forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal hazegrl (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-hazegrl-3677.html)

hazegrl 19 mai 2010 21:44:04

Re: Jurnal hazegrl
 
Multumesc de incurajari>:D<

Cu cat vad ca arata cantarul mai putin cu atat sunt entuziasmata:"> si parca ma abtin mai usor de la tentatii zilele astea.
Trebuie sa vad cum reusesc sa renunt la paine. Asta e drogul meu. Si imi mai si consuma multe puncte. Nu cred ca ma voi lasa vreodata complet. Oricum nu mai mananc cata paine obisnuiam, dar tot cred mai pot reduce. E un proces care dureaza...:))

ianna 21 mai 2010 14:04:06

Re: Jurnal hazegrl
 
Citat:

Anterior postat de hazegrl (Post 193605)
Multumesc de incurajari>:D<

Cu cat vad ca arata cantarul mai putin cu atat sunt entuziasmata:"> si parca ma abtin mai usor de la tentatii zilele astea.
Trebuie sa vad cum reusesc sa renunt la paine. Asta e drogul meu. Si imi mai si consuma multe puncte. Nu cred ca ma voi lasa vreodata complet. Oricum nu mai mananc cata paine obisnuiam, dar tot cred mai pot reduce. E un proces care dureaza...:))


usor usor vei ajunge sa reduci totul la o felie maxim 2 pe zii...si cel mai bine sa fie consumate la primele 2 mese...dimi si/sau pranz;)

hazegrl 21 mai 2010 16:46:09

Re: Jurnal hazegrl
 
Hello!

In primul rand sa dau raportul saptamanal: cantarul arata azi doar cu 0.5kg in minus. Mai bine decat deloc, dar speram la mai mult. In centimetri am scazut doar 1 cm in talie. In rest solduri, coapse la fel.:( Ce-i drept, saptamana asta am can tras chiulul la sport. Dar incep sa prind pasii la zumba si sigur imi voi reveni...

In rest ma panichez ca se apropie bacul :(((

LicuriciColorat 21 mai 2010 17:13:23

Re: Jurnal hazegrl
 
Citat:

Anterior postat de hazegrl (Post 195727)
Hello!

In primul rand sa dau raportul saptamanal: cantarul arata azi doar cu 0.5kg in minus. Mai bine decat deloc, dar speram la mai mult. In centimetri am scazut doar 1 cm in talie. In rest solduri, coapse la fel.:( Ce-i drept, saptamana asta am can tras chiulul la sport. Dar incep sa prind pasii la zumba si sigur imi voi reveni...

In rest ma panichez ca se apropie bacul :(((


hey
las ca e bine,bucura-te pt fiecare gram dat jos,important e ca e minus nu e in plus:)
si mai ales daca sa duc si un cm,e super,bravo
nu-i bai,recuperezi,incerca sa faci in weekend sport(si eu am tras chiulu,dar n-am ce face:D)

de ce sa te panichezi?
fii linistita si calma,daca ai invatat si te descurci n-ai de ce sa iti fie teama
o sa fie bine ai sa vezi

Adella 21 mai 2010 18:05:54

Re: Jurnal hazegrl
 
Citat:

Anterior postat de hazegrl (Post 195727)
Hello!

In primul rand sa dau raportul saptamanal: cantarul arata azi doar cu 0.5kg in minus. Mai bine decat deloc, dar speram la mai mult. In centimetri am scazut doar 1 cm in talie. In rest solduri, coapse la fel.:( Ce-i drept, saptamana asta am can tras chiulul la sport. Dar incep sa prind pasii la zumba si sigur imi voi reveni...

In rest ma panichez ca se apropie bacul :(((

:-*>:D<Hei Hazegrl:-*
Nu fii suparata ,nu ai de ce ..ai slabit ..nu te-ai ingrasat;)
Felicitari din partea mea;;):-*
Off bacul ..imi amintesc si eu stresul de atunci ..dar vei vedea ca dupa ce trece o sa-ti spui ca nu a fost chiar asa greu ..acum depinde ca nu stiu ce au mai facut cei din Ministerul Educatiei cu Bacul:)
Mult succes si sunt sigura ca vei avea rezultate frumoase !

hazegrl 28 mai 2010 15:12:48

Re: Jurnal hazegrl
 
Buna!

In toata nebunia asta cu invatatul mi-am zis sa trec repede sa dau raportul saptamanal: am ajuns la 53kg (desi cantarul meu nu poate fi de incredere pentu ca nu e digital: inainte de masa imi arata 53, si dupa se inclina spre 52, dar citirea oficiala e 53 -just to be on the safe side-).

Intrucat lupta mea principala e cu cm cred sa ar trebui sa imi stabilesc o tinta pentru masurile mele. Sa existe un punct in care sa zic "Gata! Am reusit!" si sa nu ajung intr-un cerc vicios de genul "hai, inca un cm!"

Pentru copse imi propun: 58cm -> 50cm, iar pentru solduri: 97cm -> 90cm. Pentru talie nu imi propun nimic deocamdata. Am 66 cm, dar nu ma deranjaza cand ma uit in oglinda. Dar daca se duc si cm si de acolo nu ma supar.
Cum vi se pare telul meu? Va rog sa-mi spuneti daca il considerati nerealist.;)

LicuriciColorat 28 mai 2010 15:18:15

Re: Jurnal hazegrl
 
Citat:

Anterior postat de hazegrl (Post 203225)
Buna!

In toata nebunia asta cu invatatul mi-am zis sa trec repede sa dau raportul saptamanal: am ajuns la 53kg (desi cantarul meu nu poate fi de incredere pentu ca nu e digital: inainte de masa imi arata 53, si dupa se inclina spre 52, dar citirea oficiala e 53 -just to be on the safe side-).

Intrucat lupta mea principala e cu cm cred sa ar trebui sa imi stabilesc o tinta pentru masurile mele. Sa existe un punct in care sa zic "Gata! Am reusit!" si sa nu ajung intr-un cerc vicios de genul "hai, inca un cm!"

Pentru copse imi propun: 58cm -> 50cm, iar pentru solduri: 97cm -> 90cm. Pentru talie nu imi propun nimic deocamdata. Am 66 cm, dar nu ma deranjaza cand ma uit in oglinda. Dar daca se duc si cm si de acolo nu ma supar.
Cum vi se pare telul meu? Va rog sa-mi spuneti daca il considerati nerealist.;)

hey felicitari pt kg date jos>:D<
in legatura cu cm nu stiu,nu sunt foarte infomata cati cm se dau jos pt a fii oki,eu consider ca merita sa zici stop cand te uiti in oglinda si te recunosti,te simti slaba,esi slaba in viziunea ta nu dupa ce zice cantarul sau centimetru
probabil daca faci sport vei ajunge unde vei dori,dar asta necesita timp,o alimentatie sanatoasa in continuare:)
oricum mult succes:)

ianna 30 mai 2010 13:32:15

Re: Jurnal hazegrl
 
Citat:

Anterior postat de hazegrl (Post 203225)
Buna!

In toata nebunia asta cu invatatul mi-am zis sa trec repede sa dau raportul saptamanal: am ajuns la 53kg (desi cantarul meu nu poate fi de incredere pentu ca nu e digital: inainte de masa imi arata 53, si dupa se inclina spre 52, dar citirea oficiala e 53 -just to be on the safe side-).

Intrucat lupta mea principala e cu cm cred sa ar trebui sa imi stabilesc o tinta pentru masurile mele. Sa existe un punct in care sa zic "Gata! Am reusit!" si sa nu ajung intr-un cerc vicios de genul "hai, inca un cm!"

Pentru copse imi propun: 58cm -> 50cm, iar pentru solduri: 97cm -> 90cm. Pentru talie nu imi propun nimic deocamdata. Am 66 cm, dar nu ma deranjaza cand ma uit in oglinda. Dar daca se duc si cm si de acolo nu ma supar.
Cum vi se pare telul meu? Va rog sa-mi spuneti daca il considerati nerealist.;)


evident ca tzelul pe cm este mult mai bun decat cel pe kg DAR mare grija pana unde mergi cu kilogramele ca sa iti atingi telul dorit la cm.;)

hazegrl 30 mai 2010 22:01:01

Re: Jurnal hazegrl
 
Voi avea grija cum scap de cm. Principala mea "arma" va fi sportul. [*dansand*]Nu vreau in niciun caz sa scad sub 50 kg (care e si asa la limita). Vreau sa fiu slabuta, nu subnutrita.;)

andra_aly 30 mai 2010 22:27:30

Re: Jurnal hazegrl
 
Bravo>:D<te felicit pentru alegere@};-
prin sport o sa ajungi cu o silueta de invidiat. trebuie multa ambitie si rabdare.;;)
imi place ca sunt si fete cu capul pe umeri>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:59:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO