forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Greeneyes (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-greeneyes-4041.html)

greeneyes 30 iun 2010 07:44:27

Re: Jurnal Greeneyes
 
Citat:

Anterior postat de paulla (Post 234391)
Greeneyes, Buna dimineata! :)
E super scrub-ul de cafea, uitasem de el....
Nu stiu daca ajuta la eliminarea grasimii, dar iti spun sigur ca-ti ramane o piele absolut minunata dupa ce te dai cu el :)
Nu te lasa, pun pariu ca lunea viitoare ai sa ai mai putin.
Mult spor...

Multumesc mult de incurajare Paula!
Nu ma astept la minuni, dar sper intr-adevar ca lunea viitoare cantarul meu sa arate mai putin fie si cu un kilogram. Sunt foarte multumita daca voi reusi sa slabesc intre 2-4 kg/luna fara sa pun la loc.

greeneyes 30 iun 2010 07:49:19

Re: Jurnal Greeneyes
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 234827)

Cum sa nu fie important? :)
Trebuie sa te bucuri pentru tot ce e in minus, atunci tare greu te vei descuraja la tentatiile care apar sau daca cantarul mai stagneaza o perioada :)

Eu zic sa iti schimbi putin abordarea, fii mai pozitiva si bucura-te mai mult de reusitele tale :)

Felicitari, ochi verzi !>:D<
Tot inainte pana la descoperirea slabutei din tine :)

M-ai simtit salbuto... intr-adevar nu sunt o fire foarte optimista, dar odata cu dorinta de a scapa de cat mai multe din kg in plus incerc sa lucrez si la aspectul asta;)
Am pentru ce sa multumesc lui Dumnezeu si trebuie sa o fac cu zambetul pe buze:)

greeneyes 30 iun 2010 07:51:13

Re: Jurnal Greeneyes
 
Citat:

Anterior postat de pety (Post 235072)
Felicitari pentru kg pierdut...spor inainte...sa auzim de cat mai multe in minus...apropo..chiar ai ochii verzi??

Multumesc mult PETY si pentru urare si pentru vizita facuta!
Da chiar am ochii verzi:)

pety 30 iun 2010 13:38:20

Re: Jurnal Greeneyes
 
Vei reusi cu siguranta sa slabesti daca tii un pic in frau papatul in mod gresit...trebuie sa ne incurajam singure,pentru ca macar suntem sanatoase....lupta cu kg este o lupta care se poate castiga daca vrei este mai rau cand Doamne-fereste ai alte probleme sau vreo boala de care nu poti scapa...asa ca iti doresc multa ambitie,o sa vezi ca vei fi multumita de cantar:D

greeneyes 30 iun 2010 14:48:23

Re: Jurnal Greeneyes
 
:):):)
De ce zambesc asa????? Pai pentru ca am reusit intr-un final sa completez meniurile de saptamana asta. Ceea ce imi propun de la o zi la alta nu prea se materializeaza asa ca modific si modific....asa incat mi-am propus sa trec in fiecare zi meniul pentru ziua trecuta si peste zi sa-l mai completez pe cel pentru ziua in curs.
In ceea ce priveste meniul am reusit(cu mici exceptii sa evit alimentele care nu sunt permise), dar am senzatia ca mai am de lucrat la cantitati, de aceea va cer ajutorul celor care stiu mai multe despre cum ar trebui sa arate un meniu: spuneti-mi ,va rog, pe unde gresesc !

greeneyes 30 iun 2010 14:54:44

Re: Jurnal Greeneyes
 
Am uitat sa mentionez ca saptamana asta am continuat cu mersul pe jos zilnic, dar nu am mai facut nici un exercitiu fizic.:( Sper ca in weekend sa reusesc sa fac zumba si tae bo pt incepatori[*64*]

greeneyes 01 iul 2010 13:59:28

Re: Jurnal Greeneyes
 
Mi-am propus sa slabesc cam 2-4 kg pe luna:D:D:D.... media de 3 kg ma incanta daca se realizeaza. Asta inseamna ca in ianuarie sa cantaresc cu aproximativ 20kg mai putin...cred ca nu ar fi rau deloc;).
In ceea ce priveste sportul realizez ca nu prea am deloc conditie fizica, asa ca mi-am propus ca pana ajung la 99 de kg sa ma limitez la mers pe jos si ceva zumba/tae bo in weekendurile cand sunt acasa.
De cand am inceput sa controlez mai serios cantitatile de mancare si alimentele pe care le consum, am constatat ca ocolesc mancarea gatita; e ceva vreme decand nu am mai mancat o ciorbita sau o tocanita.......... mai suparata sunt ca daca nu mai mananc eu am inceput sa nu mai gatesc nici pentru sotul meu, caruia cred ca i s-au lungit urechile de la atatea cereale cu lapte si rosii cu branza:(
Weekendul acesta sper sa imi revin si sa incerc sa impac si dieta mea si gurmandul din sotul meu. Voi cauta cateva retete dietetice care sa ii placa si lui:D:D:D

paulla 02 iul 2010 06:07:04

Re: Jurnal Greeneyes
 
Greeneyes, si eu ii gatesc sotului meu mancare cat incape, dar de exemplu fac ciorbite, varza calita, sau fasole verde scazuta din care pot manca si eu, fripturica la care fac o salata chiar daca lui ii fac si o garnitura pe langa eu nu mananc din ea, mai fac ghiveciuri ca e sezonul lor si am voie sa mananc si eu. Cand fac mancare am grija sa fie ceva din care pot manca si eu, si nu ma ating de ceea ce nu e voie. Daca fac salata de vinete de exemplu eu o mananc pe felii de rosii sau de ardei si nu pe paine. La fel, pe felii de rosii sau de ardei pun branzica, sendvisurile astea gustari ma scot din multe belele.
Nu-ti fa griji, in practica e mai simplu decat gandesti cu gandul :)
Sper ca ti-am fost de ajutor...

pety 02 iul 2010 15:56:00

Re: Jurnal Greeneyes
 
Buna greeneyes...cum merge astazi?

VentoFreddo 03 iul 2010 16:50:01

Re: Jurnal Greeneyes
 
Buna, frumoaso cu ochii verzi>:D<Ti-am citit jurnalul, imi place ca esti hotarata si simt eu asa ca o sa reusesti in ceea ce ti-ai propus.Tptul e sa nu ai asteptari prea mari dintr-o data, kilogramele alea nu s-au "lipit " de tine intr-o luna-doua si dureaza sa le dai jos.M-am uitat pe meniurile tale, uite de ex cel de ieri:
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:30
Piersici, 150g - 59 calorii, 1.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14.3 carbohidrati, 2.3 fibre, 0 sodiu, 12.6 zahar
Lapte pasteurizat semidegresat 1.8%, 250ml - 125 calorii, 7 proteine, 5.8 grasimi, 0 colesterol, 11.8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Fulgi de ovaz, Fortin, 30g - 110 calorii, 3.8 proteine, 2.1 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 0.2 zahar
Fulgi de secara, Sanovita, 20g - 60 calorii, 1.9 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 12.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 1, ora 09:30
Cafea, 200ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4 sodiu, 0 zahar
Ciocolata Heidi Dark Extreme 85%, 20g - 124 calorii, 1.5 proteine, 11.4 grasimi, 0 colesterol, 3.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Prânz, ora 13:00
Perle de branza cu smantana 2%, LaDorna, 300g - 222 calorii, 39 proteine, 6 grasimi, 0 colesterol, 3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Gustare 2, ora 15:55
Piersici, 100g - 39 calorii, 0.9 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9.5 carbohidrati, 1.5 fibre, 0 sodiu, 8.4 zahar
Cina, ora 19:30
Crenvursti de pui, 180g - 400 calorii, 8.1 proteine, 32 grasimi, 0 colesterol, 7.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Lipie, 50g - 135 calorii, 4.1 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 25.7 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1276 calorii, (mic)67.9 proteine, (mult)59 grasimi, 0 colesterol, (mic)107 carbohidrati, 7.5 fibre, 4 sodiu, 21.2 zahar
ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1932 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1932 calorii
Ai mancat foarte bine ziua, dar la cina crenvurstii nu prea sunt ok, chiar daca sunt de pui, curcan, etc, sunt plini de amidon, zahar, etc, plus ca-s facuti cu reziduuri de carne..Incearca sa-i eviti in viitor, mai bine o felie de carne de pui gratar cu o salata imensa seara tine de foame la fel si e mai sanatoasa:)
Cu orice intrebare, nelamurire nu ezita sa-mi trimiti un mesaj, bravo si pt sport..daca zici ca nu ai spatiu prea mult sa te misti cauta pe net si "Walking With leslie Sansone", e mers pe loc cu diferite exercitii care-ti lucreaza tot corpul,mie mi-a placut mult.


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:57:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO