forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal hazegrl (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-hazegrl-3677.html)

mitzy 09 iul 2010 16:54:21

Re: Jurnal hazegrl
 
buna seara WW girl, ce mai faci cum merge dieta? Asteptam vesti si aici si in clubul WW!

Spor la slabit!>:D<

ianna 14 iul 2010 15:54:49

Re: Jurnal hazegrl
 
Ce mai faci haze? Esti ok cu dieta? ai nevoie de ceva sfaturi?

hazegrl 15 mar 2011 04:05:57

De data asta - slabuta definitiv
 
Buna fetelor,

Revin in grupul viitoarelor slabute, dupa ce anul trecut am disparut "ca magaru'-n ceata" (mi-ar fi placut sa am o expresie mai frumoasa, dar e singura care-mi vine in minte).
Voi rezuma ce am mai facut de atunci. Am incetat sa fecventez forumul deoarece se apropia bacul si deja imi ajunsese cutitul la os; am incercat sa ma tin totusi de dieta insa nu am mai fost asa de stricta. Admiterea la facultate s-a lasat cu complicatii, am aflat unde am fost admisa aprox la o luna dupa colegii mei (Partea buna e ca am ajuns unde vroiam - University of Edinburgh) => complicatii cu cazarea mi-am petrecut august si o parte din septembrie cautand cazare dar fara succes (cautam sa fie foarte ieftin). Cand am plecat din tara inca nu gasisem nimic si am sfarsit prin a locui intr-un hostel pana in decembrie. Ma busur acum ca lucrurile s-au pretecut cum s-au petrecut, pentru ca viata in hostel a fost benefica pentru silueta mea. Mancam numai porcarii (paste orez, etc) dar mancam foarte putin, iar mai ales la inceput numai de manacat nu-mi ardea. Dieta nici nu-mi trecea prin cap sa tin, mai ales ca noul stil de viata era foarte activ.
All in all, de ziua mea (15 decembrie)m realizarea vietii mele: incapeam intr-o pereche de blugi in care nu incepusem vreodata inainte.
Apoi, dezastul = vacanta de iarna + mutatul in camera mea (acum bucataria nu era 2 etaje mai sus ci alturi de camera mea + nu mai impart o bucatarie cu zeci de oameni ci cu 5 pers pe care le vad din cand in cand). M-am trezit ca o luna mai tarziu nu mai incapeam in blugi. Am inceput sa merg la sala incerc sa ma reapuc de weight watchers de vreo luna, iar weekendul asta am aflat cat cantaresc : 59 kg (asta a fost maximul pe care l-am atins vreodata si nu vreau sa-l depasesc.

Aspir 50 kg (cand am plecat, in septembrie aveam vreo 52-53kg si bagaje de 60 :))) ) de atunci nu ma mai cantarisem. Coapsele mele care l-aun moment dat aveau 53 cm(cel putin sper ca nu-mi juca privirea feste), acum au 60.

Deci in 2 cuvinte: acum 3 luni eram foarte aproape de idealul meu. Daca mi-a luat trei luni sa ajung asa. In trei luni trebuie sa revin la starea initiala. Stiu ca datul jos e mai greu decat pusul, dar asa-mi trebuie daca nu am avut grija de ce aveam.

In final, sper sa ma reprimiti in randurile voastre, pentru ca ultima data cand am intrat serios la dieta n-as fi reusit fara voi, iar eu promit de data asta sa nu ma las asa usor pentru ca am vazut ca se poate.

mitzy 16 mar 2011 12:11:35

Re: Jurnal hazegrl
 
Buna Haze, >:D< In primul rand, da-mi voie sa te felicit pt intrarea la o facultate in strainatate. Asta -i un lucru minunat si trebuie sa fii mandra.

Acum, la oitele noastre, sa stii ca nu-i >:) asa de negru. Tu stii foarte bine ca WW functioneaza, inclusiv la tine, doar ai testat lucrul asta;) Trebuie doar sa te tii de treaba si sa faci si un pic de miscare, chiar mers pe jos daca ai timp si totul va fi mai mult decat ok.

M-am gandit de multe ori la tine si m-am intrebat ce mai faci si iata ca azi am vazut vesti de la tine si m-am bucurat mult:) Te pup si ai grija de tine:-*>:D<

hazegrl 16 mar 2011 21:53:56

Re: Jurnal hazegrl
 
Multumesc Mitzy >:D< [*1*]

Ma bucur sa fiu din nou printre slabute, desi nu ma bucur ca a trebuit sa iau 7kg ca sa fac asta [*paste*]. Le voi veni de hac. Da. WW cred ca e de departe cea mai buna dieta pentru mine, mai ales ca nu pot urma diete sau care interzic sau impun anumite alimente (asa imi pot alege ce mananc in functie de buget - daca o dieta mi-ar cere sa cumpar cine stie ce, ma distruge), de foame nici nu poate fi vorba (nu-mi mai functioneza creierul).

mitzy 16 mar 2011 22:30:39

Re: Jurnal hazegrl
 
Citat:

Anterior postat de hazegrl (Post 574477)
Multumesc Mitzy >:D< [*1*]

Ma bucur sa fiu din nou printre slabute, desi nu ma bucur ca a trebuit sa iau 7kg ca sa fac asta [*paste*]. Le voi veni de hac. Da. WW cred ca e de departe cea mai buna dieta pentru mine, mai ales ca nu pot urma diete sau care interzic sau impun anumite alimente (asa imi pot alege ce mananc in functie de buget - daca o dieta mi-ar cere sa cumpar cine stie ce, ma distruge), de foame nici nu poate fi vorba (nu-mi mai functioneza creierul).

Buna seara draga Haze, ma rog aici este 10 seara, la voi nu stiu cat e:D Bineinteles ca mi-am amintit de tine, imi aduc aminte tot ce tine de WW;) Ehee, daca m-as fi trezit eu sa slabesc dupa doar 7 kg luate in plus ce bine era ...:( aveam aproximativ 54 acum 5 ani deci daca as fi luat 7 as fi avut 61 si tot ar fi fost bine avand in vedere ca la 1.67 inaltime pot avea pana la 70 de kg cu ce structura osoasa am... dar eu m-am trezit tarziu ca trebuie sa iau masuri:( la 104 kg. Cum spuneai si tu, nu sunt nici de mine dietele restrictive, am incercat destule si de cand am inceput WW am slabit 22 de kg.Mai am mult de slabit si dieta la mine merge din ce in ce mai greu dar nu ma las pt ca nu-mi place ce vad in oglinda.

Te pup si ai grija de tine:-*>:D<http://www.aflowersgift.com/images/arrange11.jpg

mitzy 19 mar 2011 12:58:26

Re: Jurnal hazegrl
 
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/...c02v6fnjk9.gif

hazegrl 20 mar 2011 12:53:41

Re: Jurnal hazegrl
 
Buna mitzy,

Thanks for dropping in >:D<

Ce-am facut in ultima saptamana pe scurt: am pus aprox 300g :( Dieta merge bine pe timpul zile, insa seara devine o problema, ca atunci ma apuca foamea, de fapt nu e vorba de foame, ci mai mult de "nevoia de a rontzai". In plus, am un program haotic: culcat foarte tarziu, trezit si mai tarziu. Trebuie remediata aceasta situatie.
Incerc sa petrec cat mai putin timp acasa pentru a fi departe de bucatarie. Nu vreau sa ma infometez, vreau doar sa evit gustarile inutile.

hazegrl 12 apr 2011 11:43:43

Re: Jurnal hazegrl
 
Trec pe aici sa las un scurt post ca am cam neglijat jurnalul. Dupa cateva saptamani de tot depasit punctele, ieri am reusit in sfarsit sa ma incadrez in limita. :D Aceasta reusita trebuia marcata in calendar si sper sa fie doar prima dintr-o lunga serie.

mitzy 12 apr 2011 17:55:04

Re: Jurnal hazegrl
 
Hello Haze, nu-ti face griji ca ai neglijat dieta, am observat ca mai toate slabutele care au inceput serviciul au trecut prin asta dar si-au revenit incet si sigur, cu pasi mici dar importanti.;)Felicitari pt ziua in care te-ai incadrat in puncte si multa bafta in continuare.:-*>:D<>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:10:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO