forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Karemina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-karemina-1931.html)

karemina 20 apr 2010 15:34:51

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de Adella (Post 158314)
:-*:-*:-*
Buna Karemina,vad ca ai avut ceva divergente cu al tau ..dar vad ca s-au rezolvat ..din cand in cand se mai intampla ..e bine ca si-a dat seama ca nu are motive intemeiate;;):-*
Tu ce faci?>:D<

Bine fac Ade imi scot de pe net retete pt SB faza unu le mai adaptez mai apare cate o sarcina de serviciu in rest ma plicti

onetotilia 20 apr 2010 15:40:16

Re: Jurnal Karemina
 
sabine eu nu as trece peste tradare.... orcat as iubi.. pt c asta ar insemna ca nu e multumit si stii vorba aceea "nemultumitului i se ia darul".. daca are chef sa faca sex sa fina la mine... ca nu il resping... de ce s-ar culca cu alta... o f avand fantezii sa si le exprime... poate i le pot indeplini... insa in momentul in care s-a dus la alta.... pentru mine e sfarsitul si nu m-as mai intoarce.....eu sunt foarte radicala chiar si in ceea ce imi priveste prietenii... o singura data si punct..... eu nu concep tradarea de nici un fel... fiecare cu felul lui de a fi....

moni boni 20 apr 2010 15:45:24

Re: Jurnal Karemina
 
http://icanhascheezburger.files.word...r-his-diet.jpg

karemina 20 apr 2010 15:47:24

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 158315)
Fetelor,eu am o singura parere : in relatii nu exista retete ale succesului sau insuccesului. suntem, atat de diferiti incat pur si simplu nu exista solutii magice.
Nu poti spune ca cineva care te-a inselat nu te iubeste sau daca nu te-a inselat te iubeste...e complet fals. Fiecare are personalitatea, trairile si mai ales traumele lui existentiale.
Am o prietena casatorita, cu 2 copii, care la inceputul relatiei cu sotul ei ajunsese sa se intalneasca si cu amanta lui , sa discute omeneste cu ea...eu atata rabdare n-am vazut, eu una nu cred ca puteam, dar ea stia pt ce lupta : il iubea, aveau si un copil, si desi avea doar 21 de ani si-a dat seama ca pana la urma al ei se va plictisi si tot acasa se va intoarce...si a avut dreptate, i-au trebuit atatia ani si rabdare de fier, dar acum le este bine...pana la urma fiecare duce cat poate si pana unde poate, dar de cele mai multe ori putem duce mult mai mult decat ne inchipuim.
Mika, asa ziceam si eu, ca si tine, ca daca ma va insela, nu voi ierta niciodata, si m-am jurat cand am plecat ca nu ma voi mai intoarce...totusi am facut-o, e drept dupa 1 an......daca mi-ar fi zis cineva inainte, as fi zis ca-i nebun:)) Dar...never say never...eu iti doresc sa nu fi nevoita sa afli vreodata ce ai face daca>:D<
Otilia, orice relatie merita o alta sansa, eu cred ca oamenii se schimba daca isi doresc asta, pana la urma adaptabilitatea e una din caracteristicile personalitatii noastre.
Karemina, eu sunt sigura ca pana la urma va fi bine...intr-adevar, o relatie terminata si reinceputa nu va mai fi ca inainte, dar poate sa fie mai buna decat inainte;) Important e sa discutati...eu zic ca f bine ca i-ai turnat apa rece si l-ai facut sa se trezeasca la realitate, puteai sa-i dai 1000 de explicatii si poate n-ar fi inteles.

>:D<

Da poate nu va mai fi din unele puncte de vedere dar crede-ma ca pt mine acum relatia pe care o am e mai sudata si mai frumoasa ca niciodata din punctul meu de vedere nu a fost nici la inceput cum este acum, poate ca m-am maturizat eu, poate esecul cu dorin nu stiu exact ce e dar il iubesc pe mandrul meu enorm sentimente mai profunde nu cred ca am avut niciodata pt nimeni. Prin ce a tercut prietena ta am trecut si eu cu Dorin doar ca la un moment dat am realizat ca nu am pt cine face aceste sacrificii pt ca el nu le-a inteles niciodata si nici nu le va intelege el nu idsi va putea schimba niciodata felul de a fi si caracterul pe care il are, eu am avut multa rabdare cu el si nu am realizat nimik. dupa parerea mea trebuiesc facut sacrificii intr-o relatie dar sa ai pt ce si pentru cine sa ai convingerea ca sacrificiile tale isi merita efortul.

karemina 20 apr 2010 15:52:24

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 158328)
sabine eu nu as trece peste tradare.... orcat as iubi.. pt c asta ar insemna ca nu e multumit si stii vorba aceea "nemultumitului i se ia darul".. daca are chef sa faca sex sa fina la mine... ca nu il resping... de ce s-ar culca cu alta... o f avand fantezii sa si le exprime... poate i le pot indeplini... insa in momentul in care s-a dus la alta.... pentru mine e sfarsitul si nu m-as mai intoarce.....eu sunt foarte radicala chiar si in ceea ce imi priveste prietenii... o singura data si punct..... eu nu concep tradarea de nici un fel... fiecare cu felul lui de a fi....

Otilia si eu eram la fel ca tine dar in viata nu trebuie mereu sa fi dura trebuie sa incerci sa gasesti si in tine motivul tradarii nu mereu sa cauti in cei de langa tine vinovatii. Eu eram o persoana f certareata ma certam cu oricine din orice si tot timpul ii gaseam pe cei din jurul meu vinovati pana intr-o zi cand am descoperind stand si judecand la rece ca problema nu era de la cei din jur ci la mine eu nu stiam ce inseamna cuvantul iertare dar o ceream de la altii. Morala incearca sa fi totusi mai maleabila

karemina 20 apr 2010 15:53:07

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de moni boni (Post 158337)

Azi dieta a trecut pe locul doi Moni defapt discutiile despre dieta

Sabine_28 20 apr 2010 15:57:56

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 158346)
Da poate nu va mai fi din unele puncte de vedere dar crede-ma ca pt mine acum relatia pe care o am e mai sudata si mai frumoasa ca niciodata din punctul meu de vedere nu a fost nici la inceput cum este acum, poate ca m-am maturizat eu, poate esecul cu dorin nu stiu exact ce e dar il iubesc pe mandrul meu enorm sentimente mai profunde nu cred ca am avut niciodata pt nimeni. Prin ce a tercut prietena ta am trecut si eu cu Dorin doar ca la un moment dat am realizat ca nu am pt cine face aceste sacrificii pt ca el nu le-a inteles niciodata si nici nu le va intelege el nu idsi va putea schimba niciodata felul de a fi si caracterul pe care il are, eu am avut multa rabdare cu el si nu am realizat nimik. dupa parerea mea trebuiesc facut sacrificii intr-o relatie dar sa ai pt ce si pentru cine sa ai convingerea ca sacrificiile tale isi merita efortul.


Da, exact, conteaza sa-ti si dai seama daca ai sau nu pt cine/ce sa lupti, altfel e in zadar.
Oricum, ma bucur ca v-ati rezolvat divergenta, si daca va mai aparea, nu cred ca va mai avea aceeasi amploare!
>:D<

karemina 20 apr 2010 15:59:51

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 158371)
Da, exact, conteaza sa-ti si dai seama daca ai sau nu pt cine/ce sa lupti, altfel e in zadar.
Oricum, ma bucur ca v-ati rezolvat divergenta, si daca va mai aparea, nu cred ca va mai avea aceeasi amploare!
>:D<

Da o sa vedem ce va fi acum ne dam mesaje ca Skype-ul tot nu l-am instalat :))

onetotilia 20 apr 2010 16:01:52

Re: Jurnal Karemina
 
karemina eu am dat totul pentru relatia pe care o am acum... mi-am lasat facultate ( care pentru mie e un vis) , familie, prieteni, purcel, catel .... TOT , m-am urcat intr-un avion si mi-am lasat toata viata inapoi dar cu o valiza de haine.... stau de 9 luni fara ca sa am un job... acum sper sa se rezolve... ma chinuiesc sa invat o alta limba, plang in pumni cand nu mai pot sa o suport pe soacra-mea.... da tot ce e mai bun din mine ca sa fim fericti... ( mi-ar fi fost mult mai usor sa renunt)... iar acum sa aflu ca el ar indrazni sa ma insele sau sa ma minta..... as lua primul avion si as pleca in romania.... cred ca trevbuie facute compromisuri dar daca oferi te astepti sa primesti in schimb la fel... si nu ma refer la partea materiala....

mika_me 20 apr 2010 16:52:22

Re: Jurnal Karemina
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 158272)
Ms mult. Tu ce faci cum merge invatatul? Ai primit rezultatul la examen?

mai am 4 pagini mari si late pentru ziua de azi:((...si mi se facu lehamite..rezultatele la examene probabil l eprimesc in 2 saptamani...sunt scriese si dureaza:)

Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 158315)
Fetelor,eu am o singura parere : in relatii nu exista retete ale succesului sau insuccesului. suntem, atat de diferiti incat pur si simplu nu exista solutii magice.
Nu poti spune ca cineva care te-a inselat nu te iubeste sau daca nu te-a inselat te iubeste...e complet fals. Fiecare are personalitatea, trairile si mai ales traumele lui existentiale.
Am o prietena casatorita, cu 2 copii, care la inceputul relatiei cu sotul ei ajunsese sa se intalneasca si cu amanta lui , sa discute omeneste cu ea...eu atata rabdare n-am vazut, eu una nu cred ca puteam, dar ea stia pt ce lupta : il iubea, aveau si un copil, si desi avea doar 21 de ani si-a dat seama ca pana la urma al ei se va plictisi si tot acasa se va intoarce...si a avut dreptate, i-au trebuit atatia ani si rabdare de fier, dar acum le este bine...pana la urma fiecare duce cat poate si pana unde poate, dar de cele mai multe ori putem duce mult mai mult decat ne inchipuim.
Mika, asa ziceam si eu, ca si tine, ca daca ma va insela, nu voi ierta niciodata, si m-am jurat cand am plecat ca nu ma voi mai intoarce...totusi am facut-o, e drept dupa 1 an......daca mi-ar fi zis cineva inainte, as fi zis ca-i nebun:)) Dar...never say never...eu iti doresc sa nu fi nevoita sa afli vreodata ce ai face daca>:D<
Otilia, orice relatie merita o alta sansa, eu cred ca oamenii se schimba daca isi doresc asta, pana la urma adaptabilitatea e una din caracteristicile personalitatii noastre.
Karemina, eu sunt sigura ca pana la urma va fi bine...intr-adevar, o relatie terminata si reinceputa nu va mai fi ca inainte, dar poate sa fie mai buna decat inainte;) Important e sa discutati...eu zic ca f bine ca i-ai turnat apa rece si l-ai facut sa se trezeasca la realitate, puteai sa-i dai 1000 de explicatii si poate n-ar fi inteles.

>:D<

saby...tu in mare parte ai dreptate...
dar eu...stiu de ce sunt asa...am tinut la cineva(e drept, nu poate fi catalogata iubire matura)..dar am tinut enorm la un baiat...si a fost foarte important pentru mine timp de multi ani...l-am cunoscut cand aveam 14 ani...am fost o perioada impreuna..apoi n-am mai fost..apoi i-am am fost...stiam ca ma inseala...si imi ziceam ca o sa se schimbe...acum era cu alta...si peste 2 saptamani la disco, iar ne impacam...eram constienta...dar il iubeam in felul meu...si credeam ca intr-o zi se va trezi la realitate si ma va aprecia...nu i-am facut scandal niciodata...stiam cat de batuta in cap ma credeau probabil cei din jur...ai mei mi-au si interzis la un moment dat s afiu cu el...ma intalneam pe ascuns...
apoi in liceu..am pierdut legatura...de fapt vorbeam foarte rar...si cand ne intalneam ii cadeam in plasa...nu s-a intamplat din fericire nimic intre mine si el(si ma bucur acum) si stiu ca i-a trimis odata unei prietene comune un mail(dupa vreo 3 ani ma schimbasem, priveam viata din mult epuncte de vedere cu alti ochi) in care i-a spus cev ad egenul ca a preferat sa mentina distanta intre noi, pentru ca vezi doamne eram deosebita pentru el...:))...ca nu voia sa intineze ceea ce insemnam...si ca acum cand ne reintalnisem a realizat ca nu mai sunt fata aceea inocenta de la inceput, ca am alte trairi, alte asteptari carora el nu le poate raspunde...nist evrajeli ieftine evident...si in pofida acestor vrajeli....m-am mai intalnit cu el ocazional...si cand era el cu mine, nimeni nu mai conta...
ar fi foarte foarte multe de povestit, dar nu aveti idee fetelor cat d emult m-a schimbat acest om...m-a facut sa fiu nesigura..de mine..de cei din jur...
l-am cunoscut pe actualul(bine ca intre timp am mai avut 2 relatii, dar cu rusine recunosc ca nu au avut mare importanta)...cu actualul a fost poveste lunga..dar m-a ajutata sa ma vindec de primul...sa nu mais imt nevoia sa il vad niciodata:)
insa si acesta m-a dezamagit...nu m-a inselat...dar a facut un lucru care pe mine m-a durut mult...si am vrut sa renunt...sa renunt la relatie exact in ziua in car eel pleca in voiaj(2 ore inainte de a pleca la aeroport...voiajul trecut)...
nu va puteti imagina cat de dureros a fost...m-am simtit ca si tradata...si am zis ca daca asa m-am simtit acum, daca m-ar insela...ar cadea cerul pe mine..si nu l-as ierta..de aceea sunt implacabila...pentru ca eu i-am oferit o a2a sansa(chiar daca nu m-a inselat in adevaratuls ens al cuvantului)...
eram pana nu demult geloasa...ca sa realizez intr-un final..ca e fara folos si ca nu conteaza...si ca trebuie sa incetez sa imi mai fac mie rau...


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:02:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO