luna grea, și eu știu ca la menținere esuez cel mai frecvent, îmi propun un minus de 500g pt luna aceasta, și amân pentru ianuarie menținerea, când tentațiile sunt mai mici și motivația mai mare, ca toată lumea se apuca de slăbit după 1 ianuarie :D

lidiuta 01 dec 2020 13:45:28

Re: jurnal de fluturas
 
Sănătate multă, fluturaș! >:D< Felicitări pentru rezultate!

Q88 01 dec 2020 22:56:49

Re: jurnal de fluturas
 
Bravooo, Fluturașul meu frumos!
Bravoooo din suflet.
9k in 3 luni este foarte rezonabil.
Sper să îți calc pe urme cât de curând. Adică în 3 luni :))

butterfly30 08 dec 2020 14:24:40

Re: jurnal de fluturas
 
Aseara am reînceput ușurel sportul, 30 minute. Încă ma doare spatele, dar n-am încotro.. De mâncat am continuat ca și pana acum, 2 mese If si puțin dulce zilnic, fie 2 pătrățele de ciocolata, o linguriță de dulceață, etc. Atât cât sa îmi fac o mica pofta. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:53:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO