forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Karemina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-karemina-1931.html)

karemina 10 dec 2009 20:03:10

Jurnal Karemina
 
am scris pe diferite topicuri dar cum mi s-a spus la un topic eram pe langa subiect asa ca am sa incep sa postez aici diverse pareri in ceea ce priveste regimul meu si nu numai.

lalita 10 dec 2009 20:04:50

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56337)
am scris pe diferite topicuri dar cum mi s-a spus la un topic eram pe langa subiect asa ca am sa incep sa postez aici diverse pareri in ceea ce priveste regimul meu si nu numai.

buna karemina! urmezi o dieta anume? succes>:D<

karemina 10 dec 2009 21:17:33

Re: jurnal Karemina
 
Da sa zicem ca e una hipocalorica. Adica mananc doar 3 mese pe zi si o gustare care consta intr-o mandarina seara. Iau ceva suplimente naturiste, sport si cam atat ms pt incurajari

Slabuta 10 dec 2009 21:36:33

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56365)
Da sa zicem ca e una hipocalorica. Adica mananc doar 3 mese pe zi si o gustare care consta intr-o mandarina seara. Iau ceva suplimente naturiste, sport si cam atat ms pt incurajari

Karemina tu glumesti?:-o cum adica doar 3 mere?:-s

MariaLuisa 10 dec 2009 22:39:18

Re: jurnal Karemina
 
Buna karemina :) Ne-am incrucisat pe alt topic si am vazut acum jurnalul tau >:D< In loc de cina tu papi o mandarina doar ? Si celelalte 3 mese cum le repartizezi de-a lungul zilei ? :-/Si ce sport faci ? :)

lalita 10 dec 2009 23:06:54

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 56374)


Karemina tu glumesti?:-o cum adica doar 3 mere?:-s

3 mese slabuta:) doamne fereste 3 mere!!:-s

Slabuta 10 dec 2009 23:16:38

Re: jurnal Karemina
 
Mii de scuze :"> nu vazusem s. :">Scuze

karemina 11 dec 2009 09:11:25

Re: jurnal Karemina
 
Deci hai sa lamurim. Mananc de dimineata in jur de ora 8 de exemplu astazi branzica cu o rosie. Dejunul il iau in jurul orei 13 la munca astazi mancare pe care mi-o pregateste colega mea si care astazi va consta intr-o pulpita de pui la cuptor iar seara mananc pe la ora 18 si aseara de ex a constat in paste integrale cu rosii si ciuperci. Iar pe la ora 20:00 pap ceva fructe cum am spus o mandarina, kiwi sau gref. Sport fac pilates pentru abdomen si coapse. Pe parcursul zilei beau 300 ml de cafea si ceva cola zero si seara acasa apa cu lamaie si zaharina

nicol30 11 dec 2009 09:58:37

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56412)
Deci hai sa lamurim. Mananc de dimineata in jur de ora 8 de exemplu astazi branzica cu o rosie. Dejunul il iau in jurul orei 13 la munca astazi mancare pe care mi-o pregateste colega mea si care astazi va consta intr-o pulpita de pui la cuptor iar seara mananc pe la ora 18 si aseara de ex a constat in paste integrale cu rosii si ciuperci. Iar pe la ora 20:00 pap ceva fructe cum am spus o mandarina, kiwi sau gref. Sport fac pilates pentru abdomen si coapse. Pe parcursul zilei beau 300 ml de cafea si ceva cola zero si seara acasa apa cu lamaie si zaharina

buna

tot ce manci tu intr-o zi ajungi la min. 1000 cal / zi? ai facut un calcul sa vezi?
felicitari pentru kg. date jos!

karemina 11 dec 2009 10:05:04

Re: jurnal Karemina
 
Spre rusinea mea in cele mai multe zile intr-adevar nu ajung la 1000 calorii stiu ca nu e bine dar sunt f incapatanata si nu prea ascult sfaturi decat de la medici si alea doar in privitna suplimentelor nutritive si modului de administrare. Ms mult pt felicitari

nicol30 11 dec 2009 10:09:18

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56441)
Spre rusinea mea in cele mai multe zile intr-adevar nu ajung la 1000 calorii stiu ca nu e bine dar sunt f incapatanata si nu prea ascult sfaturi decat de la medici si alea doar in privitna suplimentelor nutritive si modului de administrare. Ms mult pt felicitari

eu am facut ca tine si ajunsesem acum multi ani sa mananc intr-o zi doar un covrig sau te mir ce si bagam tigari in mine ca disperata, intr-adevar slabisem vreo 10 kg. intr-o luna jumatate iar cand am inceput sa mananc normal le-am pus foarte repede inapoi si ceva peste, acum am luat-o incetisor 1000-1400 cal / zi si eu zic ca e ok si fara infometare, dupa cum vezi am si 35 ani aproape si am slabit si ceva kg. ...se poate sa slabesti si incet si fara repercusiuni
hai sa-ti dau ceva sa citesti daca ai timp Locul noilor venite

karemina 11 dec 2009 10:21:34

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 56444)
eu am facut ca tine si ajunsesem acum multi ani sa mananc intr-o zi doar un covrig sau te mir ce si bagam tigari in mine ca disperata, intr-adevar slabisem vreo 10 kg. intr-o luna jumatate iar cand am inceput sa mananc normal le-am pus foarte repede inapoi si ceva peste, acum am luat-o incetisor 1000-1400 cal / zi si eu zic ca e ok si fara infometare, dupa cum vezi am si 35 ani aproape si am slabit si ceva kg. ...se poate sa slabesti si incet si fara repercusiuni
hai sa-ti dau ceva sa citesti daca ai timp Locul noilor venite

Ms frumos nicol30 stiu ca ai dreptate am sa incep si eu sa fac exact ca tine astazi bucataria mea e gata si demaine pot sa imi prepar si eu ceva carnita la cuptor, ceva dovlecei cu branza.

karemina 11 dec 2009 10:25:11

Re: jurnal Karemina
 
Ms pt link dar credema ca stiu tot ce se poate in materie de retete de slabiri, de metode si tehnici. La teorie stau excelent practica ma omoara. :))

nicol30 11 dec 2009 10:26:33

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56452)
Ms frumos nicol30 stiu ca ai dreptate am sa incep si eu sa fac exact ca tine astazi bucataria mea e gata si demaine pot sa imi prepar si eu ceva carnita la cuptor, ceva dovlecei cu branza.

eu nu vreau sa conving pe nimeni dar bine ar fii ca tu si alte fete sa invatati din greselile altora nu din ale voastre...ai grija ca e o vb.: greselile din tinerete le platesti la batranete ;)
minim 1000 cal / zi si puneti meniul pe site in fiecare zi ca acolo iti da tot ce-ti trebuie sa stii

bafta multa iti doresc si fara infometare ca e pacat....

nicol30 11 dec 2009 10:27:36

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56453)
Ms pt link dar credema ca stiu tot ce se poate in materie de retete de slabiri, de metode si tehnici. La teorie stau excelent practica ma omoara. :))

teoria ca teoria, dar practica ne omoara pe toti :))

karemina 11 dec 2009 10:58:04

Re: jurnal Karemina
 
Da asta asa e. Oricum multumesc. Tu cam ce ai papat de ai dat asa mult kg. Felicitari insa in primul rand pentru kg date jos

nicol30 11 dec 2009 11:00:22

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56464)
Da asta asa e. Oricum multumesc. Tu cam ce ai papat de ai dat asa mult kg. Felicitari insa in primul rand pentru kg date jos

fructe, legume, peste, pui, branza slaba si iaurt dietetic....vezi ca am meniul pus pe site

karemina 11 dec 2009 11:03:46

Re: jurnal Karemina
 
Ok ms frumos pt raspuns si pentru promtitudine

karemina 12 dec 2009 10:21:03

Re: jurnal Karemina
 
Ce urata e dimineata asta :(( dar poate se vad si la bucuresti ceva fulgi de zapada. Nu imi place vremea asta asa inchisa. Vreau sa ninga.

roseadria 12 dec 2009 11:04:02

Re: jurnal Karemina
 
Neata ....ce faceti voi pe aici?

karemina 12 dec 2009 13:09:05

Re: jurnal Karemina
 
Neatza incarcam sa scap de dimi asta urata dar a trecum ca a inceput sa ninga. Uraaaaaaa fulgi de zapada. Am si gatit ca deh de la fulgii de zapada am pofta de viata :)) Dovlecei cu urda la microunda si acum sa preg la cuptor o fripturica de vitel pe care am kilarit-o saraca in fel si chip sa nu aiba pic de grasime, fratele radea de mine ca unde vad eu grasime la vitel de 6 saptamani. Friptura de vitel la cuptor: una bucata de carne de vitel kilarita de grasime, una bucata condimente cotanii multa apa si intr-un vas de yena azvarlit la cuptor.

karemina 12 dec 2009 21:14:25

Re: jurnal Karemina
 
he he am papat ceva azi fata de celelalte zile nu cred ca am trecut de 1000 calorii dar tot mi se pare mult asa ca cine doar fructe pe care nu le-am mancat ca inca ma simt satula

andra74 13 dec 2009 08:57:05

Re: jurnal Karemina
 
Am venit eu pe la tine sa vad ce mai faci,....ca tu n-ai mai trecut. Vad ca ai facut papa bun ieri. Eu cantaresc tot ce mananc si calculez caloriile la sange,....sunt ceva mai drastica decat tine.
Cum merge dieta? Totul bine? Mergi inainte, nu te opri:)
Eu ma duc acum sa-l scot pe cutzu afara si apoi sa-mi pregatesc micul dejun. Cu serviciul asta, :( si in weekend ma trezesc dimi...obisnuinta...

karemina 13 dec 2009 12:42:37

Re: jurnal Karemina
 
Si eu sunt f drastica stai linistita nici ieri nu am papat 1000 calorii dar sapt trecuta am cam exagerat nici nu stiu daca ajungeam la 700-800 calorii si aseara am papat doar o mandarina. 200 grame carnita nu mai papasesm carnita de ceva timp. Nu nu am sa renunt in fiecare zi mai apare o motivatie pentru a slabi si de data asta nu am sa renunt indiferent de ce piedici voi intalnii. Trebuie sa reusesc. Ms de incurajari

karemina 14 dec 2009 09:32:10

Re: jurnal Karemina
 
Iar o dimineata urata. Am adormit in jur de 2 azi noapte m-am trezit la 7:30 nu ma simt tocmai obosita dar.......... Naspa

Sheba 14 dec 2009 15:52:12

Re: jurnal Karemina
 
Mie-mi zici? Parca-s batuta... Vreau in pat!!!!:((

karemina 14 dec 2009 16:06:39

Re: jurnal Karemina
 
Eu nu am probleme, adica nu ma simt obosita. Cred ca e de la ceaiul verde. Dar azi am fost aeriana rau la munca.

karemina 15 dec 2009 09:29:28

Re: jurnal Karemina
 
E dimineata, o dimineata frumoasa chiar daca e innorat. Am observat ca a nins bineinteles dupa ce m-am contrazis cu niste amici ca la mine nu a nins, m-am uitat pe fereastra si uraaaaaaaaaaaaa A VENIT IARNA. Abia astept sa ma dau cu saniuta.

Adella 15 dec 2009 09:34:24

Re: jurnal Karemina
 
Neatza:) ..e frumoasa dimineatza din casa ..daca iesim afara dardaim:-se asa bine la caldurica ;;)...imi pare bine Karemina ..din ce in ce mai multe fete ..se maresti familia;;)>:D<bine ai venit printre noi:-*>:D<

karemina 15 dec 2009 09:41:00

Re: jurnal Karemina
 
Pai am iesit si afara Adella sunt deja la job mi-am luat fularul de 4 metrii l-am rasucit de 2 ori la cat gluga in cap manusi si gata. Ms pentru primire

Adella 15 dec 2009 09:43:22

Re: jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 57344)
Pai am iesit si afara Adella sunt deja la job mi-am luat fularul de 4 metrii l-am rasucit de 2 ori la cat gluga in cap manusi si gata. Ms pentru primire

O sa ies si eu ..am facultate azi ..mai am si maine si gata ..intru in vacanta ..deci e foarte frig ..ms de de atentionare ..sa-mi scot si eu fularul de la naftalina:))

karemina 15 dec 2009 10:06:12

Re: jurnal Karemina
 
E destul de frig si a inceput sa bata si vantul. Dar lasa sa simtim ca e iarna.

mvthebest 15 dec 2009 13:47:47

Re: jurnal Karemina
 
O zi calduroasa si putine tentati iti doresc Karemina>:D<
http://www.lisisoft.com/imglisi/5/Sc...ers/318591.jpg

mvthebest 25 dec 2009 15:49:35

Re: jurnal Karemina
 
De Sfintele Sarbatori iti doresc sa ai parte de tot ce ai si mai vrei, de tot ce nu ai si iti doresti, de tot ce iti lipseste si nu stii! Primeste lumina in adancul sufletului tau si lasa bucuria sa iasa la suprafata! Craciun Fericit
http://img.kudika.ro/comunitate/gree...97377586_1.jpg

alexa.stan 30 dec 2009 17:03:46

Re: jurnal Karemina
 
Sperantele ce au ramas sperante
Sa le preia Anul Nou 2010
Decis sa nu ramina cu restante
Acesta este al sarbatorii rost
De-aceea sa petrecem se cuvine
Inchin in cinstea celui care-a fost
Si-n sanatatea celui care vine.


LA MULTI ANI!!!!!

karemina 30 dec 2009 17:31:29

Re: jurnal Karemina
 
Multumesc frumos pentru gandurile frumoase

mvthebest 30 dec 2009 19:16:52

Re: jurnal Karemina
 
http://img.kudika.ro/comunitate/gree...97980026_1.jpg

karemina 03 ian 2010 13:12:32

Re: jurnal Karemina
 
Gata au trecut sarbatorile, rasfatul de maine din nou la treaba, dieta a fost stopata dar kg vad ca nu s-au adunat. De maine am sa incep o dieta disociata pe care o voi tine pana ma plictisesc asta inseamna vreo 2 saptamani apoi revenim la hipocalorica cred.

karemina 05 ian 2010 09:18:44

Re: jurnal Karemina
 
A doua zi de dieta disociata e ok astept sa treaca primele 6 zila sa ma cantaresc sa vad rezultatele.

mvthebest 06 ian 2010 11:38:57

Re: jurnal Karemina
 
http://farm1.static.flickr.com/72/18...e8bc067f12.jpg
Buna dimineata!!!>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:56:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO