forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal-Ieucumine (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ieucumine-12179.html)

alinu0809 13 mar 2013 19:23:51

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1235343)
Back home. Azi chiar a fost ok la job, a trecut repede timpul. Cand am ajuns la munca azi dimineata erau 3 pizaa intregi, lasate de colegii mei de azi-noapte. Le-am mirosit, am rezistat, pana la urma am mancar jumatate dintr-o felie la pranz. Acum sunt acasa si mananc o salata dintr-un mar, o para, 5 capsuni si vreo 50 gr de branza slaba. Trebuie sa-mi fac mai des. Iese destula salata si e mega buna :D. Mi-am schimbat ganterele, mi-am luat unele de 2 kg, iar colegul meu de pe fitness a fost dragut si mi le-a dat cu 10 lei mai ieftine decat cele de 1 kg, asta pentru ca e crapat putin cauciucul de pe ele, dar pe mine nu ma deranjeaza asta. So, am mai dat 10lei si mi-am luat o pereche de pantaloni scurti. Cate afaceri bune am facut azi :D

Am făcut și eu o afacere super :> Am găsit caserolă compartimentată și cu tacâmuri!! :)))
Foarte tare, să îți stăpânești sănătoasă toate achizițiile. Și bravo pentru pizza. :> >:D<

ieucumine 13 mar 2013 20:55:10

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1235406)
Am făcut și eu o afacere super :> Am găsit caserolă compartimentată și cu tacâmuri!! :)))
Foarte tare, să îți stăpânești sănătoasă toate achizițiile. Și bravo pentru pizza. :> >:D<


Acum mai trebuie sa astepti sa vina caldura si sa iesi cu caserolele in parc, la picnic. Dar tu nu faci facultate acolo? Nu poti sa-ti iei la scoala mancare?

alinu0809 13 mar 2013 21:23:43

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de ieucumine (Post 1235469)
Acum mai trebuie sa astepti sa vina caldura si sa iesi cu caserolele in parc, la picnic. Dar tu nu faci facultate acolo? Nu poti sa-ti iei la scoala mancare?

Păi nu fac facultate încă, sper că la anu' voi face. Adică din toamnă. Deocamdată mă integrez și mă adaptez. :)) Deci caserola trebuie să aștepte până e destul de cald pentru a merge în parc.. :-<

ieucumine 13 mar 2013 23:15:32

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Am terminat si Burn Circuit numero dos. Maine e cardio, de abia astept! Exercitiile astea cu greutati nu mi se prea potrivesc, asta de cand aveam abonament la aerobic si mergeam la Smart Pump. Le uram din suflet. Asa lucrez in ritmul meu si reusesc sa le duc pana la capat. Acolo ma enerva ca erau toate tipele alea care venau de o viata la sala si faceau totul sa para prea usor:)). Pana una-alta, am programul asta, incerc sa ma tin de el. Ma enerveaza ca am uitat ca eu trebuie sa plec in concediu si o sa iau o saptamana de pauza. Cand ma intorc ori il iau de unde am ramas, ori il reincep. Maine nu stiu ce am in meniu. Deschid maine dimineata frigiderul si vad eu ce imi iau sa mananc la munca. In seara asta nu stiu ce fac, Deobicei aveam program cu colega de apartament sa ne uitam la Badea, dar ea doarme de 30 minute. Cel mai probabil o sa-mi descarc un film din care nu o sa vad nici 20min. Cica vine ninsoarea in weekend. Si cica vine doar aici. Adica in Tm o sa ninga si in restul tarii o sa fie 13-14 grade. So, asta inseamna ca imi reiau mersul cu busul pana la munca. No bike, this week. Anyway, am aberat destul.
O seara faina tuturor!

ieucumine 14 mar 2013 08:32:46

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Moning! Mi-am inceput ziua cu cel mai bun mic-dejun ever: 2 iaurturi nutriday, 5 capsuni, cereale integrale fara zahar si seminte de in. As putea manca asta si la pranz si cina pentru toata viata la cat de bun a fost. Nu stiam ce sa-mi fac de mancare pentru pranz, am deschis frigiderul si m-am blocat. Mi-am facut pana la urma un amestec mexican cu seminte de in si susan, piept de pui nu dezghetasem si oricum mi-e prea somn sa- mi fac. Am baut un 3in 1 cu lapte si am fumat o tigara pe care o aveam de la o colega. Da, cafeau si tigara de dimineata ma incetinesc. Imi dau o stare asa aiurea, trebuie sa renunt la astea, oricum nu ma dau in vant dupa cafea. Ok, eu am plecat la job. Azi cred ca o sa ma plictisesc groaznic. Ploua si nu o sa vina prea multa lume la magazin. Sper ca la voi e vreme mai frumoasa.
O zi faina tuturor!

marinuta 14 mar 2013 09:16:38

Re: Jurnal-Ieucumine
 
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...yx4dKIfaVjZr2g...O zi frumoasa sa ai...

alinu0809 14 mar 2013 11:08:35

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Neața! Trebuie să îți zic că mi-am dat seama unde o să îmi folosesc caserola!! Marțea viitoare mergem cu trenul până în alt oraș aici, pentru că mi-am luat bilete pentru concertul lui Example. Și drumul cu trenul e de 3-4 ore și va fi în jurul prânzului, deci e perfect!! :))))) O iau razna. :))))
Îți doresc o zi foarte faină >:D<

ieucumine 14 mar 2013 16:51:08

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 1235600)


Yamm, mersi la fel. Pana acum merge prost :))

ieucumine 14 mar 2013 16:52:17

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Citat:

Anterior postat de alinu0809 (Post 1235687)
Neața! Trebuie să îți zic că mi-am dat seama unde o să îmi folosesc caserola!! Marțea viitoare mergem cu trenul până în alt oraș aici, pentru că mi-am luat bilete pentru concertul lui Example. Și drumul cu trenul e de 3-4 ore și va fi în jurul prânzului, deci e perfect!! :))))) O iau razna. :))))
Îți doresc o zi foarte faină >:D<


Uite ca nu mai trebuie sa astepti sa se topeasca zapada! Sa o stapanesti sanatoasa si la cat mai multe iesiri:))

ieucumine 14 mar 2013 16:56:19

Re: Jurnal-Ieucumine
 
Azi mi-a mers mega aiurea. Ploua ca naiba aici si am o stare urata. Parca nu mai treceau orele azi. M-am enervat putin si cand am ajuns de la munca am intrat direct la magazin. Noroc ca nu aveau branzoaice si alte chestii pe care le cumpar cand ma apuca cate o criza. Asa ca acum mananc un fel de salata facuta dintr-o para si cateva capsuni. Mi-e somn, sunt obosita si n-am chef de nimic. Trebuie sa bag la spalat, sa strang de prin casa, dar nu vreau decat sa zac. Si maine mai si ninge. Maine dimineata merg la psiholog. Sper ca o sa fie ok si ca pot ramane la ea. Asta pentru ca nu are formare pe cognitiv-comportamentala, doar nu stiu ce curs cu o urma de c-c. Sper sa fie bine si sa ma tin bine pe picioare. Acum imi vine sa ma duc la benzinarie si sa-mi iau ditamai sendvisul. Sau as putea sa ma culc...


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:10:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO